Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

YAMAHA SERVİS-YEDEK PARÇA ÜCRETLERİ

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    NMAX 155
    Yamaha NMAX almaya karar vermiştim ama heryerde şikayet edilen aşırı yüksek yedek parça ve servis ücretleri düşündürüyor. NMAX'ın aynası bile 80TL gözüküyor internette. Bakım ücretleri nasıldır peki ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    bu saaten sonra yamaha mı? abim sen n'ettin?

osiosborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kol gibidir, ben kendim yapıyorum neredeyse üçte bir fiyatına geliyor.

Motosikleti
    Yamaha MT 07 Matt Grey
    Yamaha, Honda vs hepsinde aynı durum var, aradığın ucuzluk ise Mondial veya Bajaj dışında Japon motora binmeyeceksin
    Motor_Derili bunu beğendi.

X-Slim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    23' Tvs Jupiter 110 CC
    Alıntı CemoKa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yamaha, Honda vs hepsinde aynı durum var, aradığın ucuzluk ise Mondial veya Bajaj dışında Japon motora binmeyeceksin
    Aynen doğru dediniz hocam.

Açılın yettim.
    Rodaj bakımı 82 TL.
    6 Bin bakımı 150 TL.
    Memnun muyum? Hayır.
    Bir daha servise gider miyim? Hayır.

Motoru kameradan görüyorum, 16-17 yaşlarında bir çocuk bakım yaptı. Yaptığı şey sadece şu, yağını değişti ve lastik basıncına baktı. Şanzuman yağı vs değişti mi gerçekten göremedim o arada. Kısacası aklım kaldı.

Neyse motorun yağını yandan değiştirdi. Zahmet edip alttaki süzgecin durumuna bile bakmadı arkadaş. Oysa faturada karter tapa puluna kadar para yazmışlar. Uyardım, hayırdır suzgecin durumuna dahi bakmadınız neden diye. Neymiş süzgeç 10 bin bakımında kontrol ediliyormuş. Isin tuhafı yamahanin kullanım kılavuzu ilk 6 bin kontrol, 12 bin değişim diyor. Ama paşalar olaya öyle uzak ki bakım aralığını bile bilmiyorlar.

Servisten çıkınca motorda titreşim başladı. Koydukları yağ ne
    yağı allah bilir. Neyse ben 3 bin km sonra Motul yağı doldurur, süzgeci vs temizler kontrol eder geçerim.

Özetle artık kılavuza bakıp, gerekli malzemeleri alıp kendim yapacağım bakımı. Hem bunlara para yedirmem, hemde kendi işimi daha iyi görürüm.
    wing41 ve birbilent bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı CemoKa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ybr125 ile 3 bakıma gittim baktım fiyatlar logaritmik artıyor (sene 2013 en son 145 tl)
    Sonra Bajaj servisine gitmeye başladım bakıma.
    Sonra da Bajaj aldım diyeyim sen anla.
    Paradan çok prensip veya takıntı meselesi diyelim mesela inazuma için 5000 km bakımı 500 tl diyorlar hiç bir motora bu bakım paralarını vermmem mümkün değil.
    roadpeople bunu beğendi.

Alıntı Mexico adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Açılın yettim.
    Rodaj bakımı 82 TL.
    6 Bin bakımı 150 TL.
    Memnun muyum? Hayır.
    Bir daha servise gider miyim? Hayır.

Motoru kameradan görüyorum, 16-17 yaşlarında bir çocuk bakım yaptı. Yaptığı şey sadece şu, yağını değişti ve lastik basıncına baktı. Şanzuman yağı vs değişti mi gerçekten göremedim o arada. Kısacası aklım kaldı.

Neyse motorun yağını yandan değiştirdi. Zahmet edip alttaki süzgecin durumuna bile bakmadı arkadaş. Oysa faturada karter tapa puluna kadar para yazmışlar. Uyardım, hayırdır suzgecin durumuna dahi bakmadınız neden diye. Neymiş süzgeç 10 bin bakımında kontrol ediliyormuş. Isin tuhafı yamahanin kullanım kılavuzu ilk 6 bin kontrol, 12 bin değişim diyor. Ama paşalar olaya öyle uzak ki bakım aralığını bile bilmiyorlar.

Servisten çıkınca motorda titreşim başladı. Koydukları yağ ne
    yağı allah bilir. Neyse ben 3 bin km sonra Motul yağı doldurur, süzgeci vs temizler kontrol eder geçerim.

Özetle artık kılavuza bakıp, gerekli malzemeleri alıp kendim yapacağım bakımı. Hem bunlara para yedirmem, hemde kendi işimi daha iyi görürüm.
    Niye motoru servise götürmüyorsun diyene göstermek için çıktısını alacam bu mesajın.

Motosikleti
    2016 HONDA NC750X DCT-2016 YAMAHA N MAX
    2 sene once yamaha delight imi yamaha yetkili servisinde 4000 bakimini yaptirmistim.Ertesi sabah yola cikmistim 10 km sonra e5 uzerinde motor stop etti.Megerse adamlar yag degisiminde yagi bosaltiyorlar yeni yag koymuyorlar.Yine Allahtan benim gibi anlayisli birine denk geldiler başkasi olsa kök soktururdu

Motosikleti
    Café Racer
    2017 Honda CBR 250 Bakım Ücretleri

Küsuratları tam hatırlamıyorum.

1000 Bakımı 105 TL

3000 Bakımı 45 TL

6000 Bakımı 124 TL

9000 Bakımı 105 TL

Faturaları mevcut!

Honda kadar ucuz ve kaliteli servis ağı hiç bir markada yok.
    fazil ve jimi_hendrix bunu beğendiler.

Motosikleti
    MSX 125 - MT 07 ABS
    Mt-07 1000 rodaj bakımına 300 lira verdim. Kesinlikle gereksiz pahalı.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    r25 1000km rodaj bakımı 180 tl.yamalube 4r en pahalı yağı koydurdum bunun dışında yağ filtresi pul vs zaten standart işlem.eğer normal yamalube yağı koydursaydım sanırım 155 160 tl gibi bir rakam tutuyordu.aslında yapılan işlem de hiç bir iş yok normal bakımda.tüm servisler işçilikten çok fazla alıyor.100 tl mallar tutuyorsa 100 tl de işçilik yazıyorlar indirim vs 180 190 tl olur abi diyorlar.türkiyede honda dan daha ucuz bir servis ağı yok bajaj dahil.10bin km bakımında motor yıkama dahil 210tl tutmuştu pulsarın.yıkamadan paramı aldılar kardeş dersen aldılar alırlar alıcaklar derim.parça fiyatları arttı bunu herkes biliyor dikkat etmediğiniz olay servis işçilik parasındaki artış.hatta ne motorsikleti bisikletim var disk frenli bisiklet bakımına adamlar 100 tl diyor 100 TL.tamamen mekanik sadece ve sadece işçilik gerektiren bir işlem.o yüzden alışın derim araba fiyatlarına hiç girmicem 4 katı motorun çünkü.ülke zengin olduğundan pek sıkıntı yaratmıyor

Rebornx4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 150nk
    Ben sırf garanti bozulmasın diye servise verdiğim ücretlerin, motorun arızalanması halinde garantiden tamir ettireceğim parçaların ücretini geçtiğini anladığım anda bıraktım yetkili servise gitmeyi.

Zaten büyük makine yok. Periyodik bakımda değişen tek şey yağ. Alıyorum takım anahtarlarını evde değişiyorum. 1200ml yağ alıyor. Castrol 10w-50 23 lira. 200ml de diğer bakımdan kalan yağdan hesaplasak 26-27 lira toplam bakım maliyeti. Evet arkadaşlar bitti komple bakım 27 lira. Üstüne üstlük elde anahtar tüm motoru didik didik elden geçirebilirsiniz. "Servis bir yeri atladı mı acaba?" derdi de yok.

Ağır bakım diye sayabileceğim 6000 bakımında yağ, buji ve yağ filtresi değişti ve hepsi toplam 75 lira tuttu. Serviste yaptırsam belki bir o kadar da işçilik gerekecekti. Halbuki yarım saatte hallettim kendi başıma.

Şu şartlarda servise anca motor ve enjeksiyon arızalarında giderim. Elimde PDA olsa EFI'ye takıp onu da kendim halledeceğim ama elektronik kısımlara boyumuz yetmiyor.
    roadpeople, birbilent ve hyanax100 bunu beğendiler.

Motosikleti
    NMAX 155
    Bahsettiğinize göre herkez bireysel yapıyor fakat bunların elimden geleceğini sanmam. Bajaj gibi markaların da AEA tabiriyle ''eli yüzü düzgün scooter''i bulunmuyor. Sırf servis vs.'den ötürü PCX almayı düşündüm ama zaten NMAX şehir içi bineceğim için bakıma ancak 6-7 ayda bir gider diye düşünüyorum.

Bakım ücreti XMAX-R25 gibi mi olur ? Şayet öyle olursa karşılayamam. Delight bakımına 70TL ödemiştik bu arada ama NMAX daha pahalı tutar diye sormak istedim.

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    "servis bakımlı" tribiniz yoksa rutin bakımlarınızı kendiniz yapın.

Hava filtresi, balata değişimi, yağ-yağ filtresi değişimi bunlar gerçekten çok basit şeyler. yutuptan bakarak bile yapabilirsiniz.

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Rutin bakımların fiyatı bence çok önemli değil. En pahalı markanın rutin bakımları bile ödenemeyecek rakamlara çıkmıyor. Fakat tamirat söz konusu olduğunda işler değişiyor. Diğer markalarda başıma gelmedi. Ama Yamaha'da önemli bir yedek parça gerekince "yeni motor alayım bari" diyorsunuz.

hn33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xj6 diversion
    Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu saaten sonra yamaha mı? abim sen n'ettin?
    adamın parası var alır sen kendini derdine yan
    alikagan bunu beğendi.

ragnarokkk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8
    Yamaha xj6nin 12.500 bakımında yağ ve yağ filtresi degistirildi ve 340 tl alındı kardeşimden. Gereksiz pahalı

Motosikleti
    NMAX 155
    Arkadaşlar bunları ailem karşılayabilir sanırım, motor alınmadan önce bahsedeceğim onlara teşekkür ederim. Ortalama bir bilgiye ihtiyacım vardı, sorduğum bayi ilk bakıma 85TL diğerlerine 200TL civarı söyledi.

Kendim yaparsam hangi aralıklarla servise götürmem gerekecek ?

Motosikleti
    Tracer700
    Arkadaslar herkez yamahanin bakim km relerini farkli yazmislar tam olarak gercegi nedir?Ben tracer700 icin 1000.5000.10000 bakimina gittim,son 10000 bakimina farkli bir yetkili servise gittim fakat o servis 5000 bakiminin olmadigini ve benden 5000 bakiminda 10 bin bakimi parasini aldiklarini søylediler.Bu isin gercegini bilen arkadas varsa yazsin lutfen.Bakim kitapcigina gøre servis 1000-10000.20000 diye gidiyor fakat yetkili servisler farkli søyluyorlar..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)