Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

devir 8 binde kesiyor

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Rk 125
    ilk önce herkese merhaba ben 2016 yılının eylül ayında 0km rk 125 motorsiklet aldım km 3.000 e gelince motor krank kitledi oyüzden krank silindir debriaj takımı 150 lik takdırdım motor iyi güzel hic birseyi yoktu 4.vitesde 120 cok rahat ulaşıyordum ondan sonra birşeyler oldu motor 8.bin devirin üstüne cıkmadı ve 5 vitesdede 100 de takılıyor bu arada arkadas kurbanı olaram ön amörtisörleri cıkardıydım ön taraf vura vura elektrik sistemini bozmus olabilir diye düşünüyorum motor suan 6 binde tüm bakımlarınıda yapıyorum ama şu devir işini çözemedim yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler.

bu arada cözüm olabilir diye bobini değiştirdim beyin değiştirdim bunların hepsi bana zarar olarak geldi çözüme ulaşamadım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Kardeşim neden kafana göre parça değiştiriyorsun ki götür ustaya o baksın problem varsa değişecek parçaları ona göre değiştirirsin elektrik sistemiyle alakalı değildir bence sonuç

Benim egsoz valfi bozulmuştu 6 bin deviri geçmiyordu. Bi baktır egsozada

Motosikleti
    Rk 125
    kafama göre değiştirmedim usta yönlendirdi hep bana dediki deneme yanılma yöntemi ile bulucaz diye en son bobini değiştirdiydik olmadı sonra resöptör dedi onu değiştirmek için gitmedim çünkü boşuna para harcamak istemiyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:11 ----------

kardeşim bende egzosu değiştirdikden sonra oldu bu devir işi senin düzeldimi egzos valfını ayarladıkdan sonra

Motosikleti
    Ramzey Karaca 100
    Aslında kardeşimizin durumu İkinci elde neden dikkatli olunmalı başlıklı foruma sıkı örnek olmuş

Motosikleti
    Rk 125
    motoru sıfır almıştım

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Daha konunun başlığını görünce bu tip bir hikayeyle karşılaşacağımı biliyordum. Rodajı zorlanarak yapılmış, sürekli sıkıştırılarak bitirilmiş bir motor vakası. Amortisör işi de ekstrası olmuş. Tek çözüm şu, motoru yetkili servise götüreceksin, orjinal haline dönmesi için ne kadar parça gerekiyorsa değiştireceksin ve sonra 1000 km boyunca kitapçıkta yazıldığı şeklinde rodaj yapacaksın. Bundan sonra zaten bunları yapmadan o motoru satamazsın.

Motosikleti
    Rk 125
    motoru rodajında kullandım 2bine kadar hiç zorlamadım bu krank kitlemeside benim hatam değil fabrika hatası yağ pompası bozuk oldugu için krankı kitliyo ilk servise götürdüm servis kullanıcı hatası dedi bu rodajıda sıkıstırmıssın demen yanlış çünkü bebek gibi kullandım 2bine kadar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)