Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Geçiş Hakkı vs Türkiye

Motovento
    REKLAM ALANI
    E-CC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 100 MFM
    Merhabalar, ben daha motoru 3000 km sürmüş biri olarak sizlere bir fikir sunup, tartışmak istiyorum. Bugün, yolda giderken bütün arabalar önüme atlıyordu. Sanki önüme atlayana 500 lira veriyorlar, anlamadım. Bende mi suç var acaba? Mesela şehir içi hız limiti, 50 olduğu için ben genelde 35le felan gidiyorum, çünkü çok fazla yaya geçiş alanı var. Ama mesela adam talih yolda yaklaştı ben ana yoldan geçip gidicem bu yola atlıyor. Hata bende mi? Biraz uzaktan geliyorum sanırsam, hiç kimsede hızımı tahmin edemiyor ki hepsi yola atlıyor sanırsam. Ne yapmalıyım sizce?

Bütün paragrafın resimsel hali;

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motor hatalı!

TlntS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sen hatalisin %100 bu kadar musluman olup bu kadar kul hakkina giren bir toplumda motor kullanip kirallara uyuyorsun.
    E-CC, espresso, leyli ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    35 ile gidiyorsan önüne bisiklet de atlar yaya da atlar tabi. Bu arada anlatım da çizim de berbat. Anlattığına göre önüne atlayan da yok uzaktan seni görüyorsa sorun ne?

Motosikleti
    Mondial 100 MFM
    Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    35 ile gidiyorsan önüne bisiklet de atlar yaya da atlar tabi. Bu arada anlatım da çizim de berbat. Anlattığına göre önüne atlayan da yok uzaktan seni görüyorsa sorun ne?
    Beni görüp durmuyor, arabayı durdurmadan yola çıkıyor araç.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:20 ----------

35le gitmemin sebebi, bugün oranın Çin gibi olmasıydı. Kaldırım tıklım, tıklım. Yaya geçidlerinin arasındaki mesafeler çok kısa.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:22 ----------

Alıntı Monty adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor hatalı!
    Hatamı söylerseniz memnun kalacağım aksi takdirde arabayı sürenin siz olduğunu düşünmeye başlayabilirim.
    Fıtıfıfıtıfıtıfıtıfıtıfıtıfıtıfıtıfıtıfıtıtı

Motosikleti
    Alıntı E-CC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beni görüp durmuyor arabayı durdurmadan yola çıkıyor araç.
    olur öyle
    bahsettiğin yol neresi bilmiyorum tek yön mü gidiş/geliş mi? çizdiğin araba hangi yöne çıkıyor? ama 35km/h hızla sol şeritten gidemezsin. Hız limiti 50 ise orda 80-90'dan aşağı gidilmez (eds yoksa)

Motosikleti
    Mondial 100 MFM
    olur öyle
    bahsettiğin yol neresi bilmiyorum tek yön mü gidiş/geliş mi? çizdiğin araba hangi yöne çıkıyor? ama 35km/h hızla sol şeritten gidemezsin. Hız limiti 50 ise orda 80-90'dan aşağı gidilmez (eds yoksa)

Yol tek yön, normalde çift şerit ama sağ şeridi komple arabalar park etmiş. Soldan çıkan araba önüme çıkıyor, yani sola dönücek.

Yol burası;
    https://www.google.com.tr/maps/place...699!4d28.84274

Biraz daha ilerisi veya gerisi, tam orası değil.

Motosikleti
    tamam anlaşıldı önüne çıkan arabalardan çekinmişsin hepsi bu, hızın düşük olduğu için kaza riski yok. Arabacılar bakmaz öyle, baksa seni görse dahi çıkar yola, motosiklet görünmezdir ona göre sürüş yapacaksın. Bu tip durumlar hergün her yerde yaşanıyor, anormal bir şey yok, hata aramaya da gerek yok. Sen dikkat etmişsin bir şey olmamış işte hep böyle devam.
    E-CC ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Mondial 150 MR
    Sen yenisin galiba... Türkıye burası bu duruma alışsan iyi olur yoksa motosiklet sürmek işkence haline gelir...

Hsynymn1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial ZNU 125 Nostalji
    ooo hocam sen mahmutbet caddesinden bahsediyosun burda kim kime dum duma yani normal burası için
    E-CC bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial 100 MFM
    Alıntı Hsynymn1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ooo hocam sen mahmutbet caddesinden bahsediyosun burda kim kime dum duma yani normal burası için
    Burdan çıkınca şükür ediyorum, bugünde ölmedik diye

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:49 ----------

tamam anlaşıldı önüne çıkan arabalardan çekinmişsin hepsi bu, hızın düşük olduğu için kaza riski yok. Arabacılar bakmaz öyle, baksa seni görse dahi çıkar yola, motosiklet görünmezdir ona göre sürüş yapacaksın. Bu tip durumlar hergün her yerde yaşanıyor, anormal bir şey yok, hata aramaya da gerek yok. Sen dikkat etmişsin bir şey olmamış işte hep böyle devam.
    Benim istediğim bu sorunu nasıl aşarım, nasıl davranmalıyım hakkında tavsiyeydi, ama teşekkürler.

