Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Motosiklet Denetimlerinde Yeni Uygulama..

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    SUPERDUKER
    Alıntı Muzdarip adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mesele de o ambiansı yakalamak zaten.

Örneğin drtayfun Bey demiş ki;

Yani fakirlere yardım etme yükünü saraya paslamış. Saraya sorsanız topu Amerika'ya atacak. Peki drtayfun Bey buna nasıl kusur bulacak? Fakirleri sırtından ilk atan kendisi değil miydi?

Anlayacağınız, devamlı yukarıya bakarak fakir edebiyatı yapılmıyor. Yapılırsa da komik duruma düşülüyor. Öncelikle insan kendi elinden geleni yapacak. İnsan kendisi sosyalizmin gereğini yerine getirmiyorsa bunu başkasından nasıl bekler?

Falanca holding sahibi çok zengin, sosyalizmin gereği olarak parasını herkese eşit dağıtacağız denildiğinde herkes sosyalist olur. Ama gel kardeşim, senin de paranı herkese dağıtacağız dendiğinde, işte sosyalizmin çöktüğü an.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:09 ----------

Estağfirullah abicim. Einstein bile matematikten kaldığına göre bizim için normaldir bu tip hatalar.
    kadın ve erkek kanun önünde eşittir.
    erkek kadından daha kuvvetli olduğu için kadını dövebilir, bu kanun kesinlikle çökmüş ve mantıklı değildir argümanı ne kadar doğruysa senin hikayende aynı derecede doğru.
    bu arada einstein ezberci ve kuralcı eğitimi veren hocalarıyla polemiğe girdiği için okullardan atılmıştır.lisede fen bilimlerinide üni seviyesindeydi
    drtayfun bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı zheroen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kadın ve erkek kanun önünde eşittir.
    erkek kadından daha kuvvetli olduğu için kadını dövebilir, bu kanun kesinlikle çökmüş ve mantıklı değildir argümanı ne kadar doğruysa senin hikayende aynı derecede doğru.
    Yazıda bir argumandan bahsetmişsiniz fakat ortada bir arguman yok. Olmayan bir şeyin doğru veya yanlış olma durumu da yok.
    Kadın ve Erkek kanun önünde eşittir demişsiniz. Aslında eşit değildir ama bu detay bir konu. Eşit olduğunu varsayalım. Birinci önermeniz bu.

İkinci olarak, "erkek kadından daha kuvvetli" diyerek erkek ile kadın arasında güç bağlamında genel geçer bir ilişki kurmaya çalışmışsınız. Güç zamana göre değişirken cinsiyet değişmeyeceğinden dolayı böyle bir ilişki kurulamaz. Yani argumanı oluşturmak için kullandığınız önerme hatalı.

Biraz daha açayım.
    Benim yazımda insanlar fakir ve zengin olarak niteleniyor. Maddi gücü az olan "fakir" bir kişi yeteri kadar paraya sahip olduğunda "zengin" sınıfına girebilir. Maddi güce, kar ve zararın zamana göre bir fonksiyonu diyebiliriz. Zenginlik ve fakirlik ise maddi gücün zamana göre bir fonksiyonu olarak düşünülebilir.
    Kas gücü az bir kişi kadın iken güçlenince erkek sınıfına girmesi mümkün değildir. Dolayısıyla sizin yazdıklarınızla benim yazdıklarım arasında alaka kurmak da mümkün değildir.

Genel Not: Arguman marguman parçalamış arkadaş, öyle yazıya böyle cevap

Alıntı zheroen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu arada einstein ezberci ve kuralcı eğitimi veren hocalarıyla polemiğe girdiği için okullardan atılmıştır.lisede fen bilimlerinide üni seviyesindeydi
    Matematik sayısal çıktılarla ilgilenir. Neticede geçmiş mi kalmış mı. Önemli olan o.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Fakirlere yardım etmeyi herkes bir üst tabakaya devrediyor tespiti doğru.Ama şunuda atlamamak lazım.Ben zaten kazandığımın daha görmeden %27 sini veriyorum.Ekmek alırken kdv benzin alırken kdv ötv araba alırken kdv ötv ötv nin kdv si yazarken bile sıkıntı geldi.Ödüyorum.Sosyal bir devlet olmak için bu kadar yardım yeterli değilmi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)