Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet ambulans personeline ileri sürüş eğitimi..

Motovento
    REKLAM ALANI
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Motosiklet ambulans personeline ileri sürüş eğitimi.

DENİZLİ'de sağlık hizmetlerinin daha hızlı sağlanabilmesi için 2 motosiklet ambulansta görevli 8 sağlık personeline, trafikte ileri sürüş eğitimi verildi.

Denizli İl Sağlık Müdürlüğü tarafından kent merkezi, Pamukkale örenyeri ve Karahayıt Mahallesi'nde hizmet veren iki motosiklet ambulansta görevli 8 sağlık personeli için ileri sürüş eğitimleri düzenlendi. Acil sağlık hizmetlerinin etkin, verimli, ulaşılabilir ve hızlı sunulması amacıyla Denizli İl Emniyet Müdürlüğü'nde görevli Motosikletli Polis Timleri Eğitmeni Polis Memuru Mehmet Sırmalı tarafından sağlık personeline 3 günlük eğitim verildi. Üçler eğitim alanında yapılan eğitimde durma-kalkma, yerden kaldırma, manevra, artçı pozisyonu, slalom, şerit değiştirme, engelden kaçabilme, ani durma, dar alandan geçme, keskin dönüş, yavaş dönüş, ani dönüş, rampada kalkış, rampada artçı ile geri iniş gibi uygulamaları eğitimler verilerek personellerin, güvenli sürüş teknikleri konularında deneyim kazanmaları sağlandı.

İl Sağlık Müdürü Dr. Şükrü Arpacı, acil sağlık hizmetlerinin eşit, ulaşılabilir, kaliteli, hızlı ve verimli olarak yürütülmesini sağlamanın öncelikli görevleri olduğunu belirterek, bu amaçla motosiklet ambulans ekibinin kentte daha etkin hizmet vereceğini söyledi.

Deniz TOKAT / DENİZLİ, (DHA)
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Olmaz ki öyle eğitim? Ne yan teker var ne bir şey.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Bunlardan İstanbul'da da vardı ne güzel. Hatta bence özellikle İstanbul'da olmalı. 10-15 dakika az önümdeki ambulansın doğru düzgün kıpırdayamadığı zamanlar biliyorum. Motoambulans olsa en azından yaralıya ulaşılır, ilk müdahale yapılır, ambulans sonradan gelince nakil yapılır.

Anadolu'da hastaneler uzak ve bazısının yetersiz olduğu söyleniyor. Denizli örneği var diye söylüyorum. Örneğin Çardak ilçesinde aniden rahatsızlandınız. Pamukkale Üniversitesi Hastanesine 40km. Ulaşma süreniz 45 dakika. İstanbul öyle değil ki! Beylikdüzü'nde rahatsızlansanız, Bakırköy Eğitim ve Araştırma hastanesi 25km ama ulaşmanız 1 saat. Gittiğnizde sizin önünüzde 3 tane daha kalp krizi geçirmekte olan hasta oluyor. Yani hem geç gidiyorsunuz hem hizmet alamıyorsunuz. Çardak' da yaşamak, Beylikdüzü'nde yaşamaktan çok daha iyi.

Sonuç olarak eskiden de var olan motoambulansları İstanbul'a geri istiyoruz.

mrt20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2 motora 8 personel çok değilmi?

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı mrt20 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 motora 8 personel çok değilmi?
    112 24-72 şeklinde çalışır.1 ambulansa da 8 kişi düşer.

mrt20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı RoofRoof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    112 24-72 şeklinde çalışır.1 ambulansa da 8 kişi düşer.
    saygılar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)