Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 4567 SonuncuSonuncu

Motosiklet piyasasının hali nedir?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    PCX,Pulsar,MT-25,MT-07
    ikinci el telefon satan vatandaş.

- Kız arkadaşınla tartışacaksın telefonu fırlatacaksın,güzel kap alacaksın,hoparlörü iyi değil değişeceksin değiştirmek şart,kırılmaz taktıracaksın ona para ödeyeceksin ödeyeceksin de ödeyeceksin ) Güzel satış yöntemi valla

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Artık Yok...
    ben böyle muhabbetleri hiç sevmiyorum herhalde bu bir türkiyede vardır isteyen istediği fiyatı çeker hatta adam 20 bin liralık motoruna 100 bin lirada çeker en fazla satamaz o kadar.. satmak iseyende doğru düzgün rakamdan koyar satar..

kimsenin anlamadığı şu herkesin satma gibi bir derdi yok.. bazısı malının havasını atıyor aklı sıra gövde gösterisi yapıyor , bazısı kefal sazan avına çıkıyor belki bir saftirik düşerde satarım saftirike diye.. satmak isteyen neyse piyasası veriyor gidiyor mal.. hatta elinden hızlı çıksın vakit keybetmiyim sıcak paraya ızlı dönmiyim diyen adam bin iki bin altına veriyor piyasasının hemen çıkartıyor elden..

sıcak para yatan maldan her zaman iyidir..

ticaret kafası olan insan ben bu malı satıyım gelen parayı çalıştırsam işletsem zaten bir kaç ayda parayı toparlarım hatta katlarım der diğeri aman değerinde satıyım diye 5 ay bekler satarsa ancak satar..
    Zeybeks bunu beğendi.

Motosikleti
    bajaj pulsar 200 ns
    Bu kazık piyasada sıfır motor almakta dert,bugün şans eseri bir olaya şahit oldum.
    Bir süre önce,bir arkadaşıma,çoluklu çocuklu ailesi olan birinin kullanabileceği,hatta ailecek motora binip gezebilecekleri tipte bir motosiklet gösterebilmek adına sahibinden com üzerinden 2 çekişli Ural Ranger motosikleti favorilerime eklemiştim.Daha sonra ilanı silmeyi unutmuşum bugün şöyle bir gezinirken birde ne göreyim
    motosikletin fiyatı 139.000 TL den,134.000 TL ye düşmüş,daha sonra bir indirime daha girmiş ve şu an fiyatı 129.000 TL olmuş

sahibinden com ilan numarası (595489966)
    buda linki
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...5489966/detay/

bu geçen süre zarfında toplamda 10.000 TL indirime uğramış bu neyin ÖTV si neyin KDV si herkes çakal olmuş resmen milleti düzüyorlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:31 ----------

Bu kazık piyasada sıfır motor almakta dert,bugün şans eseri bir olaya şahit oldum.
    Bir süre önce,bir arkadaşıma,çoluklu çocuklu ailesi olan birinin kullanabileceği,hatta ailecek motora binip gezebilecekleri tipte bir motosiklet gösterebilmek adına sahibinden com üzerinden 2 çekişli Ural Ranger motosikleti favorilerime eklemiştim.Daha sonra ilanı silmeyi unutmuşum bugün şöyle bir gezinirken birde ne göreyim
    motosikletin fiyatı 139.000 TL den,134.000 TL ye düşmüş,daha sonra bir indirime daha girmiş ve şu an fiyatı 129.000 TL olmuş

buda linki

bu geçen süre zarfında toplamda 10.000 TL indirime uğramış bu neyin ÖTV si neyin KDV si herkes çakal olmuş resmen milleti düzüyorlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:56 ----------

Motosikleti
    YZF R125
    Alıntı Monty adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fiyatlar aşırı yüksek. Satmak isteyen fiyatını düşürür satar. Sırf tutulan model diye fazla fazla fiyat yazıyorlar. Mesela aynı model yılı, aynı temizlikte yzfr6 nasıl yzfr1'den pahalı olabilir benim aklım almıyor. Ya da k1200s 19 bin'e de var 32 bin'e de. Bu uçurum nasıl olur? cbr650f'in 0'ı 38bin 2. elini 36'dan koyuyorlar. Kim alırki 2 daha koyup 0'ını almak varken. Atıyorum adam aynı modelin tertemiz, kazasızını, 3000km'dekini 25'e koyuyor, diğeri sadece kafa demiri boyalı, 40.000km, zımba gibi makina diyip 26'ya koyuyor. Ve daha bunun gibi bir sürü garip ilan.
    Arkadaşa kesinlikle katılıyorum SS 600 CC motor alacağım, aynı model 1000 CC motorlardan daha pahalı, çok saçma.

Motosikleti
    PCX,Pulsar,MT-25,MT-07
    Alıntı aslanboyar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşa kesinlikle katılıyorum SS 600 CC motor alacağım, aynı model 1000 CC motorlardan daha pahalı, çok saçma.
    adam üzerine 8-10 binlik egzoz koyuyor fiyat yükseliyor. Şahsen motoru beğendiysem al egzozunu der ona göre fiyat söyle derdim.
    aslanboyar bunu beğendi.

Motosikleti
    NC750x - 2019
    İndirimden sonra Martta Buralar Canlanır )

Motosikleti
    Artık Yok...
    motoru almak değil sürmek mesele.. şimdi servisden arkadaşın vstorm 650 aldık normal bakım bir tps gaz kelebeği ile ilgili sorunu vardı arka disk ön arka balata değişdi 2500 tl verdik çıkdık servis resmi değil özel servis..

Motoru sürmek değil bakım genel giderlerini karşılayabilmek mesele.. bugün rutin bakım için giren 250cclik motor bile artık 500-600 tl den aşağa bakımlardan çıkmıyor..
    Yayan bunu beğendi.

XGAMER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    N-Max 155
    Cep telefonlarından alınan %25 ÖTV %50 olacakmış yakında, eğer meclisde onaylanır ise. Biz motosikletlerin ÖTV oranında indirim beklerken daha da bindirim gelebilir. Şaşırırmıyız...

Motosikleti
    bajaj pulsar 200 ns
    üstadım bu cep telefonlarına özel bir durum bildiğim kadarı ile,sadece cep telefonları ile ilgili olarak alınan ötv nin artırılma oranı %200 e kadar cumhurbaşkanlığı yetkisine bırakıldı.
    yani cumhur başkanı meclisten kanun gelmesini beklemeden dilediği zaman zarfında cep telefonlarına ait ÖTV bedelini %200'e kadar artırabilecek

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı taşkın pekca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    üstadım bu cep telefonlarına özel bir durum bildiğim kadarı ile,sadece cep telefonları ile ilgili olarak alınan ötv nin artırılma oranı %200 e kadar cumhurbaşkanlığı yetkisine bırakıldı.
    yani cumhur başkanı meclisten kanun gelmesini beklemeden dilediği zaman zarfında cep telefonlarına ait ÖTV bedelini %200'e kadar artırabilecek
    iphone 20bin tl olur artık :D
    taşkın pekca bunu beğendi.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Nasate - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok. Kim bilir nezaman...
    Alıntı taşkın pekca adlı üyeden alıntı Mesajı göster

http://www.technolabs.net/cep-telefo...nin-onu-acildi

%200 değil de %50 ye kadar artış olabilecek.
    Yeni samsung s10 heralde 10- 15 bin TL arası olur.
    "Çok Bilen Çok Yanılır"

Yürüdüğü yolda iz bırakmayan o yoldan geçmiş sayılmaz ...

natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    20 yaşında motorlara 20, 25 istiyor, sonra da satamıyorlar... bi de 3 yıldır acil satılıklar var

ftkrblt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900
    31 marttan sonra 250cc altı ötv indirimi sona erecek,zaten fuarda açıklanacak fiyatlar dudak uçuklatacak ki 31 mart sonrası fiyatlar tekrar artışa geçecek,bu sene sonuna kadar döviz kurlarında çok değişiklik olacağı sanılmıyor,zira Amerika bile aralık 2019 dolar/tl kurunun 5.60 civarında olacağını söylüyor ki en fazla 5.75 e falan çıkar ancak vergiler belimizi bükecek yeni ötv oranları açıklanacak,şu anda bile ikinci el motosikletine sıfır makinadan 500-1000 lira aşağı fiyat çeken arkadaşlar aylardır satamıyor,düşünce ikinci elde sıfırı pahalandı ben aldığım paradan fazlaya satarım havasında olursa uzunca bir süre herkes şu anda sahip olduğu motora binecek,motosiklet piyasasını bırakın otomobil piyasası bile en az %70 düşecek,şu anda ötv indirimleri olmasına rağmen otomotiv sektörü 2018 ocak ayında sattığı rakamın %40 ını anca sattı,hatta ve hatta birçok firma,motosiklet markası siparişle motosiklet getirecek ve servisten para kazananlar hariç servis hizmeti olmayan sadece bayilik yapan birçok mağaza kapanacak.

