Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motorsiklet tavsiyelerine ihtiyacım var Ustalarımın Dikkatine.. İzmirden saygılar..

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Apache Tvs rtr 150
    Öncelikle arkadaşlar kendimi tanıtayım ismim Doğukan yaşım 34, izmir de ikamet ediyorum eski pazarlamacıyım günün 15 16 saati trafikteydim ailem hiç sıcak bakmadığı için evlendikten sonra ilk motorumu aldım Apache TVS RTR 150 tam iki yıldır kullanıyorum. Şuan izmir kemeraltında büfe işletiyorum takribi günde 6 7 km işe gidip geliyorum başkada çok özel bir aktivitem ne yazık yok takribi yılda 3 5 kerede uzun yol yapacağım oda bir dünya turu değil izmir çeşme izmir denizli arası toplamda 3 5 saat gidip gelmek için şu anki motorumdan çok memnunum fakat ve performans olarak titreşimide çok bağlamıyor ama touring motorlara ilgim var birde naked tarzını seviyorum pulsar commuter geçsede ns200 ü ilgimi çekiyor özellikle siyah tek renk olanı ama performans olarak 2015 2016 pulsar dahi alacak olsam kullandım ama benim motoruma kıyasla çok fark ettirmiyor güç tatmini olarak, şimdi gelelim fiyatlarına baktığım 250cc inazuma hem pahalı hem ağır hemde performans olarak benim motorum 4bin 4500 iken arada 6 8 bin tl arası vermek çok mantıklı gelmiyor. aynıları pulsar200 ns içinde geçerli 4bin ve üzeri hakkımı acaba?suziki dl650 ye bakıyorum elle tutulanı 17 18bin sularında ve km leri hepsinde oldukça yüksek 15bine dl 1000 var 60000 binde ama tutulmuyor. lakin benim en çok hoşuma giden Varedoro 1000 model 2007 ve üzeri için fiyat aralığı 17 bine buldum şuan sahibindende ama ağırlıklı şehir içi kullanacağım için çok kararsız durumdayım naketlarında 250cc 1000 lik Varaderoyla aynı ayarda nerdeyse fiyat olarak mt25 gibi ne yapmam gerektiği konusunda çok kararsızım sevgili usta ve üstadlarımızın tavsiyesi benim için çok değerli ve önemlidir boyum 1.77 kilom 95 motor hem yaz hem kış işe gidip gelirken kullanacağım hız takıntım yok sadece düz yolda ve şehir dışında önüm boş olmadıkça gaza deli gibi basma taraftarı değilim düşüncelerim karman karışık gsr600 tipi hosuma gidiyor ama onu alacakken varadero alayım diyorum bana yol gösterin lütfen.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam usta değilim de çok karışık motosikletler yazmışsın. Gsr nere inazuma nere v.b. Anlatımın çok karışık olmuş.

Ne tarz motosiklet almak istiyorsun ve bütçe nedir en önemlisi.

250 den performanslı olsun dersen cb500f olabilir bence.Bütçe yok dersen, farklı tavsiyeler gelecektir kullanıcılardan.

Motosikleti
    Apache Tvs rtr 150
    gsr600 naked modeli naked ile touring arasında kalmış durumdayım

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben olsam 10 yıllık 30000 de 40000 de büyük motosiklete bulaşmam hiç. Bütçe sanırım 17000 civarı, yazmamişsin,

Hızla zorum yok demişşin inazuma alır geçerim, ya da dominar gibi alternatifleri değerlendiririm.

Büyük motorlar hakkında yorum-tavsiye verecek bilgim yok maalesef, deneme sürüşü hariç kullanmadım.

Motosikleti
    Apache Tvs rtr 150
    valla çok kararsızım parasal olarak birşey belirtmedim çok uçmamak kaydıyla alabilirim diye ama aklımda 13 15i geçmemek var.

kovboy03 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Minsk125 Tiger250 MCT250 Süperlight150 YBR
    İnazuma bence en iyi seçim olur.

Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    15-17'lere çıkılıyorsa sıfır dominar derim.Hem touring kafasında bir naked.abs-kaydırmalı debriyaj cabası.%20 zam gelmeden edinirseniz daha iyi olur düşüncesindeyim.
    MotoRR bunu beğendi.

Motosikleti
    Apache Tvs rtr 150
    Alıntı kefkes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben olsam 10 yıllık 30000 de 40000 de büyük motosiklete bulaşmam hiç. Bütçe sanırım 17000 civarı, yazmamişsin,

Hızla zorum yok demişşin inazuma alır geçerim, ya da dominar gibi alternatifleri değerlendiririm.

Büyük motorlar hakkında yorum-tavsiye verecek bilgim yok maalesef, deneme sürüşü hariç kullanmadım.
    Alıntı kovboy03 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnazuma bence en iyi seçim olur.
    Inazuma canli gozle bakinca cok ilgimi cekmiyor lakin konforunu hic bir yerde bulamayacagimi dusunuyorum okuduklarimdan oturu inazuma alana kadar sehir ici aktif kullanmak kaydiyla honda varadero1000 ayni para hemen hemen acaba onami yonelsem gorsel olarak aklima yatan en ciddi makina o aylarca yaptigim arastirmalarin sonucunda yorumda arkadasimiz 30 40bin demis 60 70 binde makina bulmak bile zor 100bini deviren cok sehir ici kullanimi cok zor olurmu acaba almadan once son kararimi verme asamasindayim burda kullanan dostlarin tavsiyeleri bilgileri son noktayi koymama sebep olacak gonul Varedero 1000 heybetli durusu yakit ve agirlikli sehir ici kullanimi soru isareti dominar400 e gelircek olursak daha hic gormedim aslinda firsat yaratip bir test surusune cikabilirim suan yeni urun olmasindan oturu ktm duke390 daha arti selesi ufak olmasi haricinde aklimdaki ilk motordu abs ve uzerinde gelen rosso2 lastikten oturu.

Motosikleti
    DavidmipAJ
    Honda slr-650

Motosikleti
    Apache Tvs rtr 150
    Hemen bakiyorum daha once incel3medigim bir motor

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:00 ----------

Motor çirkin bir sekile sahip ayrica sahibindende bile 1 adet ilani olmamasi kanimca motorun piyasasinin geberiginde geberigi oldugunu gosteriyor fiyati konusunda bilgim yok ama bana uygun olacagini dusundurmedi ilginize tesekkurler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:14 ----------

Evet dostlar tavsiyelerinizi bekliyorum

Motosikleti
    crf1000 , R80gs basic , fzs600 , winggo
    Varadero şehirde yorar. Ayrıca dl650 olsun varadero olsun yada gsr600 muadili 4 silşndşr naked lar olsun bunların çoğu canı alınmış ekmeği yenmişir. Dikkatli ol rayici altında motorlara cok masraf edersin. Eski motor alacaksan ilk sahibinden kazasız pırıl oırıl bakılmış mallara bak diycem ama onlar da genelde cok para.... Ayrıca bugüne kadar olan tecrübeniz bu denli ağır ve güçlü makinelerde sıkıntı yaşatır size.
    Boy kilo tecrübe kullanma amacınıza bakınca sanki tek silindir enduro size uygun görünüyor. Bmw f650gs lere bakmanızı tavsiye ederim. Km 30-40 gerçek ise asla korkmayın. Ama kaç el değiştirdiği belirsiz motorların %90 km si oynanmış olur.

Abicim 150 cc den inip 650 cc te gecmebi pek tavsiye etmem.Nitekim gaza olan tepkileri biraz farklıdır ve kafaya geçme ihtimali var.Benim tavsiyem dominar olacak.Bence gayet hoş ve kaliteli bir makina,isteklerini de tatmin edecektir muhtemelen.

Motosikleti
    HD Sportster 883R
    Mevcut motosiklet, pulsar, Inazuma, Inazuma F, Hyosung GV250, mt25, Dominar, duke serisi, cb500f olabilir.

Seçenekleri biraz azaltıp öyle karar vermekte yarar var.

Motosikleti
    Apache Tvs rtr 150
    Abicim ilgi ve alakaniza tesekkurler zaten aoyledigimimiz motorlarin fiayatlarina bakinca yeni modellerine istedikleri paralsra bakinca 20 40bin arasini buluyor bu motor icin bence cok oldugunu dusunduruyor f650gs ye bakiyorum ele tutulanlari yine cok fiyay anlaminda f650gs yerine pegaso650 fiyat olarak arastirmalarimda cok cok daha uygun ve km olarak cok daha dusukler tam 2 yildir hergun motor kullaniyorum kendime cok guvenmislik yapmak istemem ama soforlugumun iyi oldugunu dusunuyorum arabadada motordada ;) en azindan motorumda 300 ibre olsada brn kenimi biliyorum 2 evladim var ;) mecbur

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:41 ----------

Dun gece izledim inceleme videolarini aslinda gayet ilgi cekici gibi duruuor canli gozle gormedigim icin yeni cikmis olmasi kronik bir problem yasatma sansi olursa zarar ettir sanirim bolca ;) ama en mantikli secenekte o gibi duruyor tsm nakedda degil sanirim super sporami yakin tarzi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:45 ----------

Cb500f hosuma baya gitti lakin guncrl fiyatlarina baktinizmi 2006 2007 model 50 60 bin kmde 20bin tlleri geciyor fiyatlari

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:47 ----------

Gv250 her konuda cazip olsada onunda memnun edecegi muallakta ama satilik olsnlarin hepsi sanki suyu sıkılmıs makinalarin 2008 ve uzeri modeller mi tavsiye edersiniz?

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:49 ----------

Suan f650gsleri qctim 2007 model üzeri 40bin km alti yaptigim aramada cikan sonuc izmir civarlari hemen hemen 27 binden baslayip yukseliyor bu model vr mu km sraclar icin ciddi anlamda yuksek oldugunu dusunuyorum haddime olmadan ozurdileyerek motorun kullanim amaci hobi ama daha ucuz ve problemsiz otoparksiz,cezasiz,beklemeyi benim gibi sevmeyenlere yonelik dunyanin en kullanisli cihazi olarak bakiyorum ayricada tehlikeli bu modelin bu parasi olmasi vok degilmi sizcede hakkindan öte yani.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:06 ----------

Dominara dikkatli bakinca oda artci icin kisa kuyruk ktm ve ducati 696 gibi artcinin oturcak yeri yok nerdeyse

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:20 ----------

konu gümcel büyük motor kullanan üstadlarımızın tavsiyelerine ihtiyaç var teşekkürler..

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    hem şehir içi hem uzun yol kullanacaksan versys650, vstrom650 ,nc750 bunlara bak , İzmir de versys çok popüler uygun bir tane bulabilirsin..

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Mondial rx3i evo aklıma geldi yazdıklarına bakınca. Kullananlar genelde memnun. Tipide güzel. Sıfırıda ucuz.

Motosikleti
    Apache Tvs rtr 150
    saydığınız motorsikletler güzel ama ben 13 15 arası bakıyorum aşmamaya çalışıyorum o paralara yok ne yazık kawa benimde hoşuma giden ilk motor olmuştu istanbulda 2008 model 22 bineydi beni rakamsal olarak üzecek. dl 650 o paralara çok ölüleri ncx750 de rakamları 20bin civarları

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    z1000e kesik.
    Alıntı DogukanCAN35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    saydığınız motorsikletler güzel ama ben 13 15 arası bakıyorum aşmamaya çalışıyorum o paralara yok ne yazık kawa benimde hoşuma giden ilk motor olmuştu istanbulda 2008 model 22 bineydi beni rakamsal olarak üzecek. dl 650 o paralara çok ölüleri ncx750 de rakamları 20bin civarları
    Bütçe çok düşük,
    elin anahtar tutuyorsa 18-20 civarına fazer al diycem, diyemiyorum.
    Tüm mesajlar içkili olarak yazılmaktadır. Hoşunuza gitmediyse göz ardı edin.

Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    Kusura bakma ama sen zor alırsın o motoru...Çok fazla ince eleyip sık dokuyorsun.Yok şu olsun bu olsun piyasası olsun 13-15 arası olsun.Türkiye burası unuttun galiba

Ne kadar ekmek o kadar köfte...

Motosikleti
    Apache Tvs rtr 150
    Elim anahtards tutmuyor ;)

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:23 ----------

Alıntı 000000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bütçe çok düşük,
    Alıntı Keoma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kusura bakma ama sen zor alırsın o motoru...Çok fazla ince eleyip sık dokuyorsun.Yok şu olsun bu olsun piyasası olsun 13-15 arası olsun.Türkiye burası unuttun galiba

Keoma cok haklisin kisitli alinabilecek motor var en iyisi kisi bekleyip uygun fiyata yeni model olan mt25 lerden bir tane almak sanirim inazuma yeterli performansi sunmayacak komforu tek gecilsede yine basa dondum ilk ona karar kilmistim ilk tercihim dogruymus sanirim touring zaten buyuk ve sehir ici beni zorlayacak.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:26 ----------

Haklisin Keoma ben ilk baktigim mt25e doneyim en mantiklisi o inazuma performansta bir sure sonra dl650 aldirtcak zaten sehir disi cokta kullanmayacagim mt25 benim aradigim herseyi karsilar sehir disinada gelir buyuk touringler hem yakit ve sehir ici kullanimda problem cikartacak eski model parca bulmasi zor olacak basa donmus oldum ktm duke 390 kasasi kisa yoksa hic dusunmeyecem onu alacam

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:30 ----------

Alıntı 000000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bütçe çok düşük,
    Alıntı Keoma adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Abs ve ustunde gelen lastigin hatrina

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)