Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Şeridimde gidiyorum selektör yapıyor

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Ramzey Karaca 100
    Alıntı TanImsIz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Seninkide iş be kardesim.. 3 Şeritli yol Otobandır. Orta şeritte o hızla gidilirmi. Canınamı susadın. Sağdan git neyi ispatlamaya çalısıyorsunki..
    3.seritli yol otoban midir? Demek ki Çanakkale'nin ortasından otoban geçiyor..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Bu şehirde ne yazık ki durum böyle, kanser kavga dövüş sinir vs istemiyorsanız 60'la ancak sağ şeridin emniyete yakın tarafından otobanda gidersiniz, çizgi üzerinde neredeyse, yol ayrımı varsa sağ şeridin solundan ters yöne sinyal çakarak gidersiniz, arabalar çok tehlikeli, onlarla uğraşmamak lazım, dediğim gibi hayatta kalmak için istanbulun gerçekleri böyle ...
    Kızıl pars bunu beğendi.

Kafanı takma, fakat dikkat et unutma kaporta sensin ve yaşamak zorundasın sen motorcusun .
    Aynı ve daha fazla sıkıntıyla baş etmeye çalışıyorum bende.
    Tekerin düz bassın kardeşim.
    Bişey daha sen akresif olma yolda giderken bizim için her motorcu değerli
    Kızıl pars bunu beğendi.

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Bu hızla orta şeritten gitmek sıkıntı. Sağdan git desem ama genelde sağ şeridi ağır vasıta kullandığı için yol bozuk ve yağ, mazot dökülmüş oluyor

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Alıntı zabuzaretta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sorun tamamen trafik kurallarına "Türkiye'de" uymaya çalışmaktan kaynaklanıyor. Bir kesim yazılı kurallara uyulması gerektiğini savunurken diğer kesim Türkiye'de orman kanunlarının geçerli olduğunu belirterek orman kanunlarına göre hareket edilmesini doğru buluyor.

Bence iki tarafın da haklılık payı mevcut. Çok garip milletiz vesselam.
    Hocam ben orman kanuncuları haklı bulmuyorum. Nasıl alışırsan öyle gider. Sen tepkini koymazsan arabası da kamyonu da "şeridi işgal etme sağdan git" sağdan gidince de "vırt zırt her yerden çıkıyorlar orası şerit mi" gibi tepkilere maruz kalıyoruz. Herkes işine geleni söylemeye devam ediyor. Yeri geliyor polislere bile derdimizi anlatamıyoruz. Herkes kurala uyacak, uymak zorunda. Her seni sıkıştıranı için polisi meşgul edeceksin ki şikayetlerden bıkıp sıkıştırana gördüğü yerde gerekli cezayı versin. Seni sıkıştıranı uyaracaksın, kusura bakma dese de susmayacaksın. Ölümün geri dönüşü yok.

Bu arada 3 seneden sonra yeni motor alınca farkettim:
    Altımda cbr125 varken trafikte melül melül bakanlar altımda cbf varken üstüme çıkıyolar. Sorun motorun racing tipinde olmaması mı yoksa insanlar mı barzolaştı?
    zabuzaretta bunu beğendi.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı MSMorkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    .....Sorun motorun racing tipinde olmaması mı yoksa insanlar mı barzolaştı?....

insanların içinde barzolar zaten vardı ve maalesef bunlar son yıllarda motosiklet kullanmaya başladı..

bu nedenle çok eskiden saygı gören sempati duyulan motosikletler artık nefret edilen araçlar haline geldi..

trafikte özellikle İstanbul trafiğinde motosiklete kimsenin tahammülü yok :(

ülke sığır et çuvalından oluşuyor kardeş belki sizde anlarsınız bir ara blader

..YaNKee.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    sonra ben neden en soldan herkese sellektör yaparak gidiyorum diye düşünürken senin başına gelenler aklıma geliyor ve en soldan devam ederek sellektör yapmaya devam ediyorum...

Motosikleti
    MONSTER 696 DUCATİ
    Ülke hayvan dolu kardeşim ben ehliyetimi daha 2 ay oldu alalı. Direksiyon dersine gittim. En son sınav gününden önce kurs hocası önde ben arkada bana sınav turu attırıcak üstümde sürücü adayı yazan yeşil adı aklıma gelmedi o ışıklı oluyolar ya :D en sağ şeritte gidiyorum hoca önümde 4 şeritli yol otoban felanda değil daha hiçbişey bilmiyorum adam arkama geçti selektör yapıyor kornaya basıyor öküz herif

erenedip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial znu 125
    Istanbul bu konuda cok sıkıntılı. Istanbula gittim birkac ay once. Aman allahim o nasil bir trafik. Eğer sıkışık degilse durmadan akiyor. Kimsenin eyvallahi yok. Orta serit 100un alti yok. Yavasliyoruz adam dibimize giriyor, fren yapsak carpacak. 3 saat yorulmadik, yarim saatte yaslandik desem yeridir. Ankaranin gozunu seveyim.

Motosikleti
    2016 HONDA NC750X DCT-2016 YAMAHA N MAX
    Bazen boyle goruyorum e5 te olsun tem de olsun.Orta seritten sag seritten 60-70 ile giden motorlar. Dis dunyayla bağını koparmış arkasinda ne olup bittiginden habersiz .Trafigin hizina ayak uyduramiyorsan gececeksin emniyet seridine kendi güvenliğin için.

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    benim de en çok uyuz olduğum şey temde 80 le falan sağ şeritten giderken, benim bir ve iki solumdaki şeritlerde yine 80-85 km civarında hızla giden dallamalar oluyor bir sürü, tabi arkalarında kuyruk oluşturuyorlar bu sefer arkadan gelen araçlar zırt pırt benim dibimden makas atıyorlar, birazcık şeridin sağına kaysam zaten silme geçiyorlar davarlar. bu arada sağ şeritte boş oluyor ama niyeyse böyle yavaş giden su torbası beyinli kişiler sağ şeritten gitmeyi kendilerine yediremiyorlar sanırım.

Ayrıcaa Rahmi Barutçunun dediğine göre motosikletler sollama haricinde sağ şeritte gitmek zorundalar. Bunun da sebebi motosiklet hız limitleri açısından kamyon/kamyonet kategorisinde olmasından kaynaklanıyor sanırım.
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

Alıntı Fr.Sante adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sağ şeritte gidiyorum bana da selektör yapıyorlar. Cadde sokaklar zaten tek şeritli orda da üstüme çıkacaklar neredeyse.
    Aynen, en sağ şeridin en sağında bile olsam, hızım 90 bile olsa, orada bile hayvanın biri hızla gelip arkamdan selektör yapabiliyor, işte o zaman deliriyorum, elimle geç sola diyorum ben de, daha nereye gideyim arkadaş?
    Bizler emniyet şeridinden gide gide, hayatında motosiklete binmemiş otomobilciler sanıyolar ki, motosikletin normal yolu emniyet şeridi.
    Bir gece servis aracında önde oturuyorum, en sağ şeritte bir motosiklet var hızı 80 filan, biz de arkasındayız. Bizim şöför kızdı, "Yav hem hızlı gitmiyor, hem de emniyet şeridine girmemiş bizi engelliyor" dedi.
    Dedim ki: "Emniyet şeridi sana nasıl yasaksa, aslında ona da yasak, trafik sıkışınca oradan gidiyoruz motosikletle, yol açıkken adam normal şeritte gidiyor ne yapsın?"
    Kızdı, "Olmaz abi, emniyet şeridinden gidecek" dedi ısrarla.
    Güldüm ve sustum.
    Kızıl pars bunu beğendi.

Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    Evet trafik kuralları var ama
    hem halk arasında geçerli olan hem de denetlemekle yükümlü olanların uyguladığı bir orman kanunu var.

Aslı var mı bilmem ama hep örnek verilir ya, kanuna göre hepimiz şapka takmakla yükümlüyüz derler.

Trafikte bu çok yaygın şekilde gözlemlenebilir.

Hız sınırının 110 olması gereken yerde tabela vardır, 50 ile sınırlandırmıştır.
    Kavşak vardır nizami değildir.
    Işık vardır neye göre ayarlandığı belli değildir.
    Sağa dönüş vardır, kimseye mani değildir ama kırmızı yanar beklersin.
    Orta refüjde aralık vardır ama dönülmez levhası da vardır, o zaman o neden vardır anlamazsın.

Yaya geçidinden geçmek istersin kimse durmaz, korna çalar vs.

Hayatta kalmak için günlük hayatta uygulanan kurallara riayet etmek lazım.
    Bu durumda en fazla para cezası yersin.

Ama kuralcı olursan, yol benim hakkım, geçiş benim hakkım, ışık bana yandı vs dersen cezası -maalesef- daha ağır olabiliyor.
    Hamdım, piştim, hala hamım.

toreador - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Motosiklet kullanıcısını hor görme, bu olayda ikinci planda; asıl vuku bulan aptallık, orta şeritte seyreden herhangi bir aracı selektör ya da farklı bir yordam ile yol vermeye ikna çabası. Sağ şerit, ağır vasıtalar ve yoldan ayrılma şerididir, orta şerit, seyir şerididir, sol şerit transit/sollama şerididir. "Sollama" kelamının da türemesine vesile olan şerit ismi. Araçlarda aslında varlığı gözetilen sadece sol aynadır, sağ ayna opsiyoneldir fakat zaman içerisinde standart halini almıştır. Sol aynanın zorunluluğu, yine sol şeridin kullanım maksadıyla paraleldir. Elbette bunları tamamı ulaşılabilir verilerdir, ancak Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde vatandaşlık icra eden saygıdeğer halk için kural ya da yordam pek mühim değildir, asla zamanında yapmadığı işler dolayısıyla hep bir telaş içerisindedir, daima acelesi vardır ve bu yolda daima her kuralı çiğneme hakkını kendisine reva görmektedir.

escape0813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125, Yamaha Cripton, Honda CBR 250 R
    Tekirdağ üst yolunda radar varmış. (Tekirdağ-Malkara yolu). Eve ceza geldi. Bende dedimki kendi kendime, birdaha o yolda 70'i geçme hız sınırı 70 imiş. Tekirdağın girişinden çıkışına kadar. Araba ile bu arada. Arkadaşlar. Sağ şeritte kamyonmu dersin otobüsmü dersin, hepsi sellektör yapıyor el kol işaret. Bende radar var diye işaret yapıyorum. Artık sağında, sağına emniyet şeridinde gidiyorum. Yahu bu nasıl memleket diyorum. Ne yapıcaz anlamış değilim. Motorla olsam üstümden ezip geçerler.

Bir de şöyle bir söz vardır: "Sağından bir araç seni geçiyorsa, yanlış şeritte gidiyorsun"
    NeXuSs bunu beğendi.

Greenut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kardeş uçarak ta gitsen sana yine selektör yaparlar. Millet ters yöne giriyor kural ihlali yapıyor suçlu olduğu halde sen suçluymuşsun gibi yaşıyorlar. Altında ya camları film kaplı son model araç olacak ya da tofaşa 5-6 kişi bineceksiniz, bunlardan anlarlar anca.
    Kızıl pars ve zabuzaretta bunu beğendiler.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Trene selektör yapan yurdum insanı sana mı yapmayacak?

İstersen tramvaya atarlanan motorcu da var elimizde.
    velizrsln ve Kızıl pars bunu beğendiler.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Önümüzdeki araçla aramızda çok büyük bir boşluk kalırsa arkamızdaki sabırsızlanır, tacize başlar. Aslına bakarsanız trafikteki yeni başlayan araba sürücülerinin de yaşadığı en sık taciz türü budur. Sağ şeritte ilerliyor olsa bile önü açıkken kişinin makul ölçüde bir ilerleme göstermesi beklenir. Orası babanın tarlası değil, yolda etrafa bakınarak gezinemezsin.
    Kaynak şurada
    emremm bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)