Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Racing Motosiklet ve vücut geliştirme sporu ilişkisi

Motovento
    REKLAM ALANI
    OguzhanMert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R
    Ben affınıza sığınarak kendimi bu konunun dışında tutuyorum çünkü Besyo ( Beden eğitimi spor yüksekokulu) öğrencisiyim. Ayrıca spor yapmanın verdiği özgüven ile motosiklet kullanmak harika bi duygu
    canberkm bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Dış görünüşe önem verildiğinin göstergesi. Fizikli görünmek, güçlü güzel makinada görünmek.
    İnsan nasıl istiyorsa öyle yaşar bana ne

Supersport kullanıcısı da değilim, lisansı sporcuyken bile vücut geliştirme işine girmedim.

mertcancbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bence asıl ilginç olan Racing motor ve Kuaför-berber salonu ilişkisi.Salonu açmak için sanırım devlet racing motor şartı koyuyor neredeyse her kuaför önünde bir supersport durmasının başka bir sebebi olamaz diye düşünüyorum.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı EmirŞengezer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim gözlemim bu tipler genelde peglere topukla basar ve ayakları 45 derece dışarıya bakar
    Üstü erkek goril, altı ördek duruşu...
    hayabusaxs bunu beğendi.

Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    Ben tam aksini gördüm.

Body building yapmış kafam kadar kolu var,
    scooter'a binmiş, scooter altında kaybolmuş.

O da hoş olmamış yani.
    Hamdım, piştim, hala hamım.

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Alıntı KTMDUKE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorcu ve motorlu farklı kavramlardır, birine amaç diğerine araçtır.
    Sporcu ve sporlu içinde aynı fark geçerlidir, biri kendi için diğeri başkası için uğraşır.
    İkisi birleşince aradaki uçurum oranı çok daha yükseğe çıkıyor.
    XS bir bele ve xl omuzlara sahip olan bir sporcu olarak, bodrum sıcağında dahil hiç bir zaman ekipmansız gezmedim. Aksini yapanda cahildir.
    Dostum tebrikler. Örnek alırlar inşallah. Ben de full ekipman ama rahatsız olmuyorum ter mer napalım, motor unutturuyor herseyi

Motosikleti
    .
    Alıntı kakare adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alıntıladım ancak en çok bu yazı dikkat çektiği içindi. Genel olarak;

Baya boş bi yazı olmuş.. Spor yaptığını söyleyebilmek için veya resim çekebilmek için vücut geliştirme yapıyolar demek aşırı sığı bi düşüncedir. Kimse birine bişey belli etmek için yoğun tempoda spora gitmez. Kendi mutlu oluyodur.
    Dans, müzik vs gibi şeyleri sayarken bunu oraya sokamaman çok saçma..

Tamamen şahsi görüşlerin üzerinden insanları belli kalıplara sokmuşsun.

Spor yapıp 10 dk sonra fotoğraf çekme olayına gelince, insanlar 6 ayda arnıld gibi olucağını falan zannediyo (yapmayanlar, bilmeyenler-boş bilgisiyle atıp tutanların hepsi zaten abartı vücut geliştirme güzel değil der, bilgini belli ettin.) Bunu bi hayat tarzı haline getirdiğin zaman anca fotoğraf çekilecek kıvama gelirsin. (hayat tarzı haline getirdiysen zaten seviyosundur, yalnız kaldığında da yapıyorsundur, deşarj oluyosundur.) Spor sonrası fotoğrafını paylaşan arkadaşların varsa engelle veya takipten çık. Kimse kimseyle zorunlu görüşmüyosa, çevreni şekillendirebilirsin. Ben öyle yapıyorum mesela

Vücut geliştirme kötü birşey demedim.

Ayrıca sadece spor yapanları değil insanları takip edeceğim sosyal hesap kullanmıyorum.

Yorumdan önce yazımı birkez daha okumanızı tavsiye ediyorum.

kakare - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR650FA
    Alıntı Kübra006 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vücut geliştirme kötü birşey demedim.

Ayrıca sadece spor yapanları değil insanları takip edeceğim sosyal hesap kullanmıyorum.

Yorumdan önce yazımı birkez daha okumanızı tavsiye ediyorum.
    Bence siz bi daha okuyun çünkü benim cevaplar sizin yazdıklarınıza karşı idi. Şimdi sizin cevabınız aradan seçmiş olduğun ''sosyal medya'' ve ''kötü demen''e karşı..

Ben söylediklerine karşı düşüncemi söyledim. Hatta tekrar okursan yazmış olduğun cümleleri de belirttiğimi görürsün.

Ben kendi yazdıklarım arasında da vücut geliştirmeye kötü diyosun dediğimi göremedim.

Ha bu arada ben öyle parmakla gösterilecek kadar değilim dip not düşeyim buraya.. Sadece bu iş saygı duyulması gereken bişey çünkü hiç kolay değil.
    DKN bunu beğendi.

Motosikleti
    .
    Yorumumu birkez daha okuyun,lütfen.

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Pipi meselesi
    Eski_kasa, canberkm ve braveguy bunu beğendiler.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı Lukocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dikkatinizi muhakkak çekiyordur. Her spor salonunun önünde içinde bir litrelik makine. Hemen her litrelik süren arkadaşta da bir kol kası merakı. Üstelik bu arkadaşlar kaslarını göstermek için midir nedir kask taksa bile asla mont giymezler. Psikolojik temeli hakkında görüşlerinizi merak ediyorum.

(İstisnaları hariç tutuyorum vücut geliştirme yapıp büyük motorlara binip çok düzgün ekipmanla dolaşan tanıdıklarım var. Sadece gördüğüm bir grup motorcu için yazdım. Spor faydalarını da asla küçümsemiyorum
    gösteriş merakı ve özentilik başgösterince böyle şeyler görmeniz normaldir zira 1 litrelik motor süren kişi tahminimce gerçek bir racing aşıklısı değildir ve özünde de spor yapmak umurunda falan olmayabilir.

insanları anlamaya çalışmayın bence çünkü onlar bile ne istediklerinin farkında değiller.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:40 ----------

Alıntı Salurbey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende o parantez içinde tanımladığınız grubun içindeyim.

Diğer ekip özeniyor öncelikle. Abilerine buyuklerine,sonra imkanı olunca gerçekleştiriyor.

Motor severlerin ortak kişilik özellikleri bulunuyor,gözlemleyin. Spor sever,hayvanlara ekstra ilgili,kayak,snowboard ve benzeri aksiyon dolu sporlar,aktiviteler. Bir kısmı da , bunları seviyor ama ekipmana vs önem vermiyor. Eleştiriyoruz, ekipmansiz motor kullanılmasın. Kası gosterecek kol kalmaz allah korusun.
    az önce bahçede sokak kedisine 2 yumurta pişirdim :D çenesi balon gibi şişmişti acıdım kediye :/ acaba yılanmı soktu.

bu arada bende spor severim, en son 4 sene önce mekik çalışmıştım kısa bir süre(1 ay falan emin değilim) ve 23 dakikada 705 mekik çekmiştim mekik sehbasında.

bench press ip atlama falanda çalışmıştım kuralsız bir şekilde.

Eski_kasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-03 660 / tvs apache 150
    Alıntı Lukocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dikkatinizi muhakkak çekiyordur. Her spor salonunun önünde içinde bir litrelik makine. Hemen her litrelik süren arkadaşta da bir kol kası merakı. Üstelik bu arkadaşlar kaslarını göstermek için midir nedir kask taksa bile asla mont giymezler. Psikolojik temeli hakkında görüşlerinizi merak ediyorum.

(İstisnaları hariç tutuyorum vücut geliştirme yapıp büyük motorlara binip çok düzgün ekipmanla dolaşan tanıdıklarım var. Sadece gördüğüm bir grup motorcu için yazdım. Spor faydalarını da asla küçümsemiyorum
    :D psikolojik temeli hakkında bilgi istiyosunda dostum asıl senin fakirlik ten mütevellit ortaya çıkan bu kıskançlık psikolojin için ne yapmak gerekir onu bir çözelim istersen ? :D isteyen istediği gibi davranır ben bu bahsettiğin gruba dahil hem motorumla hem yapmadığım spor ile dahil değilim de yani arkadaş bu nasıl bi soru kime ne ? ister kask takar ister pamuk takar ister mont giyer ister tişört vsvsvs ister ferro ile gider salona ister şahin ile . bu kadar rahatsız ettiyse seni demekki sende spor salonuna giden bi zatı muhteremsin. duşunu alınca git adamın yanına bilader senin psikolojini merak ediorum de ama ilk başta şu eziklik duygusunu üstünden 1 at valla bak moruk böyle zor yani. hadi eyw

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    + Hayrola Dayi oglu nerden böyle ?

-Badiden..

+Hee iyi bakam,reyzing motura biniyon ya laa oda badi oluyor..

-Dedigin dogru emme,badide lazim,moturla 2tur atarak bicepslerimi ancak dinlendiriyom,

+Ee bacak gibi kol yapmissin yetmezmi..

-60cm su an,moturu zaptetmek icin 70cm olmasi gerek..

+Hee anladim,sen daha iyi bilin dayioglu...

Not:ironi icerir..

Motosikleti
    gt250r
    Kimisi kahvecide gözlük takıp elinde kitapla kadınları etkilemeye çalışıyor,kimisi gece klüplerinde şişeler açarak,bunlarda böyle seviyor aynı zamanda motosikleti seviyolar.
    Birde ne olursa olsun bahsettiğiniz gibi dışarda gezerken belirgin kol kasları geniş ve iri omuzlarla birilerini etkilemek her erkekte spor yapmasına rağmen olacak birşey değil.Kendisinde bunu görüp emek verip para harcayarak istediği(istediğiniz değil) vücuda ulaşmış kişiye saygı duyulması gerekir.
    Tabi bazı tipler var robot gibi yürüyen,klasik 15tl ye aldıkları düz v yaka dar tişörtle herkes bana hasta tavırlarıyla gezen,bunlar bile sokakta bazı kesim kadınları etkiliyor. Sonuçta burası Türkiye,yok öyle geniş omuzlu,kaslı,yumuşak bakışlı,bol tişörtle şık bi şekilde giyinip aynı zamanda kültürlü,anlayışlı,yumuşak kalpli insanlar,varsada çok çok az. Bi çok kesim var bize ne kadar uzak ve itici gelsede bazılarının beklentisi böyle insanlar.
    Yüzlerce gerçek sanatçı yada çok yetenekli dj ler tanınmazken kerimcan denen elle tutulur hiç bir yeteneği olmayan değişik, bu ülkenin özellikle kadınları sayesinde milyonlar kazanıyorsa bence bu tip adamları ne ekipmandan dolayı nede çektikleri fotoğraflardan dolayı yargılamayın.
    Zeka seviyesi=talep=sonuç.
    viperking, DKN, jimi_hendrix ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Bir racing sever olarak genel tespitim,

Bu tip motorları kullanan büyük bir çoğunluk nispeten ucuza hızlı, güçlü ve dikkat çeken makina kullanmak için racing i tercih ediyor. Çok eminim ki, 60-70bin TL bandında piyasa yapabileceği güçlü bir araba bulsa motoru dakkasına bırakır.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    aynı kişileri üstelik bir de 600rr a terlikle binerken görüyorum, kolda kask... Kol kasları kafasından daha değerli, o yüzden kafaya değil kola takılıyor o kask...

