Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

CG İLE UZUN YOLDA SELE SORUNU

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    kuba çita 150 gold
    Arkadaşlar öncelikle ben yeni üyeyim.Varsa hatamız af ola. Benim sizlere iki sorum olacak. Birincisi 2 ay önce aldığım Kuba Çita 150 Gold cg motorumla gezmeyi çok seviyorum ve sık sık uzun yola gidiyorum(git gel 250 km ortama). Daha önce kullandığım cup ve scooter motor ile yaşamadığım bir sorun çıktı oda selenin çok sert olması ve 100 kilometreyi geçince aşırı vibrasyon. Bunlara çözüm var mıdır yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kuba Ravan
    Minder koy

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Sevgili kardeşim, selenin süngerini değiştirebilirsin ya da jel sele yaptırabilirsin. Bu konuda internette pek çok kaynağa erişebilirsin. Bu değişim bir nebze olsa da rahatsızlığını giderir. 100 km üstü vibrasyona tam anlamıyla bir çözüm yok, tek silindirli bu tip motorların doğal karakteristiği.. Gidondaki denge topuzlarını daha ağırlarıyla değiştirmenin gidondaki titreşimi azalttığını okumuştum ama kendim deneyimlemedim, bunu da bir araştır bence. Dişli değişimiyle vibrasyonun azaldığını söyleyen de var, motorun şasiye bağlandığı yerlere titreşimi önleyici conta, somun vb uygulayan da var. En iyisi güvendiğin bir ustan varsa ona danışman..

Ha esegun semerunun kasigu ha ..... Fark etmez ,ikisi de abdest bozar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler