Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Ehliyeti kaptırdık

Motovento
    REKLAM ALANI
    fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    Alıntı c3y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar yapmayın allah askına tamam alkol kötü birşey bizde biliyoruz anladık lakin oldu bitti kazalar sadece alkolle olmuyor insanların hırsları ve hazlarındanda oluyor.Ben içip hemen yola cıktım demedim bir kac saat durdum dinlendim ayrıca yiyip içtik soğuk suyada girdik bunların hesabını böyle yapın sanırsanız meyhaneden cıktımda öyle oldu sanki.Burda bana laf atan arkadaslar olayı anlayamıyor.Hususi araclarda neden 0.50 nin üstü deniliyor. Ve neden hususi arac denilince akla otomobil geliyor.Sonucta motorsiklette hususi bir araç değilmidir.Madem bu kadar düzgün bir ülkeyiz göndersinler kan testi dikkat testi yapsınlar.Sürü psikolojisi mantığı nedir anlayabilmiş değilim.Umarım burda beni yargılayan arkadaslarda bir gün böyle bir olayla sınanırlar.

Burda illaki alkol alıp arçtı olarak motora binende vardır.Neyse herkez hakim olmus melek olmus..
    hususı arac derken sanırım orada 4 tekerlı araclardan bahsetmıs arkadaslar hernekadar acıda osla gerceklerı yazmıs o yuzden aynı seyı yamayacagım ama cok cok geçmiş olsun.dediğim gibi 50 promil dediğim gibi 4 teker araclar içindir yanı 4 tekerde kontrolu 0,50 promılde bıle saglarsınız en azından arac ayakta düz durur denge problemı yok sanırım motorsikletlerde bundan dolayı 0,20 sınırı konmus çünkü normal şartlarda motorda denge saglamak zor en ufak seyde devrılmez kaza söz konusu iken birde alkol olunca kazaların yasanma oranı yükselecegınden bence sınır 0,20 dır.yinede bence arkadaslar size güzellık yapmış sigortadan doalyı baglamamıs ve allah korusun bir kaza yapsaydınız sigortada yoktu siz 2006 model motor sahıbı olurdunuz karsı tarafından tüm hasarını haciz yolu ile ödemek zorunda kalırsınız.tahmınımce o alkol testide memur rkadaslar evrak sigorta vs yok barı kontrol tutanagına alkol testi yapıldı yazalım diye yapmıslardı yanı alkollü oldugunuz bildiklerinden değil tesadüfide size denk gelmıstır
    c3y bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    bu kış sadece bir aya özel full çalışmak istedim ve 3 pazardır iyice yıprandım ve son hafta artık dayanamaz olmuşken kendimi vodkaya vurdum sabah 06:30 gibi kalkıp bir bardak vişneli vodka ve yanında fındık domates peynir gibi şeyler yiyip motoruma binip işe gidiyordum ve soğut(soğuk) nedir bilmiyordum.

o ay 30 günü tamamladıktan sonra maksat kalan vodka bitsin diye içmeye devam ettim sabahları ve vodka bitince daha kullanmadım ama inanırmısınız motosiklete hakimiyetim daha bir başka oluyordu ve iş yerinde millet donarken ben rahat rahat çalışıyordum.

fakat içkinin öğle yemeğinden sonra etkisi kaybolmuş oluyor ve çok üşümeme sebep oluyordu vede tespit ettiğim kadarıyla sabah alkol almak öğle zamanına kadar olmasada uzun bir süre hareketlerimi çok azda olsa yavaşlatıyordu.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu kış sadece bir aya özel full çalışmak istedim ve 3 pazardır iyice yıprandım ve son hafta artık dayanamaz olmuşken kendimi vodkaya vurdum sabah 06:30 gibi kalkıp bir bardak vişneli vodka ve yanında fındık domates peynir gibi şeyler yiyip motoruma binip işe gidiyordum ve soğut(soğuk) nedir bilmiyordum.

o ay 30 günü tamamladıktan sonra maksat kalan vodka bitsin diye içmeye devam ettim sabahları ve vodka bitince daha kullanmadım ama inanırmısınız motosiklete hakimiyetim daha bir başka oluyordu ve iş yerinde millet donarken ben rahat rahat çalışıyordum.

fakat içkinin öğle yemeğinden sonra etkisi kaybolmuş oluyor ve çok üşümeme sebep oluyordu vede tespit ettiğim kadarıyla sabah alkol almak öğle zamanına kadar olmasada uzun bir süre hareketlerimi çok azda olsa yavaşlatıyordu.
    Konyak iç, yakmayı unutma..
    fatih.met bunu beğendi.

Alıntı c3y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    • Merhaba arkadaslar Cuma aksamı hayallerimde olan cbr600f 2006 model motoru galerici bir arkadasımdan kiraladım.
    • Herşey cok güzeldi motoru aldığım gibi eve doğru yola cıktım hazırlıklarımı yapıp gece saat 02 00 sularında şileye doğru yola cıktım.
    • Kumbaba plajında çadırımı kurdum.Çevremdeki bir grup insanla kaynastım cay corba muhabbet derken sabah oldu yanımda birada getirmiştim.
    • Sabaha doğru içtim su ısınınca suya girip cıktım.Buraya kadar herşey istediğim gibiydi 3 4 saat sonra kalktım hava cok sıcak olduğundan hazırlanıp eve gitmeye karar verdim.İçtiğim biranın etkiside kalmamıstı.Kumbaba dan cıkıp istanbula doğru yol alırken universitenin önünde trafik polisi amcalarımız sadece motorsikletlere özel bir çevirme yapıyorlardı haliyle benide çevirdiler.Aksilikler burda basladı.
    • Memur kaskımı cıkarmamı istedi ehliyet ruhsat vs.. Aaa bir baktım ruhsat yok heyecandan almayı unuttum galericiden oda vermeyi unuttu tabi neyse memur amcamız sorgu yaptı aracın sigortası yok dedi.Akabinde arkadası aradım sigortanın olmadığını söyledim falan derken oda sigortayı yaptım dediğinde memur amca gel sana alkol testi yapalım dedi.Orda basladı benim kara kara düsünmelerim 0.36 promil alkollü cıktım dolayısıyla ehliyetimi aldı 800 tl civarında para cezası kesti 6 ay da ehliyet alamayacağımı söyledi aracın sigortasız olduğu için onada 95 tl ceza kesti.
    • Yasayı araştırdığımda hususi otomobil 0.50 promil üzerindeyse işlem yapılabiliyor.Onun dısında kalan kamyonet minibüs ticari gibi araçlara 0.20 den sonrasına ehliyet almak gibi bir işlem uyguluyor.Yalnız bu maddede ben motorsikletin adını bile görmedim o kadar cok hiçe sayılıyorki..
    • Garibime giden su olay oldu sahilde hususi aracı olan coğu kisi yanında cigara hap tarzı kimyevi maddeleri alıyorlardı.Ama polisin sadece motorsikletleri durdurması özellikle kusur arayarak elindeki koçanı doldurması zoruma gitmedide değil..
    • Siz siz olun bir şeyin hayalini kurarken nasıl bozulabileceğinide düşünün arkadaslar..
    • Tekeriniz düz bassın allah kaza bela vermesin..
    hocam zaten motosikletlere özel çevirme uygugulaması yapıldığı heryerde yazıyor iç işleri bakanının talimatı

yasdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 Jawa Classic /1971 ve E-bike sukutır
    Bira ısınmadı mı kamp yerinde. Ben de onu merak ettim

mandarake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-650
    Alıntı yusufkalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her yerde bi siyaset dimi.
    Evet,her yerde siyaset...nesi yanlış bunun...illa gücemi tapalım.

Alıntı yasdal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bira ısınmadı mı kamp yerinde. Ben de onu merak ettim
    Gece serindi hocam zaten fazla bekletmedim baska arkadaslarda bana eslik etti.Ama sunu denemek isterim gercekten cakır keyif olup motor kullanmayı cok merak ediyorum.Ama bos bir arazide tabi

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Deliye bak
    Alkol vücudun ısı kaybetmesine neden olur, vokta gibi aslen bir özelliği olmayan etil alkol kılıklı içkide bu daha da fazla olur.

Beyin gevşediği için dış etkenleri hissetmeyebilir, sana olan bu olmuş, ama motor üstünde kış vakti hiç farketmeden hipotermiye girmene de neden olabilir bu "duyarsızlık" durumu. Sabah sabah içki içmeyin. =) Sabah ilk kalkıldığında alınan parçalanabilir miktarda alkol genelde pek sarhoşluk yaratmaz, akşamdan kalmayken ayılmaya bile yardımcı olur :D ama vucüda küllen külfet.

Ben bir kere 4-5 kadeh viski içtikten sonra kullandım motosikleti, zaten viskiye alışkın diyebileceğim bir bünyem var pek bişeyim yoktu, ama aslında gerçek şu ki reflekslerim mutlaka yavaşlamıştı. Yapmamak lazım, reflekslere ek olarak muhakeme yeteneği de zayıflıyor. Olmaman gereken adama salça olursun, almaman gereken riski alayım ya dersin vs vs.
    c3y bunu beğendi.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)