Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

1 Saat Önce Çemberlitaş Civarinda Motosikletimiz Çalındı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Hyosung GV650
    Alıntı Thigoe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence komple motor kontağı ve diğer kilitlerin değiştirilmesi şart.

Aklıma şu geliyor, bu hırsızlar böylece rahat gezebiliyorsa ben de silahı çıkarıp kafalarına sıksam elimi kolumu sallaya sallaya gezebilir miyim?
    soyadın çetin babanın adıda sinan değilse gezemezsin.
    Ocanner35 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Bence polisler motoru çalınan kişinin polis arkadaşları olduğu için hırsızı kovaladi ve yakaladı zaten.
    Düzen kurulmuş düzülene kolay gelsin.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    baya planlı bir oyun dönmüş gibime geldi.
    benim motorumda tekno takip var. işyerimde de ruhsatlı tabancam. çalınsa ve böyle bir oyuna gelsem büyük ihtimal 4-5 kişiyi tabanca ile yere sererdim. hele para isteyen polisler... diyecek söz yok fena sabretmişsiniz

Hepinize merhaba,
    Bildiğiniz üzere geçen hafta motorum çalınmış ve aynı gün bulunmuştu.
    Motor çalındığı gün hemen yanımızdakı otoparkta ki abimize sormuştum tanıdık polis varmı diye oda yedıkule araştırmada tanıdık arkadaşının olduğunu soylemıştı. O gün hırsızlarla pazarlık yapmaya gittiğimiz de uzaktan bizi izlemiş ti. Neyse ki motor hırsıLar da değil de karakolda çıktı.karakoldaki sayyııııın çok değerli ..... larına 250 tl rüşvet vermek zorunda kalmıştık. Neyse 1 haftadır motora biniyorum biraz soğudum doğal olarak. Konuya geleyim
    Dün çalıştığım lokantaya biri gelmiş beni sormuş yukarı çıktım biri motorla gelmiş. Merhabalaştık
    Sonra polis olduğunu ve yedıkule araştırmadan geldiğini söyledi.
    Sonra başladı ayak yapmaya
    Yok efendim motorunu hemen bulduk nokta atılı yaptık adrese vs vs 5 dk kendilerini övdü. Bende sonucu bekliyorum merakla... konu döndü dolaştı geldi paraya.. motorun çalındığı gün otoparkçı buna motoru bul seni görürüz demiş bu abide hiçbirşey yapmadan ( yapsa bile polis olduğu için görevi) gelmiş UTANMADAN SIKILMADAN benden 1000 ( bin ) tl istiyor ne verirsen ver de demiyor direk bin tl istiyor. Tabi ben bunu duyunca çıldırdım. Başladım bu şerefsize bağırmaya sesinide çıkartamadı sonuçta haraç almaya gelmiş. Bindi motora gitti it herif.
    Bunları yazmamın sebebi güzelim ülkemiz ne hale gelmiş görün. Şimdi ben motoru hırsızdan mı yoksa polisten mi korumalıyım !
    Eski_kasa bunu beğendi.

