Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İLK KAZA

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CBR 125R
    İyi akşamlar olsun cümleten.İlk kazamı takribi yarım saat önce yaptım.Allahtan ufak bir şekilde oldu.Ve herzaman ki gibi dikiz aynalarının kullanılmayışından kaynaklandı.Ana cadde diyebileceğim bir yerden çok düşük hızlarda gidiyordum park halinde olan bir araç hiç bakmadan sinyal olmadan kırdı direksiyonu ve bende duramadım yattım hemen Tabi bu arada duramayışım aramda ki belki 1 metreden kaynaklanabilir.Benim acemiliğim ve ve dikiz kullanmayan arkadaşımın hatası bir araya gelince kaçınılmazdı.Buarada çarptığım kişi de tanıdıktı ambulanslık bir şeyim yoktu tutanakta tutmadık.Vites kolu yamulmuş onu düzelttirdik hemen motorun gönyesine falan baktım bir şey yoktu.Tabi bu arada sağolsun çevreden bir çok insan toplandı, zabıta bile vardı arkadaşın annesi benden daha da telaşlıydı tabi.Çok şükür böyle ufak bir şekilde atlattım.İki gün sonra servise gidip baktırıcam tamamen.Çünkü motorumun çekmesi var gibi geldi açıkçası elleri salınca sola doğru aktı.Yoldan kaynaklı da olabilir serviste çıkar zaten ne varsa.Servis faturasınıda arkadaşa vericem aramızda halledicez.

Sözün özü nazarlık olsun, ufak bir şekilde atlattık bunu da.Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim
    Ekipmanınızı aman olsun eksik etmeyin.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    WR125R
    Geçmiş olsun hocam , olur böyle şeyler sıkmayın canınızı diyeceğim de zaten gayet mutlu gözüküyorsunuz Tekrardan geçmiş olsun.

Motosikleti
    CBR 125R
    Hocam mutluluk değil de bu kadarla kaldığına şükür ediyorum.Bir kaç gün içinde servise gidicem belki izmiri bilirsiniz altınyoldan geçmem gerek şuan nasıl gidicem diye bir düşünmüyor değilim.Motor üstünde bu olay olmasada motordan az uzak kalınca bir tedirginlik çöküyor.

Motosikleti
    WR125R
    Alıntı odisabi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam mutluluk değil de bu kadarla kaldığına şükür ediyorum.Bir kaç gün içinde servise gidicem belki izmiri bilirsiniz altınyoldan geçmem gerek şuan nasıl gidicem diye bir düşünmüyor değilim.Motor üstünde bu olay olmasada motordan az uzak kalınca bir tedirginlik çöküyor.
    Bilirim o tedirginliği hocam , ben ehliyet sınavı yolunu nasıl geçeceğim o trafiğe nasıl çıkacağım diye günlerce uyuyamadığımı biliyorum. Şimdi dönüp bakınca ne kadar da abartmışım diyorum ama insana korkutucu geliyor bilmediği durumlar. Normalde anayola çıkmadan eğitim alın denilir fakat biraz fazla absürt oluyor böyle denilince Dediğiniz gibi motosiklete 1-2 gün binmeyince bu tedirginlik daha da artıyor , eğer motosiklet binilecek gibiyse gezin dolaşın günde 1-2 saat. Servise gideceğiniz zaman da tüm dikkatinizi yola verip haydi Bismillah diyip gidin hocam. Bildiğiniz yolsa çok sıkıntı etmeyin o trafiğe bir kere karışıldı mı gerisi çok rahat geliyor.
    Umarım ben olayı yanlış anlamamışımdır, ben ilk zamanlar benzin almaya giderken nasıl anayola çıkacağım diye korkuyordum. Sizde ki de aynı korkudur diye yazdım bunları

edit: motosiklet neydi hocam bu arada ?

Motosikleti
    CBR 125R
    Valla hocam o trafik korkusu açıkçası.Aktif 6 yıldır araba üstündeyim ama motor çok başka bir şey.Motor binelecek vaziyette hocam ya.Sadece denge sıkıntısı var gibi geldi bana.Hoca 12 model cbr 125 var
    Graywolf bunu beğendi.

Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    İlk kazanı da yaptığına göre artık tam motorcu oldun.
    Hadi hayırlı olsun.
    İnşallah son olur.
    Hamdım, piştim, hala hamım.

Motosikleti
    CBR 125R
    İnsallah hocam bir nusibet bin nasihattan iyidir misali bugun biraz yol yaptim trafige ciktim.Temnkinli temkinli gittim geldim.Maksat motora uzak kalmamak sogumamakti acikcasi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)