Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet Ustasının Yanında Vakit Geçirmek :D

Motovento
    REKLAM ALANI
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Arkadaşlar burada senelerdir işimi yaptırdığım beni seven bir usta var (beni sevmeyen ölsün ) Akşamları yanına gidiyorum yardım ediyorum muhteşem bir uğraşı vakit acayip çabuk ve güzel geçiyor..Sağolsun ustada bilale anlatır gibi anlatıyor.. Yarın akşam gel dedi bi hurda motor var onun motorunu indireceksin dedi bayağı heyecan yaptım..İşiniz gücünüz yok boş vaktiniz var ise öneririm..
    Erhan Tosun bunu beğendi.
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Boynuz kulağı geçer belli olmaz...

Köyde bir tane kara cawa var vakit bulsam silkeleyecem ama vakit yok...

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Güzel uğraş bir nevi hobi .
    Ama ustana selam söyle seni davul tozu ve minare gölgesi aldırmaya yollamasin

Bana yapmışlardı gelenektir deyip stajyer ergenlere ben de yapıyorum . Fakat şimdi ki ergenler de orantı yok kimisi çok zeki kimisi Allah affetsin tam bir avel :(

Ustadan birşeyler kapmaya bak hachiko bunlar hep bilgidir .

Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Ya bazen bana soruyor bizim usta bunu nasıl takcaz buraya ( bayağı yaratıcıyımdır bu konularda) .. İşyerinde patlıyorum bazen vakit geçmiyor motorcuya gidince o kadar saat nasıl geçiyor anlamıyorum..Sağlamda muhabbet dönüyor.. Duruma bağlı olarak sanırım artık yalnızım bir kaç ay gidip geleyim en az..
    Mustaphalanx bunu beğendi.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Bütün cevrem tamirci olduğu için o duyguyu iyi biliyorum.
    Güzel oluyor sarıyor. İzili günlerim onlarla geçer, hergün uğrarım.

Motosikleti
    .
    Ben sanayiye, lastik değişimine veya servise gidince izlemeyi çok severim.
    Genelde bekleme salonunda çay iç derler ama mümkün değil gönderemezler beni oradan.Terapi gibi.

Rahatsız etmicek derecede izlemeye çalışırım.

Geçen yakın far bozulduğu için polis ceza kesti.Sanayiye gittim yapılamadı,baktım direksiyonu söküyor stop dedim.Hala bozuk neyse çıktım oradan.Baktım klima çalışmıyor.O kadar yolu geri döndüm,unutmuşlar içeri koymuşlar.

Farı olmadı hadi klima sigortamın başınıda yakıyordum.

Çırak baktı,dedim klima çalışmıyor yerlerimi yanlış takıldı acaba.
    Düşündü ustam yok dedi içeri gitti sigortayı buldu getirdi.

Çok tuhaftı,ilk haberi yokmuş,şaşırmış gibi yapıp sonra usta olmamasına rağmen tak diye buldu.Günahını almıyım da yine.

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Hachiko Bende öyle başlamıştım.

Şimdi kamyonuda motoruda kendim halledebilirim. Hala işim bitince sanayide bi ustanın yanına çay içmeye giderim. Her gün sanayideyim.

Doğru yoldasın aynen devam

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:18 ----------

Alıntı gogozh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel uğraş bir nevi hobi .
    Ama ustana selam söyle seni davul tozu ve minare gölgesi aldırmaya yollamasin

Bana yapmışlardı gelenektir deyip stajyer ergenlere ben de yapıyorum . Fakat şimdi ki ergenler de orantı yok kimisi çok zeki kimisi Allah affetsin tam bir avel :(

Ustadan birşeyler kapmaya bak hachiko bunlar hep bilgidir .
    Eksoz bilyası aldırabilir

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    çin malı moto alınca o seni istemesende usta yapıyor biraz da meraklıysan komple motor toplarken buluyorsun en sonunda :D

Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Bu akşam ustanın yanındayım malum hatun yok triplerde kafam aşırı bozuk..Dükkanda duramıyorum bazen gelen işlere de bakmıyorum.. Akşam gittim bir motorun disk frenindeki diskleri değiştirdim bir motorun sinyal ve lambalarını değiştirdim kontrollerini yaptım bir motor çalışmıyordu bujisini felan değiştirdim yan zincir kapaklarını değiştirdim elektrikli motorun kablolarındaki uçları değiştirdim oksitlenmiş onları temizledim çalışır hale getirdim gayet zevkli bir iş hangi ara vakit geçti anlamıyorum..Ustaya kalsa yanımda dur diyor bütün gün yarın erken gel dedi..Hem seni çıkarırız biryerlere gezeriz dedi..Bende tamam dedim..

Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Arkadaşlar bu akşam usta bir yere yolladı müşteri ile takviye yapacakmışım gidip bir motora.Akü aldım yanıma takviye kablosu aldım gittiğim yerde biraz uğraşıdan sonra çalıştırdım motoru dükkanda aküsünü taktım..Adam 10 lira attı çok sevindiriğim ömrümde bu işten kazandığım ilk para bu...Çok zevkli bir iş..
    kurye13 ve özgürgenc bunu beğendiler.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ustam seslendi uzaktan.. oğlum al takımları..
    özgürgenc bunu beğendi.

Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Arkadaşlar affınıza sığınarak konuyu arada güncelliyorum..

Bu aralar bi mobilet geldi iki üçtür buna karbüratör ayarlamaya çalışıyorum hep gözümde büyürdü bu karbüratörü toplamak temizlemek ilk gelen karbüratörü topladım bi yarım saatimi aldı ama çalıştı ve gördüğüm kadarı ile pek bir zoru yokmuş..Ve bayağı mutlu oldum..

Motosikleti
    .
    Iki gün önce yine arabayı bakıma getirdim.

Sonra baştan sona yağ değişimi,balata,hava filtresi,mazot filtresi,polen filtresi,kısa far kolu değişimi,motor yıkanması hepsini izledim.

Usta ilk başka çok sert baktı git başımdan der gibi,ama benim insan iletişimim profesyonel olduğu için(mütevazi olamıcam) sonlara doğru çok anlaştık.

O nasıl bir terapi, ben erkek olsam sanayiden çıkmazdım.gerçekten tamir ve sanayi işleri hobi seçeneği olabilir

Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Alıntı Kübra006 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Iki gün önce yine arabayı bakıma getirdim.

Sonra baştan sona yağ değişimi,balata,hava filtresi,mazot filtresi,polen filtresi,kısa far kolu değişimi,motor yıkanması hepsini izledim.

Usta ilk başka çok sert baktı git başımdan der gibi,ama benim insan iletişimim profesyonel olduğu için(mütevazi olamıcam) sonlara doğru çok anlaştık.

O nasıl bir terapi, ben erkek olsam sanayiden çıkmazdım.
    O anı izlerken usta şu anahtarı verde ben halledeyim deme ihtiyanıcızı anlıyorum ..

Motosikleti
    .
    Içimden geçmedi değil en çok şu arabayı üstüne koyup düğmeye basıyorlar yukarı çıkarmak için ona basasım geldi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    ben arada kendi motorumu bızıklıyorum sonra sırayla usta arıyorum yaw bu nasıl olacak tı diye watsapp tan çzüyoruz işi
    yürekçe bunu beğendi.

Hangi şehir?

Motosikleti
    Aprilia Rs 125 Extremea
    Kabus gibidir. hele ki adamla aranız iyi değil ilk defa gidiyorsanız yada 2nci defa gidiyorsanız. usta ile konuşacak kelime ararsınız. o arada ustanın eline başka bi iş gelir ona bakarken senin motosiklet bekler çünkü diğer motosikletin sahibi kankisidir. ister istemez küfür edersiniz. bi yandanda sorarsınız usta benim motorun maliyeti ne olur. bi sökelimde bakalım der. sökelimde bakalım demek yani bana her halükarda para vereceksin sen demektir. bu şekilde bir gününüz heba olur. ama ustanız kankinizse el ense bişey bişey zaman akar gider. motorunuzu kız gibi verir. MOTOSİKLET USTALARINI ALLAHA HAVALE EDİYORUM KISACASI

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Çok antik bir motorunuz yoksa internette sonsuz bir birikim var.İhtiyacınız sadece ingilizce bilmek.Usta adlı mağara adamlarına motorumu emanet etmem

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)