Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ufak kaza anılarımız :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Yan Yan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-25
    Daha geçenlerde otoparktan çıkarken daracık motosiklet geçecek kadar bi dönemeç vardı.O kadar yavaşlamışım ki dengeyi kaybettim.O kadar narin düştü ki yere kaldırmaya kıyamadım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

En mal kaza benimkidir herhalde. Bir böcek yüzünden motoru devirdim.

Videoyu 4:38'e çekip görebilirsiniz.

Bleus, Graywolf ve selsa bunu beğendiler.

Motosikleti
    MT-25
    2 yil once yasandi.

Yine bir gun duran trafikte aralardan geciyorum. Taaak dedi, sag aynaya gecirdim aynami )) arabanin ayna kapandi. Adamda cool bana bakiyo. Yaz gunu cam acik, Pardon dedim actim aynasini.. size cok olagaaan ne var bunda bana kalp krizi yasatti. Ilkler ah o ilkler

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Ön çamurluk çamur doldu lastik zor dönüyor temizleyemedim kum yola çıktım 50 60 gidiyorum lastik bi kitledi çok güzel düşmüştüm kask yere değmedi
    Graywolf bunu beğendi.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    2-3 gün önce bi kavşaktan dönüyordum tam döndüğümde yola bisikletli yarışçı gibi atladı.Çocuğa vurmamak için frenlere abandım tekerleri kilitleyip yeri yaladım.Şansıma hemen yan tarafta da kaldırım vardı farlar gösterge filan direk kaldırıma kafa attı.Göstergenin motora bağlı olduğu yerle far kırılıp yerinden hafif çıktı.Boşu boşuna 500-600 TL masraf yaptım.

14 yaşında husguvarna sürüyordum birazda bastım 120 falan. Köy yoluydu ilerdeki viraja vardıgımda hızım 40km zor düşürdüm fren cok kötüydü diyebilirim. Tam virajdan çıkıyorum yolun tam ortasına cakıl birikmiş önüm uçurum. Ve ben yan yattım korkoluk vardı yerde sürtünüyor bende motorun üstüne çömel'müş vaziyette seyir halindeyim motor yavaşlamıyordu yinede. O an motordan atlamaya karar verdim ve atladım yerde birkaç defa yuvarlandım sonra kalktım bende ufak tefek çizikler vardı. Korkulacak bişeyim yoktu. Motorsiklet uçurumdan gitti uçurumun kenarında incir ağacı varmış incir agacında asılı kalmıstı ve hala çalışıyordu. 5 kisi geldiler yardım ettiler onu ordan çıkarttık. Çalıstırdım yola devam ettim.

Motosikleti
    WR125R
    Ybr125 ile arka lastiğin basıncı düşükken ve bunu biliyorken 85-90 kilo artçı aldım. Öyle rastgele gezerken mahallelere girdik , önüme Intersteller'da ki dalgalar gibi dimdik bayır çıktı. Motosiklet çekmemeye başladı , 2 den 1 e çektim vitesi , debriyajı sert bırakınca da olanlar oldu 10-15 km hızla düşmüştük ama ben kafayı yere baya sağlam vurmuştum. Kask olmasa şu an bunları yazıyor olamazdım. Siz siz olun yokuşta özellikle artçı varken debriyajı yumuşak bırakmaya çok dikkat edin , her daim kaskınızı takın

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1700 km dir sürüyorum.

Motoru aldığım hafta şehiriçi sürerken önümde duran bir minibüse çarpmamak için yavaşça fren yapmaya başladım. O ara acaba durmayacak mı derken bi baktım ön lastik kendini sola beni ve motoru da sağa attı. Koruma takozu sağolsun motora, omuzdaki koruma sağolsun bana bir şey olmadı. Meğer lastik basınçları olması gerekenden 13-14 psi eksikmiş. Arabadaki gibi inik görünür diye düşündüğümden aklıma gelmemişti.

2 hafta önce de bir tepeyi geçtikten sonra aşağı doğru inişte sol şeritte ilerliyordum. Emniyet şeridi tamamen park etmiş araçlarla doluydu ve görüşüm kapalıydı. Ben de bu yüzden şeridin en soluna geçtim. Önümdeki araç iki şeridi ortalayacak şekilde sağa geçti. Ben de herhalde mahalle arasına dönecek dedim. Bir anda sola sinyal verip (Dönüşe 8-10 metre kala) fren yaparak sola dönüşe başladı. Kontrolsüz dönüş varmış sola meğer. Sağdan bir şey fırlara odaklanmıştım. O 10 metrede korna fren filan derken motor kaydı ve motorun sağ tarafı ile arabanın sol arka kapısı buluştular. Ben de asfaltla buluştum. Sağ bacağım motorla araba arasında kaldı ama çok şükür bir şey yok bende. Motorda biraz hasar var ama sağlık olsun.

Biraz uzun oldu kusura bakmayın.

Yan Yan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-25
    Alıntı mfBulut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1700 km dir sürüyorum.

Motoru aldığım hafta şehiriçi sürerken önümde duran bir minibüse çarpmamak için yavaşça fren yapmaya başladım. O ara acaba durmayacak mı derken bi baktım ön lastik kendini sola beni ve motoru da sağa attı. Koruma takozu sağolsun motora, omuzdaki koruma sağolsun bana bir şey olmadı. Meğer lastik basınçları olması gerekenden 13-14 psi eksikmiş. Arabadaki gibi inik görünür diye düşündüğümden aklıma gelmemişti.

2 hafta önce de bir tepeyi geçtikten sonra aşağı doğru inişte sol şeritte ilerliyordum. Emniyet şeridi tamamen park etmiş araçlarla doluydu ve görüşüm kapalıydı. Ben de bu yüzden şeridin en soluna geçtim. Önümdeki araç iki şeridi ortalayacak şekilde sağa geçti. Ben de herhalde mahalle arasına dönecek dedim. Bir anda sola sinyal verip (Dönüşe 8-10 metre kala) fren yaparak sola dönüşe başladı. Kontrolsüz dönüş varmış sola meğer. Sağdan bir şey fırlara odaklanmıştım. O 10 metrede korna fren filan derken motor kaydı ve motorun sağ tarafı ile arabanın sol arka kapısı buluştular. Ben de asfaltla buluştum. Sağ bacağım motorla araba arasında kaldı ama çok şükür bir şey yok bende. Motorda biraz hasar var ama sağlık olsun.

https://i.hizliresim.com/9d7l3k.jpg

https://i.hizliresim.com/8drora.jpg

Biraz uzun oldu kusura bakmayın.
    Geçmiş olsun.Gidonun yamuldu mu ? Yamulduysa nasıl düzelttirdin ?

yusufkalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT 07
    Alıntı aLoneman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En mal kaza benimkidir herhalde. Bir böcek yüzünden motoru devirdim.

Videoyu 4:38'e çekip görebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=Vp4ZJFumPl4
    Abi güldürdün

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Yan Yan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun.Gidonun yamuldu mu ? Yamulduysa nasıl düzelttirdin ?
    Evet yamulma oldu. Honda bayiye götürdüm ve orada vidalarından gevşetip tekrar ayar yapmaya çalıştıklarını söylediler. Ama düzeldi mi veya önceki etkisi neydi onu farkedecek kadar tecrübeli değilim henüz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)