Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Sizlere tekrardan bol postlu konu paylaşıyorum. İbretlik kaza (BAYAN)

Motovento
    REKLAM ALANI
    uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Kadınların trafikte panik yapması en nefret ettiğim şeylerden birisi. Fren nedir bilmezler.
    Bugün karşıdan karşıya geçerken hiçbirşey yokken birisi beni eziyordu karşıdan karşıya geçtiğim için panik yaptı
    Kızıl pars bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Araç otomatik vites, otomatik araçlar ileri veya geriye takılı olursa hafif rölantide ilerlemeye devam eder kadın geride bırakmış üstüne gelmiş adam binmiş otomatik vites cahili ki bakmadan gaza abanmış
    jimi_hendrix bunu beğendi.

Kolaylik diye bayanlar otomatik vites tercih ediyor ama vites surus midunda iken surekli gaz verildiginden bu araclar panik aninda cok tehlikeli. Bir ornegi de maalesef burada yasanmis.

Cocuk koltuguna bakarak bu cocugun 1yas ve ustu oldugunu dusunuyorum. Maalesef bubyas grubu cocuklar arabada kapi acmaya cok.merakli oluyorlar. Bu nedenle var olan tum cocuk kilitleri aktif birakilmali. Ek olarak o koltugun baglanmamasi akil almaz bir olay.

o cocugun herhalukarda araci hareket ettirmesi yanlis. hali hazirda ezilmis kisiyi daha da yarayalabilir.

Metilen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Olayı sabah başka bir internet sitesinde izlemiştim. Gerçekten vahim bir olaylar dizisi. Yakında yurt dışında da duyulur. Keşke bu kadar gündem olmasa zira olayı ben yaşasam psikolojim ne hale gelirdi hayal dahi edemiyorum. Sürüş konusunda yetenekli insanlar olduğu gibi, o yeteneğe sahip olmayan insanlar da var. Bunu ayıklamak devletin görevi. Sürüş güvenliğini sağlayamayan insanları denetlemek de devletin görevi. Sürüş konusunda kadınların daha kötü oluş sebebiyse büyük oranda ataerkil toplum biçimimiz. Bunun dışında kazanın ayrıntılarının önemi yok. Benzer kazalar dünyanın dört bir yanında gerçekleşiyor.

Hubalahubhub - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caponord 1200 adv
    Geçen hafta da kamyonun arkadan carptiğı araçtaki kadın panikleyip bebeğini kucağına alıp araçtan attı kendini sonra da kamyonun tekeri altında ezildiler.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    şu direksiyona oturup da geri viteste gaz vereni ıslak banyo terliğiyle dövmek isterdim. hiçbişey olmamış gibi yürüyene ne yapsam azdır.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Akhunturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Araç Toyata Auris ve belli ki mmt şansuman. Yani Toyotanın kendini rezil etmek için ürettiği ve yıllarca ısrar ettiği yarı otomatiklerin en boktanı.
    Bu verimsiz şanzumanda hep gariplikler olabilir. Hele ki panik anında arada kalmış ve geriye atmış olabilir.

Ablamız muhtemelen sadece ceza yememek için kullandığı çocuk koltuğunu,sadece çocukların kıçı pişik olmasın diye kullanıldığını sanan yurdum insanı.

Allah bilir arabasının arka kapılarının iç kısımlarında, bu durumlara karşı düşünülüp yerleştirilen ve arka kapıların içten açılmasını engelleyen birer adet tırnak kilit sistemi olduğunu bile bilmiyordur ki aktif etmemiş.

Ve hatta koltuğundaki isofix etiketini döşeme kumaşının markası sanıyor büyük ihtimalle..

O anı düşünmek bile istemiyorum. Çocuğun arabadan düşüşünü gören bir kadın kendini arabadan fırlatır atabilirdi de . Buna annelik içgüdüsü diyoruz. O anda o boktan vites sistemini kaydırmış tutturamamış olabilir.
    ahmetyildiz bunu beğendi.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Alıntı Akhunturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Araç Toyata Auris ve belli ki mmt şansuman. Yani Toyotanın kendini rezil etmek için ürettiği ve yıllarca ısrar ettiği yarı otomatiklerin en boktanı.
    Bu verimsiz şanzumanda hep gariplikler olabilir. Hele ki panik anında arada kalmış ve geriye atmış olabilir.
    http://store.donanimhaber.com/87/f4/...9631ebf629.jpg

Ablamız muhtemelen sadece ceza yememek için kullandığı çocuk koltuğunu,sadece çocukların kıçı pişik olmasın diye kullanıldığını sanan yurdum insanı.

Allah bilir arabasının arka kapılarının iç kısımlarında, bu durumlara karşı düşünülüp yerleştirilen ve arka kapıların içten açılmasını engelleyen birer adet tırnak kilit sistemi olduğunu bile bilmiyordur ki aktif etmemiş.

Ve hatta koltuğundaki isofix etiketini döşeme kumaşının markası sanıyor büyük ihtimalle..

O anı düşünmek bile istemiyorum. Çocuğun arabadan düşüşünü gören bir kadın kendini arabadan fırlatır atabilirdi de . Buna annelik içgüdüsü diyoruz. O anda o boktan vites sistemini kaydırmış tutturamamış olabilir.
    Olay yeri incelemede son nokta bu olsa gerek.
    Sabahın köründe kargalar bokunu yemeden sizi tebrik ediyorum.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    belki de çocuk arkadan, anne arabayi çok kötü kullanıyosun dedi ? bu lafından sonra trafikte kaldığı her saniye içinde duyduğu lafı bi de el kadar çocuktan duyunca sinirden mavi ekran vermiş olabilir..

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı jimi_hendrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şu direksiyona oturup da geri viteste gaz vereni ıslak banyo terliğiyle dövmek isterdim. hiçbişey olmamış gibi yürüyene ne yapsam azdır.
    islak banyo terligi hafif kalir. cesme hortumu daha etkili olur.

Motosikleti
    Aprilia RSV 1000
    Yıllardır söylediğim bir eksiklik canlı canlı yaşandı;

Ehliyet kurslarında sadece düz vites araçlarla eğitim veriliyor hiçbir şekilde otomatik vites ve türevleri araçlar kullanımı gösterilmiyor. sonrada günlük kullanımda karşılaşınca ışık görmüş tavşan gibi kalıyoruz bu şekilde.

Nevar yani müfredatlarımız güncel olsa sürekli yenilenebilir olsa 100 yılda bir güncellenmese çok mu zor bu işler

Motosikleti
    CRF 1000L Africa Twin
    Arkadaş bu nedir yahu. Benim arabamda da çocuk koltuğu var. O koltuğu ben sökmek istediğimde zor çıkarıyorum, adamı çok uğraştırıyor. Kadın besbelli çocuk koltuğunu bağlamamış. Bu nasıl ihmalkarlıktır yahu.
    Sonrasındaki olaylar zaten baştan sonra rezalet.
    Hele o kadınla çocuğu kurtarmak amacıyla direksiyona geçen herif tam bir gerizekalı. Hakaret ediyorum evet çünkü insan hayatını ilgilendiren konularda böyle aptalca hatalar yapma lüksü olmamalı.

Dün bi yerde izledim bunu akıl almaz bir olay yani Amerikan filmlerinde bile böyle sahne yok. Kapının nasıl açıldığını bilmem ama bebeğinin arabadan fırladığını gören biri el frenini çekmeyi hesap edemez. O gencinde kendinden çok emin şekilde gelip öyle bir salaklık yapması çok üzücü bir durum.

Kamu spotu bu, çocuk koltuğunu iyi sabitlemezseniz olabilecekleri ve kaza anında ne yapmamanız gerektiğini anlatıyor.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)