Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motor alma arefesinde 2 sorum var. Fikirlerinizi alabilir miyim?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Stock Sever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Herkese selamlar cümleten. Uzun zamandır forumdayım. Ne alayım cbf mi ybr mi muhabbetini yapmayacağım. 2 sorum var siz olsanız ne yapardınız?

2 tane cbf var 2014 model. İkisi de bilinen motor.

1.si kazasız. Tertemiz. Ama motor yağ yakıyor. Siyah dumana çevirmiş. Kısacası yakın zamanda piston silindir istiyor. Ufak tefek eksikleri mevcut. Ustam temiz ama motor istiyor dedi. (500 tl masrafı var)

Diğer motor da 2014 model. Motor sıfır yapılmış. Km düşük. Ama motor kaza yapmış. Grenajlar kafa demirleri vs değişmiş. 1500 hasar kayıtlı. Temiz toplanmış. Eksiği yok.

Bu 2 motor arasında kaldım. Karar verebilirsem yarın alacağım. Fiyatları aynı. Motorlar cbf.

Siz olsanız hangisini alırdınız? Temiz 500 tl masraflı olanı mı? Sıfırlanmış hasar kayıtlı olanı mı?

Cevabınız için şimdiden teşekkürler. Lütfen konuyu geyiğe almayalım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:32 ----------

Fikirlerinizi yazarsanız kardeşinize bi akıl vermiş olursunuz. Ben işin içinden çıkamadım çünkü.
    HONDA

#BZ3082

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Ben olsam ikisini de almam.Başka cbf mi yok ?

Motosikleti
    RS200
    Alıntı korayuzuner1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben olsam ikisini de almam.Başka cbf mi yok ?
    1 yıldır kovalıyorum. Malesef yok. Olan da çok pahalı.
    HONDA

#BZ3082

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Stock Sever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 yıldır kovalıyorum. Malesef yok. Olan da çok pahalı.
    Pahalı diyosunda alacağın bi motorun 500tl masrafı var diğerininde hasar kaydı var sigorta çok çıkar.Sonuçta motosiklet her türlü senelik kullanmasan bile masrafı var.O yüzden bir işin yoksa işe gir çalış.Adam akıllı bir cbf al.

aliberkgngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CG100>>CBR250>>NMAX
    Tabii ki kazalıyı almam. Sağlam olanı alır kendi ustamda ne işlem gerekiyorsa yaptırırım en azından ne yaptığını bilirsin ama değişensiz olduğundan emin ol
    efendy06 bunu beğendi.

Yan Yan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-25
    Heyecanla almak istiyorsun anlıyorum..
    Lakin anlattığın motorları almak istemem.

Motosikleti
    RS200
    Önce şöyle söyliyim. Öğrenciyim. Yazın 2 ay extra garsonluğa gidip gece gündüz çalıştım 3500 para biriktirdim. 3600 deseniz onu bilr çıkaramayacak durumdayım. Keşke devam edebilsem ama zorunlu stajım var ve ağustos ayında buna devam etmek zorundayım. Kısacası bütçem bu. Eldeki motorlar da bunlar.

Kazasız olanın hiçbir değişeni söküleni yok. Tüm parçaları orijinal. Ama motor sıkıntılı.
    HONDA

#BZ3082

MotoRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -YOK-
    Önce şöyle söyliyim. Öğrenciyim. Yazın 2 ay extra garsonluğa gidip gece gündüz çalıştım 3500 para biriktirdim. 3600 deseniz onu bilr çıkaramayacak durumdayım. Keşke devam edebilsem ama zorunlu stajım var ve ağustos ayında buna devam etmek zorundayım. Kısacası bütçem bu. Eldeki motorlar da bunlar.

Kazasız olanın hiçbir değişeni söküleni yok. Tüm parçaları orijinal. Ama motor sıkıntılı.
    Eğer canınızı önrmsiyorsanız o para ekipmana yeter anca.
    Stock Sever bunu beğendi.

