Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

2018 de Gelmeyecek Motosikletler ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Arkadaşlar kur farkı euro 4 %20 gümrük vergisi derken 2018 de gelmez diye tahmin ettiniz motosikletler varmı ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Kardeşim Yamaha çıkıp "sıçarım böyle işe, biz Türkiye piyasasından çekiliyoruz hadi eywallah" derse bile şaşırma.
    HyperXCrossfire bunu beğendi.

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    Yamaha tok satıcı. %20 nin üzerine bi %20 daha koyar yinede satar. Emin olun satış rakamları hic düşmeyecek. Ama durum taiwan / çin / kore / hindistan malları icin gecerli olmayacak. Zaten ucu ucuna alabilirliliği olan insanlar, bunlardanda vazgececek. 500cc hayali kuran, 300 cc ye, 250 cc hayali kuran 150 ye düşecek. Ama öyle ama böyle bunada alışacağız. Değil %20 , %50 zam koysa yine sesimiz çıkmayacak.
    dasmehdix bunu beğendi.

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gelmeyeceğine en çok üzüldüğüm motor Kawasaki Ninja 636 idi. 600 cc sınıfındaki birçok motor gelmeyecek veya aşırı güç kısıtlamaları ile gelecek diye biliyorum. Mesela 636 yerine getirilen Ninja 650 modeli (Çift silindir) baya eleştiri almıştı. Gücü 300 cc motosiklet ayarında diyorlardı. Artık doğruluk payını bilmiyorum.

Gerçi ben niye üzülüyorsam. Sanki alabilecez bu zamlarla gelseler.
    TimFx bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    2013 den 2016 ya kadar motosiklet satış rakamlarını gösteriyor.

https://www.motorcular.com/tr/haberler/2016-yili-motosiklet-pazari-rakamsal-verileri

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:51 ----------

Belki bazı motosikletleri getirmeyebilirler ama ben yamaha honda gibi firmaların türkiyeyi bıracağını düşünmüyorum.Onlardan önce bir sürü firma var satış rakamları düşük.

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bırakma olayı uç bir örnek. Ben de sanmıyorum böyle bir şey olacağını. Attığınız linkteki tablolar da durumu gözler önüne sermiş zaten.

Trafik diyorlar, hava kirliliği diyorlar ve bu bahanelerle otobandaki yeni hız sistemini çıkartıyorlar. Ama havaya, yollara ve trafiğe en az zararlı olan taşıt lüks olarak görünüyor. Vergileri zaten fazla ve arttırılıyor.

Telefon alımı azalsın diye taksit kaldırmayı çözüm olarak sunanlardan çok farklı bir şey beklememek lazım. Satışlar azalmadı. İnsanlar yeni yöntemler buldu veya bankaları zengin etti. Bu kafayla bence sırf motosiklet kazalarını nasıl azaltırız sorusuna cevap olarak bile motosiklet fiyatlarını arttırmaları beni şaşırtmaz. Geçtiğimiz aylarda da ekipmanlara zam gelmişti zaten. Aynı şekilde gümrük vergisi. Gerek ki sıfır vergi olsun ekipmanlar.

Ütopya

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    r6 daha 3 sene önce 30 bin lira iken şimdi olmuş 66 bin küsür.
    %100 de zam gelse millet yine alıyor, yine alacak.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    r6 daha 3 sene önce 30 bin lira iken şimdi olmuş 66 bin küsür.
    %100 de zam gelse millet yine alıyor, yine alacak.
    Alana hayırlı olsun almayana hayırlısı olsun o zaman

Uygun fiyatlı sağlam ve yeterli olacak tüm motorlar.

Piyasa zaten 125 150 ile 600 1000 arası dönüyor. Orta sınıf motosiklet yok gibi. Olsa da bayağı pahalı.

Son zamlar sonucu neredeyse tüm ülke yetersiz yahut pahali motorlara binecegiz. O da binebilirsek.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Böyle giderse acaba gelir mi diyeceğiz.

LostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Star Fire 48
    Herkes hakettiğini yaşar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)