Alıntı huseyin. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hepinize merhaba,
    Motor çalındığı gün hemen yanımızdakı otoparkta ki abimize sormuştum tanıdık polis varmı diye oda yedıkule araştırmada tanıdık arkadaşının olduğunu soylemıştı. O gün hırsızlarla pazarlık yapmaya gittiğimiz de uzaktan bizi izlemiş ti. Neyse ki motor hırsıLar da değil de karakolda çıktı.karakoldaki sayyııııın çok değerli ..... larına 250 tl rüşvet vermek zorunda kalmıştık. Neyse 1 haftadır motora biniyorum biraz soğudum doğal olarak. Konuya geleyim
    Dün çalıştığım lokantaya biri gelmiş beni sormuş yukarı çıktım biri motorla gelmiş. Merhabalaştık
    Yok efendim motorunu hemen bulduk nokta atılı yaptık adrese vs vs 5 dk kendilerini övdü. Bende sonucu bekliyorum merakla... konu döndü dolaştı geldi paraya.. motorun çalındığı gün otoparkçı buna motoru bul seni görürüz demiş bu abide hiçbirşey yapmadan ( yapsa bile polis olduğu için görevi) gelmiş UTANMADAN SIKILMADAN benden 1000 ( bin ) tl istiyor ne verirsen ver de demiyor direk bin tl istiyor. Tabi ben bunu duyunca çıldırdım. Başladım bu şerefsize bağırmaya sesinide çıkartamadı sonuçta haraç almaya gelmiş. Bindi motora gitti it herif.
    Bunları yazmamın sebebi güzelim ülkemiz ne hale gelmiş görün. Şimdi ben motoru hırsızdan mı yoksa polisten mi korumalıyım !
    yaşadıklarınız midemi bulandırdı, ne hale geldik gerçekten hayret ediyorum.
    tekrardan geçmiş olsun.

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    Hepinize merhaba,
    hocam gelen polis bile olmayabilir. her türlü dolandırıcılık katakulli yapılır oldu artık.

neyse keşke o polisin ismi cismi olsaydı da şikayet edilebilseydi. bunlar da ne kadar aç gözlü, rüşvetçi haysiyetsiz olmuşlar. buarada motora dikkat et hırsızı gönderip motoru çaldırtmasınlar.
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

Hubalahubhub - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caponord 1200 adv
    Suc bizim millette neden mi?
    Allah din kitap diyerek senelerce din tuccarlarina goz yumduk. Allah dediler torpile goz yumduk Allah dediler oy verdik Allah dediler rusvet verdik Allah dediler canimizi emanet ettik bu boyl uzar gider kisacasi böyle insanlara senelerdir goz yumduk simdi o kanserli hucreler tum vucudu kapladi. Biz hala Allah diyene eyvallah demeye devam.

Yaptığı ibadetleri başkalarına göstererek, insanların sevgisini kazanmak, Hadis-i şerifte; (Dünyada riya ile ibadet edene, kıyamet günü, Ey kötü insan! Bugün sana sevab yoktur. Dünyada kimler için ibadet ettin ise, sevablarını onlardan iste denir) buyuruldu.
    mombohunter bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Yukarıda, motosikleti çalınan arkadaşın ilettiği yazılanlar ele alınırsa, "çarkların" nasıl işlediği açıkça anlatılmış. Burada yazılanlar ibret-i alem olmalı. 15 Temmuz destanları anlatılmadan önce, çok daha önemli olan kokuşmuş "çarklar" ın üzerine gidilmeli. Bence bu konu sabitlenmeli.

Motosikleti çalınan bizler polise gidip motorumu bul dediğimizde aslında ne kadar saf ve gerizekalı durumuna düştüğümüzü hep beraber görelim öğrenelim ve anlayalım

Asgari ücretten 506 lira kesinti oluyor. Maaşınız arttıkça bu kesinti de çoğalıyor. Bağkurlu iseniz 500 küsür lira prim ödüyorsunuz. Asgari ücretlinin cebine 1.700 küsür değil de 1.400 küsür girmesinin nedenlerinden biri polislere ödenen maaşlar.

huseyin. 'in yazdıklarına göre polise gidip "motorum çalındı bulur musun demek, bu işten bazı polisler, otoparkçılar ve hırsızlar binlerce lira kazanabilir. Ama kimse kazanmasın siz benim motorumu bulun, ben de gideyim, siz de "sakal" dan vazgeçip, bizlerden kesilen maaşla geçiminizi sağlayın" demek ile aynı şeymiş. Fazladan para kazanma durumundan polisler vaz geçerse o zaman hırsızlar bulunur. Fazladan para kazanmaktan polisler nasıl ve ne zaman vazgeçebilir bilmiyorum. Çok üzücü.