Benim acemi olarak araştırdığım ve takip ettiğim kadarıyla durum çok karışık...
    Örneğin x markası 30xxx km’de 10 ₺ iken aynı temizlikte aynı marka 20xxx km’de 7₺ e durum böyle olunca insan motor almaya çekiniyor piyasada çakal dolu. Açıkcası 2. el piyasası tüketiciden dolayı mı uçuk yoksa dolar ötv vesaire sebebinden mi uçuk henüz çözemedim. Ya herkes kendi motorunu eşsiz görüyor ya da artniyetliler. Tabi aksi kişileri tenzih ederim. Ama benim kendi gözlemim tüketici (satıcı) çakal, dolar yüksek, vergiler ağır...

Motosikleti
    bajaj pulsar 200 ns
    [QUOTE=taşkın pekca;4439183]Bu kazık piyasada sıfır motor almakta dert,bugün şans eseri bir olaya şahit oldum.

buda linki

bu geçen süre zarfında toplamda 10.000 TL indirime uğramış bu neyin ÖTV si neyin KDV si herkes çakal olmuş resmen milleti düzüyorlar[COLOR="Silver"]

BİLSEYDİM YAZMAZDIM FİYAT 166,400 TL OLMUŞ

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Geçen yaz xmax motorumu satmiştim,cebimde kılçıksız 20bin gayme vardi,zorlasam 30bine çikarirdim.

Forumda,@Angrypower`le enine boyuna konuşmuştuk.

Nc700s(2012-2013)
    Xt660(2011-2012)
    Vstrom650(2009-2010)
    Versys (2010-2011)

Veya 0km

Mt25
    Dominar
    Veya
    Borca girerek mt07

Bir paraya baktim,bir servise baktim,kalktim birde yedek parçaya,aksesuara baktim,olmadi işletme giderlerine baktim..o arada evin yolunu bulamadim.

Sonra dedim ikinci el pulsar bakayim.

Cebime 8bin tl koydum

4 motor buldum,kurcuklanmiş,yag kaçiran,şanzimani öten..

Sağa çeken,sola çeken,motor yağina su kariştiran.vs.vs.

O arada,tvs satan bir yer gozume ilişti,karaduzen makina,180lik.hemen aldim.

Motoru goren arkadaşlarim,yaa hacim ala ala bunumu aldin muhabbeti yapsalarda,zamanla,gidişini,sorunsuzlugunu,sağlaml iğini gordukçe, abi aslinda en iyisini sen yaptin konusuna döndü..

Daha sonra,hindistana santral projesi için giden bir muhendis abiyle diyaloğum oldu,

Hindistanda,

Diğer markalar ile yilda bir servise gidersin,tvs ile servisin yolunu unutursun,hakikaten dedigi gibi çikti.

20bine dayandi,makinam saat gibi..şeytan kulagina bazuka...

Az yakiyor,servis derdi yok.yağ degiştir devam.

Kalan butçeyide yatirim amaçli kullandim.

Motosikleti
    MT-07
    Yaw benim eskiden hep 2.viteste şanzıman uğuldardı. Bunda ise 4te yapıyor. Daha uğuldamayanını görmedim. Sebebini de bilmiyorum

Konu aslında malum site algısı ile oluşan bir durumdur.

Şöyle ki, Motosiklet adedi az olduğundan ve sahipleri motosikletlerini "en temizi" bende moduyla düşündüğünden sitede biri A motosiklete 20 yazıyorken bu kafada diğer arkadaşta bunun motosikleti 20 ediyorsa benimki en az 23 eder diye yazıp duruyor..

Piyasa realitesi sizin yazdığınız fiyatla değil alıcının motosiklete kaç para verdiğiyle alakalı..

Gözlemleidğim şu ki 1.000-10.000 km aralığında 2.el motosikletlerden saçma sapan fiyatlar talep ediyor. Hal böyleyken 3-5 daha koyup sıfır alıyor alacak olan.. Yani bende olsam sıfır alırım. 20 yerine 25 öderim kafam rahat olur..

Motosiklet pazarı sektör ve zamlardan kaynaklı gerçek rakamlarla hareket edemiyor..

Malum siteye doğru fiyatla koyarsanız maksimum 10 gün içerisinde her motorlu araç satılır-alınır...
    Thracian bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaw benim eskiden hep 2.viteste şanzıman uğuldardı. Bunda ise 4te yapıyor. Daha uğuldamayanını görmedim. Sebebini de bilmiyorum
    Sebebini uçmakdere virajlarinda ve tem de ara..

Yaw ben bir motor alana kadar,sen ustune 2 motor aldin hala daha dertlisin

Zaten gece gece yemek muhabbeti yaptik,aç uyudum..

Motosikleti
    MT-07
    Aga parçalamadan değiştirmedim motoru. İkinci el satmak nasip olmad

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 4567 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)