Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motul kask içi temizlemeyi montta kullanmak

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gönenç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NS200(ESKİ),CBR500R(ESKİ),CBR650F
    Merhaba,çok kısa bir sorum soracak.Motul kask içi temizleme spreyi M2 kaskın içindeki bakterileri temizlemekte,ben uzun sürüşlerde terledikten sonra montlarımı biraz havalandırıp içlerine M2 sıkıyorum,sonuçta montta da ter ile bakteri oluşabilir,kokusuda gayet güzel.Sizce bir zarar verir mi montlara?Teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Darkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-125 ('14), Yamaha MT-25 ('17)
    Tekstil mont için konuşuyorum. Mont temizliğinde, özellikle sudan koruyucu katmanda yarattığı tahribat ve tekstil dokusunu bozması nedeniyle hiçbir kimyasalın kullanımı önerilmez. (hatta montun iç kısmında 30 derecenin üstünde, çamaşar suyu ile, makinede yıkanmaması ve kuru temizleme yapılmaması gerektiği de yazar)

Bunun yerine, önerilen su sıcaklığında montu suyla yıkaman yeterli olacaktır, nitekim bu tür kumaşlar üzerlerindeki kiri atabilecek şekilde fabrike edilirler. Eğer gerçekten çok kirli bir durum söz konusuysa, sade sabun kullanılarak yıkanabilir. Yabancılar belli aralıklarla suya dayanım kazandıran bazı kimyasallar ekleyerek yıkıyor bu tekstilleri fakat ben burada rastlamadım henüz.

Tabii gelip montunu onlarca defa makinede yıkayıp hiçbir şey olmadığını söyleyenler de çıkacaktır, ve belki doğrudur, ama işin kitabına göre durum böyle.

Gönenç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NS200(ESKİ),CBR500R(ESKİ),CBR650F
    Tamamdır,çok teşekkür ederim cevabınız için.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)