Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

17 yaş Motor onerisi

Motovento
    REKLAM ALANI

Abilerim selamun aleykum oncelikle ben a1 ehliyete kaydoldum bu 2 ay içinde alacagim Allahin izniyle şimdi Ben Cbr 125r buldum 2011 model başlamak için iyimidir sizce cussem iyi boy 1.80 2 sene elektrikli motor 1 sene kadar benzinli scooter surdum ufak yerlerde

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    cbr 125 gibi mobiletten bozma ss çakması 5-6 yaşında makineye okadar para bayılmadan ikinci el tertemiz bir ybr125 alabilirsin. yada bajajlara bak

LiseliMotorc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks Titanic 150-SPORT
    Aleyküm selam bende 17 yaşında bi kardeşinim cbr 125 gayet iyi bir motor kendini alıştırana kadar tehlikeli sürme derim. Çünkü grenaj masrafın olacaktır. Eğer kendine güvenmiyorsan bir takoz takabilirsin motosikletine. Ancak o kadar tecrübeye cbr 125 yeterde artar diye düşünüyorum.

Oncelikle teşekkur ederim yamaha ybr dusundum fakat yenileri 5500 6000 arasi burada En kotu 4750 5 cbr ile arasinda fazla bi fark yok fiyat olarak fakat cbr ss gorunumlu oldugu için biraz daha çekiyor beni

Motosikleti
    Honda CBR 500
    4-5 milyara cbr alacaksan bence alma masraflı bir motor olabilir, bütçene uygun bir şeyler bak derim.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı mehmetl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oncelikle teşekkur ederim yamaha ybr dusundum fakat yenileri 5500 6000 arasi burada En kotu 4750 5 cbr ile arasinda fazla bi fark yok fiyat olarak fakat cbr ss gorunumlu oldugu için biraz daha çekiyor beni
    4750'le alacağın bir super sport ama unutma.Apaçi motoru olduğundan her türlü şebekliği yapmıştır.Büyük ihtimal kilometresi de cüsselidir.SSlerin şekli filan çok cazip geliyor ama naked yada commuter motosikletlere bak derim.Yada alacaksan sıfır super sport al.

Abilerim selamun aleykum oncelikle ben a1 ehliyete kaydoldum bu 2 ay içinde alacagim Allahin izniyle şimdi Ben Cbr 125r buldum 2011 model başlamak için iyimidir sizce cussem iyi boy 1.80 2 sene elektrikli motor 1 sene kadar benzinli scooter surdum ufak yerlerde
    2.el bir motosiklete o parayı vereceğine sıfır alıp kullanman daha mantıklı 4.000 TL gibi bir rakama RK 125 modelini alıp daha iyi bi motor kullanmak varken 2.el kimin nasıl kullandığını bilmediğin bir motor almak çok mantıklı değil.

AbiR1MiO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha "16 Yzf R125
    Kesinlikle ve kesinlikle ss alıcaksan 0 veya 0a yakın az kullanılmış motor al cbr güzel makine güncel modellere bakıp az kmli bakımları düzgün yapılmış alabilirsin eğer bütçem yok diyorsan ybr 125 var gayet güzel görünüşlü ama hiçbir şekilde eski model bayada kmli ss alma sakın ha.

korkmazunal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF150
    4750 TL'ye CBR alana kadar 5500'e YBR alırım. Hiç değilse sorun yaşamam.

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Yahu gençler,

Kardeşimiz CBR 125 gibi hacim ve güç olarak harika bir başlangıç motoru seçmiş. ne karıştırıyorsunuz aklını yahu.

Hiç mi bir motora tutulmadınız aşık olmadınız. Hiç mi genç olmadınız.

Sevenlerin arasına girmeyin

Sevgili kardeşim,

Motordan iyi anlayan bir abin veya iyi bir ustaya kontrol ettirmek şartı ile CBR125 harika seçim. Heleki rengi kırmızı olursa tadından yenmez

Sevgilerimle

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Temizse al kardeşim.

Sen bakma motosikleti görmeden yorum yapanlara.

Sevdiysen,beğendiysen başkalarını dinleme mecburiyetin yok.

Ancak,beğendiğin motosikleti Okan abi'nin dediği gibi güzelce bir ustada kontrol ettir.

Oncelikle teşekkur ederim hepinize yanliş anlaşilmis 4750 ye cbr bulmadim ybr o fiyat alacagim cbr 6bintl pazsrlik yapmadim daha

Iyice gosterip almayi dusunuyorum

Motosikleti
    WR125R
    Bende 17 yaşındayım kardeşim , ybr ile 2 kere artçım varken düşürdüm motosikleti acemilik sağolsun. Birisi bakış kaçırdığım için virajda diğeride dik yokuşta tekere gelerek. İlla ki düşüreceksin o motosikleti. Ben her düştüğüm zaman iyikide cbr almamışım diyorum çünkü en az 2 kere grenaj parası vermiştim cbr olsa. Ybr de 50 km ile virajda düştüğüm zaman uğraştığım tek şey tekme atarak koruma demirini düzeltmek oldu Ben mt125 mi wr125 mi cbr125 mi diye düşünürken bir anda kendimi 2014 kasa ybr de buldum. İyi ki de bulmuşum diyorum fakat ben bu motosikleti geçici olarak aldım. 7 ay sonra a2 ehliyeti alır almaz büyüteceğim , çünkü 125 lik şehir içi ne kadar atik olsa da 50-60 km üstü hızlarda gazı verdiğin zaman o atikliği alamıyorsun. Cbr de ybr de 125cc olduğu için ben ybr alman taraftarıyım. Cbf de olabilir ikisi aynı klasmandaki motosikletler. Fakat gidip 2 ay sonra sıkılacağın cbr ye o parayı vermen taraftarı değilim. Ben ybr ile her viraj dönüşümde sınırlarımı öğrenmek için motosikleti daha da yatırıyorum viraja. Altımda bir cbr olsaydı grenajlara bir şey olmasın diye tin tin dönerdim o virajları eminim Motosikleti öğrenme aşamanı atlatmak için 1-2 ay süre gerekiyor bu sürede de düşsen bile masraf yapmayacak bir şey bakman senin için en yararlısı. Ha ben alırım sıkılmam , grenaj parası sıkıntı değil diyorsan al tepe tepe kullan cbr yi , yakışıklı makine

Motosikleti
    CRF 1000L Africa Twin
    Şimdi ybr nerede cbr nerede. Arkadaş cbr 125'i beğenmiş. Uyarılar önemli bence de. Lokurtu bir motor alma elbette kardeşim. Ama baktığın zaman beğeneceğin "işte benim motorum" diyeceğin birşey al elbette. Temizini bulmak kaydıyla cbr 125 güzel seçim.
    Kazasız sürüşler
    Graywolf bunu beğendi.

sadraf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200
    Ss ler icinde grenaji en ucuz olan marka model cbr diye biliyorum o yuzden ciddi bir sey odemezsin. Aklinda cbr varsa al onu.

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    ss'nin 125'i alınmaz. Gereksiz pahalı. Bide acemisin düşünce o grenajlar bi sürü para. git ybr veya türevinde bişey al.

Motosikleti
    Mondial 100 MG Superboy
    Alıcaksanda eski kasa cbr 125r alma yav çünkü gerçekte gördüğünde o kadar güzel gelmeyebilir baya ince bir motosiklet

Motosikleti
    KYMCO PEOPLE S 200
    İnce yada kalın olması bir şeyi değiştirmez. YBR iyi makinadır

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Msx daha iyi bir secim olabilir

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)