Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Nankör bir insan profili.

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar, bugün beni oldukça sinirlendiren bir olayı sizle paylaşmak istiyorum.

Salı günleri Balikesir in Gömeç ilçesinde pazar kurulur, her neyse bugün bende pazara gittim ve pazarda 26 plakali bir motosikletli gördüm 50 yaşlarında bir adam, ben gördüğüm sirada o da ekipmanlarini çıkartıyordu.

Merhaba, motor kawazaki nin hangi modeli diye sordum, ER6 dedi, dedimki eski kasa sanırım yenilerin tasarımı farklı dedim, direk sinirli bir sekilde yok bunlarla aynı dedi, kac model dedim, 2008 dedi.
    Her neyse Barkın Bayoğlu nada üzüldük dedim, demez olaydim. Adam, neye üzülüyor sunki,ben hiç üzülmedim,siradan senin benim gibi bir adam dedi. Ben şaşırdım tabi, nasıl siradan, adamin o kadar videosu var, yüzbinlerce insan tanıyor dedim. Bu arada ortam gerilmeye başladı.
    Adam, Barkın dediğin adamin sana bana ne faydası var, neyini gördün dedi, adamin o kadar egitim videosu var, bilinçli motosiklet kullandırmaya çalıştı dedim. Bana demesin mi, Altin elbiseli adam diyorlar, bana göre teneke diye.
    Ulan arkadaş, motorcu diye selam verdik, herifle birbirimize gireceğiz nerdeyse.
    Bana diyor ki, yavaş gitseydi ölmeseydi, dedim ki ne alakasi var, aracını terkedip karşıya geçmeye calisan bir adam yüzünden öldü, sen yolda gideken yan yoldan bir traktör çıksa vursan ne olacak dedim.

Bana diyor ki insanları gözünüzde çok büyütüyorsunuz, kendinizi küçük görmeyin, dedim ki sen ne yaptın insanlar için
    Neyse baktım iş büyüyor yanından ayrıldım, sinirim tepeme çıktı, selam verdiğime bin pişman oldum.

Arkadaşlar, biri bana açıklasın lütfen, bu adamin sorunu ne, adam nerdeyse " iyi oldu geberdi gitti " diyecek.
    Kızıl pars bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    blue4XL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Önce MCT250, şimdi Yamaha
    Bir konferansa gitmiştim. Ünlü bir sosyolog anlatım yapıyordu. Bir ara şöyle bir şeyler demişti: "Bu ülkenin en büyük problemlerinden birisi de başarının aynı işi yapan fakat o kişi kadar başarılı olamayan kişiler tarafından kıskanılması hor görülmesidir"
    İyi ki polemiğe girmemişsin.
    Kızıl pars bunu beğendi.

Motosikleti
    CRF 1000L Africa Twin
    Hocam siz niye uzattınız ki konuyu? Ben öyle tanımadığım biriyle bir anda böyle bir tartışmaya girmezdim.
    mavellen bunu beğendi.

EldekiDebryj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUKE 200
    Sende bendensin. :D Gerci ben yolda gordugum, tanimadigim motorcularin yanina gidip muhabbet acmam pek. Sirf motor kullaniyor diye o kisileri daha muhabbet edilebilir, kendine yakin goruyor insan ama yanlis bununda farkindayim. Motor ustunde diye herkesi kendimiz gibi sanmamak lazim. Binbir cins var.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Adam baştan diyalog kurmak istememiş.

Niye tanımadığınız biriyle diyaloğu genişletmek istiyorsunuz?

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Sosyal olmak, girişken olmak güzeldir.
    Ancak muhabbet kurmaya çalıştığın adamın o sırada canı sıkkın olabilir.
    Karısıyla kavga etmiştir, iş yerinde problemleri vardır, cinsel hayatı kötüdür vs. Yada konuşmak istemiyordur, olabilir. Manyağın biri de olabilir.
    Selam verdikten sonra sıcak bir karşılama alamadıysan uzatmaya gerek yok.

Benim de başıma geliyor, canım sıkkınken motorla ilgili yada farklı bi konuda gereksiz konuşmaya çalışanlar olunca tersliyorum.
    Belki de adam seninle muhabbeti uzatmamak için böyle konuştu. Olamaz mı?
    zekeriyaimam, kovboy03 ve Kızıl pars bunu beğendiler.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Rahmetliyi sevmeyen herkes nankör mü ?..
    Anlamadım ?..

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Çokta şey yapmayın.O an başka birşeye sinirlenmiş olabilir.Yada Barkın'ı sevmiyor olabilir.Sizde üstüne gitmişsiniz gibi olmuş.O anda hemen çevirecektiniz lafı motorla ilgili birşey varsa aklınızda onu konuşabilirsiniz.Sonrada iyi günler der geçerdiniz.
    Kızıl pars bunu beğendi.

Pardon ama adam resmen oynatmış sizi.
    Bu tipleri iyi bilirim, sizi ters köşeye yatırmak için siz ne derseniz onun tam tersini söylerler. Yaşlılar özellikle biraz toy gördükleri gençlere yaparlar bunu.
    Rahmetli olmuş biri için şaka da olsa kötü konuşmak doğru değil elbette. Ama o kişinin söylediklerine kalben inandığını da hiç sanmıyorum. Sırf sizi kızdırmak için söylemiş.

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    O adam 'hava yapmış' sana gençsin diye, her motor kullanana sokulup selam vermeye gerek yok.İlerde böyle tipleri gözünden anlarsın belki de.

