Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Protestonun mantıklısı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Pcxbear - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Pcx 125
    Arkadaşlar hepimizin elini ayağını bağlayan bu akla sığmayan fiyat artışlarından sonra eminim herkesin aklına bu artışla ilgili birçok senaryo geliyordur. Herkes doğal olarak bunu nedenini bulmaya çalışırken aklına bir sürü teori getiriyor.

Arkadaşlar protesto yasal bir haktır ve anayasada bile yer alır ama bunun tek şekli sokağa pankartlarla çıkmak ya da ilgili kurumlara yalvarırcasına mailler atmak, imzalar toplamak değildir. Daha etkili yöntemler de kullanılabilir. Bu yöntemler bazen manevi bedeller ödemeyi, en büyük hobinizden vazgeçmeyi ya da askıya almayı gerektirir.

Bütçeniz her ne olursa olsun örneğin fiyatı 50.000 TL olan bir motoru sırf sizin bütçenizi sarsmıyor diye satın alma eğilimi göstermemelisiniz. Bizim ülkemizde bununla ilgili bir sorun var. Avrupa'da en zengin insanlar bile bir şeyler satın alırken gerçekten değerine bakarlar. Cebinizde para olup olmadığına değil, alacağınız şeyin o parayı hakkedip hakketmediğine bakarsanız sonunda arz talep dengesini ciddi anlamda sarsabilirsiniz ve emin olun bu eğilim piyasanın kaderini etkiler. Bu ürünleri tasarlayan ya da getiren adamlar kendilerine değil nihai tüketicilerine sunuyorlar. Piyasayı her zaman tüketici davranışları belirler.

Bu motosikletleri satan kurumlar satamamaya başlayınca birlik olup gerekli kurumlara zaten kendileri başvuracaktır. Bu ülkede vergi uygulamaları defalarca kez değişmiştir ama bu dalgalanmayı başlatmak için bazı alışkanlıklar edinmemiz şart. Bu noktada bütçesi olana da olmayana da iş düşüyor.
    bursalıali, Ocanner35, fazil ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

yaşamaktan büyük eylem düşünemiyorum
    kazadan daha pahalı ne olabilir

Metilen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şeytan diyor ki; " Hayatının her alanında özgürlüklerini elinden alanları alkışlayan, haklıyla haksızın ayırdına varamayacak kadar cahil, üstelik bu cehaletinin zerre farkında olmayan, şiddeti, kanunsuzluğu ve dahi haram yemeyi kutsayan bir topluluk için kılını bile kıpırdatma. "

Şeytana uymamak lazım, lakin artık birilerinin uyanması şart. Bu ülke tepeden inme demokrasiyi anlayamadığını ve dahi haketmediğini net olarak gösteriyor. Avrupanın geçmişteki uyanışının bir benzerini yaşamadan kurtuluş yok. Bu uyanışı motosiklet kullanan elitler, sanatçılar, beyaz türkler ortaya çıkarmayacak. Saydıklarım zaten neyin ne olduğunun farkında. Karadenizli fındık yetiştiricileri, hayvancılıkla uğraşanlar, ev hanımları, küçük esnaf uyanacak. Yoksa herhangi bir protesto girişimini provoke etmek özellikle ohal söz konusu olduğunda çok basit.
    oxus bunu beğendi.

"şeytan: meleklikten çıkacak kadar Allah ı seven (insandan kıskanan)"

Motosikleti
    Mondial 100 Kh 2006. Honda CBF 150 2017
    hızla batıyoruz. Bir kere düşmeye başladın mı yere oturmadan duramazsın, bizim ülke de o hesap 3-5 sene içinde bugünleri de arayacağız. Yapacak çok birşey yok osmanlı torunları sandıkta yapacağını yaptı. Kriz bizim üstümüzden çok daha şiddetli geçecek ama bu olmak zorunda, malum kesim bazı şeylerin farkına varmak zorunda. Ancak bizim ülkemizde cahillik meşrulaştırıldı, yoksulluk erdem sayılıyor, malum kesim yoksulluktan memnun bu sayede manevi duygularını daha yoğun yaşadıklarını falan zannediyorlar. Bu kanıya "İsterse dolar/euro 100 lira olsun bize müslüman adam lazım" diyen malum kesimden dolayı vardım. Malum şahısın ömrü uzun olur umarım iyice batırmadan, ne olduğu anlaşılmadan göçüp gitmesin bu dünyadan, ki arkasından "Yaşasaydı Türkiye süper güç olacaktı" diyenler olmasın, yaptıkları rezillikleri ileri ki nesillere anlatalım.
    sezer aykaç, zabuzaretta, oxus ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Avrupa'da en zengin insanlar bile bir şeyler satın alırken gerçekten değerine bakarlar. Cebinizde para olup olmadığına değil
    Harcanan paranin buyuk kismi gosteris amacli oldugundan olsa gerek. Obur turlu olunca cimri olmus oluyorsunuz bu kulturde.

Motosikleti
    Honda Pcx 125
    Alıntı fazil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Harcanan paranin buyuk kismi gosteris amacli oldugundan olsa gerek. Obur turlu olunca cimri olmus oluyorsunuz bu kulturde.
    Evet kesinlikle geleneklerimizden gelen çarpıklıktan kaynaklı bu gösteriş merakımız. Daha çocukluğumuzdan yerleşiyor bilinçaltımıza bu; aman benim kızım hakkediyor, aman benim oğlumun neyi eksik, yok efendim komşumuzda var ben de alacağım derken ihtiyaçlarımıza değil birbirimizle yarışa odaklandık. Bu savaştan elbetteki pazarlamacılar karlı çıktılar. Küçük insanlar bastırılmış ya da ezilmiş duygularını gösterişle açığa vururlar. Kendileri yapamadıkları için "gösterdikleri" şeyin erişmek istedikleri pozisyonu sembolize ettiğini düşünürler. Bu yanılgı diğer çakallar için tam bir rant kapısı. Bu tam bir girdap ve bizim ülkenin kültürel yapısı için inanılmaz müsait.
    zabuzaretta, fazil ve zekeriyaimam bunu beğendiler.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ama iyi hoşta, bu fiyat artışında markaların payı nedir ki, hep bunu anlatmaya çalışıyorum; Avrupa veya Amerika ile aramızda fiyat farkı yok arkadaşlar (döviz bazında). Varsa da öyle ahım şahım farklar değil, bir çok meşhur markaların modelleri döviz bazında 2-3 senedir hala aynı.
    Salurbey bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Duke 250 17
    Alıntı Metehan07-70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ama iyi hoşta, bu fiyat artışında markaların payı nedir ki, hep bunu anlatmaya çalışıyorum; Avrupa veya Amerika ile aramızda fiyat farkı yok arkadaşlar (döviz bazında). Varsa da öyle ahım şahım farklar değil, bir çok meşhur markaların modelleri döviz bazında 2-3 senedir hala aynı.
    Amaç zaten markaların devlete baskı yapmasını sağlamak.

Alıntı SlimShady1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hızla batıyoruz. Bir kere düşmeye başladın mı yere oturmadan duramazsın, bizim ülke de o hesap 3-5 sene içinde bugünleri de arayacağız. Yapacak çok birşey yok osmanlı torunları sandıkta yapacağını yaptı. Kriz bizim üstümüzden çok daha şiddetli geçecek ama bu olmak zorunda, malum kesim bazı şeylerin farkına varmak zorunda. Ancak bizim ülkemizde cahillik meşrulaştırıldı, yoksulluk erdem sayılıyor, malum kesim yoksulluktan memnun bu sayede manevi duygularını daha yoğun yaşadıklarını falan zannediyorlar. Bu kanıya "İsterse dolar/euro 100 lira olsun bize müslüman adam lazım" diyen malum kesimden dolayı vardım. Malum şahısın ömrü uzun olur umarım iyice batırmadan, ne olduğu anlaşılmadan göçüp gitmesin bu dünyadan, ki arkasından "Yaşasaydı Türkiye süper güç olacaktı" diyenler olmasın, yaptıkları rezillikleri ileri ki nesillere anlatalım.
    denklem iyi gibi görünüyor
    muhalefet(asıl bahane) görünmüyor