Motosikleti
    Benim istediğim bu sorunu nasıl aşarım, nasıl davranmalıyım hakkında tavsiyeydi, ama teşekkürler.
    İşte tavsiyem bu zaten görünmez olduğunu düşünüp öyle dikkatli sürüş yapacaksın, sakın ağız dalaşına girip ders vermeye millete hatasını söylemeye kalkma büyük yanlış olur. Efendi efendi takıl alltan al yoksa bu trafikle başa çıkılmaz.
    E-CC bunu beğendi.

siyahus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 ZN - RR DD250- GV 250 - Yamaha MT-25
    Yaa mahmutbey yolu daha ne olacaadı yenibosnadan mertere kadar olan bütün paralel caddeler böyledir , az yavaş geldiğini gören herkes yoluna atlar. Araba atlamasa yaya atlar, yaya atlamasa motor atlar, motor atlamasa bisiklet atlar, bisiklet olmasa kedi köpek atlar. Atlar oğlu atlar. Öndeki aracın az sağından ama yakın mesafeden tekip edince bekliyorlar. Daha doğrusu öndeki aracı bekliyorlar sende arada kaynıyorsun. Ama dikkat et tam arkasından değil biraz sağından takip et ki öndeki ani fren yaparsa kaçma mesafen olsun. Birde genel trefik hızına ayak uydur. Çok yavaş gidersen nasıl olsa durur diye yine atlarlar.
    E-CC bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Kritik soruyu sorayım: Bulunduğun şeridin (sağ veya sol) neresinden gidiyorsun ? Gittiğin yola özgü bir durum olabilir bu, ayrıca 35 km hız onlara düşük gelmiş olabilir. Genel olarak sağ şeridin dibinden veya sol şeridin solundan gidersen kimse seni adam yerine koymaz. Arabaların yolun ortasına yakın olan tekerleğinin izinden gitmeye çalış ama ezbere gitme, aktif ol.

Motosikleti
    Mondial 100 MFM
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kritik soruyu sorayım: Bulunduğun şeridin (sağ veya sol) neresinden gidiyorsun ? Gittiğin yola özgü bir durum olabilir bu, ayrıca 35 km hız onlara düşük gelmiş olabilir. Genel olarak sağ şeridin dibinden veya sol şeridin solundan gidersen kimse seni adam yerine koymaz. Arabaların yolun ortasına yakın olan tekerleğinin izinden gitmeye çalış ama ezbere gitme, aktif ol.
    Sağ şeridi araçlar park edip kapattığı için, sol şeridi ortalayarak gidiyorum. Yavaş gitmemin sebebi; geçenlerde, yol hakkı bendeydi ve adamlar " yavaş gelince yola atladığımı düşünücekler." diye düşündüm ve hızımı artırdım geçicektim ki araç gine çıktı, arkaya dokundu sürüklendim biraz. Şimdi yavaş gidiyorum, en azından atlayacaklarsa durabilirim

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    İstanbul tarifği Afrika'daki serengeti çayırlarından beter.
    Kendini serengeti çayırlarında sürüsünden ayrılmış gezen bir ceylan olarak düşün. Her an her çalının arkasından bir leopar çıkabilir, ilerideki kayanın arkasında da kesin pusu kurmuş bir aslan vardır. Sudan geçerken de her an bir tipsah kapabilir. Bu şekilde düşünürsen ve her an tetikte olursan hayatta kalırsın. Haklı olmak önemli değil hayatta kalmak önemli.

Eğer ileride bir yol ayrımı varsa kesin oradan yola bakmadan, baksa bile seni umursamadan yola çıkacak bir araç gelir. Yol kenarındaki yaya yola atlamasına bir engel yoksa kesin tam önünden yola atlar, solundaki araba sinyal vermeden aniden sağa kırabilir. Tüm bunları görüp ona göre önlemini alarak gidersen hayatta kalırsın. Motorla giderken kendi sürüşüne müdahale etme imkanın var, fren yapar durursun, sağa ya da sola dönersin vb. ama trafikteki diğer araçların ve yayaların ne yapacağını bilemezsin, en kötüsünü yapacaklarını varsay, kural böyle demek ki o taraftan gelen araba böyle yapacak ben de oradan geçerim diye düşünme, o arabanin içinde kesin salağın biri vardır tam önüme çıkar şimdi deyip ona göre önlemini al, canını başkalarının hareketlerine bırakma.
    E-CC bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler