Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

"Ben enayimiyim motara o parayı verecek"

Motovento
    REKLAM ALANI
    bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Yeni motoru alınca mahalledekiler ister istemez fiyatını sordu. Fiyatı söyleyince çok para, o paraya araba alınır diyor. Kardeşim zevk işi bu. Kimi gider bisiklete 3000-5000 TL verir. Yani adamın zevki budur. Şimdi bizim milletimiz bir garip. Motor bir başka arabanın zevkini vermez. Özellikle büyük şehirde trafikten dolayı sinir küpü olursun. Motosiklet=Özgürlük=Trafik derdi, park sorunu yoktur

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Empati zor zanattir..
    TUTITO ve erenedip bunu beğendiler.

..YaNKee.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    herkesin kesesine göre harcaması olur bence.. yani milyon dolarlık yatı alanada birçok insan enayi gözüyle bakıyor.. 200.000 tl ye araba alanada enayi diyen oluyor.. hatta 20.000 lik motora binene de enayi diyen cahil çıkıyor.. onun için her şeyi takmamak lazım.. sana duyurmak için söylememiştir bence içinden öyle geldiği için söylemiştir.. ama kendinin milyon dolarları olsa, belkide ali ağaoğlu gibi kendinden 40 yaş küçük kıza para yedirdiği için onada enayi diyen olacak, ama haberi ve parası yok sanırım he he diyip geç gitsin..

doğru demiş *********, kazıklandıgımızı bildiğimiz halde alıyoruz

Alıntı zaferce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Şişmanım, yaşım elli. Bel problemlerim var. Araba almaya param yok. Küçük bir motor aldım, beni iyi kötü taşıyor. Çarşıda bir işim vardı. Onları hallettim ama sonra biraz soluklanmam gerekti. Yakın bir arkadaşımın oğlu var. Ona uğradım. Biraz oturdum dinlendim. Laf arasında bana büyük motor almayı önerdi. Çocuk işte. Kendi heves ediyor. Yaw bende para olsa araba alır paşa gibi sürerim. Zaten bu kiloyla yaşla bel sorunlarıyla motor zor oluyor. Ben parasızlıktan bu şeytan icadına idareten biniyorum. Neyse kırmayayım çocuğu, ne de olsa arkadaşımın oğlu diye düşündüm. Ne işim olur, o paraya araba alırım, bana gelmez, dedim. Temiz yüzlü çok efendi bir oğlandır, ailece severiz. O da sen bilirsin abi, dedi. Yeterince dinlendikten sonra yanında ayrıldım. Bu çocuğu da arkadaşım güzel yetiştirdi. Hayırlı bir kısmetiyle de evlense, yuva kursa güzel olacak. Hanım eve giderken bir şey istemiş miydi? Hah karpuz istedi ama onu da motorda nasıl taşıyacağım? Neyse buluruz bir çaresini..."
    Aldığınız küçük motor hangisiydi

tokhanoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Ekarademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sırf bu sebepten pahalı motor alamayacağım. Bizim burda motor kültürü hiç yok. 5000 liraya bile motor alınsa 1-2ye niye almadın diye bi sürü laf olur.

Bindiğim motoru kendim topladım. 4-5 bin civarı harcadım tahmini olarak. Soranlara 1000 diyorum. Bikaç kere 4-5 dedim taksi alınırdı o paraya diyen oldu.

Çoğu insanın aklındaki düşünce şudur. Taksiye parası yetmeyen motor alır. Bizim burdada öyledir genelde. Parayı toplayana kadar motora binilir sonra taksi alınır.
    Katılıyorum abi arkadaşın köye gittim bi abi ne kadara aldın bunu dedi(elektrikli) 3100 TL dedim bu fiyata araba alırım gibisinden bir şeyler dedi ya murat 131 falan herhalde.

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    "Onun yerine, şu" kalıbının giriş cümlesidir "Enayi miyim?". Çok takılmamak lazım.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Örnek karşilama tablosu;
    TL bazinda.

-1.5-2 bin arasi motor alinca,yaramaz bu..
    -2-4 bin arasi motor alinca,hee bak baya iyi bu..
    -5-7 bin arasi motor alinca,baya sağlamdir hee..
    -8-15 bin arasi motor alinca,len de git araba alaydin ya..
    -20-30 bin arasi motor alinca,kes selami birader..

Motosikleti
    honda cbf 150
    Adam haklı , 20 bin TL'ye kaç yaşında ve kaç km'de büyük motor alabilirsin. Motorun çalınması kolay , kaza yaparsan pert olma ihtimali yüksek, büyük motorların aksesuarları da çok pahalı şahsen bende o paraları motora verecek kadar enayi değilim.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Kendinizi enayi gibi hissederseniz beni hatirlayin Motosikleti aldigimda Turkiyeki fiyati, Turkiyedeki sifir otomatik Civic'ten pahaliydi...
    erenedip bunu beğendi.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ''Ben enayimiyim, bir trafik lambasında 15 dakika bekleyecek?''

ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    Yahu benim kızdığım vatandaşın motosiklet kullananları "Enayi" kelimesiyle deforme etmesi. 1.000 tl ye binen adamda enayi 30 bin tl lik motora binende. Karşılaştırma zaten yapmıyorum. Ama aşağılamak... neyse... belkide dediğiniz gibi takılmamak lazım.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alıntı ramcixx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu benim kızdığım vatandaşın motosiklet kullananları "Enayi" kelimesiyle deforme etmesi. 1.000 tl ye binen adamda enayi 30 bin tl lik motora binende. Karşılaştırma zaten yapmıyorum. Ama aşağılamak... neyse... belkide dediğiniz gibi takılmamak lazım.
    Takılmayacaksın öyle tabi. Motorcu adam sakin ve sinirleri alınmış olmalı (sinirlerine hakim olmalı demiyorum bak, hiç sinirlenmeyeceksin) bugün birisi enayi der başka birisi başka bir şey söyler, trafikte birisi çıkar "sen ne biçim motor kullanıyorsun çek kenara" der vs vs.

hn33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xj6 diversion
    Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "motor alalım sana" diye lafa giren sensin, adama söven gene sensin; nası iş o?
    bu sefer ayağını denk al

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)