Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Trafikte Telefon Kullanan Sürücüler

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    SYM Fiddle III 200i
    Her gün maalesef akan trafikte dahi cep telefonu kullanan bir çok sürücü görüyorum. Telefonla konuşanlar mı dersiniz, mesajlaşanlar mı dersiniz. Hadi kendi değersiz! canını tehlikeye atıyorsun ama benim canımı tehlikeye atmaya ne hakkın var? Bunun bir yaptırımı olmalı. Bu insanlar fütursuzca başkalarının canını da tehlikeye atamamalı. Birşeyler yapmalı. Düşünüyorum ama işin içinden çıkamıyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

haberlerde okudum; Telefon kullanan sürücüler alkollü olan sürücülerle eş değer tutulacak diye... Umarım teoride kalmaz.
    leyli bunu beğendi.

Motosikleti
    cbf150, fzs600
    Yan ve Dikiz aynalarına bakın,yoldaki seyir tarzını gözlemleyin. Düzensiz bir sürüş var ise ortada %80 telefon ile konuşuyordur. Yanından geçerken imkan varsa düzgünce uyarın. Parmağınızla işaret edin vs. vs.
    leyli bunu beğendi.

Alıntı doghouse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yan ve Dikiz aynalarına bakın,yoldaki seyir tarzını gözlemleyin. Düzensiz bir sürüş var ise ortada %80 telefon ile konuşuyordur. Yanından geçerken imkan varsa düzgünce uyarın. Parmağınızla işaret edin vs. vs.
    %80 kadın sürücüdür diyeceksin zannettim :D şaka bi yana ciddiyim
    leyli ve doghouse bunu beğendiler.

Stock Sever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Ellerde telefon artık arabalar da yeni teknoloji. Park sensörüne göre öne yanaşıyolar trafikte. Kafayı kaldırıp bakan yok. Duran şeritten pat diye diğer şeride dalan fluence tarzı araçlar, saçma salak aynasız kullanan insanlar... Sonrasında da en ufak bi direksiyon kırmada motorcu ölür mü hastanelik mi olur umurlarında değil. Bence trafikte elinde telefon kafayı kaldırmadan giden herkesin önce aynaları, sonra da kafaları kırılmalı.
    leyli bunu beğendi.
    HONDA

#BZ3082

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    bakalım ilk kimin neresine sokucam o telefonu merakla bekliyorum.aşırı derecede çoğaldı bu olay buna bir el atmaları lazım ben atmadan birine.kan sıçrıyor beynime sol şeritten 50yle gidip telefonla konuşunca adam kadın vs
    leyli bunu beğendi.

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Gecen gun bir foto gordum, araba motora yol veriyor, motorcu tesekkur o bu falan, arabali diorki yahu bu motorculara ne yaptınız bir yol verdik elimizi ayagimizi opecek... yani yol vereni zaten yok, bi kenara cekilenin alnindan opecek durimdayiz
    leyli bunu beğendi.

Trafik polisine denk gelsem soracağım ama denk gelmiyorum. Kask kamerasına hem plakası hem de telefonu kullanırken çektiğimiz görüntüleri trafiğe versek cezai işlem uygulayabiliyorlar mı? Bilgisi olan?
    leyli bunu beğendi.

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Sunu izlettirmek lazim telefonla oynayanlara:

leyli, doghouse ve EmirŞengezer bunu beğendiler.

yedimsi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Msx 125
    Alıntı fazil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sunu izlettirmek lazim telefonla oynayanlara:

https://www.youtube.com/watch?v=sOMhFByX7jQ
    Bilboardlarda sürekli gösterilmeli
    leyli bunu beğendi.

hepsini tek tek dövmek istiyorum yaaaa...
    leyli bunu beğendi.

bende telefon kullanıyorum ama 2 tekere falan çok saygı duyuyorum zaten önüm boşsa öyle bakıyorum ya da beklerken falan, ceza yazmazlarda bu böyle devam eder

mrt20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı velizrsln adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende telefon kullanıyorum ama 2 tekere falan çok saygı duyuyorum zaten önüm boşsa öyle bakıyorum ya da beklerken falan, ceza yazmazlarda bu böyle devam eder
    Bende bunu dicektim. Telefonla konuşmak ciddi dikkat dağınıklığına yol açıyor olabilir.
    Ama bazıları mesaj yazıyor onlar daha tehlikeli.
    Burda çok sert eleştirenler olmuş onlar kullanmıyormu merak ediyorum. Bende eleştirmeye gelmiştim buraya.
    Sonra aynaya baktım bende kullanıyorum. Ama bir gözüm aynada. Şimdiye kadar telden ötürü bir klakson sesi duyduğumu bilmem.
    Bu beni yada kullananları haklı yapmaz elbette. Ama ben şuna inanırım trafiği okumak biraz yetenek gibi bişey.
    Adam ehliyeti alalı 10 sene olmuş halen şerit değiştirmeyi, yol haklarını vs bilmiyor.
    X kişisi tel kullanmaz sığır gibi sürer. Ülkede sığır oranı gayet yüksek biliyosunuz.
    Sadece tel değilde genel anlamda ciddi bilinçlendirmek gerek. O yüzden ehliyet almak çok kolay olmamalı.
    Psikotekniğe kadar sınava sokmak gerek herkesi.
    leyli bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alıntı doghouse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçende böyle biri denk geldi, önümde bir sağ bir sol dengesiz sürüş yapıyor, arka camdan gördüm telefon kulağında. Arkasından korna çaldım, farketti ama sanki ben onu değil o beni uyardı. Telefonu işaret ederek "görmüyor musun telefonda konuşuyorum" işareti yaptı. Tövbe tövbe o telefonu bir tarafına sokmak geldi içimden ama neyse ki bu durumlarda sinirlerime hakim oluyorum.

Motosikleti
    Honda CB 250R
    bir aralar polis whatsapp olayı vardı. bir ihlal görüp bunu fotoğrafıyla (arabanın plakası ve ihlal gözükecek şekilde) polisin whatsapp hattına attığımızda ceza kesiliyordu. hala devam ediyorsa kask kamerasıyla plakanın ve telefonla görüşüldüğünü kanıtlayan 5-10 saniyelik bir video ile polise gönderebiliriz.

İatanbul trafiğinde direksiyon başında telefon kullanmayan yok gibi.

Akan trafikte telefonu elinden düşürüp eğilip almaya çalışırken şerit değiştiren bir kadınla tanışmıştım.

Daha ağır yaptırımlar gerekli. Devlete para lazım. Telefonla konuşanları tespit edecek bir sistem yapıp versinler küsküyü.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    SYM Fiddle III 200i
    Alıntı moto.alic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir aralar polis whatsapp olayı vardı. bir ihlal görüp bunu fotoğrafıyla (arabanın plakası ve ihlal gözükecek şekilde) polisin whatsapp hattına attığımızda ceza kesiliyordu. hala devam ediyorsa kask kamerasıyla plakanın ve telefonla görüşüldüğünü kanıtlayan 5-10 saniyelik bir video ile polise gönderebiliriz.
    Bu uygulama maalesef kaldırıldı. Devam ediyor olsaydı anında kaliteli bir aksiyon kamerası alıp çekerdim her gördüğümü.

haqan1987 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fiddle2/3
    sürekli takip ediyorum.erkekler burnunu karıştırıyo,kadınlar mesaj yazıyo.
    leyli bunu beğendi.

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Peki ya interkom kullanan motorlular?Ben kullanıyorum şahsen.Arabacılar da 20 tl ye kıyıp bir bt kulaklık alabilir

Motosikleti
    Yamaha xt 600
    Git en sağ şeride istersen ağzına sok telefonu.Sol şeridi kapatıp bunu yapan kansız sayısı çok fazla.Makas atınca apaçi biz oluyoruz sonra.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)