Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

A1 Ehliyet ile NMAX 155 Hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    NMAX 155
    Arkadaşlar şuan normalde 15.480 TL olan NMAX 155'i eski fiyat olan 12900TL'ye bulabiliyorum. NMAX 125 ise 14.XXX TL. Bu yüzden bayiye 11.000TL aktardık ve NMAX 155'i 15 gün ayırttık fakat 15 gün içerisinde NMAX 125 gelecek olur ise onu alacağız. Bulunduğum yerde polis denetimleri sıkı değil, A1 ehliyet yani 125cc ehliyeti ile 155cc sürsem sizce nasıl olur ? Normalden 1.500 TL civarında ucuza geldiği için babam alırız sürersin zaten sıkıntı çıkmaz ama çıkarsa satar 125'lik alırız, ceza yiyeceksin diye daha kötü motoru 1100TL pahalıya alacağımıza cezayı öderiz, satar 125'lik alırız dedi.

Zaten memleketimizin çoğu polisi neyin ne olduğunu bilmiyor, A1 ehliyet sınırını 11kw diye biliyor çoğu yerdekiler ve youtube'da polislere sorulan birsürü video da da 11kw diye geçiyor çünki çoğu yasayı bilmiyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hardy1234 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motor 11.1kw olarak gözüküyor galiba kullanamıyorsun yine de bilen biri gelirse daha sağlıklı cevap verir

Motosikleti
    NMAX 155
    A1 ehliyete ek olarak 50KMH'ye ulaşan bir elektrikli scooter kullanıyordum, güç ve emniyet için sıkıntı çıkacağını düşünmüyorum çünki ekipmanlarım tam olacak daima. Dediğin doğru kullanamıyorum yasal olarak ama bulunduğum yerdeki polisler sıkı değil bu konuda dediğim şekilde kullanan çok kişi var. Enazından fikir alışverişi yapmak istedim.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    A1 ehliyet de 125cc sınır var.O yüzden kullanamazsın.

EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    yahu millete bir türlü anlatamadık 125 cc sınırı kalkmadı sadece eğitim ve sınav araçlarında 125 cc sınırı kalktı normal araçlarda değil.

Motosikleti
    NMAX 155
    Alıntı EUOGLU adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yahu millete bir türlü anlatamadık 125 cc sınırı kalkmadı sadece eğitim ve sınav araçlarında 125 cc sınırı kalktı normal araçlarda değil.
    Polisleirn bu konuda güncel bilgiye sahip olmadığını söylemek istemiştim ama milletimize okumadan yorum yapmamayı ben de birtürlü anlatamıyorum.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alıntı alikagan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Polisleirn bu konuda güncel bilgiye sahip olmadığını söylemek istemiştim ama milletimize okumadan yorum yapmamayı ben de birtürlü anlatamıyorum.
    Polisler neyin ne olduğunu biliyor. Göz yumuyor olmalılar ve kıyak geçmeleri her seferinde olacak diye bir şey yok. Bir amir gelir A1 le yüksek cc kullananlara ceza kesebilir. Ceza kesmekle kalmaz motoru bile bağlar. O yüzden sınıfınızın üstünde motor kullanmayın.
    alikagan bunu beğendi.

X-Slim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    23' Tvs Jupiter 110 CC
    Hangi bayiden ayarladınız o fiyata hocam ?

Motosikleti
    -
    11 kw altındakı motorları kullanırsın A1 ile

Aradaki fiyat farkına A2 veya A sınıfı ehliyet alabilirsiniz. Yaş mı tutmuyor? A1 2 yılını doldurmadı mı daha?

Ayrıca motorların modeline de dikkat edin. Eski model 155'i o fiyata alacağınıza yeni model 125 alın daha iyi.

Nasıl olsa A2 ehliyetine ihtiyacın olacak. Direksiyon sınavına gir ehliyetini al başına iş açma

Motosikleti
    12900 çok iyi fiyat aslında ederi bu ama demek ki stoktakileri eski fiyattan veriyorlar.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Ben a1 ehliyet ile cbf 150 kullanıyorum. Vallahi ne yalan söyliyeyim 7-8 kere takıldım çevirmeye. ( Yahu hepsin de durdurdular , bende mi bi c.nabetlik var anlamadım ki) , her durdurdukların da ehliyet ruhsat sordular, gösterdim ve geçtim. Hiçbiri bana vay arkadaşım a1 ile 150 cc kullanıyorsun ha... demedi. Polisler açık egzoz ve apaçiliğe uyuz oluyor , adam gibi kullanıyorum , adam gibi muamele görüyorum :D
    alikagan bunu beğendi.