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Fiyat artışlarının nedenini öğrenmek istemiyorum arkadaş bu yanıtın bana veya size hiçbir faydası yok. Almamak da bir protesto ama kimin umurunda olur bilemem. Bu dediklerini yapabilmek için çok uzun vadede çok geniş çaplı tüketici bilinçlendirmesi ile mümkün olabilir, o da çooooook zor. Sıfır motor alacak olup, bunu kafaya koyan adamın protesto falan umurunda olur mu sanıyorsunuz.

Alıntı zabuzaretta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Amaç zaten markaların devlete baskı yapmasını sağlamak.
    Tamam hadi %20 ek gümrük vergisini baskı yaptılar kaldırdılar, peki dövizin artışı için nasıl bir baskı yapsınlar ki?

oxus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F 650 - Yuki Scrambler - Kymco Downtown
    son 12 yılın en yüksek çekirdek enflasyon oranına, yüzde 10.2’lik çekirdek enflasyona ulaştık.Üretim girdilerinde ara malı fiyat artışı da tüm zamanların en yüksek oranı olan % 22.
    Türkiye uyguladığı ekonomik politikaların sonucu olarak enflasyonda artık çift haneyi yaşamaya başladı,birikmeye başlayan problemler şimdilik umursanmıyor.

söyle demişti şimdi ismini hatırlamadığım biri; "Sorumluluklarımızdan kaçınabiliriz ama sonuçlarından kaçamayız”.

ama üzülmeyelim; yerli uçağımız, uçak gemimiz, arabamız, uzay gemimiz, falanımız filanımız hazır olduğunda ve dünyanın en gelişmiş toplumu olan suriyeliler ile daha fazla entegre olunca ortaya çıkacak olan know how ile silikon vadileri kuracak besmeleyle çalışan robotlar üreteceğiz.

şimdi bir çomar arkadaş çıkar ve sorar "dalga mı geçiyorsun" diye

evet biri dalga geçiyor ama o ben değilim, o kim mi?

Çobanınız!
    zabuzaretta ve Metehan07-70 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Bu ülkede organize boykot çok zor kimse konforundan ödün vermiyor.
    Yakın zamanda olmayan Türkcell ve Pınar boykotları var.

Motosikleti
    Honda Pcx 125
    Alıntı Metehan07-70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamam hadi %20 ek gümrük vergisini baskı yaptılar kaldırdılar, peki dövizin artışı için nasıl bir baskı yapsınlar ki?
    Dostum dövizi tutabilene aşk olsun sonuna kadar haklısın. Bomba vergi ile bitmiyor onu düzeltsen döviz tırmanıyor piyasa yine el yakıyor çok haklısın ama bu dediğine göre vergi yüzde 80 de gelse eğilimlerimizi değiştirmeyelim nasılsa döviz artıyor. Paramızın değersizleşmesinin tonlarca nedeni var ancak ana sebep elbetteki dış politikalar. Dikkat edin bu yaz tatilinde turizm de ciddi sekteye uğradı ülkede döviz yok mevduat yok. Yabancı yatırımcı bu kadar karışık siyasi meseleleri olan bir ülkeye yatırım da yapmıyor paralarını bir bir çekiyor. E hiçbir şey üretmeyen bir ülke kendi içinde kendisiyle başbaşa kalırsa ne olur? Vatandaşını yiyip bitirir. Konunun makro seviyede incelenmesi bizim işimiz değil uçsuz bucaksız bir kuyu orası ama hiç yoksa kendi payımıza düşen bir platform (motosiklet) varsa o noktada da susmayalım hani. Bu kadar sinmeyin içinize

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Türkiye'de;
    "Altın almayın"
    "Döviz almayın"
    "Ev almayın"
    "Arsa almayın
    Sözleri vatandaşa ne hissettirirse,
    "Araç almayın"
    Sözü de aynı şeyi hissettirir.

