Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

çalışan bir motorda jikleyi açınca stop eder mi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    çalışan bir motorda jikleyi açınca stop eder mi benim motor çalışırken jikleyi açtığım anda stop ediyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Birkan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R-125 / Honda Today 50 / Ninja 250r / Xmax 250
    Çalışan motorda jikle açmanın mantığı ne ben onu anlamadım. Jikleyi açtığınızda hava alımı kısılır ve yakıt kullanımı artar. Motorun boğulması, stop etmesi hava alamadığı için gayet normaldir.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Birkan07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çalışan motorda jikle açmanın mantığı ne ben onu anlamadım. Jikleyi açtığınızda hava alımı kısılır ve yakıt kullanımı artar. Motorun boğulması, stop etmesi hava alamadığı için gayet normaldir.
    ya 1 haftadır arızayı bulmaya çalışıyorum delirecem motor gazı ekstiğin anda stop ediyor rolantiden değil onudenedim bide jikle açıkken hiç bir şekilde çalışmıyor çalışırken açarsanda gaz versen bile stop ediyor

Birkan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R-125 / Honda Today 50 / Ninja 250r / Xmax 250
    Karbüratöre baktın mı hiç?

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yarım açmayı denediniz mi

Alıntı ninan05 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor gazı ekstiğin anda stop ediyor rolantiden değil onudenedim bide jikle açıkken hiç bir şekilde çalışmıyor çalışırken açarsanda gaz versen bile stop ediyor
    rolanti: motorun, mümkün olan en az devirde çalışmasını sağlayan gaz ayarı (gaz kolundan bağımsız yapılır)

jikle: soğuk havalarda ilk çalıştırmayı kolaylaştırmak için, karbüratöre hava girişini kısıtlayarak, hava yakıt karışımını zenginleştiren düzenek (hava ayarını geçici bozmak)

"motor gazı ekstiğin anda stop ediyor rolantiden değil onudenedim" farklı lügat kullanıyoruz

Motosikleti
    Ktm Duke 390 2017,Honda NC 750X 2019
    Karbüratör problemi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)