Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Vizör açık gezmenin sonucu..

Motovento
    REKLAM ALANI
    yeditepely - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    piaggio xevo 250, cf moto 250 sr
    Merhaba Arkadaslar.

İki hafta öncesinde bir gece yarısı gözümde bir batma hissettim.Kirpik kaçmıstır diyerek gözümle oynamaya,ovalamaya başladım.Hiçbirsey değişmedi ve zorla uyudum.Sonraki gün batma devam ediyordu.Tabi ben yine ovalıyorum gözümü,devamlı yıkıyorum yok arkadas bir batma var.
    Birkaç sene önce aynı gözüm konjonktivit hastalıgına yakalanmıstı.Belirtiler aynıydı.Devamli bir batma hissi,göz yaşlanması ve sulanması mevcuttu o zamanlar.Kesin yine mikrop kaptı gözüm diyerek biraz daha beklemeye başladım.Yine gece oldu ve bu sefer ki acı dayanılmazdı.Artık sabah doktora gitmeye karar verdim.Batma hissi ilk salı gecesi olduysa ben persembe oğlen gittim göz hastanesine.

Doktor gözüme baktıgında 'Ooo gözüne bir cisim saplanmıs ' dediğinde o anki duygumu anlatamam.
    'bunu iki dakika da steril ortamda çıkartırız.Gözünle çok oynamışşın ve biraz daha batırmışşın' dediğinde korkum kat kat artmaya baslamıstı.Doktora amelıyat riskli mi,kör olabilir miyim diye soruyordum.'-Amelıyat gibi değil ama ameliyat ortamında olacak gözü uyuşturacağız.'dedi.

Bir saat sonra amelıyat odasında yattım ve işleme baslandı.2 dakika gibi kısa bir işlemdi.tek gözümü kapattılar.Neyseki motorla gitmemiştim,minibüse binip eve geldim.

2 gün gözüm kapalı kalacaktı ve bir hafta göz damlam vardı.O iki gün tek gözle görmek nasıl bir duygu bilmeyen arkadaslar lütfen bir gözünü türbent vb bir kumasla baglayıp 2 saat gezsinler.Dünyayı yarım görmek,baktıgında bir tarafı karanlık gormek.O zaman belki daha iyi anlarız gözlerimizin kıymetini.

Evet bu sorun neden kaynaklandığını az çok anlamışşınızdır.Kaskla gezdiğim halde bazen vizör açık gezdiğim için.Bunun başka bir açıklaması olamaz zaten.

Sizlerden ricam lütfen kask takınız,kask taksanızda cok sıcak vizörü açıpta gezeyim demeyin.O an ne geleceği belli değil gözünüze.Ben bunu yaşadım yarın sizlerde yaşamayın.Allah'ıma binlerce şükür şuan iyiyim.Vizörün camını yolda giderken asla açmıyorum.Bu paylasımım biraz uzun oldu ama,yasadıgım tecrubeyı ders alacak arkadaslar cıkacaktır.Hepiniz kazasız belasız kullanmanız dileğiyle.
    azah, mombohunter, pintus ve 7 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Motosiklete ilk başladığım gün, hava 30 derece, E5 trafiğindeyim. Vizör açık geziyorum. Kaskın içine böcek kaçtı. Bir de üstüne böcek fobim var.
    Eve gelene kadar kafayı yiyordum. Parmaklarımı kaskın içine sokup, böceği çıkarmak istiyorum ama gidonu bırakacak durumum yok.

O günden beri, hızım 20'nin üzerine çıktığı an vizörü kapatırım.

Yaz-kış kask olmadan gezenleri hiç anlayamıyorum.
    oialdemir, zabuzaretta, hasmet ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    geçmiş olsun kardeşim. göz çok hassas bir organ ancak hiçbirimiz ona gerekli değeri ve hassasiyeti göstermiyoruz. kaynak yaparken, demir keserken dahi gözlük takmıyor yurdum insanı

Cok gecmis olsun boyle konularin acilmasi cok guzel oluyor insanlar bilgileniyor konforlu olsun derken sagliktan odun vermek...

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklete ilk başladığım gün, hava 30 derece, E5 trafiğindeyim. Vizör açık geziyorum. Kaskın içine böcek kaçtı. Bir de üstüne böcek fobim var.
    Eve gelene kadar kafayı yiyordum. Parmaklarımı kaskın içine sokup, böceği çıkarmak istiyorum ama gidonu bırakacak durumum yok.

O günden beri, hızım 20'nin üzerine çıktığı an vizörü kapatırım.

