Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yağ seçimi ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    serconline - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt25 ABS
    Arkadaşlar merhaba...

Şimdi şöyle bir sorum olacak ben Yağ olarak sürekli motül kullanmaktayım fakat servis castrol marka yağ dolduruyor bunun sebebi nedir orjinali carstrol diyor yani benim bildiğim şu anda piyasadaki en kaliteli yağ motül bu konuda fikri olan varmı ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    carter17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Piyasadaki en iyi yağ, motosikletinizin en sevdiği yağdır, ben ybr için sürekli motul kullanıyordum hatta orijinal olup olmadığını mail atarak öğreniyordum aldığım yağların, yazın farları değiştirirken farı değiştiren usta bu yağı motosikletin sevmemiş bence yağını değiştir demişti(Ben far değiştirirken yağ konusunda soru sormuştum). Yine ondan sonra motul aldım ama yağı değiştirdikten 1 2 hafta sonra ilk değiştirdiğim hissiyatı alamıyorum, sanki yağ değişimi istiyor gibi hissediyorum. Bir zararı yok ama, en iyi marka diye en iyi olmayabilir

Motosikleti
    HD Sportster 883R
    En iyi marka demek çok doğru olmayabilir ancak Motul iyi markadır. Ben olsam Motul'den devam ederdim. Sevip sevmenenin mühendislik açısından kabul görebilecek bir karşılığı yok. Daha teknik bir açıklaması varsa kapımız sonuna kadar açık, dinleriz ve hatta belki öğreniriz.

serconline - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt25 ABS
    Yani ben inannın çok kararsızım yağ sonuçta bu yani şakaya gelecek birşey değil ama servis üstüne basa basa CASTROL diyor başka birşey demiyor :D

Şimdi CASTROL'mü , MOTÜL'mü ?

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    10.000 km castrol 15w50-15w40 yağ kullandım. Yağ gayet iyi ama vites geçişleri kemikli oluyor. Castrol kötü yağ değildir. Daha sonra çok önerilen motul 5100 15w40 kullandım. Castrole göre vites geçişleri daha yumuşak oldu. Başka bir fark hissetmedim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)