Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

İşte en güncel Honda mosiklet fiyatları.

Motovento
    REKLAM ALANI
    bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Devletin çıkardıkları kanun gereği gümrükten geçen motorlara %20 gümrük vergisi gelecek. Yani honda, suzuki, ktm gibi markalar yakında fiyatı açıklar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Akhunturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Artık golf forumlarında takılacam...
    O bile daha ucuz hobi olacak neredeyse

Motosikleti
    Honda Activa S 125
    Golf sporu mu yoksa vw golf mü.

Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda'yı Türkiye'den alacan.
    Adamlar avrupadan daha ucuza motor satıyor.

Şuraya bak burda 22500 avroya sattıkları 1000RR SP Türkiye'de 85bin lira.
    Arada en az 5bin lira fark var.
    Honda Türkiye'de tabi ki çok satar.
    Burda gariban motoru olan Suzuki ve hatta yamaha fiyatlarına bak bir de!

Hocam böyle bir kıyaslamayı bari siz yapmayın nolur.. Avro yu TL ye çevirip nasıl kıyas yapabiliyorsunuz anlamıyorum. Atladığınız farklı noktalar var.. Fransa dasınız ve Fransa nın asgari ücreti 2017 şubat(internette bunu bulabildim) itibari ile 1480 "AVRO". Türkiye deki ise 1404 "TL". Eğer orada 22500 avro ise fiyat lütfen burdaki 85 bin lira ila kısaylamayın. Sizinkinin ne kadar ucuz olduğunu söylemeye bile gerek yok sanırım, alım gücü olarak sizin asgari ücretli bir çalısanınız bizdekinden çok çok çok daha rahat 1000RR Sp alabilir.
    COQ bunu beğendi.

ccc67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 125 (2014 kirmizi) /Artik Cbr 250 (2016 siyah)
    Merakla ne zaman zam gelecek diye bekliyorum.Kaçınılmaz son belli o yüzden direk vursunlar geçsin bitsin

Motosikleti
    nc750x
    Alıntı FalconX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam böyle bir kıyaslamayı bari siz yapmayın nolur.. Avro yu TL ye çevirip nasıl kıyas yapabiliyorsunuz anlamıyorum. Atladığınız farklı noktalar var.. Fransa dasınız ve Fransa nın asgari ücreti 2017 şubat(internette bunu bulabildim) itibari ile 1480 "AVRO". Türkiye deki ise 1404 "TL". Eğer orada 22500 avro ise fiyat lütfen burdaki 85 bin lira ila kısaylamayın. Sizinkinin ne kadar ucuz olduğunu söylemeye bile gerek yok sanırım, alım gücü olarak sizin asgari ücretli bir çalısanınız bizdekinden çok çok çok daha rahat 1000RR Sp alabilir.
    Oradaki paranın prada alım gücü nedir önemli olan budur. Yoksa bizim TL ile tayland'da kralsın. Her vatandaşın kendi ülkesindeki asgari ücret ve alım gücü önemli.

Mesela bizde kadıköyde kira 2000 tl ise fransada denk gelen ev kirası nedir?

GkRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rr
    Herkesin atlamİş olduğu nokta bu hafta kuzenim geldi isveçten bilgisayar mühendisi kendisi 3 bin euro ya çalışıyor 920 euro kira ve aidat 50 m2 bi ev için ödenen rakam bu maaşının 3te 1 i direk vergi olarak kesiliyor belediye ye ödenen vergi ayrı Döngel bro diyesim geldi ) şu var ordaki para bizdeki paradan değerli bizim insanımız direk 1 euro =4 tl atıyorum vuu paraya bak mantığı adamın asgari ücreti 1400 euro ama kirası 900 euro nası olcak hükümet yanlısı değilim hükümeti begeniyormuyum tabiki Hayır ancak ülkemde mutluyum ekonomi politikaları değişmeli vergi politikaları değişmeli,paramiz değer kazanmalı ve artık ülkemizde üretim yapılmalı hayal mi evet ancak bugün ben bunun hayalini kurabiliyorsam yarın mutlaka sahibi olurum diye düşünüyorum dibe vurmadan eğilmeden sıçrama olurmu misali )