Motosikleti
    NMAX 155
    Alıntı Remzidemir41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben a1 ehliyet ile cbf 150 kullanıyorum. Vallahi ne yalan söyliyeyim 7-8 kere takıldım çevirmeye. ( Yahu hepsin de durdurdular , bende mi bi c.nabetlik var anlamadım ki) , her durdurdukların da ehliyet ruhsat sordular, gösterdim ve geçtim. Hiçbiri bana vay arkadaşım a1 ile 150 cc kullanıyorsun ha... demedi. Polisler açık egzoz ve apaçiliğe uyuz oluyor , adam gibi kullanıyorum , adam gibi muamele görüyorum :D
    Teşekkür ederim cevabınız için bende 3-4 kişiye sorduğumda böyle tepki aldım, hem 125'lik hem 1 ceza parası daha pahalı yani yaklaşık 1200TL diye 125'lik almak yerine 155'lik alayım bari.

2016 model falan değil sıfır 2017 ürün hatta stoklara cumartesi girdi ama birkaç gün daha 125'lik gelir mi diye bekliyeceğim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:31 ----------

Alıntı MUSTAFA KIR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nasıl olsa A2 ehliyetine ihtiyacın olacak. Direksiyon sınavına gir ehliyetini al başına iş açma
    A2 almak için yaşım tutmuyor maalesef.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:32 ----------

Bayi söylemek istemiyorum açıkcası ama bütün bayileri aradım Ege Bölgesindeki kimi taksit yapıyor kimi nakitte veriyor eski fiyatlardan.

Motosikleti
    Teşekkür ederim cevabınız için bende 3-4 kişiye sorduğumda böyle tepki aldım, hem 125'lik hem 1 ceza parası daha pahalı yani yaklaşık 1200TL diye 125'lik almak yerine 155'lik alayım bari.

2016 model falan değil sıfır 2017 ürün hatta stoklara cumartesi girdi ama birkaç gün daha 125'lik gelir mi diye bekliyeceğim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:31 ----------

Bayi adı versen de farketmez millette para yok, öyle gidip çat diye para verecek motor alacak.

Motosikleti
    DRZ400SM

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:32 ----------

Bayi söylemek istemiyorum açıkcası ama bütün bayileri aradım Ege Bölgesindeki kimi taksit yapıyor kimi nakitte veriyor eski fiyatlardan.
    Dostum kullanırsın 150'lük motor yıllarca sorun olmaz sonra bi polise denk gelirsin boşuna ceza yersin.Polisler dikkat etmiyor diye bişi olmaz mantığına girmeyin.

Motosikleti
    NMAX 155
    Alıntı RoofRoof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum kullanırsın 150'lük motor yıllarca sorun olmaz sonra bi polise denk gelirsin boşuna ceza yersin.Polisler dikkat etmiyor diye bişi olmaz mantığına girmeyin.
    Ailem de cezayı yersen yersin, zaten 125'likten hem daha ucuz hem de arada 1 trafik cezası kadar para var dediler. Ceza yersem; ki sanmıyorum ama satıp 125'liğine geçeceğim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:40 ----------

Arkadaşlar şuan fikir almak için açtım, 150cc motor ve A1 ile ceza yiyen, rahat rahat sürenler fikir versin diye yoksa yanlış anlamayın benim elimde olsa 125'lik alırım.

Motosikleti
    Ailem de cezayı yersen yersin, zaten 125'likten hem daha ucuz hem de arada 1 trafik cezası kadar para var dediler. Ceza yersem; ki sanmıyorum ama satıp 125'liğine geçeceğim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:40 ----------

Arkadaşlar şuan fikir almak için açtım, 150cc motor ve A1 ile ceza yiyen, rahat rahat sürenler fikir versin diye yoksa yanlış anlamayın benim elimde olsa 125'lik alırım.
    Yetersiz ehliyetle araç kullanma cezası 1487TL, ruhsat sahibi farklı ise 1487TL da ilave ruhsat sahibine + araç trafikten men. Kullanana 20 ceza puanı.

Motosikleti
    DRZ400SM

Paran bolsa geç.Birinin arabasına sürtesin adamı polisi çağırdığı gibi okkalı bir ceza yersin.Boş maceralara gerek yok.30 cc için boşuna diken üstünde gitme.

cbr1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran XF-250
    Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yetersiz ehliyetle araç kullanma cezası 1487TL, ruhsat sahibi farklı ise 1487TL da ilave ruhsat sahibine + araç trafikten men. Kullanana 20 ceza puanı.
    TCK 39/2 876 TL yetersiz ehliyetle kullanana, araç sahibi farkli ise aynı miktarda ona uygulanıyor. Ayrıca sürücü belgesi hiç olmayana verilen ceza 1763 TL ile güncellenmiş.
    alikagan bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)