Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motordan gelen ses ve performans sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar 2012 kawasaki ninja 250R kullanmaktayım motorun 26bin kmdedir geçen aylarda bakıma soktun herşeyi yapıldı zincir dişli seti bujiler balatalar yağ yağ filtresi v.s tek sorun vardı motorun önünden ses geliyor motor çalıştıktan sonra motorcuma sordum egzantrik zincirinden geliyor bi problem çıkarmaz dedi
    neyseki bayadır kullanmıyordum aylardır kapımın önünde yatıyordu çevreyoluna çıktım ve performansını denicektim çok fazla iyi oldu fakat top speed tamamen değişti daha önce aynı bayır aşağıya gittiğim yolda 170km hız gördüğümde dün denediğimde 150yi geçemedim motor bağırıyor fakat gitmiyor yok yani bütün top speed videolarını izledim onlarda 150den sonra devam ediyor hızlı hızlı benim ibre 150de kalıyor 145 150 arası acaba içinde az yakıt vardı ondan mı diye düşünüyorum yarım litre vardı yoktu depoda 2.cisi şüphelendiğim debriyaj batalasından olabilirmi ama debriyaj kaçırma yok sıyırmada yok

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

egzantrik zincirinden ses geliyorsa!
    kötü şeyler olabilir

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    takılan zincir dişli aynı ölçüdemiydi ? eğer youtubetaki videolarda atıyorum 10 bin devirde 170 görüp sizde 10 bin devirde 150 görüyorsa ya debriyaj kaçırıyor yada zincir dişli farklı ebatta takılmıştır

Motosikleti
    Mondial Zn125(2007)- Ktm Duke 250 (2017)
    egzantrik zincirinden bir bakla koparsa o zaman film kopar komple motoru yaptırmak zorunda kalırsın.Acilen egzantrik zincirini değiştirmelisin.

Motorcu öyle dedi dedim motorun önünden tık tık tık diye ses geliyor gaz verirken falan dedi egzantrik zincirinden geliyor birşey olmaz dedi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)