Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Korkuyorum..

Motovento
    REKLAM ALANI
    ccc67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 125 (2014 kirmizi) /Artik Cbr 250 (2016 siyah)
    Abilerim,(ablalarım) kardeşlerim 20 yaşında üniversite öğrencisiyim.2014 şubattan beri motosiklet üzerindeyim.İlk Cbr125 sonra da Cbr250 ile motosiklet hayatıma devam ettim hala da ediyorum.ALTIN ELBİSELİ ADAM'dan öğrendim motosikleti ve onun kazasında sonra motosiklet düşündürmeye başladı.Şimdi de bir konu açılmış bodrumda bir avukat kaza yapıp aramızdan ayrılmış.Bende hukuk öğrencisiyim belki kendimize yakın olduğu için ama ben bu yazıyı okuduktan sonra farkettim ki artık KORKUYORUM.Barkın abinin kazasından sonra garajdan motoru 1 2 sefer çıkardım daha çok arabayı kullanıyorum.Motosiklet benim aşkım ondan vazgeçmek istemiyorum ama hayatımda ilk defa motosikletten korkmaya başladım.Benim gibi olan var mı acaba çok kötü hissediyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-25
    Olur oyle...

Her kayıpta korkudan cok , birakacagim dedim. Anliyo insan, gecti borun bazari sur essegi nigdeye bir kere icine isledi tutku, benn motosikletsiz yapamam dedim.

Ilerde anne olunca ne düşünürüm bilemiyorum, buyuk konusmamak gerek , bunlari dusunmek için de zaten cok erken.

Vehasilkelamm, dunya fani... ya öyle ya böyle , bir sekilde... sebep ha motosiklet , ha kucuk bir kaldirim tasi...
    alp010, zekeriyaimam, karacabeg ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Çok kötü hissetme.Sen limitlerini bilerek kullan motoru.Ölüm çok farklı şekillerde gelebilir insana.Ve ne zaman nasıl nereden gelir bilemeyiz.Yapabileceğin tek şey dikkatli kullanmak gerek kendi limitlerini gerek motorun limitlerini bilip trafik okuma kabiliyetini ve sürüş becerilerini geliştirmek.Varsa bütçe eğitim almak alındıysa üstüne koyabileceğim başka eğitimlere bak.Yani önce sen hertürlü tedbirini al daha sonrası Allah'a kalmış.
    AnladımHocam bunu beğendi.

engin_deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    street triple rs
    belki klasik bir cevap vermiş gibi olacağım ama. kadere inanmak imanın şartlarındandır. bizler tedbiri elden bırakmayıp, takdiri yüce ALLAH'a bırakmalıyız....
    mavellen, Jemand, Stock Sever ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    ER6N
    Merhaba, korkmak iyidir seni diri ve uyanık tutar önemli olan hayat enerjini kaybetmemen.
    Lazasker bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı engin_deniz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    belki klasik bir cevap vermiş gibi olacağım ama. kadere inanmak imanın şartlarındandır. bizler tedbiri elden bırakmayıp, takdidi yüce ALLAH'a bırakmalıyız....
    Kesinlikle kadere inanıyoruz fakat her motosiklet kazası olduğu zaman annem gözümün içine bakıyor.Annem hemşire 2 gün önce eve geldim baktım ağlıyor 23 yaşında çocuk motosiklet kazasında ölmüş dedi.Trenin altında kalmış.Anne dedim motosikletle alakalı bir durum değil açtım videoyu izlettim dikkatsizlik dedim araba olsaydı treni göre göre çıkarsan yine aynısı olur dedim.Ama işte insanın içi burkuluyor

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aklıma bile gelmedi bırakmak neden bırakayım.Arabasız yaşanır nitekim yaşadımda ama motor elim ayağım.Hergün ortalama 100 km motor sürüyorum.Arabamda var ama ben ısrarla motoru tercih ediyorum.Araba eziyetten başka birşey değil.Aracı kışın mecburi kullanıyoruz ama yazın çekilmez.Motor on numara beş yıldız.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    korkunun ecele faydası olsa kimse ölmezdi değerli motor tutlunu şu laneti 1 gün kullanmasam moralim bozuluyor

Aspava38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki Z250SL
    Hepimiz aynı şeyi dusunmusuzdur Barkın bile aramızdan ayrildiysa bizim sonumuz ne olacak diye ama bu motor kullanmamıza engel olmamalı. Barkın motor sevgisini bizlere motoru kullanmayalım diye asilamadi.

Motosiklete binen herkes de korku olur az yada çok bizi hayatta tutan da zaten bu korku degilmi. Bizim yapabilecegimiz ekipmanlarimizi eksiksiz giymemiz ve trafikte bilinçli bir şekilde motor kullanmamız.
    ccc67 bunu beğendi.

Motosikleti
    Bende bırakmak istemiyorum hatta dün kişi sayısı fazla diye arabayla gitmek zorunda kaldım şakayla karışık sizin yüzünüzden hayattan zevk alamıyorum diye takıldım fakat Bu ara problemim korkmak.Dun araba ile giderken dikkatsiz bir yaya önüme koşarak atladı aynı şey motorla olsa nolurdu diye düşündüm.Sanirim hepsi üst üste geldi

Otomobil kullanırken ölenler çok daha fazla. Ama nedense kimse otomobil kazası gördüğünde otomobilden soğumuyor.
    mavellen, Olcay Avşar ve RoofRoof bunu beğendiler.

ibo8316 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb 125e
    Ufak cc ile ilk motora başlayın 100-110–125-150-170-180-200-250cc gibi

Kask (Ls2/Sway vb..)+Mont (Prohell vb..)+Koruma demiri/takozu mutlaka alın

Asla Araçları Sağdan Sollama yapmayın..

