Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İSPARK ŞİRİNEVLER 'İN Artık Motosiklet Almaması .....

Motovento
    REKLAM ALANI
    demirarch - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 750 İntegra
    Evet , dün aksam itibarı ile gerçekleşen hadise ,

dün sabah katlı kapalı otoparktan cbr 600rr gidon kilidi kırılarak çalınmış , sahibi ben çıkarken ordaydı kısa sohbet ettim , disk kilidi falan yok , sadece gidon kilidi varmış , geçmiş olsun dedim yapacak bişey yok.

Bence arkadasımız hatalı ; cbr 600 rr gibi makine nasıl sadece gidon kilidi ile bırakılır anlamak elde değil ...

Kurunun yanında yaşta yandı tabi , şimdi biz otoparkı kullanamıyoruz , hırsızlar yuvası istanbul'da kaldık açıkta.

Diğer taraftan bakarsak ; otopark işletiyorsun , güvenliği için para alıyorsun , işini yapmadığın için başkalarına bahane buluyorsun , sadece türkiye de olabilecek olaylardan biri ....

gerçekten bu ülkede yaşamak yoruyor....
    -Black- bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Arkadas hatali mi ? insanlar bosuna mi bu otopark a para veriyor.Tum sorumluluk o dakikadan sonra ispark ta degil mi ?
    -Black- ve birbilent bunu beğendiler.

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Araba çalınsa onları da almayacak mıymış.
    Şapşal herifler.

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadas hatali mi ? insanlar bosuna mi bu otopark a para veriyor.Tum sorumluluk o dakikadan sonra ispark ta degil mi ?
    Kesinlikle katılıyorum. İSPARK o kadar parayı neden alıyor o zaman? "GÜVENLE PARK"......

Motosiklet almaması da adeta pozitif ayrımcılık

Motosikletliler niye alınmayacak manyak mı bunlar?Adamın dediği gibi araba çalınsa araba da mi almayacaklar?

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Biliyorsunuzdur tek tabanca diye ABD de yaşayan bir motovloger var. Bir video da kapalı otopark ta 1000RR a gidon kilidi takıyor ve Otopark a güvenmiyorum diyordu Benim kapalı bahçem var motoru bahçede şaseden direğe bağlıyorum. Arka tekere disk kilidi takıyorum. Bahçe kapısını kilitliyorum sonra. Kapalı site otoparkından bile çalıyorlar. Sorumluluğun kimde olduğu önemli değil motor gidiyor Siz takın her yerde kilidi.

Motosikleti
    NC 750 İntegra
    benim görüşüm hatalı , evet
    mutlaka kilit takmalıydı , adam ruhsatı bile motorda bırakmış , polis sorduğunda apışıp kaldı... daha ne diyim
    AVM , ispark , yol kenarı farketmez , mutlaka kitlerim ....
    2 disk kilidi + zincir kilit kullanıyorum

Motosikleti
    Msx 125
    Otoparka neden para veriyoruz o zaman ? Otoparkın girişi çıkışı belli değil mi, görevli işini yapmıyor demekki, motorunu çaldıran arkadaş parasını kuruşuna kadar alır hiç merak etmeyin.
    Motosikletin isparka alınmamasıyla alakalı bimere yazalım sorun çözülür diye düşünüyorum.
    birbilent bunu beğendi.

AlpAksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xj6 diversion f
    Benim motorumu 2 kez çalmaya geldiler kilitler olmasa büyük ihtimalle çalınmış olurdu, arkadaş 600rr'ı kilitsiz bırakmak, yaban hayatta annesinden ayrı kalmış yavru bir Ceylanı aslanlarda dolu bir alana salmak gibi.. Kendi motorumda arkaya 1 adet disk kilidi ön tekere 2 adet disk kilidi takiyorum ve motorun akusune bağlı alarmi aktif ediyorum ekstra olarak kapalı garajda dışarda bırakacaksam buna ek olarak zincirle sabit bir yere bağliyorum. Toplamda 5 kilit. Bunların hepsini takmam 2 dakikami bile almıyor. En azından gece yastığa başımı rahat koyuyorum.

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı demirarch adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim görüşüm hatalı , evet
    mutlaka kilit takmalıydı , adam ruhsatı bile motorda bırakmış , polis sorduğunda apışıp kaldı... daha ne diyim
    AVM , ispark , yol kenarı farketmez , mutlaka kitlerim ....
    2 disk kilidi + zincir kilit kullanıyorum
    Hocam sanırım anlamadığınız bi nokta var.Adam yanında bunları taşımak zorunda değil eğer otopark a para verip bırakıyorsa.Ben zaten yanımda disk kilidi,normal zincir vesaire taşısam gittiğim yerde uluorta bir direğe bağlarım.Ekstra niye para veriyim İspark'a ? Belki özel bir işi vardı,yanında taşıyacak durumda değildi.Ben şahsen çantamda zincir kilit ve brandayla dolaşıyorum ağırlık yapsa da.Ama özel işim oluyor,alamıyorum bu yüzden İspark'a bırakıyorum ? Daha ne yapmam lazım çalınmaması için..

Motosikleti
    NC 750 İntegra
    Hocam sanırım anlamadığınız bi nokta var.Adam yanında bunları taşımak zorunda değil eğer otopark a para verip bırakıyorsa.Ben zaten yanımda disk kilidi,normal zincir vesaire taşısam gittiğim yerde uluorta bir direğe bağlarım.Ekstra niye para veriyim İspark'a ? Belki özel bir işi vardı,yanında taşıyacak durumda değildi.Ben şahsen çantamda zincir kilit ve brandayla dolaşıyorum ağırlık yapsa da.Ama özel işim oluyor,alamıyorum bu yüzden İspark'a bırakıyorum ? Daha ne yapmam lazım çalınmaması için..
    Ben bütün suç arkadaşımızda demiyorum ama kendi önlemlerimiz de almamız gerekir ....

Kido - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Düldül Davidson
    Peki bu duruma karsi ispark'in yapacagi bir sey var mi yoksa arkadas bir bardak soguk su mu icecek?

Motosikleti
    NC 750 İntegra
    Alıntı Kido adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki bu duruma karsi ispark'in yapacagi bir sey var mi yoksa arkadas bir bardak soguk su mu icecek?
    muhtemelen motor bedelinin büyük kısmını geri alır , ama önce motorun kendine ait olduğunu ispatlamalı , çünkü ruhsat da yok ortada , yani biraz uğraşacak

Motosikleti
    NC 750 İntegra
    ispark ve beyazmasa ya yazdım bakalım ne sonuç çıkacak ....

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)