Nankörlük başlığı uymamakta, belki de bir videosunu izlemedi rahmetlinin, fakat ayıp etmiş söylediklerinde ayrıca.Zaten ağzindan düzgün bir kelam da çıkmamış ki.

Senin karsilastigin adam degil motorcu sigirin tekiymis cok var oyle mal

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aynısını ben de yaşamıştım. sırf muhabbet olsun diye motorun modelini sormuştum, ters ters napcan? diye bir de azar işittim. kaçtım.

terso insanlardan uzak durmak lazım..

..YaNKee.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    amcam er6 ya biniyomuş sende yanına gidince kendince şekil yapmaya çalışmış bence motor meraklıları, özellikle gençler gelip çok soru soruyolar bazen.. bu amcamda onlara hava atmaya alışmış kendince işte.. he he diyip uzaklaşmak lazım böyle tiplerden hiç sohbete girilmez bunlarla.. ama yanında onunkinden daha üst seviyede bir motorla yanaşsaydın sana farklı cevaplar verirdi bence.. bu tipler için model marka daha önemli.. karşıdakine insan olarak bakmıyolar çünkü..

trattataa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Insanların yaşam alanlarına destursuz dalarsan beklemediğin tepkiler alırsın tabii 😊

https://m.youtube.com/watch?v=XGDXD3IvfQc

uur52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joymax 250i ABS
    Hocam yanlış anlama da hani uzun yol otobüslerinde biri yanına yörene oturur. Sürekli saçma bi gülüş vardır suratında. Seninle konuşmaya çalışır sen kısa cevaplar verip kulaklığını takarsın. Sonra o el kol hareketleriyle dikkatini çekmeye çalışır oralı olmazsın. Son çare dürter seni yine bişeyler söyler çıldırırsın hani. Vallahi o geldi aklıma :D
    erenedip, shruikan ve leyli bunu beğendiler.

Romedon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX-636,Bajaj PULSAR 200 RS
    Adam motoru merak etmiş sormuş laf lafı açmış.Genelde bu hava 600 üstü racing kullananlarda oluyor.Tipinden anlaşılıyor adam zaten. Keşke uzatmasaymışsın. Eyvallah diyip geçseymişsin.

LASTROMANTIC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ İNAZUMA
    Bence burada anlatılan hikaye tamamen konuyu açan arkadaşın hayal ürünüdür. Son zamanlarda bazı arkadaşlar konu açmak için konu başlığı yaratmaya çalışıyorlar resmen .

Alıntı LASTROMANTIC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence burada anlatılan hikaye tamamen konuyu açan arkadaşın hayal ürünüdür. Son zamanlarda bazı arkadaşlar konu açmak için konu başlığı yaratmaya çalışıyorlar resmen .
    Tahmin yürütmekle bir yere varamazsınız

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:40 ----------

Alıntı sarpgray adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar, bugün beni oldukça sinirlendiren bir olayı sizle paylaşmak istiyorum.

Salı günleri Balikesir in Gömeç ilçesinde pazar kurulur, her neyse bugün bende pazara gittim ve pazarda 26 plakali bir motosikletli gördüm 50 yaşlarında bir adam, ben gördüğüm sirada o da ekipmanlarini çıkartıyordu.

Merhaba, motor kawazaki nin hangi modeli diye sordum, ER6 dedi, dedimki eski kasa sanırım yenilerin tasarımı farklı dedim, direk sinirli bir sekilde yok bunlarla aynı dedi, kac model dedim, 2008 dedi.
    Her neyse Barkın Bayoğlu nada üzüldük dedim, demez olaydim. Adam, neye üzülüyor sunki,ben hiç üzülmedim,siradan senin benim gibi bir adam dedi. Ben şaşırdım tabi, nasıl siradan, adamin o kadar videosu var, yüzbinlerce insan tanıyor dedim. Bu arada ortam gerilmeye başladı.
    Adam, Barkın dediğin adamin sana bana ne faydası var, neyini gördün dedi, adamin o kadar egitim videosu var, bilinçli motosiklet kullandırmaya çalıştı dedim. Bana demesin mi, Altin elbiseli adam diyorlar, bana göre teneke diye.
    Ulan arkadaş, motorcu diye selam verdik, herifle birbirimize gireceğiz nerdeyse.
    Bana diyor ki, yavaş gitseydi ölmeseydi, dedim ki ne alakasi var, aracını terkedip karşıya geçmeye calisan bir adam yüzünden öldü, sen yolda gideken yan yoldan bir traktör çıksa vursan ne olacak dedim.

Bana diyor ki insanları gözünüzde çok büyütüyorsunuz, kendinizi küçük görmeyin, dedim ki sen ne yaptın insanlar için
    Neyse baktım iş büyüyor yanından ayrıldım, sinirim tepeme çıktı, selam verdiğime bin pişman oldum.

Arkadaşlar, biri bana açıklasın lütfen, bu adamin sorunu ne, adam nerdeyse " iyi oldu geberdi gitti " diyecek.
    Gerizekalının birine denk gelmişsiniz

kanoburda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Rs 200
    "Basari ossuruk gibidir yeğeeennn.sahibi dısında herkezi rahatsiz eder"
    Cokta seyapmamak lazim👍👍👍
    Kızıl pars ve murat 60 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Kişinin karakteri ile ilgili bir durum. Bazıları muhabbet sevmez, ben de dahil. Ama ne olursa olsun bu şekilde terslemem. Baştan belli etmiş benimle konuşma diye, siz biraz ısrar etmişsiniz, ısrar ters teper çoğu kişide.
    murat 60 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)