Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklette mi Bir Şey Var Bende mi ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşın motorunu kullanıyorum vites yapısını ben aşşağı 1.vites yukarı boş bir yukarı 2-3-4 diye gider diye biliyorum bu motoru verdi bana yukarı kaldırıyorum boşa geçiyor 2ye bir türlü geçiremiyorum bu niye geçmiyor dedim durmadan aşşağıya yapacaksın dedi ? Bunn vitesi niye böyle ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:17 ----------

Aşşağı basınca 1-2-3 diye devam ediyor böyle motorlarda mı varmış ? Çok şaşırdım ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:18 ----------

Anlatabildim mi bilmiyorum ama 1 ile 2'nin arasında boş yokmu ve yukarı kaldırdıkça vites yükselmez mi bu ne biçim iştir bir de bana motosiklet kullanmasını bilmediğimi söylediler çıldıracam az kaldı ya bilen yorum yaparsa sevinirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yusufkalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT 07
    O tarz motorlar oluyor hocam.
    HOLMES07 bunu beğendi.

Motosikleti
    honda wing go, kenbo 125cc cup
    Kimi motorlarda aşağı doğru devam eder. İlk cup sürdüğümde bende zorlanmıştım.
    HOLMES07 bunu beğendi.

Alıntı patpop adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kimi motorlarda aşağı doğru devam eder. İlk cup sürdüğümde bende zorlanmıştım.
    Ben acemi olduğum için ve öyle motora hiç binmediğim için yapamadım bana motordan anlamıyor triplerine girdiler sinirlerim bozuldu , bana niye kimse söylemedi böyle motorlar olduğunu bari rezil olmazdım zaten motorunun her tarafı dökülüyordu

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    üzüldüm
    HOLMES07 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    benim bildiğim bajaj discovery var ters sistem olan.sebebi nedir bilmiyorum daha öncede hiç sürmedim dahada sürmem.
    HOLMES07 bunu beğendi.

Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    üzüldüm
    Teşekkür ederim ama benim için canını çok sıkma ben de ağlarım bak...

Cup tarzı motorlarda iki adet vites kolu var. Önde olan vites yükseltmek, arkada olan vites küçültmek için kullanılıyor. İkiside aşağıya doğru basılıyor.
    HOLMES07 bunu beğendi.

Alıntı burak burk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim bildiğim bajaj discovery var ters sistem olan.sebebi nedir bilmiyorum daha öncede hiç sürmedim dahada sürmem.
    Acaba neden öyle yapıyorlar

Motosikleti
    honda wing go, kenbo 125cc cup
    Alıntı HOLMES07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben acemi olduğum için ve öyle motora hiç binmediğim için yapamadım bana motordan anlamıyor triplerine girdiler sinirlerim bozuldu , bana niye kimse söylemedi böyle motorlar olduğunu bari rezil olmazdım zaten motorunun her tarafı dökülüyordu
    Size de tecrübe olsun vites aksamını(yada kullanışını) bilmediği niz motora binerken vitesler nasıl diye sorun. Hepsi aşağı mı yoksa 1 aşağı 4 yukarı mı gibi. Arabaya binerken de vitesler nasıl değişir diye bakarım. Kiminin gerisi en sağ geride kiminde mandal vardır çeker 1in yanına alırsın. El frenleri bile farklı her arabanın kiminin koca dalgası var kiminde düğme şeklinde. Geçmiş olsun ne diyim.
    HOLMES07 bunu beğendi.

Alıntı shoeisever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cup tarzı motorlarda iki adet vites kolu var. Önde olan vites yükseltmek, arkada olan vites küçültmek için kullanılıyor. İkiside aşağıya doğru basılıyor.
    Bu bildiğin 125cclik çin malı bir motordu sol taraftan düşmüş hatta debriyaj kolu kırıktı acaba sonradan mı değiştirdiler bilmiyorum..

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:44 ----------

Alıntı patpop adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Size de tecrübe olsun vites aksamını(yada kullanışını) bilmediği niz motora binerken vitesler nasıl diye sorun. Hepsi aşağı mı yoksa 1 aşağı 4 yukarı mı gibi. Arabaya binerken de vitesler nasıl değişir diye bakarım. Kiminin gerisi en sağ geride kiminde mandal vardır çeker 1in yanına alırsın. El frenleri bile farklı her arabanın kiminin koca dalgası var kiminde düğme şeklinde. Geçmiş olsun ne diyim.
    Aynen buda bana ders oldu bir daha bilmediğim motorlara ya binmem yada sorarım 1.viteste çevre yolunda kaç km yol gittim ya Hiç aklımada gelmedi böyle bir şey olacağı ama onda suç değil mi insan bir uyarır gösterir

Motosikleti
    Mondial 100 Kh 2006. Honda CBF 150 2017
    N 1-2-3-4 N 4-3-2-1-N şeklinde bende ki cub muhtemelen sende ki de aynı şekilde. Ön pedalı aşağı itince vites yükselir arka pedalı aşağı itince vites düşer.
    Weak are prey

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)