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:39 ----------

Büyük bir kesim.Spor yaptığını söyleyebilmek,vücudunun resmini çekebilmek için spor salonuna gidiyor.Bu bir başarı değil,insanın kendine yaptığı hiç bir iyilik kendine ödülü olmamalı.

Dans,müzik,spor,gastronomi,diğer güzel ve modern sanatları,hobim olsun,dıştan çok kültürlü,hobi ve uğraş sahibi görünmek için değil yaşam kaliteni geliştirmek,ilgi alanını çektiği için sürdürebilirlik ile yapılmalı.

Yalnız kaldığında da o işle uğraşıyormusun?
    Seni mutlu ediyor mu? Bunlar önemli.

On dk sonra resmimi çekiyim herkes görsün dersen kusura bakma o vakit kaybı.
    Akşama bir tencere pilav,bir kilo baklava yersen o da kendinle çeliştiğini gösterir.

Ayrıca abartı vücut geliştirme hiç öyle auralı boksör vücudu gibi değil,biri belden paket lastiğiyle sıkmışta üstten şişmiş uçacak balon gibi duruyor
    sırf şu en son cümleden dolayı normal kiloma gelip vücutla uğraşmayı bıraktım. Ramazan bitince jimnastiğe dönecem.
    Kübra006 bunu beğendi.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

EldekiDebryj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUKE 200
    Şu racing kullananlarda ne çekti be. Racing apaçi, racing gösterişçi, racing serseri vsvs... Arkadaş her ekipmansız gezen racing mi kullanıyor, spor mu yapıyor? Niye sadece bu adamların yaptığı dikkatinizi çekip konuşma gereği duyuyorsunuz ki? Yapıyorsada yapıyor ne yapalım yani?
    kakare bunu beğendi.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Fatih'e genel anlamda takmış bir azınlık var.Sen de o gruptasın.

Arkadaş düşüncelerini paylaşıyor uzun olur kısa olur,hoşlanmıyorsan okumazsın,geçersin.

Canı sıkılan ciddiye almayıp,laf sokuyor.

Sizler çok mu kısa,net,yararlı düşünüyorsunuz..Bir üyede resmiyle alay etmişti.
    Forumda herkes eşittir,şu küçümseme tavırlanızdan vazgeçin,hoş olmuyor.
    DKN iyi üye severim kendisini sağolun var olun bazen sebepsiz yere bir insan başka bir insanı sevmeyebilir yani bu bence normal bir şey ama saygı olacak bu önemli.

hatta en önce insanın kendine saygısı olacak, birileri için şebeklik yapıyorsa o insan kendine saygı duymuyor demektir. (bazı eski mesajlarımdaki gibi felsefe yapabildimmi :D)

Alıntı EldekiDebryj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu racing kullananlarda ne çekti be. Racing apaçi, racing gösterişçi, racing serseri vsvs... Arkadaş her ekipmansız gezen racing mi kullanıyor, spor mu yapıyor? Niye sadece bu adamların yaptığı dikkatinizi çekip konuşma gereği duyuyorsunuz ki? Yapıyorsada yapıyor ne yapalım yani?
    kıskançlıktan mı yoksa? (şaka yapıyorum kızmayın) hava atma olayı genel olarak insanları kızdırabilir ve racing motorla çok hava atan oluyor o yüzdendir.

kanoburda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Rs 200
    Bende racing tarzi motor aldim.simdide badye baslicam.ama motorla alakasi yok.5 arkadas basliyoz.motor sadece bende var.ne sebeple olursa olsun spor olsun sonu.sebep onemli olmamali bence

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    DKN iyi üye severim kendisini
    sağ ol bende seni seviyorum fatih. birileri aklınca başka yerlere çekmeye çalışarak benim üzerimde antipati yaratmaya çalıştı. bu da dost ve sevgi dolu bu spora karşı nefret besleyenlere gelsin. biraz olsun sevdirebilirsek kendimizi ne mutlu.. en iyi dostumuz dambıllar. olmasaydı onlar, yine yalnızdık şu aralar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)