Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

50'CC mi? Elektrikli mi?

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar merhaba bayramdan sonra kendime bi motor alıcam 2 aydır araştırıyorum sürekli karar değiştirip duruyorum sıkıldım.
    Elektrikli motor düşündüm aklıma baya yattı sonra akü işi şarj etme sonra akünün ömrü 8 saatden fazla şarj etmicen bişey olur şişer o bu felan soğuttu resmen beni. Benim gideceğim yol 2 km yol cok az bi yokuşum var. Gerisi düz yol şimdi ben elektrikliden korkum şu ; 1 sene sonra 900 1000 tl para verip bidaha akü almak. 50CC lerde bu sorunlar olmadıgı için düşündüm ama pişman olurmuyum bilmiyorum acil bi tafsiye :/

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yusufkalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT 07
    50cc 4 zamanlı bir motosiklet daha iyi olucağını düşünüyorum.

ragnarokkk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8
    Benim görüşüme göre elektrikli araçlardan henüz tam anlamiyla verim alinamiyor. Sarjiyla ugrasmak, yokusta acaba çeker mi korkusu falan hiç uğrasilacak işler değil herzaman mekanikten yana oldum o yyüzden senin yerinde olsam 50cc bi motor alip benzinimi koyar giderdim.

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Al bir today yıllara yollara meydan oku..
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

Motosikleti
    Yuki Gusto
    Valla bende Mondial E-Mon cup 3000 vardı ama tam anlamıyla verim alamadım. Surda şarj bitti burda kaldık vsvs. Bayramdan sonrası için şubeye 50cc yuki Gusto ayirttim. Geçenlerde de elektrikli modeli sattım gitti. Ben 2 gün boyunca Malatya Elazığ arası yol yapacağım ama elektrikli ile bu mümkün değil. Tavsiyem 4 zamanlı bir 50cc

ibo8316 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb 125e
    50cc fiyatları normal 100-125cc aynı nerdeyse 3000--4500tl arası .
    eğer Ehliyet yok yani sadece "B"varsa bütce az ise mesafe kısa filan..50cc Almak daha mantıklı...
    A1 alırım diyorsanız sadece direksiyon sınavı var.

maliyeti sorun.. butce varsa bence 100-125cc motor+A1 Ehliyet daha mantıklı..

Sıfır alın kafanız rahat olsun ama 3500tl 50cc için bence cok 100cc olsa tamam..

Peugeot 50 cc kisbee nasıl beyler?

Alıntı sogood36 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kuba fighter modelini düşünedebilirsin

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Şuan 50 cc en popiler ve sıfırı bulunan alet 50 km hızı var ve yazılım atılınca 80 km reye kadar son hızı çıkıyor al kurtul

Birde sym nin 50 cc var youtube de vidyolar var alırken ruhsat çıkartırken dikkat edilicekler var onları izle al rahat edersin
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

tokhanoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Elektrikli kullanıcısı olarak 50cc derim.

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Kesinlikle motorsiklet derim.

Benim motor sökükken kardeşimin elektirikliye biniyordum. Hiç doğru düzgün gelemedim eve.

Şarjı azalır gaz kesmeye başlar. İşi gücü bırakır eve yetişmeye çalışırım. Yetişirsem iyi. Yetişemezsem yolda kalırım. Yakınsam iteklerim uzaksam kamyoneti olan bi arkadaşı çağırırım.

Şarj işi çok sıkıntılı. Depo tam boşalmadan şarj ediyorsun akü ölüyor. Atıyorum bugün yarım şarj var. Yarın sana tam şarjlı motor lazım. O yarımı bitirmeden şarja bugünden taksan olmuyor. Takmasanda yarın perişanlık yaşıyorsun. Şarja takmak için kardeşim bikaç saat geziyordu evin civarında. Hadi o zaten gezmeyi seviyor. Benim vaktim yok şarj bitirmeye uğraşacak.

Tamam benzin masrafı yok. Az yakıyor. Ama akü bi senede bitiyor. E bi sürü para verip akü alıyorsun. Yani parça parça benzin almış gibisin senelik hesaba vurunca.

Ben hiç beğenmedim. Kimseyede tavsiye etmem.

Dostum bahsettiğimiz peugeot dimi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:11 ----------

Alıntı MeNGuC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şuan 50 cc en popiler ve sıfırı bulunan alet 50 km hızı var ve yazılım atılınca 80 km reye kadar son hızı çıkıyor al kurtul

Birde sym nin 50 cc var youtube de vidyolar var alırken ruhsat çıkartırken dikkat edilicekler var onları izle al rahat edersin
    Bahsettiğimiz peugeot dimi

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Dostum bahsettiğimiz peugeot dimi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:11 ----------

Bahsettiğimiz peugeot dimi
    Evet pejo hem sıfır yeni modeli mevcut bi çok markada 50cc yeni model sıfır satılmıyır pejo var birde sym markası var ama pejo çok sevildi ve tutuldu pejo 50 km hızı var ve ufak bir mıdahaleyle sorunsuz 80 km hızı görebiliyor ayrıca detaylı bilgi youtube vidyolu şekilde mevcut motorsiklet ehliyetin yoksa B ehliyetle pejo kisbeyle al keyfine bak elektirikli motora bulaşma
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

Alıntı MeNGuC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet pejo hem sıfır yeni modeli mevcut bi çok markada 50cc yeni model sıfır satılmıyır pejo var birde sym markası var ama pejo çok sevildi ve tutuldu pejo 50 km hızı var ve ufak bir mıdahaleyle sorunsuz 80 km hızı görebiliyor ayrıca detaylı bilgi youtube vidyolu şekilde mevcut motorsiklet ehliyetin yoksa B ehliyetle pejo kisbeyle al keyfine bak elektirikli motora bulaşma
    Teşekkür ederim dostum inceliycem biraz daha diğer markalardan pahalı tabi kalitesinden olsa gerek haliyle 😊

muhahha306 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FAZER 800
    Çok acilmiş >:(

Motor_Derili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nmax 155 / Fazer8 / NC750X2018
    50cc derim. Elektrikli çinlinin derdiyle ugraşılmaz

Forumdan Uzaklaştırıldı
    bisiklet derim. 50cc'ye o kadar para verilmez, al bir bisiklet hem spor yapmış olursun 2km nedir ki 5-7dk da gidilir. Ehliyeti alınca da 300-500 fazla koyup 125cc alır 3-4 sene kullanırsın.

50cc kesmez.

Alıntı stupid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bisiklet derim. 50cc'ye o kadar para verilmez, al bir bisiklet hem spor yapmış olursun 2km nedir ki 5-7dk da gidilir. Ehliyeti alınca da 300-500 fazla koyup 125cc alır 3-4 sene kullanırsın.

50cc kesmez.
    Bisiklet bir süre sonra sıkar adamı. En güzeli cub motor

Motosikleti
    NMAX 155
    Akü 2yıl civarı kullanımda değişmeli, 2300TL'ye 2000W Yuki Orion aldım tek kişi çıkmadığı rampa şehiriçinde yok ama dağ yollarında 2 kişi çok zorlanıyor. 1TL'ye şarj olup bana 40-60 KM menzili ile yetiyor fakat sürekli tek kişi 30 KMH ile binersen 60-65 KM yol yapıyor. Bu bisikletten var bende motora tercih ederim açıkcası, 10KM civarı yorulmadan yol yapabiliyorum 15-20KMH hız ile hem spor oluyor :D Fiyatıda 1000TL. 28 jant 24 vites, sprint attığımda ise Todayleri 50KMH gibi hızlara çıkıp tokatlıyorum Yokuş aşağı ise zaten elektrikliden hızlı gider.

Peugeot Kisbee 50'cc çok kafama yattı gerçekten tutulmuş yakıt,performans,kalite adına kısa mesafe için cok ideal bir motor tercihimi ondan yana kullanıcam. Deneyimlerimi sizlerle'de paylaşırım inşallah :D

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler