Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

AMBULANSA YOL AÇMA

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar bu ambulanslara yol açma konusunda motosikletler çok işe yarıyor. Hepimiz trafikte gördüğümüz ambulanslara 5 10 dk önden yolu açarak eskortluk yapsak çok işe yarar bence. Trafikte ambulans dibine gelmeden yol vermiyor bazılarımız ne yazık ki.

Bu da başıma gelen olay. Youtube'da birçok örneği var. Her motorcunun aklında bulunsun.

Olay anı 7.30

Tekerinize taş değmesin.
    Lazasker, AbiR1MiO, VECİHİ ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Övünmek için mi attın bu videoyu ?
    Hakkındır hocam
    Metrobüse önüme kırdın diyen motorcular yerine senin gibi adamlar olsaydı, sırtı yere gelmezdi bizim camianın.
    Gönlüne sağlık.
    tenereci ve VECİHİ bunu beğendiler.
    +299 Gitmek cesaret ister, Enduro yapmak yetenek.
    Cesaret aptalda da var, ama yetenek herkeste yok...
    -MrMud

Hocam biz motosikletler yogun trafikte şu ambulanslara yol açsak önden gerçekten hayatlar kurtulabilir. Paylaşma amacım buydu birileri izleyip aynısını yapsın diye.
    Diğer taraftan herkesin içinde bir övünme hırsı vardır belki onun esiriyim ben de bilmiyorum. Ama yüzümü plakamı adımı vs. hiçbir şeyi paylaşmayan ve paylaşmayacak bir insanım.

Teşekkür ederim güzel yorumunuz için lütfen sizler de uygulayın belki birileri için bir şeyler değişir.
    MrMud ve enescanatar bunu beğendiler.

AbiR1MiO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha "16 Yzf R125
    Güzel bir hareket tek hatan "Benim düşüncem yargılamıyorum." fazla korna basmışsın fren panik yaptırır dün çok küçük bir korna yaptım bayan debriyajı salıp az kalsın park halindeki motosikletleri deviriyordu az daha korna ile dikkat çektikten sonra el hareketleri daha münasip bence.
    tenereci bunu beğendi.

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Biri sizi aracıyla biçerse kanuni hiç bir hakkınız olamaz ben ambulansa yol açıyorum diye
    tenereci bunu beğendi.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    niyetini takdir etmekle beraber;
    trafikte sallanmayan bir motosikletin trafikte geçiş üstünlüğü olan sirenli mirenli kocaman bir ambulansın önüne geçerek yol açmaya çalışması işleri daha da karıştırabilir.
    Mustaphalanx, mgora, Osm@n ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Hocam 112 çalışanı olarak iyi güzel yapıyon da şerefsizin birine denk gelirsin kendin için kötü olur.Biz sirenle giderken itler korna çalıyor niye hızlı gidiyorsunuz diye seni kim bilir naparlar
    espresso, tenereci ve bursalıali bunu beğendiler.

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Ambulansı gören araç zaten yol veriyor, kendinizi komik ya da zor durumlara düşürmeyin, kendinize kanun dışı görevler yükleyip başınızı belaya sokmayın, kimseyle dalaşmaya gerek yok, ambulans şöförü ne yapacağını bilir, size ihtiyacı yok...
    Mustaphalanx, bursalıali ve mgora bunu beğendiler.

Vallaha başkanım komik duruma felan düşürmüyorum. Kimse de kıçına gelene kadar yol vermiyor. Ambulansda hastaneye yetişmesi gereken kişi karım çocugum annem babam oldugunu düşünüyorum . Böyle bir şey Allah korusun hiçbirimizin başına gelmesin ama durum bu millet oyun sanıyor bunu komik değil komik durumda hiç değil hatta ölümün olduğu yerde daha ciddi bir konu olamaz. Neyse tehlike konusunda haklısın Ankara'da atı alan mafyacılıkla uğraşıyor. Ama bazen de korkmamak lazım. Tehlikeli olduğuna katılıyorum ama keşke eğitim seviyemiz daha yüksek olsa da siren duyduğumuz an yolu ortadan yarıp hastaları ulaştırabilsek.