E tamam işte sizin dibe vurmak dediğiniz şeye de birileri "hayaldi gerçek oldu" diyor.
    Ayrıca, evet dibe vurup sonra yükselmek olası ama bi memleket sürekli dibe yakın ya da 5 - 10 yılda bir dibe vurma noktasına geliyorsa bu hep böyle de devam edebilir, her dibe vuruşun ille de çıkışı olmayabiliyor.Nitekim ben 46 yaşına bastım (tam deli yaşın be yav ) ve hep sığ sulardayız, hep dibe vurup çıkacaz modundayız arada deredeyiz, bi oh dediğimizi görmedim mesela, babam da göremeden gitti. Bir de kıyaslamayı insani kalkınma açısından yapmazsanız sadece ekonomide takılırsanız aradaki fark çokça anlaşılmıyor. Eğitim, sağlık, ailelerin yetişme ve yetiştirme tarzı, hükümetlerin halkın sosyalliğine katkısı v.s. gibi noktalar atlana atlana bu noktalara vardık. Üretmiyoruz, dolayısıyla kısıtlı olan üretimin getirmediğini vergilerle onarmaya debeleniyoruz, o zaman da bu kadar olabiliyor. Her gelen bir yığın hamasi ve olmayacak söylemlerle geliyor, yapıyoruz yaptık diye diye de ya olanı daha beter bozuyor ya da tersine çevirip daha beter ediyor. Sadece inşaatla peynir gemisi yürümüyor yani, bi yere kadar Araba plaza satarsın, bi yerde kalırsın.
    Avrupa ya da benzeri düzeni oturmuş ülkelerde bu tarz şeyler çok nadiren oluyor, temel haklar, insani kalkınma, sosyal haklar v.s. gibi temel sorunlar nispeten uzun yıllar önce hallolmuş olduğu için bizim gibi boyna ek vergi koya koya 1 liralık malı 10 lira etmiyor falan filan. Yani ekonomik kalkınmayı insani bazdaki, sosyal anlamdaki kalkınma ile desteklemezsen Dünyanın ilk 20 ekonomisi içinde görünsen de(ki bu hükümetten önce de bu anlamda çok aşağılarda değildik, veriler var) onlarla alakasız bir hayat yaşıyor halkın. Bunu iyi sorgulamak lazım. Çoluk çocuğu eğiten öğretmenlerin çok ama çok iyi yetişmiş olması lazım, üniversitelerinin az ama gerçek üniversite olması, özerk ve özgür olması lazım, eğitimde gerçek atılımcı bir reform lazım, lazımoğlu lazım filan. v.s. v.s. v.s.

Umarım ben göremesem de torunum görür o günleri... Konu neydi, haa Honda'nın zamı ne olur? Ulan crf 250 ralli, alamadım ya seni, hay bin kunduz olsun ben hep 40 tl'lik benzün alıyom muhterem.

İşin kötüsü artık 10bin tl'ye dayanmış fiyatı ile az daha koyup yebere de alamıycaz ya la.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı FalconX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok ben o kıyaslamayı kendime göre yaptım.
    Yani ülkenin alım gücü meselesine girmeden.
    Bu arada moralinizi biraz daha bozayım.
    Avrupa'da asgari ücret şu kadar ama bu kadar kira ödüyorlar diyen arkadaşlara yazıyorum bunu.
    Burada asgari ücret alan 4 ya da 5 kişilik bir aile kolay kolay kira ödemez.
    Ya devletin ücretsiz evlerinde kalırlar ya da kira yardımı alırlar.
    Ayrıca çocuk parası, hatta geçim yardımını saymıyorum bile.
    İş arkadaşım 1500 euro maaş alıyor.
    3 çocuğu var.
    Ev aldı evin kredisini devlet ödüyor.
    Ayda 500 eurodan fazla çocuk parası alıyor.
    Yine 500 euroya yakın yardım alıyor.
    Üstüne bir de vergi de ödemiyor.
    Adamın aylık geliri neredeyse benimkine yaklaşıyor.

Avrupada az kazanacaksın ki keyfine bakasın.
    Yardım alanlara itirazım yok ama biz çalışıp. resmen yatanları finanse ediyoruz.
    Böyle absürtlükler de var maalesef.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok ben o kıyaslamayı kendime göre yaptım.
    Yani ülkenin alım gücü meselesine girmeden.
    Bu arada moralinizi biraz daha bozayım.
    Avrupa'da asgari ücret şu kadar ama bu kadar kira ödüyorlar diyen arkadaşlara yazıyorum bunu.
    Burada asgari ücret alan 4 ya da 5 kişilik bir aile kolay kolay kira ödemez.
    Ya devletin ücretsiz evlerinde kalırlar ya da kira yardımı alırlar.
    Ayrıca çocuk parası, hatta geçim yardımını saymıyorum bile.
    İş arkadaşım 1500 euro maaş alıyor.
    3 çocuğu var.
    Ev aldı evin kredisini devlet ödüyor.
    Ayda 500 eurodan fazla çocuk parası alıyor.
    Yine 500 euroya yakın yardım alıyor.
    Üstüne bir de vergi de ödemiyor.
    Adamın aylık geliri neredeyse benimkine yaklaşıyor.

Avrupada az kazanacaksın ki keyfine bakasın.
    Yardım alanlara itirazım yok ama biz çalışıp. resmen yatanları finanse ediyoruz.
    Böyle absürtlükler de var maalesef.
    Sosyal devlette son nokta hocam Yukarıda anlatmaya çalıştığım tam olarak olmasa da kısmen böyle bir şey. Yoksa seçim öncesi makarna yardımı, tencere verip kapağı seçim sonrasına bırakma kafası değil.

Honda hayat onda, Salı günü alacaz babayı galibaağ
    COQ bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Seneye cbf 150 yok.Onun yerine gelecek motosiklette yamaha ys 125 in fiyatına(12.840tl) yakın olur büyük ihtimal.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)