Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Korkuyorum..

Motovento
    REKLAM ALANI
    vişneçürüğü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    piaggio beverly 300
    Alıntı awesomee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konuyu açan arkadaş, abilerimin yanına ablalarımda ekliyorum, haber vereyim
    Duyarlılığınızdan ve azminizden ötürü sizi tebrik ediyorum.. Ha gayret olucak oovsımm hanım el birliğiyle bunu başarıcaz çok yakında
    something123 bunu beğendi.
    “Hayatta yapılacak o kadar çok hata var ki, aynı hatayı yapmakta ısrar etmenin anlamı yok.”

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

En iyisi, motosikletle ilgili araştırma yapmak, eğitim almak, tecrube sahibi olmak, ama hiç bir zaman "usta motorcu" olmamak.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her gün ortalama 13 kişi vefat ediyor trafiğimizde, bunların hemen hemen hepsi de araba kazası.
    ...
    Kimse de demiyor ki "araba kullanmak tehlikeli lan bak herkes ölüyor, yürüyerek gidelim"

Biz olabildiğince dikkatli ve defansif kullanıp gerisini Allah'a havale edeceğiz.
    Alıntı RoofRoof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anlamadığım olay bu.Her gün motosikletlinin 2-3 katı otomobil kazası oluyodur belki çoğu da ölümlü ama kaç kişi bunun yüzünden araba sürmeyi bırakıyor?
    Bu da çok basit bir mantık hatası. Türkiye'de her gün trafik kazasında ölen insan sayısı, kanserden ölen insan sayısından fazla. Öyleyse trafiğe çıkmak, kanser olmaktan daha mı tehlikeli? Tabii ki değil. Trafiğe çıkan insan sayısı ile kanser olan insan sayısı arasında uçurum var çünkü.

Peki Türkiye'de bir günde araba ile toplam kaç km yol alınıyor, motosiklet ile kaç km yol alınıyor?

Gidilen km başına motosiklet, AB verilerine göre 25, Amerika verilerine göre 35 kat daha fazla ölümcül kazaya karışma riski içeriyor, arabayla karşılaştırıldığında. Acaba bu risk Türkiye'de kaça katlanıyordur?

Motosiklet tehlikeli bir şey, riski küçümsemeyelim, kendimizi kandırmayalım.
    okanbagiscan bunu beğendi.

Anlamadığım olay bu.Her gün motosikletlinin 2-3 katı otomobil kazası oluyodur belki çoğu da ölümlü ama kaç kişi bunun yüzünden araba sürmeyi bırakıyor?
    Yine de şöyle bir durum var bence
    Otomobil kullananlar genelde kendi hatalarından (alkol, uykusuzluk, yüksek sürat vs) kaza yapıp ölüyor öldürüyor)
    Motosiklet kullananlar ise genelde başkalarının hatalarından ölüyor

bindiregandi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aklını kullanan birisine benziyorsunuz. Genel bir istatistik paylaşmak istiyorum:
    * Motosiklet sürücüsünün bir kazada ölme ya da ciddi bir şekilde yaralanma olasılığı otomobil sürücüsünden 35 kat daha fazladır.
    * Yaralanma ile sonuçlanacak bir kaza yapma olasılığı ise 8 kat fazladır.

ccc67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 125 (2014 kirmizi) /Artik Cbr 250 (2016 siyah)
    Alıntı awesomee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konuyu açan arkadaş, abilerimin yanına ablalarımda ekliyorum, haber vereyim
    Hocam amacım cinsiyetçilik veya kadınlarımızı 2.plana atmak falan değil.İnanın girişi değil içeriği düşündüğüm için maalesef atladığım ÖNEMLİ bir nokta olmuş.Bir dahaki sefere dikkatli olacağım girişlerimde

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:04 ----------

Birde genel olarak tartışılan bir konuya değinmek istiyorum.Arabalar daha fazla kaza yapıyor,daha çok ölüyor gibi cümleler kuruyorlar.Objektif olmak lazım matematiksel olarak sayı bilmiyorum ama eminim 1 günde trafikteki araba sayısı motosiklet sayısının 2 3 katıdır.Ve şu bilgi paylaşılmış

* Motosiklet sürücüsünün bir kazada ölme ya da ciddi bir şekilde yaralanma olasılığı otomobil sürücüsünden 35 kat daha fazladır.
    * Yaralanma ile sonuçlanacak bir kaza yapma olasılığı ise 8 kat fazladır.

arkadaşım 2 3 ay önce arabayı perte çıkardı çok şükür çiziksiz atlattı.Bizim pert motosikletten sıyrıksız çıkma ihtimalimiz nedir? Belki %1.Dikkatli olalım,lütfen dikkatli olalım..

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Korku değilde bende şu sıralar ölecekmiş gibi hissediyorum içimde çok kötü bir his var umarım benimde ölüm haberimi almazsiniz

ccc67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 125 (2014 kirmizi) /Artik Cbr 250 (2016 siyah)
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Korku değilde bende şu sıralar ölecekmiş gibi hissediyorum içimde çok kötü bir his var umarım benimde ölüm haberimi almazsiniz
    Aman hocam bu ara bu haberler bizim camiaya çok geldi

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu da çok basit bir mantık hatası. Türkiye'de her gün trafik kazasında ölen insan sayısı, kanserden ölen insan sayısından fazla. Öyleyse trafiğe çıkmak, kanser olmaktan daha mı tehlikeli? Tabii ki değil. Trafiğe çıkan insan sayısı ile kanser olan insan sayısı arasında uçurum var çünkü.

Peki Türkiye'de bir günde araba ile toplam kaç km yol alınıyor, motosiklet ile kaç km yol alınıyor?

Gidilen km başına motosiklet, AB verilerine göre 25, Amerika verilerine göre 35 kat daha fazla ölümcül kazaya karışma riski içeriyor, arabayla karşılaştırıldığında. Acaba bu risk Türkiye'de kaça katlanıyordur?

Motosiklet tehlikeli bir şey, riski küçümsemeyelim, kendimizi kandırmayalım.
    Hocam bizim dediğimiz zaten o değil.İkisinde de ölümlü kazalar bol ama araba kullanmayı kimse bırakmıyor.

oguncelik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750 x
    Dün eşimle Sarıyer emirgan gezerken haber geldi direk Bağcılar devlet hastanesine gittik eşimin kuzenin eşi motorla kaza yapmış kalça ve ayağı kırılmış gördüm kötü. Normal bi kırık değil bende 4-5 kere kırdım bu yaşımda insan biraz kötü oluyor ama bırakamıyorsun işte seviyorum ne yapayım

svsmrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    korkmak iyidir bende korkuyorum korku bilinci ve dikkati açık tutuyor asıl ben oldum bana bişey olmaz dediğin gün korkmaya başla

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Nakliyat ambarı işi yapıyırum ve kamyon sürüyorum. Her gün bir sürü haber okurum şoför gruplarında. Vefat edenler kaza yapanlar. Çok kaza gördüm. Ölüm gördüm. Hatta kaza görüp ilk koştuğum yardım etmeye çalıştığım kişinin can çekişmesini izledim. Vefat etti.

Geçen hafta benimle aynı marka kamyonu kullanan aynı işi yapan annemin amcası kaza yaptı. Kamyonu gören bu araçtan sağ çıkan olmuşmu diyor. Eşinde çocuğunda ufak şeyler var. Kendinin sağ bacağı düzeltmeye çalışıyorlar ve büyük ihtimalle topal kalacakmış. Bilekte sorun olacakmış sinirler zarar görmüş. Belkide araç kullanamayacak. İnşallah düzelir.

Ve ben her gün duamı okur marşa basarım. Gerisi takdir-i ilahi.

İşim bitince kamyonu eve bıraktığım gibi motora atlarım. Kanatlarımı takmış gibi olurum. Ekipmanları bu sıcakta bile herşeyiyle giyerim. Gerisi takdir-i ilahi.
    RoofRoof bunu beğendi.

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Alıntı ccc67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abilerim,(ablalarım) kardeşlerim 20 yaşında üniversite öğrencisiyim.2014 şubattan beri motosiklet üzerindeyim.İlk Cbr125 sonra da Cbr250 ile motosiklet hayatıma devam ettim hala da ediyorum.ALTIN ELBİSELİ ADAM'dan öğrendim motosikleti ve onun kazasında sonra motosiklet düşündürmeye başladı.Şimdi de bir konu açılmış bodrumda bir avukat kaza yapıp aramızdan ayrılmış.Bende hukuk öğrencisiyim belki kendimize yakın olduğu için ama ben bu yazıyı okuduktan sonra farkettim ki artık KORKUYORUM.Barkın abinin kazasından sonra garajdan motoru 1 2 sefer çıkardım daha çok arabayı kullanıyorum.Motosiklet benim aşkım ondan vazgeçmek istemiyorum ama hayatımda ilk defa motosikletten korkmaya başladım.Benim gibi olan var mı acaba çok kötü hissediyorum
    http://www.motosiklet.net/forum/donald-duck/
    Fırsat buldukça aç oku, uygula ve rahatla.

..YaNKee.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    o zaman bir tiyo vereyim mi korkmak iyidir.. daha defansif kullanırsın.. tedbirli olursun bence.. gazı her açtığında aklına tv de izlediklerini getir ve gazı yavaşça bırak belkide çoğumuzun bunu yapması gerek..

Korku iyidir dostum.Benim daha önce actigim bir konuda sormustum bu gibi bir soruyu.Korkmak iyidir,hata yapma riskini azaltır. Daha dikkatli bir şekilde trafiğe çıkarsın.

Wolverine, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Discover 150F>Cbr 600RR
    Ölüm gelince hiçbişekilde kaçamayız motor ölen insanlara sadece vesile oluyor motor olmasada öleceklerdi onlar.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Korku her zaman iyi değildir.

Bazen de gereksiz panik sebebidir. Gereksiz yere aşırı heyecan yapıp kendini tehlikeye atma sebebidir. Acil karar verilmesi anda karar veremeyip başına iş açma vesilesidir.

Hava kuvvetlerinde çalışanlar bilir, bir uçak veya helikopter düştü mü en kısa zamanda tüm pilotlar cesaret uçuşuna çıkarılır.

Alıntı Wolverine, adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ölüm gelince hiçbişekilde kaçamayız motor ölen insanlara sadece vesile oluyor motor olmasada öleceklerdi onlar.
    İşte yukarıda bahsettiğim cebriye tabir edilen batıl kadercilik anlayışına tipik bir örnek.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:52 ----------

Hocam bizim dediğimiz zaten o değil.İkisinde de ölümlü kazalar bol ama araba kullanmayı kimse bırakmıyor.
    Anlıyorum. Muhtemelen risk motosiklete göre çok daha az olduğu, veya uygun alternatif olmadığı içindir diye diye düşünüyorum.

Wolverine, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Discover 150F>Cbr 600RR
    Hocam batıl kadercilikle ilgisi yok benim dinimde kadere iman var ölüm tarihi değiştirilemez diyor senin inancınada saygı duyarım tabi..

Alıntı Wolverine, adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Körü körüne kadercilik denir buna

kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Korkuyorsan binme.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)