Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sigortam.net (şirketler) sigorta yapmıyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    S3cond - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Sigortam.net firması
    Tavan fiyat uygulaması sebebi ile teklif vermiyor yasal olarak suç işliyor.

Son 10 gündür mevcut sigorta poliçemi yenilemek için arıyorum sırf motosiklet olduğu ve bu son tavan fiyat uygulaması sebebi ile sigorta yapmamak için binbir türlü yalan dolan oyun çeviriyorlar. Sigorta yapmaktan kaçınmak Suçtur! En kötü tavan fiyat teklif etmesi gerekiyor!

Sigorta kanununda yapılan son değişikler.

Düşen kar marjları sebebi ile motosikletlere sigorta yapmayan bu firmadan hiçbir ürün almamanızı araç sigortalarınızıda burdan yapmanızı var olanlarına iptal etmenizi talep ediyorum.

Kitlesel tepki koyulmaz ise bütün firmalar bu şekilde olacak zamanla,konu içeriği bimer,cbim e sikayet olarak gönderildi,sözlüklerde ekşi Vs üyülegi olan varsa bu konu hakkında bir paylaşımda bulunabilirsiniz sevinirim.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Sigortam.net veya diğer sigorta ACENTElerinin suçu yok. Teklif vermeyen sigorta şirketleri. Şirket teklif vermeyince acente ne yapsın ? Bir tarafta müşteri diğer tarafta sigorta şirketi. Mecbur lafı evirip çevirip seni (bizi) sallamaya bakıyor. Geçmiş yıllarda hasarın var ise , yaş da küçükse teklif vermiyorlar. Burada suçlu devlet. sigorta şirketine " şu fiyattan yapacaksın" diye dayatamazsın. Dayatırsan o da ya " yapmıyorum " der, yada lisansını iade eder.

Trafik sigortasını tepki diye iptal etme şansımız yok. Poliçe iptali için noter satışı isteniyor.

Bu arada geçen hafta aldığım motora sigortam.net Anadolu Sigorta üzerinden poliçe kesti.

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Şair sigorta'yı arayın.

DAYYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF Rally 250
    Geçen hafta sigortam.net üzerinden yenileme yaptım, 254 tl. Anadolu sigorta.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Quick ve Anadolu Sigorta dışında diğer firmalar motosiklet zorunlu trafik sigortası konusunda sorunlu.Çoğu fiyat verse de poliçeyi yapmıyor.Aslında kanıt gösterilerek sigorta yapmayan firmalar gerekli yerlere şikayet edilebilir.Gerçi o zaman da sistemimizde sorun vardı falan derler.

Stock Sever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    İlk motorumu cuma günü aldım ve pazartesi sigorta yaptım. Tanıdığımız sigortacı abi 4-5 saat sürdüğünü, hiçbir yerin yapmak istemediğini söyledi. En sonunda akşama doğru yapabildi. 369 TL ödedik. Belgem daha elime geçmedi. Hangi sigorya bilmiyorum. Yaş 49. Plaka 34.

mrt20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bazı şirketler motosiklete yapmıyor.
    Ben kendi motoruma yaptırdım.
    Aynı şirket 2005 mondiale teklif vermedi

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Bende sigortamı yeniledim , 369 tl çıkıyordu ama acenta kimse yapmıyor dedi sonra quick sigorta'dan yaptılar 398 tl oldu.
    Devlet piyasaya müdahale ediyor ise denetleme mekanizmasını kuracak ya da müdahale etmeyecek.
    Sigorta zorunlu , tam karmaşa.

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sigortam.net veya diğer sigorta ACENTElerinin suçu yok. Teklif vermeyen sigorta şirketleri. Şirket teklif vermeyince acente ne yapsın ? Bir tarafta müşteri diğer tarafta sigorta şirketi. Mecbur lafı evirip çevirip seni (bizi) sallamaya bakıyor. Geçmiş yıllarda hasarın var ise , yaş da küçükse teklif vermiyorlar. Burada suçlu devlet. sigorta şirketine " şu fiyattan yapacaksın" diye dayatamazsın. Dayatırsan o da ya " yapmıyorum " der, yada lisansını iade eder.
    haydaaa şimdide suçlu devlet oldu.

Düne kadar sigortacılar 1000 liralık araçları 2000 tl ye sigortalarken nerde bu devlet diye bağırıyoduk, şimdi de devlet mi suçlu oldu ?

Sigorta şirketleri ya sigortayı yapacak yada bu işi yapmayacak lamı cimi yok.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)