Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kışlık montu bir beden büyük almak mantıklı mı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    DavidmipAJ
    revzilla'dan ceket sipariş ettim. XL tam birebir ölçülerime sahip fakat kışlık olduğu için belki içime bir şey giyerim diye xxl sipariş ettim. 46 beden yerine 48 beden oldu, kol uzunluğu da 33-35" ten 37ye yükseldi. Sizce mantıklı mı bir beden büyük almak? Montta sırt ve dirsek korumaları var, 200$lık ceketin korumalarından hayır gelmez zaten söker kendi korumalarımı takarım diye bedeni pek önemsemedim fakat kaza anında vs yerde sürüklenirken vs sıkıntı çıkarır mı büyük olması?

teşekkürkler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    düzgün bi mont, içine sadece tişört bile giysen gram esinti deydirmez tenine. ama bedeni sıcak tutmaksa, montun üzerine kaba yapılı şeyler giymeli ya da halihazırda ona göre tasarlanmış kaba yapılı montlardan giymeli.

Motosikleti
    DavidmipAJ
    Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    düzgün bi mont, içine sadece tişört bile giysen gram esinti deydirmez tenine. ama bedeni sıcak tutmaksa, montun üzerine kaba yapılı şeyler giymeli ya da halihazırda ona göre tasarlanmış kaba yapılı montlardan giymeli.

Hocam montun üstüne bir şeyler değil de, içine bir şeyler giyerim diye düşündüm. mont özellikle rüzgar+yağmur geçirmez diye aldım zaten. Burda çok şiddetli rüzgara maruz kalacağım ülke çok soğuk değil, esen rüzgar aşırı soğuk. yağmur da sürekli yağıyor zaten.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    o montların dış katmanı bi yerden sonra suyu emmeye başlıyor ve montun ağırlığı 4-5 katına çıkıyor. belki içine işlemez su, arada katman falan vardır su geçirmeyen ki genelde de o şekilde montlar. montun üzerine yağmurluk falan giyersen, hem sera etkisi yapar üşütmez hem de su üzerinden akıp gideceğinden ağırlık yapmaz. montun altına ne kadar giyisi giyersen, düştüğünde de mont o kadar kolay yerinden kayar: sırtın açılır, korumalar yerinden kayar...

dediğin gibi soğuk olan esinti ise, en korunaklı çözüm, montun üzerine hava-su geçirmeyen bi yağmurluk olur.

Motosikleti
    DavidmipAJ
    Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o montların dış katmanı bi yerden sonra suyu emmeye başlıyor ve montun ağırlığı 4-5 katına çıkıyor. belki içine işlemez su, arada katman falan vardır su geçirmeyen ki genelde de o şekilde montlar. montun üzerine yağmurluk falan giyersen, hem sera etkisi yapar üşütmez hem de su üzerinden akıp gideceğinden ağırlık yapmaz. montun altına ne kadar giyisi giyersen, düştüğünde de mont o kadar kolay yerinden kayar: sırtın açılır, korumalar yerinden kayar...

dediğin gibi soğuk olan esinti ise, en korunaklı çözüm, montun üzerine hava-su geçirmeyen bi yağmurluk olur.
    Yağmurluk olayı biraz zor gibi ama bakacağım bir çaresine. Bu arada teşekkür ederim. Bütün forum ekipman ekipman diye kuduruyor fakat konu ekipmana gelince bir şey yazmıyorlar. Ne yapıyorlar google'a girip "motorsiklet ceketi" yazıp rastgele birini mi sipariş ediyorlar yoksa gidip giyip tipini beğendiklerini mi alıyorlar anlamadım, 2 haftadır ekipman araştırıyorum valla çok şey öğrendim birisi konu açsa kış ekipmanları hakkında çat çat diye söyleyebilecek konumda hissediyorum kendimi. Sizden başka kimse yardımcı olmadı açıkçası, keşke biraz daha paylaşımcı olsak.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)