Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

15 gün çalışmamış motor

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial Mc Roadracer 125 ve R6
    Bi arkadaşımın Mondial Drift i var. Tatile gitti giderkende anahtarını bana bıraktı müsait kaldıkça çalıştırırsın diye. Bende gece geliyoyorum 2-3 gibi eve o zamanda çalıştırıp insanları rahatsız etmek istemedim. Bu gün erken geldiğim için bi çalıştırayım dedim. 15 güne yakın oldu motor çalışmayalı. 5-10 dakika çalıştıramadım motoru çalıştırıyorum stop ediyor çalıştırıyorum stop ediyor. 10-15 kere stop etti tam saymadım ama o civarda bişiydir. Çalışıyor 2 saniye çalışıp stop ediyor. Bazen 10-15 saniye çalışıyor stop ediyor. Bazen hiç çalışmıyor zorluyorum zorluyorum anca çalıştırıyorum. Neyse 10 dakikalık bi uğraşın ardından çalıştırabildim. 10 dakika bi çalıştı biraz gaz verdim az 30-40 metre yürüttüm geri yerine koydum.
    Acaba motorda bi sıkıntı mı vardır yoksa 15 gün çalışmayan motora göre normal midir. Şimdi adam bana emanet etti gitti bende ilgilenemedim bi hatam varsa gidip yaptırayım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    jikle açmayı denemişmiydin

ayetlervaray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    vitesi 1 e alıp sürekli gaz vererek çalıştırmayı denersen gayet rahat çalışır

Yolcu0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Hocam sorun yok kendi haline bırakmayın gaz verin çalıştırırken sıkıntı olmaz hava soğutmalı motorları bazen kullanmak gerekiyor calistiriyorum stop ediyor gaz vererek biraz çalışıyor vitesi takiyorum stop ediyor seninle mi ugrascam diyip devirsiz hareket ediyorum o zaman kendine geliyor motor

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dün hastalık sebebiyle tam 32 gündür marj basmadıgim, selesine oturmadiğim motorun tozlu selesine, korkarak, tedirgin vaziyette ve bazı şeyleri göze alarak oturdum, kontağı çevirdim ve marja bastim, kesin çalışmaz derken motor sesiyle beraber 1500 devre yükseltip bekledim belki de son atim kursunudur diye ısınana kadar kontak kapatmadım, yuasa sağolsun canavar gibi çalışıyor iki yılı geçti.Bugün de ufak ufak kullandım..

Olmadı vurdurursun bişey olmaz, bu arada yolda bir iki kez düşük devirde stop etti, stop etmesi karburator bakim istediğinden son zamanda ilgilenememiştim.Motosiklet kullanabiliyorsan boşver gerisini, bişey olmaz..Jikleyi de sonuna kadar açma calistirirken ve bir değil de boşta çaliştir..Bari biraz yol yap aküsü dolsun..

Motosikleti
    Cebefe
    Çare ayak marşı+jikle. Buz tutmuş motoru bile çalıştırır.

Motosikleti
    Mondial Mc Roadracer 125 ve R6
    Alıntı ayetlervaray adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vitesi 1 e alıp sürekli gaz vererek çalıştırmayı denersen gayet rahat çalışır
    Yalnız öyle yapınca debriyaja sonuna kadar basmama rağmen ileri atıyor kendini. Isınınca düzeliyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:30 ----------

Diğer cevap veren arkadaşlara da teşekkür ederim kusura bakmayın tek tek yazamıyorum yatmam lazım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)