Ambulansın şoförü benden rahatsız olmadı bence. İşini bilmesiyle trafiğin alakası da yok ben takdir edilmek de istemiyorum. Bu olay riskli olabilir belki ama her yıl binlerce insan ambulans beklerken ya da hastaneye yetiştirilirken ölüyor. En azından bizim bunları yapıp paylaşmamız bile bir bilinç seviyesinin oluşumunu sağlar. Videodaki dolmuşcular gibi insanlardan da korkmakda yarar var.
    Ranay bunu beğendi.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı tenereci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vallaha başkanım komik duruma felan düşürmüyorum. Kimse de kıçına gelene kadar yol vermiyor. Ambulansda hastaneye yetişmesi gereken kişi karım çocugum annem babam oldugunu düşünüyorum . Böyle bir şey Allah korusun hiçbirimizin başına gelmesin ama durum bu millet oyun sanıyor bunu komik değil komik durumda hiç değil hatta ölümün olduğu yerde daha ciddi bir konu olamaz. Neyse tehlike konusunda haklısın Ankara'da atı alan mafyacılıkla uğraşıyor. Ama bazen de korkmamak lazım. Tehlikeli olduğuna katılıyorum ama keşke eğitim seviyemiz daha yüksek olsa da siren duyduğumuz an yolu ortadan yarıp hastaları ulaştırabilsek.

Ambulansın şoförü benden rahatsız olmadı bence. İşini bilmesiyle trafiğin alakası da yok ben takdir edilmek de istemiyorum. Bu olay riskli olabilir belki ama her yıl binlerce insan ambulans beklerken ya da hastaneye yetiştirilirken ölüyor. En azından bizim bunları yapıp paylaşmamız bile bir bilinç seviyesinin oluşumunu sağlar. Videodaki dolmuşcular gibi insanlardan da korkmakda yarar var.
    Hocam zaten ambulanslarda artık kamera var ısrarla yolda duranları emniyete bildiriyoruz.
    bursalıali bunu beğendi.

caddex - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw R 1200 GS Triple Black
    Arkadaşımızın niyeti çok güzel, ama uygulaması kötü sonuçlar doğurabilir. Sakince tekrar düşünmende fayda var kardeşim. Kendini tehlikeye atıyorsun ve yaptığın kanunen de doğru değil. Somut olarak ambulansa kazandırdığın süre zaten çok az. bununla kendini attığın tehlike oranını bir hesaba vurunca sen de ikna olacaksındır. Amaç yardımcı olmak ise, gidip kan vermek, organ bağışlamak daha önemli.

Saygılar, sevgiler
    mgora, Mustaphalanx ve bursalıali bunu beğendiler.

Caddex, haklısın. Ben insanların umursamazlığına tahammül edemiyorum sadece tepkimi de böyle gösteriyorum. Yorumundaki üslup için de teşekkür ederim. Özellikle organ bağışı konusunda ölmeyi beklemeden bağış yapmak istediğimizi belirtmemiz gerektiğine katılıyorum. Hayırlı akşamlar,

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beyaz renk enduro+ beyaz kask + yeşil yelekle yapsan olurda böyle denildiği gibi kendini fazla ekşına sokmuş motorcu. bi dallama yeter asfalta serilmene
    killingroad ve tenereci bunu beğendiler.

ceyhun383 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ESKİ bajaj discover 125 YENİ HONDA CB125E
    Hazır Gamarada açık Ambulansa yol açayımda Belki akşam haberlere çıkarım.

Motosikleti
    .
    Sırf havasına köyünün,yurdunun önünden geçerken siren çalan,selam kornası yapan veya yol boşken bunları rutin şekilde belli noktalarda uygulayanlar da var.

Biri çıkıp ambulansın boş olması vakaya gitmediği anlamına gelmez,belki acelesi vardır diyebilir.

Problem bunu yapan belli şahıslar,noktaya dönerken veya yol boşken köylüsüne,eşine dostuna selam vermek,geçtiğini bildirmek için yapıyor olması.

Benim tavsiyem ambulansı bile zor gören motosikleti hiç görmez,canını tehlikeye atma.
    tenereci bunu beğendi.

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R

Herkesin kendi işini yapması taraftarıyım.

Kaza olur da amcanın teki trafiği durdurmak yerine apar topar yolun kenarına almaya çalışır yaralıyı. Dur amca kırığı varsa felç bırakacaksın adamı diye azarlarsın, o da "yardım etmeye çalışıyoruz allah allah" diye çıkışır. O misal geliyor bana. Yapılan eylemin iyi niyetli olması, o eylemin doğru olduğunu göstermez.

Yardım etmek isteyenler için;

http://www.ilkyardim.org.tr/
    Mustaphalanx bunu beğendi.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Ambulansa yol açmaya kendimizden başlamak gerekiyor.
    Bu da önünden çekilerek olur.
    Orda kayıp düşseniz ambulansı engelleyen siz olacaksınız.
    Ambulans size mi yardım etsin, arkadaki hastayı mı yetiştirsin?
    Niyet iyi ama incelikleri düşünerek hareket etmekte fayda var.
    mgora, Mustaphalanx, zaferce ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Vallaha haberlere çıkmak çok zor değil kır bir garibanın önüne 2 küfür et 2 vur arabasına al sana haberlerdesin. Direk fiziksel kavga videom da oldu yayınlamak içimden gelmedi.

Bu arada yaptığım hareketin yanlış olduğundan çok trafik için sorumsuzluk olacağını özellikle kendi sağlıgım için fark ettirdiniz bana teşekkür ederim. Riskli olduğunu fark etmiyordum genelde bunu yaparken ama haklısınız dallama dolu ortalık.

Motosikleti
    Honda Activa 100 (2004)
    İçanadolu insanı çok yardımsever sanırım? Konya'ya gittiğimde 4tane arabanın ambulansın önünde ambulansa yol açmak için korna çaldığıma şahit oldum. Altlarındaki araba göstermese de sanırım oranın çok tanınmış kişileri olacak ki o dört arabanın önündekiler çekildi o 4 araba yol açmaya devam ediyordu. Çocukken trafik kurallarıyla ilgili ambulansa yol verme hakkında güzel mizah dolu bir video vardı. Adam ambulansa "Tamam yaaa ne selektör yapıyorsun, ambulansa da iyilik yapılmıyor yol açıyoruz sana daha ne istiyorsun işte" diye atar yapıyordu.

Niyet güzel ama gerisi çok iç açıcı değil. Bahsedildiği üzere daha iyi yöntemler de var. Kahramanlık güzel bir duygu ama doğru yapılmalı...

Tekerinize taş değmesin güzel insan
    tenereci bunu beğendi.

Ranay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr250r + Transalp
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ambulansa yol açmaya kendimizden başlamak gerekiyor.
    Bu da önünden çekilerek olur.
    Orda kayıp düşseniz ambulansı engelleyen siz olacaksınız.
    Ambulans size mi yardım etsin, arkadaki hastayı mı yetiştirsin?
    Niyet iyi ama incelikleri düşünerek hareket etmekte fayda var.
    hocam öyle diyorsunuzda orda devrilip düşmesi ile otomobilin kaza yapması,bir yere sürtmesi lastiğinin patlaması veya sürücüsünün fenalaşması da aynı şey değil mi ? yani motorlu arkadaş iyi niyetle çabalamış . Bir takım riskler tabi ki var ama bu motorlu arkadaş orda olmasa riskler yine var olacaktı .
    tenereci bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)