Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yeni ehliyet yasası hakkında bilgi verebilirmisiniz

Motovento
    REKLAM ALANI

Öncelikle herkese merhaba benim kafamda çok büyük bir soru işareti var şimdi soruna geçmeden önce size birşey anlatmak istiyorum şimdi bildiğimiz üzere a1 ehliyeti 125 cc ve 11 kw yı geçmeyen motorsikletleri kullandığını biliyoruz ben mantığımı kullanarak rtr apache 150 aldım 125 cc yi geçiyor ama ruhsatta 9.4 kw tabiki motoru almadan önce bazı polislere sordum birkaçı kullanırsın dedi birkaçı kullanamazsın dedi kursa soruyorum kullanamazsın dedi ama ben aldım motoru ilk çevirilmem de polis bana dedi bu ehliyet bu motoru kullanamaz dedi bende dedim kw sı tutuyo dedim bidaha burda görürsem ceza yazarım dedi devam ettim pek te inandırıcı gelmedi ceza yazacağı sanki ben öyle dedi diye aldığım motoru kullanmayacakmıyım yazan adam yazardı bunu kendiside biliyo neyse hiç ummadığım biyerde daha çevirmeye denk geldim buseferde aynı durum oldu ben yine aynı şeyi dedim polisinde başına ilk defa geliyo demekki diğer polislere sordu onlar da bilemedi elinde tablet vardı birşeyler yaptılar merkezden bilgi almaya çalıştılar heralde sonra tamam devam edebilirsin dedi bende dedimki cezalık bi durum varmı dedim tamam bişey yok devam et dedi tekrar bende başka cevirmelerde sorun yaşarmıyım onun için soruyorum dedim hayır sorun yok kullanabiliyorsun dedi
    Benim anlamadığım şey bi kanun çıkartınız insanları zorunlu şartlar koydunuz insanın kafasına soru işareti bırakmayın bari.gelelim soruma tam olarak 3 4 aydır bu sorunun cevabını arıyorum en son kendim bi soru hazırlamak istedim şimdi a2 ehliyeti almak üzereyim ve yine kursun dediği 250cc 😂 500r laf olsun diye geldi zaten türkiyeye neyse beim asıl öğrenmek istediğim a2 ehliyetiyle mt 07 kulanılabiliyormu asıl sorum bu işte limited power diye birşey varmış 35 kw ya sınırlandırılmış bu konuda beni aydınlatabilirmisiniz kesin bi bilgiye ihtiyacım var
    Not-(başlangıç motoru sana büyük gelir falan demeyin sorum bu değil zaten küçük yaşımdan beri motor tamir işeriyle uğraşıyorum küçük yaştan beri yüksek cc motorsikletlerleyim)
    Mt 07 hakkında bu bilgiye çok ihtiyacım var büyük dualar edicem 😀

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    YBR 125 ESD
    Mt 07'yi kit ile kullanabilir misiniz onu bilmem ama kurs size yanlış söylemiş. A2 ehliyette cc sınırlaması yok 47 hp ve kw cinsinden gücünün ağırlığına oranı 0.2 yi geçmemesi lazım yani yanlış hatırlamıyorsam A2 ile CBR 500 R kullanılıyor

Ne kurs ne trafik polisi hepsi başından sağıyo ben mt07 almak istiyorum kimseden net bilgi alamıyorum ne yapmam gerekiyo tv ye çıkıp pankartmı göstermem gerekiyo anlamadım

Gietti17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mt07 yi 35kw yaptırdığında güç ağırlık oranına da uyuyor. Bende aynı düşünce içerisindeydim zamanında araştırmıştım kullanabilirsin.

[/COLOR]
    Alıntı Gietti17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mt07 yi 35kw yaptırdığında güç ağırlık oranına da uyuyor. Bende aynı düşünce içerisindeydim zamanında araştırmıştım kullanabilirsin.

Yaptırdığında derken nasıl gerçekten hiçbir bilgim yok serviste yazılım gibi birşey mi atıyolar 35 yaptırdığımızda performans düşüyormu 250 cc bir motor gibi mi performansı oluyo ses oranı düşüyormu net bir bilgi verebilirsen çok makbule geçer ya

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Yunuszan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaptırdığında derken nasıl gerçekten hiçbir bilgim yok serviste yazılım gibi birşey mi atıyolar 35 yaptırdığımızda performans düşüyormu 250 cc bir motor gibi mi performansı oluyo ses oranı düşüyormu net bir bilgi verebilirsen çok makbule geçer ya
    Bu sorduğun şeyleri kelime ile anlatmak çok kolay olmaz. Youtube dan MT07 35kw diye aratırsanız sesini de duyarsınız gidişini de görürsünüz. Bazı ülkelerde FZ07 diye satılıyor.

Öyle tabiki de şimdi canlı kullanmış birisinden bilgi almak daha mantıklı sesi ve performansı tam belli olmuyor videolarda

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Yunuszan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öyle tabiki de şimdi canlı kullanmış birisinden bilgi almak daha mantıklı sesi ve performansı tam belli olmuyor videolarda
    Ben daha önce hiç denk gelmedim. Ehliyet sistemi de yeni olduğundan genelde bu işe girmiyor insanlar. O yüzden öyle dedim. Umarım vardır birileri de paylaşırlar burada.

Gietti17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    https://youtu.be/lfqv8sSL4UI

Dakika 06.45de görünüyor nasıl bir şey olduğu. 35kw olduğunda performans elbette düşüyor 75hp lik motoru 47hp e düşürmüş oluyoruz. Sesinde bir değişiklik olmuyor diye biliyorum videolardan izlediğim kadarı ile. Ehliyetimi alınca bir mt07 alıp 35kw düşürmek istiyorum bakalım göreceğiz. Ebayda satılıyor restrictor kit diye, ordan alıp taktırmayı düşünüyorum ben.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)