Sen motorun bulunması konusunda esnaflığın, tanıdıkların, azmin ve şansın sayesinde yırttın. Ama hasta olsan sağlık sektöründe tanıdığın yoksa ayvayı yedin. Pisi pisine öldün. Başkasının doktor tanıdığı var, daha ucuza daha iyi yerlerde muayene oluyor, sana yoğun bakımda yer yok denirken, ona denmiyor, hayatta kalıyor. Ama onun da motoru çalınsa bulamıyor. Herkes için aynı adalet bunun için lazım. İnsanlar bunun için çaba sarfetti, yürüdü.

Sözüm sana değil. Sen yırttın biz ne yapacağız.

"Motosikletim çalındı" şeklinde başlık açanlara doğrudan bu konu iletilmeli, bu konu sabitlenmeli.

mustick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R
    "Sonra yan komşumuz olan börekçi öğrenmiş durumu tanıma geldi benim Aksaray'da birsürü tanıdık hırsız arkadaşım var dedi "

Börekçi de bu tezgahın içinde gibi geldi.

fkambay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cb125e-mt 03 -cbr 250-ybr125-pcx125
    Alıntı mustick adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Sonra yan komşumuz olan börekçi öğrenmiş durumu tanıma geldi benim Aksaray'da birsürü tanıdık hırsız arkadaşım var dedi "

Börekçi de bu tezgahın içinde gibi geldi.
    olaya bakar mısın ? "hırsız tanıdığım var" ulan sanki övünülecek bir şeymiş gibi söylemiş hırsız olduğunu bildiğin arkadaşın varsa muhatap olmıcaksın onla selam bile vermiceksin

ernaltnts - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx
    Madem polis olduklarından eminsin, madem senden rüşvet istediler, dükkana geldi diyorsun yani görüntüsü her şeyi elinde mevcut git savcılığa şikayette bulun ki gereken cezayı alsınlar ve böyle bir şeye bir daha yeltenmesinler.

Alıntı Tefoo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam gelen polis bile olmayabilir. her türlü dolandırıcılık katakulli yapılır oldu artık.

neyse keşke o polisin ismi cismi olsaydı da şikayet edilebilseydi. bunlar da ne kadar aç gözlü, rüşvetçi haysiyetsiz olmuşlar. buarada motora dikkat et hırsızı gönderip motoru çaldırtmasınlar.
    Adam polis otoparkçıdan adını öğrendim. Zaten kızınca hemen gitti it..

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:49 ----------

Alıntı ernaltnts adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Madem polis olduklarından eminsin, madem senden rüşvet istediler, dükkana geldi diyorsun yani görüntüsü her şeyi elinde mevcut git savcılığa şikayette bulun ki gereken cezayı alsınlar ve böyle bir şeye bir daha yeltenmesinler.
    Şimdi sen bana diyorsun ki karakolda senden 250 tl rüşvet alan polislere bu iti şikayet et öylemi ? Aslında bende düşündüm ama.. sonra Türkiye'de olduğumu hatırladım ve bir sigara yaktım ağlanacak halime güldüm.
    kovboy03 ve espresso bunu beğendiler.

ernaltnts - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx
    Savcılığa şikayette bulunacaksın...

Alıntı fkambay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    olaya bakar mısın ? "hırsız tanıdığım var" ulan sanki övünülecek bir şeymiş gibi söylemiş hırsız olduğunu bildiğin arkadaşın varsa muhatap olmıcaksın onla selam bile vermiceksin
    Börekçi arkadaşa karakolda sordular kim bunlar diye o da polise direk bunu söyledi " abi arkadaşın motoru çalınmış benimde Aksaray'da tanıdık torbacı arkadaşlar var onlara sordum " poliste hiç sormadı gel bakalım kim bu torbacılar. Ne kadar komik değil mi.
    jimi_hendrix bunu beğendi.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Adam polis otoparkçıdan adını öğrendim. Zaten kızınca hemen gitti it..

