Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Ne istediğimi bilmiyorum tavsiye tecrübe yardım ilk konu

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    N/A
    Öncelikle herkese merhaba uzun süredir forumu takip ediyorum ilk kez konu açıyorum.
    Sıkıcı olmadan Biraz kendimden ve motora olan ilgim ve bakış açımdan bahsetmek isterim;
    Yaşım 24 doğma büyüme izmirliyim Küçüklüğümden beri herkeste olduğu gibi motosiklet hastalığı süpersport ile başladı görünüşü olsun sesi olsun ilk zamanlar yaşımız gereği kızlara hava atma isteği ön plandaydı şuan ise pek önem arz etmiyor hızı severim (4 tekerde) ailemi severim (2 tekerde) neyse süpersport isteği zamanla köreldi mesleğim gereği gemide çalışıyorum kaptanım (şuan gemideyim) bir gittimmi minimum 6 ay yokum dünyanın çoğu yerine gittim gezdim gördüm gezip görmeyi seviyorum kamp yapmayı vs macerayı seviyorum gemiden indiğim zaman karada 2-3 ay boş vaktim oluyor bu vaktimi evde bilgisayar başında değilde gemi ile gittiğim yerleri motosikletlede gezerek değerlendirmek istiyorum korkum yok maddi sıkıntım yok ingilizcem iyi derecede bi çıktımmı norveçe kadar giderim ve işimi görebilecek motosiklet arıyorum..
    Şuan için motosiklet ehliyetim bile yok basit iş alınır.
    Toplamda 3-4 farklı 150 cc vitesli motosiklet kullandım toplasan 50km anca hepside artçılı
    Motosiklet almadan önce alabileceğim tüm eğitimleri alıcam.
    Ekipman konusunda piyasada en kaliteli ne varsa botuna varana kadar temin edicem.
    Motor konusunda kendime güvenirim yüksek cc motoru zaptedebilirim ama acil durumlarda tecrürm olmadığı için ne yaparım bilemiyorum bunun içinde gerekli tüm eğitimleri zaten alıcam
    Motora gelince ilk başta iron 883 bakıyordum uzun yolda yorucu olabilceği hakkındaki forum yazılarını okuduktan sonra tenere 660, versys 650, triump 800 gibi motorları araştırmaya başladım yolun başımdayım biliyorum ama gidipte 150cc motosiklet ile başlamak istemiyorum motoru alır almaz direk avruoaya sürücem 1 arkadaşım ile 2 motosiklet avrupanın yollarını ve motora olan saygılarını göz önüne alarak ne yapmalıyım nasıl bir motor almalıyım yapabilirmiyim ? Sizin tecrübeleriniz fikirleriniz benim için çok önemli teşekkürler..🤗

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Stock Sever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Yürekyutmuş diye bi kanal var youtubede. Sizin gibi gemi kaptanı. O kanaldan kendinize bi fikir edinebilirsiniz.

Jeeztro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha - XV 950 Cafe Racer
    sıfır tecrübe
    motoru alır almaz avrupa

çok kötü bir fikir.

Yamaha 1000 lik, Honda 1000 lik veya Bmw 1200 lük motorlar pahalı ama kaliteli motorlardır.

Motosikleti
    N/A
    Haha teşekkür ederim anladığım kadarıyla vazgeç bu yoldan diyorsunuz ama tek bir alternatifim var suzikinin yeni motoru gsx250rın makyajı çok hoşuma gitti ss olarak tek alcağım motor uzun yol yapabilirmiyim onun ile ?

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alır almaz Avrupa seyahati pek uygun değil, zira motosiklet bir kültürdür, ekipmanı alıp hazır olamazsınız. Bu iş içerisinde biraz yoğurulmak gerekir. Şimdi söylediklerinizi anlıyorum, basit bir motosikleti yakıştırmıyorsunuz kendinize, gidip bi tane yol motoru alın, bu versys 650 olur, vstorm olur, tenere olur, zevkinize ne uygun ise o olur.

Bi tane de basit o beğenmediğinizden alın, 3-5 bin neyse.. Alıp onu kullanın bir müddet, ama diğer motor garajda dursun. Önce bi konsantrasyonunuz otursun. Sorunlarla başa cıkmayı öğrenin. Yağmurda ıslanın, tecrübe edinin. Avrupa basit iş. Bütün Avrupada motosiklet sürdüm, evet keyifli ama deneyim ister.

Bam güm giderseniz zevk alamazsınız, aksilikler cıktıkçada kahır olur soğursunuz... Birisi gecenin bir yarısı benzin diye diesel koyar, sonra motoru yakarsınız oradalarda

basit örnek ama iş görür..

Ha bir de dip not; Kaptanlık yaptığınız sürece evlenmeyin

Hoşgeldiniz..
    espresso bunu beğendi.

Pcxbear - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Pcx 125
    BMW KOKUYOR

Motosikleti
    N/A
    Hoş buldum değerli yorumunuz için teşekkür ederim 😊

Basit dediğiniz 3-5 liralık motoru biraz yükseltebilirmiyim suzuki gsx250r ile başta dediğim gibi süpersport merakım yok kendimi 250ss ile yoğurup uzunyol motoruna geçtiğim zaman tekrardan yoğrulmam gerekirmi ?

Not: Evlenemem zaten mesleği duyan kaçıyor 😂

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:04 ----------

Alıntı Levent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alır almaz Avrupa seyahati pek uygun değil, zira motosiklet bir kültürdür, ekipmanı alıp hazır olamazsınız. Bu iş içerisinde biraz yoğurulmak gerekir. Şimdi söylediklerinizi anlıyorum, basit bir motosikleti yakıştırmıyorsunuz kendinize, gidip bi tane yol motoru alın, bu versys 650 olur, vstorm olur, tenere olur, zevkinize ne uygun ise o olur.

Bi tane de basit o beğenmediğinizden alın, 3-5 bin neyse.. Alıp onu kullanın bir müddet, ama diğer motor garajda dursun. Önce bi konsantrasyonunuz otursun. Sorunlarla başa cıkmayı öğrenin. Yağmurda ıslanın, tecrübe edinin. Avrupa basit iş. Bütün Avrupada motosiklet sürdüm, evet keyifli ama deneyim ister.

Bam güm giderseniz zevk alamazsınız, aksilikler cıktıkçada kahır olur soğursunuz... Birisi gecenin bir yarısı benzin diye diesel koyar, sonra motoru yakarsınız oradalarda

basit örnek ama iş görür..

Ha bir de dip not; Kaptanlık yaptığınız sürece evlenmeyin

Hoşgeldiniz..
    Hoş buldum değerli yorumunuz için teşekkür ederim 😊

Basit dediğiniz 3-5 liralık motoru biraz yükseltebilirmiyim suzuki gsx250r ile başta dediğim gibi süpersport merakım yok kendimi 250ss ile yoğurup uzunyol motoruna geçtiğim zaman tekrardan yoğrulmam gerekirmi ?

Not: Evlenemem zaten mesleği duyan kaçıyor 😂

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Duke 250 17
    Güzel konu takipteyim, helvacılar nerede?

Motosikleti
    N/A
    Alıntı zabuzaretta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel konu takipteyim, helvacılar nerede?
    Hahaha 😂 Durum helvalık yani 😱

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Hele bir eğitimleri al, ehliyeti hallet, ufaktan başla 125cc ile onunla bir 7-8bin km tecrübe kazan en son yurtdışı seyahati hayallerini gerçeğe dönüştürürsün. Dakika 1 motor al olmuyor öyle.

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Madem gsxr250 hoşunuza gitti alın kullanın.Büyük endurolardan önce tecrübe kazanırsınız.
    zabuzaretta bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Duke 250 17
    Alıntı capt.ooz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hahaha �� Durum helvalık yani ��
    Genelde yüksek cc ile başlayanlara veya başlamak isteyenlere yapılan espri şeklindeki uyarı. Gerçeklik payı elbet var motosikletin şakası olmaz, aynı denizin şakası olmadığı gibi.

Grumpy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sahıbındende ucak satıyodu bırı, alana egıtım verıyormus. Ucakla beraber egıtımı alıp dunyanın etrafında bır tur atmak ıstıyorum.

uur52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joymax 250i ABS
    Iron 883 <3 bir gün ben de binicem üstüne vurucam kırbacı :D

Motosikleti
    N/A
    İşin ciddiyetini konunun alay konusu olmasından anlıyorum zaten farkındaydım tehlikenin ama dediğim gibi hızı sevmem 2 tekerde hızdan korkarım sağ şeritten fıtı fıtı gitsem tatmin olurum ama yılda sadece 4 ay karada oluyorum geri kalan zamanlarda hep gemideyim umarım yorum yapan herkes motor konusunda tecrübelidirler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Duke 250 17
    Alıntı capt.ooz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşin ciddiyetini konunun alay konusu olmasından anlıyorum zaten farkındaydım tehlikenin ama dediğim gibi hızı sevmem 2 tekerde hızdan korkarım sağ şeritten fıtı fıtı gitsem tatmin olurum ama yılda sadece 4 ay karada oluyorum geri kalan zamanlarda hep gemideyim umarım yorum yapan herkes motor konusunda tecrübelidirler.
    Keşke tek sorun hız olsa.

Motosikleti
    N/A
    Alıntı zabuzaretta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Keşke tek sorun hız olsa.
    Haklısın ne kadar kendimi bilsemde işin ciddiyetinin farkında olsamda sonuç olarak welcome to turkey derler ne zaman nerde patlıyacağım belli olmaz bu tecrübesizlikle avrupa olayıda genel olarak yollar boş sürücüler sakin kendimi orda türkiye şartlarına göre daha iyi yontarım diye düşüniyorum sonuç olarak buradan çıktımmı git gel 10.000 km yaparım
    Suzukinin gsx250r ı işimi görürmü Uzunyolda yorarmı ki ?

Motosikleti
    xmax250
    kardesim her motorla uzun yol yapılabilir.. birinde daha cok yorulursun heryerin agrır birinde daha az yorulursun daha uzun sure kullanabilirsin vs vs...
    madem para derdin yoksa al bir tane kawasaki VERSYS-X 300 bak yoluna...

ayrıca motosiklet kullanmak sadece hızlı gitmek degildr.. bunu kullandıkca anlayabilirsin.. 50 ile giderken bir viraja geç girersin ve kendini bir tarafa yatmış vaziyette bulabilirsin... bu tarz örnekler yazmakla bitmez...

şimiden hayırlı olsun eger motosiklet konusunda ciddiysen...

ps: bnm 1200gs satılık istersen veriyim (şaka)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Duke 250 17
    nvrmnd'ın da dediği gibi maddi olarak problem yok ise 9000 €'ya () Kawasaki Versys-X 300 size en çok uyacak motosiklet gibi görünüyor. Hem rahat rahat yol yaparsınız, hem de düşük cc ile başlayarak kendi hayatınıza ne kadar değer verdiğinizi kendinize ispat etmiş olursunuz.

Şimdiden motosiklet hayatınızda başarılar dilerim sn. kaptan.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)