Yaz-kış kask olmadan gezenleri hiç anlayamıyorum.
    Full face kaskla vizor kapaliyken basima geldi, kac yuzbin de bir ihtimalse... Amerikali bi arkadas "yutsaydin" dedi Duyar duymaz reddetmeme ragmen, biraz dusununce, kaza yapip sakat kalmaktan daha iyi bir alternatif olduguna karar verdim...
    pea bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC700S
    Ben geçen hafta Denizli dönüşü otobanda iken 90km hız da vizore yarasa çarptı , varın gerisini siz düşünün. Vizör açık olsa yada kask olmasa direk 4 kolluya binerdim.

Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660ZA
    Büyük geçmiş olsun.. ÇOk önemli bir konuya değinmişsiniz.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Benim açık kaskla sinek yutmuşluğum var, zaten isteyerek istemeyerek falan da değil resmin geldi girdi hayvan gırtlağıma. =)

İstanbul'da ara ara vizörü açıyorum düşük hızda, ama iki kere sinek girdi, sokak arasında düşük hızla giderken. Açmamak lazım da bazen de çekilmez oluyor içerideki hava durumu.

Darkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-125 ('14), Yamaha MT-25 ('17)
    Hassas organ gerçekten. Ucuz atlatmışsın.

M.M - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şeyi merak ettim.O cisim neydi.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Doktor sizi biraz fazla korkutmuş bence.Bizim meslekte göze çapak kaçması arada oluyor.Zaten tecrübeli olduğumuzdan hemen göz doktoruna gidiyoruz.Oda hemen çıkarıp gözede sizinki gibi bandaj yapıp yolluyor.Zaten yeni kaçtığından ve ovalamadığım için ağrısı yoksa doktorun kapısından çıkınca bandajı çıkarırım.

EldekiDebryj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUKE 200
    Bende vizörü pek kapatmam. Sadece sicakta degil sogukta ve yagmurda bile acik gezerdim. Gözüm çok yaşardiysa arada kapatirim.
    En son bu gectigimiz haftasonu (cumartesi) bir şile yaptik. Sabahin köründe hava baya soguktu. Pazar ve pazartesi başımın ağrısından cildirmak üzereydim. Artik vizörümü kapatacağım bende en fazla aralık birakirim. O agri canima yetti. Size de geçmiş olsun.

waldorf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin
    Vizörü kapamak gerçekten çok önemli, resmen taş etkisi yapıyor böcekler yüksek hızda.

Tek göz ile 2 gün geçirmişssin. Dünyama hoşgeldin, bir ömür geçiyor öyle ) (göz tembelliği var, gözden düzgün veri gelmediği için beyin direkt eliyor ondan gelen görrüntüyü, sonuç olarak tek göz ile hayatı geçiriyorum.)

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı viper08 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben geçen hafta Denizli dönüşü otobanda iken 90km hız da vizore yarasa çarptı , varın gerisini siz düşünün. Vizör açık olsa yada kask olmasa direk 4 kolluya binerdim.
    O hızda vizör açık gidilebiliniyor mu? Göz anında kuruyup deli gibi yaşarmıyor mu?

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Geçmiş olsun.

eby78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TNT 25
    daha 2 ay olmadı,motorumu izmir den aldım.ayvalık yoluna dönüşe geçtim artık,tam aliağa girişine geliyorum ışıklara, hızım o ara 80 km civarı ve kamyonlar vs trafik yoğun ve sıcak.yavaşlarken bir taraftan da vizörü açayım biraz hava girsin bunaldım düşüncesiyle açtım vizörümü.100 metre gidemeden burnuma birşey carptı,sinek olarak gördüm ilk başta ama büyük bir ciyaklama ve acı ile kendimi sağ tarafa nasıl attım bilemedim.kaskı çıkartacak gücüm kalmadı acıdan o derece yanıyor.vurunca sağ tarafa yanağıma geliyor ufacık bir sarı arı ve pede sıkışınca da sokuyor.hemen bir eczane bulup amonyak sürdüler ama benim sağ taraf kapandı neredeyse yolda devam ederken.aman diyim kask olmadan ve düşük hızda dahi vizör açık gezmeyin..

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    sürekli olarak gözlük kullandığım için 60-70 e kadar vizör kapatmıyorum.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Hareket halinde vizör en fazla bir kademe açıktır... Nasıl geziyorlar öyle vizör açık anlamıyorum, dünyanın tozu giriyor o olmadı rüzgar gayet göz sağlığına tehdit...

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Alıntı M.M adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şeyi merak ettim.O cisim neydi.
    Unknown Flying Object

Motosikleti
    Tracer 900
    Cisim girmesi bile şart değil.. 5 dk. kasksız markete gidip gelsem,havaya karışmış gözükmeyen tozuydu poleniydi akşama kadar ovala dur..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)