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:49 ----------

Şimdi sen bana diyorsun ki karakolda senden 250 tl rüşvet alan polislere bu iti şikayet et öylemi ? Aslında bende düşündüm ama.. sonra Türkiye'de olduğumu hatırladım ve bir sigara yaktım ağlanacak halime güldüm.
    Bimer'e yaz o zaman dostum.Hem nasıl bir şehirde yaşıyorsun da bir tane karakol var şikayet edebileceğin?Bence ya sen hikayeyi çok yanlış anlattın arkasında durmuyorsun.

Alıntı Öz_Musti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yukarıda, motosikleti çalınan arkadaşın ilettiği yazılanlar ele alınırsa, "çarkların" nasıl işlediği açıkça anlatılmış. Burada yazılanlar ibret-i alem olmalı. 15 Temmuz destanları anlatılmadan önce, çok daha önemli olan kokuşmuş "çarklar" ın üzerine gidilmeli. Bence bu konu sabitlenmeli.

Motosikleti çalınan bizler polise gidip motorumu bul dediğimizde aslında ne kadar saf ve gerizekalı durumuna düştüğümüzü hep beraber görelim öğrenelim ve anlayalım

Asgari ücretten 506 lira kesinti oluyor. Maaşınız arttıkça bu kesinti de çoğalıyor. Bağkurlu iseniz 500 küsür lira prim ödüyorsunuz. Asgari ücretlinin cebine 1.700 küsür değil de 1.400 küsür girmesinin nedenlerinden biri polislere ödenen maaşlar.

huseyin. 'in yazdıklarına göre polise gidip "motorum çalındı bulur musun demek, bu işten bazı polisler, otoparkçılar ve hırsızlar binlerce lira kazanabilir. Ama kimse kazanmasın siz benim motorumu bulun, ben de gideyim, siz de "sakal" dan vazgeçip, bizlerden kesilen maaşla geçiminizi sağlayın" demek ile aynı şeymiş. Fazladan para kazanma durumundan polisler vaz geçerse o zaman hırsızlar bulunur. Fazladan para kazanmaktan polisler nasıl ve ne zaman vazgeçebilir bilmiyorum. Çok üzücü.

Sen motorun bulunması konusunda esnaflığın, tanıdıkların, azmin ve şansın sayesinde yırttın. Ama hasta olsan sağlık sektöründe tanıdığın yoksa ayvayı yedin. Pisi pisine öldün. Başkasının doktor tanıdığı var, daha ucuza daha iyi yerlerde muayene oluyor, sana yoğun bakımda yer yok denirken, ona denmiyor, hayatta kalıyor. Ama onun da motoru çalınsa bulamıyor. Herkes için aynı adalet bunun için lazım. İnsanlar bunun için çaba sarfetti, yürüdü.

Sözüm sana değil. Sen yırttın biz ne yapacağız.

"Motosikletim çalındı" şeklinde başlık açanlara doğrudan bu konu iletilmeli, bu konu sabitlenmeli.
    Şans.. evet gerçekten şans ve kısmet çünkü motorun sigortası atmış sonra hırsızlar kuytu bir köşeye bırakmışlar sonra almak İçin. Şans eseri polis bulmuş

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:54 ----------

Alıntı RoofRoof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bimer'e yaz o zaman dostum.Hem nasıl bir şehirde yaşıyorsun da bir tane karakol var şikayet edebileceğin?Bence ya sen hikayeyi çok yanlış anlattın arkasında durmuyorsun.
    İstanbul Sultanahmet teyim. Başka karakola gidersen bakmıyorlar orasına bağlı değil diye. Bimere bir kaç kez yazdım başka konu hakkında dönüş yapmadılar

Motosikleti
    Lifan LF150-9J
    Böyle düzenin ta ......

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)