Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

50cc Sigorta Bimer'den alınan bilgi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Benelli TNT 250
    Birisi işini garantiye almak için BİMER'e yazmış verilen cevapta "sigorta yaptırma zorunluluğu bulunmamaktadır" diyor.
    Mesaja Kuba Motor Facebook sayfasında denk geldim paylaşmak istedim.

Hamido bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı beyaban adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birisi işini garantiye almak için BİMER'e yazmış verilen cevapta "sigorta yaptırma zorunluluğu bulunmamaktadır" diyor.
    Mesaja Kuba Motor Facebook sayfasında denk geldim paylaşmak istedim.

https://i.hizliresim.com/4MnNV4.jpg
    2 - 3 Gündür dolanıyor bu fotoğraf forumda güzel bir bilgi olmuş mesaj atanın eline sağlık. Adamın bir tek Kuba sayfasında paylaşmış olması fanatikliğini göstermiş oldu

ysn17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoranTorro 100 - Mtr 125
    Sigorta elemanı geldi az önce işyerine sordum nedir diye..
    araç tescil sırasında sigorta zorunluluğu bulunmadığı ancak trafikte olası kontroller de isteyebileceklerini beyan etti.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Araç kaza yapınca noluyor peki?Arabasına vurursam birinin parasını kimden alcak adam ben ödemezsem?

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Zorunlu olmaması avantaj değil.
    Maddi hasar olursa?
    Sen birine vurursan cepten. .
    Biri sana vurursa param yok kardeş derse nolcak?
    Yaralanmalı ve ölümlü kazalarda?
    Mümkünse elektrikli bisikletlerede sigorta kesilsin..

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Markalar bol bol satmak için elinden geleni yapıyor muayaneye gidersin sgortan varmı diye sorarlar kaza yaptın hadi eyv sgortam yok desen bile plakanı resmederse en musait yerinde son damlasına kadar mahkeme yoluyla kan alırlar kansızlıkta gidersiniz kesa 60 70 km hız yapan hatta bu 50cc lerde 100 km re hız yapanları var şaka gibi devlet baba sağlı solu çalışırken bunuda es geçtiğini sanan arkadaşlara bir süprizi var sanırım

Ben sordum arkadaşlar emniyetten birine ve kendisi olayı araştırdığını ve bilgilerin kesin olduğunu belirtti. Söyledikleri şu şekilde; daha önce 50cc motor ile sigorta yaptıran kişiler kaza yapması durumunda sigorta hiç bir şey karşılamak ile yükümlü değildi ister sigorta yaptırın ister yaptırmayın kaza esnasında sorumluluk kabul etmiyorlar yasa böyleymiş birileri bunu fark edince düzenleme adı altında muaftır denildi. Oysaki Böyle bir yasal düzenleme yok Emniyet genel müdürlüğünün yayınlamış olduğu bir belge var motorlu bisiklet olarak satışı yapılan taşıtlar muaftır diye (motorlu bisikletler hacmi 50 cc'ye kadar olan taşıtlarmış.) ben böyle bir bilgi aldım adam sallayacak biride değil.Kendi oğluna almak için araştırmış.

Motosikleti
    Kuba Superlight
    Alıntı Balc10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben sordum arkadaşlar emniyetten birine ve kendisi olayı araştırdığını ve bilgilerin kesin olduğunu belirtti. Söyledikleri şu şekilde; daha önce 50cc motor ile sigorta yaptıran kişiler kaza yapması durumunda sigorta hiç bir şey karşılamak ile yükümlü değildi ister sigorta yaptırın ister yaptırmayın kaza esnasında sorumluluk kabul etmiyorlar yasa böyleymiş birileri bunu fark edince düzenleme adı altında muaftır denildi. Oysaki Böyle bir yasal düzenleme yok Emniyet genel müdürlüğünün yayınlamış olduğu bir belge var motorlu bisiklet olarak satışı yapılan taşıtlar muaftır diye (motorlu bisikletler hacmi 50 cc'ye kadar olan taşıtlarmış.) ben böyle bir bilgi aldım adam sallayacak biride değil.Kendi oğluna almak için araştırmış.
    Aslında haklısın emniyet müdürlüğü bir duyuru yayınladı ama duyuruda bir belge numarası yok bimerde zorunlu değil diyor. 50cc bir makina ile kaza yapmak ciddi bir hasara yol açmaz sonu hızı belli yani tabi oynayanlar olmadığı süre boyunca.

gezgin41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Son açılan bir kaç konu ve yapılan haberlere göre kesin olarak muaf görünüyor bimerde aynı bilgiyi vermiş ise hiç bir sıkıntı yoktur.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Yaptırdığı halde nasıl karşılamaz o kısmı anlamadım.

06Serhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    Bu konuyu Trafik tescilden samimi olduğum bir abime sordum, kaza durumunda bütün hasarı kendi cebinden ödersin dedi. Bence bu motorlar taşrada trafiğin olmadığı yerlerde kullanmak için üretilmiş, kanunlar da buna göre düzenlenmiştir. Yoksa şehiriçi sigortasız imkânsız.
    GB79 bunu beğendi.

Motor_Derili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nmax 155 / Fazer8 / NC750X2018
    Motorlu bisikletler zaten Trafik Sigortası şartlarında kapsam dışıdır. Sigorta yaptırılmış dahi olsa hasarı kapsamamaktadır.

"k) Motorlu bisikletlerin kullanılmasından ileri gelen zararlar." merak eden arkadaşlar google dan aratırsanız detayını görebilirsiniz.

Motosikleti
    Benelli TNT 250
    Alıntı ysn17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sigorta elemanı geldi az önce işyerine sordum nedir diye..
    araç tescil sırasında sigorta zorunluluğu bulunmadığı ancak trafikte olası kontroller de isteyebileceklerini beyan etti.
    Yok öyle değil geçen bir trafik polisi ile denk gelip sordum öyle biliyorduk bizde görsek ceza yazacaktık ama yeni yazı geldi artık karışmayacaz diyorlar.

GB79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X
    Bisiklet muamelesi yani, bisikletle bir araca çarptığında hasar nasıl karşılanıyorsa bunda da o.

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Başımdan geçen bir olayı yazayım.

1993 model kamyonum var ve şoför çalışıyor. Kanunen 1998 altı model kamyonlarda emniyet kemeri olmaz. Muayenede bile istenmez.

Mobeseden ceza gelmiş. Emniyet kemeri takmadı diye. İki defa hemde. Adama birşey diyemiyorum çünkü kamyonda kemer yok. Başına iş alma öde geç dediler ama ben yinede üşenmedim mahkemeye başvurdum.

Birkaç ay geçti. Muayene zamanı geldiği için mecburen ödedim cezaları. Muayeneden yine kemersiz olarak geçti. Ve dün mahkeme sonucu gelmiş mektupla. Emniyet müdür yardımcısı mı ne yazmış cevabı. Tam olarak mahkeme sonucuda sayılmaz.

Bir sürü kanunu yazmış. Emniyet kemerini arabada bulundurmak zorunda değilmişim sonuç olarak. 1998 model altı kamyon ve birkaç çeşit aracı uzun uzun yazmış. Bu tip araçlarda kanunen emniyet kemeri bulundurma zorunluluğu yoktur yazılmış. Ama takmak zorundasın demiş.

Yani pek akıl sır erdirilmiyor böyle işlere. Emniyet kemerini kamyonda bulundurmak zorunda değilim. Ama takmak zorundayım.

Sözün özü bu sigorta işindede böyle birşey vardır.

Motosikleti
    Mondial Mc Roadracer 125 ve R6
    Alıntı RoofRoof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Araç kaza yapınca noluyor peki?Arabasına vurursam birinin parasını kimden alcak adam ben ödemezsem?
    Sen vurursan senden alıyorlar başıma geldi. Merek etme çok güzel ödetiyorlar evine bi kağıt geliyor karşı aracın sigortasından.

Motosikleti
    Kuba Superlight
    Kaza yaptığın takdirde tabi ki karşılayacaksın masrafı ama çok hız yapmadıklarından dolayı büyük bir hasar meydana gelmez motosikleti bağırta bağırta en fazla 70 yaparsın ki zaten bunların hız sınırı 45

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)