Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

125CC yeterli olur mu?

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı tokhanoğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba, ben elektrikli scooterdan benzinli motosiklete geçmeyi planlıyorum önümüzdeki senelerde ama kafamı kurcalayan bir soru var ben motora fazla para veremem (öğrenciyim) Max. 5.000 TL verebilirim bu fiyatta da 125-150CC olduğundan beni uzun(150 km) çok aşırı yorar mı hızı yeter mi?
    Öncelik olarak ehliyetin nedir ve ekipmanların var mı. Eğer ikisi de yoksa 50cc kuba'nın reiz fighter gibi modellerini alabilirsin. Zaten alt motoru 100cc. Ehliyet ve ekipman varsa yaz ona göre model söyleyelim sende gidip incele.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    Yetmez ama evet !!!

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Sevgili dostum ben 2016 model RKS 150 S kullanıyorum, 10000 km oldu ve gözüm gibi de bakmaya çalışıyorum. Bu yaz bu motorla İstanbul - Bodrum yaptım ve sağ salim döndüm (Gps'e göre toplam 1400 km , Tripmetreye göre 1600 km.) Sürekli 8000-9000 devir ve 110 km hızla gittiğimde ellerim epey uyuştu, her 75 km.de bir mola verdim, hem ellerim kendine geldi hem de motoru zorlamamış oldum. Eğer hergün 150 km yol yapacaksan 15 günde bir motoru bakıma sokman ya da bakımını kendin yapman, 2 günde bir de zincir yağlaman gerekecektir. Bakım maliyetini de göz önünde bulundurmalısın. Seçeceğin motor süper de olsa en basidinden yağ filtresi, yakıt filtresi, hava filtresi, buji gibi parçaları söküp takamıyorsan yanında yakınında iyi bir servisi olan markayı seçmeni öneririm.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    O bütçe en uygun ikinci el temiz bir cbf alinir, keyfine bakilir.

Alıntı New Shamy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O bütçe en uygun ikinci el temiz bir cbf alinir, keyfine bakilir.
    ruha 125 al kendine rahat rahat git stickeri sökersen ybr sanırlar zengin gösterir.

tokhanoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Haojue ve Rks harç Çinli almayacağım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:00 ----------

Alıntı Balc10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelik olarak ehliyetin nedir ve ekipmanların var mı. Eğer ikisi de yoksa 50cc kuba'nın reiz fighter gibi modellerini alabilirsin. Zaten alt motoru 100cc. Ehliyet ve ekipman varsa yaz ona göre model söyleyelim sende gidip incele.
    Ehliyetim yok şimdiden araştırmaya başladım ki kafama iyice otursun ekipman için bütçem ayrı olur zaten. Rks ve Haojue hariç Çinli almamaya karar kıldım ya bu markalardan birini ya da 2.el ybr alırım 50cc hayatta yetmez zaten Şuan ki motorum(elektrikli) 45-50 km/h yapıyor. 150 km yol yapabilen lazım beni en az yoracak şekilde.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:04 ----------

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili dostum ben 2016 model RKS 150 S kullanıyorum, 10000 km oldu ve gözüm gibi de bakmaya çalışıyorum. Bu yaz bu motorla İstanbul - Bodrum yaptım ve sağ salim döndüm (Gps'e göre toplam 1400 km , Tripmetreye göre 1600 km.) Sürekli 8000-9000 devir ve 110 km hızla gittiğimde ellerim epey uyuştu, her 75 km.de bir mola verdim, hem ellerim kendine geldi hem de motoru zorlamamış oldum. Eğer hergün 150 km yol yapacaksan 15 günde bir motoru bakıma sokman ya da bakımını kendin yapman, 2 günde bir de zincir yağlaman gerekecektir. Bakım maliyetini de göz önünde bulundurmalısın. Seçeceğin motor süper de olsa en basidinden yağ filtresi, yakıt filtresi, hava filtresi, buji gibi parçaları söküp takamıyorsan yanında yakınında iyi bir servisi olan markayı seçmeni öneririm.
    Genelde %80-90 ş.içi kullanacağım ancak en basitinden oturduğum yerle köyümüzün arası yaklaşık 150 km bu yola güvenip çıkabileceğim 100-110 km hızla bu da demek oluyor ki üst devirlerde gideceğim beni üzmeyecek bir motor olması lazım. RKS nin bir modelini gördüm görsellik açısından hoşuma gitti ancak modelini alıp araştırması ve ikamet ettiğim yerde servisi yok ve servis uzak Haojue nin servisi var ama. Gördüğüm RKS modeli Rk 125-150 olabilir.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Bir RKS 150-S kullanıcısı olarak sanırım Haojue daha mantıklı bir karar gibi duruyor. Linkte bir video paylaşıyorum Haojue'nin uzun yol gidişiyle ilgili. Videoda aynalara bakarsan arkayı o hızda bile net gösterdiğini yani gidonda titreşimin olmadığını ya da çok çok az olduğunu görürsün. O hızda ben RKS ile arkadaki aracın kamyon mu araba mı gemi mi olduğunu anlayamıyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=U_PKGPyyUBs
    levend84 bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir RKS 150-S kullanıcısı olarak sanırım Haojue daha mantıklı bir karar gibi duruyor. Linkte bir video paylaşıyorum Haojue'nin uzun yol gidişiyle ilgili. Videoda aynalara bakarsan arkayı o hızda bile net gösterdiğini yani gidonda titreşimin olmadığını ya da çok çok az olduğunu görürsün. O hızda ben RKS ile arkadaki aracın kamyon mu araba mı gemi mi olduğunu anlayamıyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=U_PKGPyyUBs
    Aynen,ustte daha once bahsettim,haojue titreşimsiz,kaymak gibi motordur,yağ gibi akar yolda.benim cryptondaki denge ve yoltutuş neyse,buda öyle.

Konuyu açan arkadaşada yedek parcayi dert etme,bulursun,arka balatalar zaten tum modellerin birbirine uyumlu,on disk balatasi bulunur(internette araştir)ve diger parcalar,ayrica oyle kolay,dagilip giden makina degil,kurye motoruylada karistirma.Tercih senin.. alirsan çok memnun kalirsin.

Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen,ustte daha once bahsettim,haojue titreşimsiz,kaymak gibi motordur,yağ gibi akar yolda.benim cryptondaki denge ve yoltutuş neyse,buda öyle.

Konuyu açan arkadaşada yedek parcayi dert etme,bulursun,arka balatalar zaten tum modellerin birbirine uyumlu,on disk balatasi bulunur(internette araştir)ve diger parcalar,ayrica oyle kolay,dagilip giden makina degil,kurye motoruylada karistirma.Tercih senin.. alirsan çok memnun kalirsin.
    Teşekkür ederim burada bir motor servisi parçaları pahalı düşerken düşüneceksin dedi aynı şekilde kurye abide pahalı ama en kalitelisi bu dedi kafamı kurcalayan bu yoksa her alın 2.elde alıcısı vardır.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Teşekkür ederim burada bir motor servisi parçaları pahalı düşerken düşüneceksin dedi aynı şekilde kurye abide pahalı ama en kalitelisi bu dedi kafamı kurcalayan bu yoksa her alın 2.elde alıcısı vardır.
    Rica ederim,tercih senin,hangisi aklina yatiyorsa onu al.

Haojue,inazumanin,ortanca gardaşi gibidir

Alıntı AlpAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    içinizde motosiklet binme hevesi aşkı her zaman tütüyorsa 50cc motorla bile uzun mesafeler yaparsınız verdiği acı bile tatlı gelir. Ha tabi hızlı ve rahat bir motorla bir tutulmaz ama eskiden insanlar yürüyerek dağları tepeleri aşıyorlardı, biz oturduğumuz yerden gaz kolunu çeviriyoruz o bile artık zor gelmeye başlıyor.. şuan ben de kendime o fiyat aralığında ikinci bir motor bakıyorum, az yakan parçası ucuz olan bir şey. otoyolda 100 ile sağdan veya emniyet şeridinden gideyim bana yeter.
    Hocam bulabildin mi böyle birşey?

Motosikleti
    Mondial Mc Roadracer 125 ve R6
    Ben mc 125 ile yüzlerce kilometre yaptım bir gün içinde, saatlerce üzerinde durdum hiç bi zaman yormadı beni. Aslında selesi rahat değil, alan olarak iyide süngeri biraz rahatsız ediyor ağrı yapıyor ama motosikleti ve motosikletini seviyorsan hiç kafana takmıyosun. En azından ben takmıyorum gayet keyifli kullanıyorum.

Uzun yol gidiceksen önce rahat bi motor al bence, rahatlıktan kasıt sadece selesinin rahatlığı değil. Mesela benim mc nin gidonu çok rahat yüksek olduğu için hiç kolumu uzatmama gerek yok çok rahat tutuyorum, oturuş pozisyonuda çok güzel ben rahat ediyorum. Benle gidon arasındaki mesafe çok uzun değil çünkü depo dikine uzun değil bu sayede gidonla aramdaki mesafe kısa.

Ben rahat ediyorum motorumu da seviyorum keyifle kullanıyorum. Bu gün bakıma götürdüm, serviste en çok ilgi gören benim motorumdu.

Artık üretilmiyor ama bazı bayilerde halen var. Bizim burda ki bi bayide 1 tane görmüştüm geçen ay.

Mc bulamazsan mr tavsiye ederim.
    tokhanoğlu bunu beğendi.

Alıntı thedarkfire adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben mc 125 ile yüzlerce kilometre yaptım bir gün içinde, saatlerce üzerinde durdum hiç bi zaman yormadı beni. Aslında selesi rahat değil, alan olarak iyide süngeri biraz rahatsız ediyor ağrı yapıyor ama motosikleti ve motosikletini seviyorsan hiç kafana takmıyosun. En azından ben takmıyorum gayet keyifli kullanıyorum.

Uzun yol gidiceksen önce rahat bi motor al bence, rahatlıktan kasıt sadece selesinin rahatlığı değil. Mesela benim mc nin gidonu çok rahat yüksek olduğu için hiç kolumu uzatmama gerek yok çok rahat tutuyorum, oturuş pozisyonuda çok güzel ben rahat ediyorum. Benle gidon arasındaki mesafe çok uzun değil çünkü depo dikine uzun değil bu sayede gidonla aramdaki mesafe kısa.

Ben rahat ediyorum motorumu da seviyorum keyifle kullanıyorum. Bu gün bakıma götürdüm, serviste en çok ilgi gören benim motorumdu.

Artık üretilmiyor ama bazı bayilerde halen var. Bizim burda ki bi bayide 1 tane görmüştüm geçen ay.

Mc bulamazsan mr tavsiye ederim.
    Tamamdır abi.

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    RKS ve Haojue hariç Çinli almam.
    Kuba cr1-s i araştırıyorum bende şu sıralar görüntü olarak hoşuma gidiyor pek olumsuz bişeyde okumadım 0 fiyatıda uygun gibi bende kararsızım

Alıntı ozan1991 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kuba cr1-s i araştırıyorum bende şu sıralar görüntü olarak hoşuma gidiyor pek olumsuz bişeyde okumadım 0 fiyatıda uygun gibi bende kararsızım
    Haber bekliyorum o zaman senden aldığında yazıp görüşlerini bildirirsen sevinirim.

Son durum ne oldu ne aldınız?

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    Son durum ne oldu ne aldınız?
    tvs apache aldım hocam gayet memnunum şuan

BLUERAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İnazuma, Hajoue125 bide cross aldıkmı tamamdır
    tvs apache aldım hocam gayet memnunum şuan
    Nesinden nasıl memnun oldunuz, beklentiniz neydi, ne ile karşılaştınız ? Özetlemek değilde şöyle geniş geniş anlatmanız mümkünmü?
    VATAN TOPRAĞI KUTSALDIR, KADERİNE TERK EDİLEMEZ

Forumdan Uzaklaştırıldı
    125 cc commuterların avantajı çok. Hele ki bilindir markalardan seçim yaparsan.

+Parçası bol ve ucuzdur. Yan sanayisi de bulunur.
    +Yakıt sarfiyatı öğrenciye sevinçten göbek attırır. (Mesela ben atıyorum :D )
    +Daha önce motosiklet sürmedigini varsayarak söylüyorum ; ivmelenmesi çok güzel gelir. Bir bakmışsın ışıklardan kalktıkan sonra arabalar arkanda kalmış.

Tek eksi yönü : Uzun yolda maksimum hızın 110-120 olduğu için taşıtları sollamak zorlaşıyor.(Özellikle de kamyonların sıkıştırması vs...)

Pangaea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125
    Ben de öğrenciyim yaklaşık 4-5 ay önce ybr aldım, istanbul şile arası da gidiyorum istanbul içinde de geziyorum gerek sürüşü olsun gerek aralara girişi olsun gerekse motorun sağlamlığı kalitesi olsun ben çok memnun kaldim tabi karşılaştırabileceğim çok bir tecrübem olmadı ama en azından yolda bırakmayacagını söyleyebilirim.
    He söyle bir durum var abi bu motorlarla sollama yapmamakta ekstra fayda var :D he illa yapacaksan öncesinde bi önünü arkanı iyice kollaman gerekiyor onun dışında hiçbir derdi yok.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)