Çünkü otomobil ya da motosiklet ülkemizde birer yatırım aracıdır.

Başka ülkelerde ülkemizde ki gibi enflasyon olmadığından farklı hareket ederler ama ülkemiz öyle değil.
    Aldığınız araç sürekli değerlenir.
    Bu da tasarruf edebilen kesim için cazip bir durum teşkil eder.

Bu nedenle protesto edilecekse yöneticileri rahatsız edecek bilindik yöntemler kullanılmak zorunda.
    Tabi bunun için cesaret lazım ve bu bizde az bulunan bir özellik.
    Zaten var olan az bir cesaret kırıntısının bile polis jopu ve toma marifetiyle, yetmezse esnaf mahallenin bekçisidir sözleriyle hedef gösterilerek un ufak edilmesi devletimizin gereklerindendir.
    Metilen ve EmirŞengezer bunu beğendiler.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Alıntı Pcxbear adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum dövizi tutabilene aşk olsun sonuna kadar haklısın. Bomba vergi ile bitmiyor onu düzeltsen döviz tırmanıyor piyasa yine el yakıyor çok haklısın ama bu dediğine göre vergi yüzde 80 de gelse eğilimlerimizi değiştirmeyelim nasılsa döviz artıyor. Paramızın değersizleşmesinin tonlarca nedeni var ancak ana sebep elbetteki dış politikalar. Dikkat edin bu yaz tatilinde turizm de ciddi sekteye uğradı ülkede döviz yok mevduat yok. Yabancı yatırımcı bu kadar karışık siyasi meseleleri olan bir ülkeye yatırım da yapmıyor paralarını bir bir çekiyor. E hiçbir şey üretmeyen bir ülke kendi içinde kendisiyle başbaşa kalırsa ne olur? Vatandaşını yiyip bitirir. Konunun makro seviyede incelenmesi bizim işimiz değil uçsuz bucaksız bir kuyu orası ama hiç yoksa kendi payımıza düşen bir platform (motosiklet) varsa o noktada da susmayalım hani. Bu kadar sinmeyin içinize
    Hayır, tabiiki sinmeyelim, ama demek istediğim protesto etmeye yanlış kişilerden başlamayalım.
    oxus bunu beğendi.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    benim mesajım silinmiş buradan. bir söz var; "ağlamayan bebeğe süt vermezler"

ne yapacağız? adalet yürüyüşü v2.1 düzenliyorum var mı katılan? şaka yapıyorum böyle saçma eylemler işe yaramaz.

meksika'da akar yakıt zammına yapılan protesto
    ersinisdj bunu beğendi.

BLUERAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İnazuma, Hajoue125 bide cross aldıkmı tamamdır
    çark ters donmeye baslar diye dusundum bir an. Sifir motor almayalim peki, ikinci el fiyatlari ne olur. Oyle bir olur ki, yine sifir alsam daha iyi haline gelir... Klasik gorus bu, şaşmaz. Minareyi calan kilifa ihtiyac duymuyor, zaten benimdi diyor.

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Sifir motor almayalim peki, ikinci el fiyatlari ne olur. Oyle bir olur ki, yine sifir alsam daha iyi haline gelir..
    En azindan birbirimizi kaziklamis oluruz, para disari gitmez, devlet de vergi mergi alamaz. %20 yerine -%20 olur. Yazlik saraya altın klozet yerine, bildigimiz seramik olanindan takarlar.
    Her turlu iyi yani.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)