Motosikleti
    RS200
    Alıntı MotoRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer canınızı önrmsiyorsanız o para ekipmana yeter anca.
    Ekipman konusunda hiç tereddüt olmasın. Kask-mont-eldiven-dizlik-bot bütçesi ayrı. Hatta bunlar alındı sayılır.
    HONDA

#BZ3082

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    illa ikisinden birini alacak olsaydım eğer yani başka hiçbir alternatif yoksa sorunsuz olan motoru alır binerdim. Diğer motor 500 tl masraf istiyo ile başlar blok açılınca krank vs de işin içine girerse masrafı artabilir. Temiz toplanmış motoru almak daha mantıklı geldi.
    Haaa ustan garanti veriyor, 500tl nin üzeri 1 kuruş daha masraf çıkarmaz, çıkarırsa üzeri bana ait derse o motor da alınabilir. Yani iki motor da kötü aslında, sen kötünün iyisini tercih etmeye çalışıyorsun sadece.

3. seçeneği seçmeni öneririm, yani sabredip ilerde parana biraz daha ekle daha temiz ve kazasız bir motor al.

Motosikleti
    RS200
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    illa ikisinden birini alacak olsaydım eğer yani başka hiçbir alternatif yoksa sorunsuz olan motoru alır binerdim. Diğer motor 500 tl masraf istiyo ile başlar blok açılınca krank vs de işin içine girerse masrafı artabilir. Temiz toplanmış motoru almak daha mantıklı geldi.
    Haaa ustan garanti veriyor, 500tl nin üzeri 1 kuruş daha masraf çıkarmaz, çıkarırsa üzeri bana ait derse o motor da alınabilir. Yani iki motor da kötü aslında, sen kötünün iyisini tercih etmeye çalışıyorsun sadece.

3. seçeneği seçmeni öneririm, yani sabredip ilerde parana biraz daha ekle daha temiz ve kazasız bir motor al.
    Ustam şuan motorun idare edebileceğini, ama piston silindir değişirse hiçbir sıkıntı kalmayacağını söyledi. Yani motor gider vaziyette ama kranka falan inmesin diye masraf büyümesin diye motor istiyor dedi.

Diğer motor da temiz toplanmış sıkıntısız ama hasar kaydı mahvediyor işimizi.

Keşke alternatifim olsa ama piyasadaki motorlara her bakmamda/baktırmamda patlak çıktılar. O yüzden bu motorlar biliniyor diye bunlara sıcak bakıyorum. Ama karar veremedim. İşin içinden sıyrılamadığımdan konu açayım bi de sizlerden fikir alayım dedim.
    HONDA

#BZ3082

enlighteray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero Karizma R (2016)
    sizin yerinizde olsam 2.el hintli veya çinli bakardım, bakardım. cbf'nin titreşimi ve arka maşası hariç hiçbir avantajı olduğunu düşünmüyorum

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Ustam şuan motorun idare edebileceğini, ama piston silindir değişirse hiçbir sıkıntı kalmayacağını söyledi. Yani motor gider vaziyette ama kranka falan inmesin diye masraf büyümesin diye motor istiyor dedi.

Diğer motor da temiz toplanmış sıkıntısız ama hasar kaydı mahvediyor işimizi.

Keşke alternatifim olsa ama piyasadaki motorlara her bakmamda/baktırmamda patlak çıktılar. O yüzden bu motorlar biliniyor diye bunlara sıcak bakıyorum. Ama karar veremedim. İşin içinden sıyrılamadığımdan konu açayım bi de sizlerden fikir alayım dedim.
    O zaman içine en çok hangisi sindiyse onu seç. Hasar kayıtsız olsun diyorsan motoru rektefiye edilecek olanı seçmen daha mantıklı elbette.

Motorları görüp incelemediğimiz ve tam bilmediğimiz için kesin şunu al da demek istemiyorum, yani yanlış bir şey söyleyip, kesin konuşup sonra seni yanlış yönlendirmek de istemeyiz.

Şimdiden hakkında hayırlısı olsun.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    ben olsam, kazalıyı alırım. madem sıkıntısı yok, gider bakarsın, motor sağa-sola çekmiyosa, çatal bağlantı yerleri çatlak-kırık değilse alınır bence

Motosikleti
    RS200
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O zaman içine en çok hangisi sindiyse onu seç. Hasar kayıtsız olsun diyorsan motoru rektefiye edilecek olanı seçmen daha mantıklı elbette.

Motorları görüp incelemediğimiz ve tam bilmediğimiz için kesin şunu al da demek istemiyorum, yani yanlış bir şey söyleyip, kesin konuşup sonra seni yanlış yönlendirmek de istemeyiz.

Şimdiden hakkında hayırlısı olsun.
    Teşekkür ederim fikirleriniz için.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:41 ----------

Alıntı enlighteray adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sizin yerinizde olsam 2.el hintli veya çinli bakardım, bakardım. cbf'nin titreşimi ve arka maşası hariç hiçbir avantajı olduğunu düşünmüyorum
    Malesef çinli hintli gibi bi şansım yok. Motoru üniversite okuduğum yere götüreceğimden çinli falan alamam. Sadece cbf bakıyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:42 ----------

Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben olsam, kazalıyı alırım. madem sıkıntısı yok, gider bakarsın, motor sağa-sola çekmiyosa, çatal bağlantı yerleri çatlak-kırık değilse alınır bence
    Hiçbir sıkıntısı yok. Tertemiz. Sadece 1500-1700 hasar kaydı varmış.
    HONDA

#BZ3082

En fazla 2500 civarı bir motor bul , ekipmana muhakkak para ayırmalısın arkadaşım.

Motosikleti
    RS200
    Alıntı Telcontarin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En fazla 2500 civarı bir motor bul , ekipmana muhakkak para ayırmalısın arkadaşım.
    Ekipmanlarım hazır. Bütçe sadece motor bütçesi.
    HONDA

#BZ3082

hakan499 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondıal mh drift 150
    Yada 0 km bır çin harikası alabılırsın. (ben oyle yaptım memnunum )

Arkadasların dedıgı gıbı 500 tl ıle baslar o masraflar kapalı kutu motor sonucta acılınca artar. Ama kısa vadede nakıtım yok motor almak ıstıyorum. uzun vadede masraf ederım o dokunmaz bana dıyorsan. Temız olan 500 tl masraflıyı al derım. Hasar kayıtlıya bakma bıle sıgortası hep fazla cıkacak. Suan bıle pahalı zaten sıgortalar.

Motosikleti
    Dominar 400
    şu forumu uzun süredir takip ediyorum. epey okudum. birçok forumda da bulundum. ama bu forumda bulunan başlık ve ilk mesajı okuyup gerisini okumama ve bunun üzerine yorum yapma hastalığını hayretle izliyorum. sırf şunu yazmak için üye oldum. adam ekipman param var dedikçe ekipmana para ayır yazmışlar. hayır bot testte yapılıyor kayıt olurken.

konu sahibi arkadaşa ben çinlilere eyvallah ama hintlilere bakmasını tavsiye ederim. hasar kayıtlı motoru satmaya kalkarsan yok paraya satarsın üzücü olur ayrıca şasede durum nedir iyice öğrenmek gerek. diğeri için de işlem ücretini geçtim yapıldıktan sonra ne kadar sağlıklı olur veya daha fazla masraf açar mı soru işareti. Hintli kardeşlere bakmanı tavsiye ederim. umarım aradığın 2 tekeri bulur kazasız belasız kullanırsın sevgilerle.
    Stock Sever ve yulis bunu beğendiler.

Motosikleti
    RS200
    Alıntı niyetsizadam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şu forumu uzun süredir takip ediyorum. epey okudum. birçok forumda da bulundum. ama bu forumda bulunan başlık ve ilk mesajı okuyup gerisini okumama ve bunun üzerine yorum yapma hastalığını hayretle izliyorum. sırf şunu yazmak için üye oldum. adam ekipman param var dedikçe ekipmana para ayır yazmışlar. hayır bot testte yapılıyor kayıt olurken.

konu sahibi arkadaşa ben çinlilere eyvallah ama hintlilere bakmasını tavsiye ederim. hasar kayıtlı motoru satmaya kalkarsan yok paraya satarsın üzücü olur ayrıca şasede durum nedir iyice öğrenmek gerek. diğeri için de işlem ücretini geçtim yapıldıktan sonra ne kadar sağlıklı olur veya daha fazla masraf açar mı soru işareti. Hintli kardeşlere bakmanı tavsiye ederim. umarım aradığın 2 tekeri bulur kazasız belasız kullanırsın sevgilerle.
    Okumasınlar. Canları sağolsun.

Teşekkür ederim ama çinli hintli düşünmüyorum. Gittiğim yere sadece Honda Yamaha gibi markaların servisleri yakın. Geri kalan markaların servisleri bisikletçiden bozma. Ayrıca da güvenemiyorum bajajdır tvs dir. Kısaca da sadece cbf bakıyorum. Ybr de dahil başka marka bakmıyorum. Ben teşekkür ederim cevabınız için.
    HONDA

#BZ3082

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)