Asla makas atma zigzag yapma egzosu deli bağırtmayın..

Bozuk Taşlı Yollarda Sert/Ani fren yapmayın
    Yerler yeni islanırken yağmur ilk yağdığında fren yapmayın..

yokuş iniş haric hep ön disk fren kullanın.
    freni sonuna kadar sertce bekletip sıkmayın 2 parmak 2 saniye sıkıp bırakın

yokuş çıkarken inerken viraj dönerken asla sollama yapmayın

Sağ şeridin sağından gidin
    semamca bunu beğendi.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Korkunun ecele faydası yok.

Sen motordan değil.

Ölümden korkuyorsun.
    Jemand bunu beğendi.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı Muzdarip adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Otomobil kullanırken ölenler çok daha fazla. Ama nedense kimse otomobil kazası gördüğünde otomobilden soğumuyor.
    Anlamadığım olay bu.Her gün motosikletlinin 2-3 katı otomobil kazası oluyodur belki çoğu da ölümlü ama kaç kişi bunun yüzünden araba sürmeyi bırakıyor?

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    konuyu açan arkadaş, abilerimin yanına ablalarımda ekliyorum, haber vereyim
    leyli ve vişneçürüğü bunu beğendiler.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Her gün ortalama 13 kişi vefat ediyor trafiğimizde, bunların hemen hemen hepsi de araba kazası.

Farklı şehirde ya da şehirler arası yolculukta otomobil kazası yapıp hayatını kaybeden akrabanın cenazesine ve taziyeye yetişmek için akrabalar acele yola çıkıp hızdan dolayı kaza yapıyor ve onlarda da ölümle sonuçlananlar oluyor.

Örnekleri çoktur haberlerde, düğüne giden cenazeye giden peşpeşe yapılan kazalar vs.

Kimse de demiyor ki "araba kullanmak tehlikeli lan bak herkes ölüyor, yürüyerek gidelim"

Biz olabildiğince dikkatli ve defansif kullanıp gerisini Allah'a havale edeceğiz.

Allah rahmet eylesin.
    karacabeg bunu beğendi.

ibo8316 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb 125e
    Her motorcu "kadere inanır"..
    Hayatta elimizde olan değişebilir şeyler de var..Asla degisemiyecek şeylerde var.

Kader dediğimiz değişemez şeyler 3 tanedir.1) Doğduğumuz gün-2) Çocuğunuzun olduğu gün-3) Öleceğiniz gün

#Siz Kask-Mont koruma ekipmanları takın
    #Kendi yolunda sakin gidin gerisi Allah ilahi taktir

Ama bir motorcu varki;
    -Kirmizi ışıkta/Sarı ışıkta geçen
    -Aralara giden makas atan
    -arabalari sağdan sollayan
    -her fırsatta motorun son hızını merak eden zorlayan
    Bu kişinin yaşamı başına kaza bela gelme ihtimali 80% bakın ölüm demedim o ilahi taktir..

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı awesomee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konuyu açan arkadaş, abilerimin yanına ablalarımda ekliyorum, haber vereyim
    Parantez içine alınmadan direk yazılsa da olurdu

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Bence korkuyorsanız ara verin, ya da bırakın. Yerine göre zevk için belki riskine katlanilabilecek bir şey motosiklet kullanmak. O zevk yerini endişeye bıraktıysa ne gerek var boşu boşuna risk almaya?

Alıntı engin_deniz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    belki klasik bir cevap vermiş gibi olacağım ama. kadere inanmak imanın şartlarındandır. bizler tedbiri elden bırakmayıp, takdiri yüce ALLAH'a bırakmalıyız....
    Kadere iman, istediğini yap, nasıl olsa çizgi belli demek değildir. O batıl kabul edilen cebriye anlayışıdır, çünkü cüzi iradeyi yok sayar.

Tedbiri elden bırakmamaya gelince, motosiklet kullanmamak, kör bir kazaya kurban gitmemek için en güzel tedbirlerden biridir. İstatistiklere göre aynı yolu araba veya toplu taşım araçları ile gitmek 25-35 kat daha güvenli. Ancak irademizle motosiklet kullanmayı tercih ediyorsak, aldığınız riski bilelim.

"nasıl olsa olcak olan olur" gibi batıl bir kadercilik anlayışı ile kendimizi kandırmak yerine, Allah'ın doğru ve yanlışı ayırmamız için verdiği cüzi iradeyi kullanalım.
    drtayfun ve karacabeg bunu beğendiler.

core-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt25
    merhaba çevremde her gün kaza haberi alıyorum. komada yatan arkadaşlarım var. sıra bana ne zaman gelecek korkusu var.
    ama içimdeki motor aşkı o kadar büyük ki bütün korkuları mı unutturuyor gazı açınca korkunun yerini zevk alıyor. hele yolda giderken o korkular aklıma gelirse red line gitmek...

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)