Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

katlanır plakadan ve tepsi plaka değil diye ceza yedim 850 tl

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı Öz_Musti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim saçma bulduğum ve bu sebepten karşı olduğum durum şu;

Aktif olarak adam öldüren, kazaya sebep olan, cana kast edenve trafiğin içine eden ceza tutarları az, ya tamam olmasa iyiydi ama oldu işte tipinde cezaların tutarı fahiş.

Adam aşırı hız yapıyor. Katil birazdan birilerini biçecek. Tutar 400. Yine başka bir kelle biçici barzo açıkça cinayet işlemek için kırmızıda geçiyor. Ceza 205 (Peşin ödersen 154 TL)

Gece karanlıkta arka ışıkları, farları falan yanmayan bir kamyon veya traktör. Öldürmeye programlı. Ceza 71 TL

Asli kusurlu olarak adam öldürdün. Cinayet. Birine uyuz oldun arabayla gazladın çiğnedin. Ceza 1 yıl. (sabıka yoksa yarıya indir, kravat tak 3 ay)

Çekirdek-gazoz parasına adam öldürülüyor.

Plaka yuvarlakmış-kareymiş. Kim ölmüş yuvarlak plakadan. Kimin ocağı sönmüş APP den. 7 gün içinde plaka takmamak. Tamam unutmuşuz işte. Ceza 876!!

Yani git adamı öldürenleri yakala. Plakayla niye uğraşıyorsun. Makas atan adamı kimse görmez, motor plakası oldumu herkes uşağa. Olmazki.

Yanlış.
    Sizin hatanız konuyu mantık çerçevesinde değerlendirmeniz. Bunlar hep duygusal ($) konular.
    Herkese aynı ceza söz konusu. Fabrikatör de olsa, asgari ücretli de aynı ceza. Ne oluyor, parası olmayan maaşının yarısı kadar ceza yiyor, parası olan 26 kere ceza ödeyip 27. kazasında polis şehit ediyor.
    Duygusal düşünün. Mantık kaldırmaz bunları.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Bence de yetersizler ama sana ceza kesmeleri ile alakası yok tabi ki...

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    caddex bunu beğendi.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cezaların dengesizliği saçmalığına katılmamak elde değil. Ama bir kusur varsa da kesinlikle cezanın yazılması taraftarıyım. Cebinden ya da canından gitmedikçe akıllanmıyor bizimkiler. Elbette tercih cebinden gidip akıllanması olacaktır.

Cezaların dengesizliğine gelince Öz_Musti gerçekten haklı. Yanlış hatırlamıyorsam Amerika'da bir araç sürücüsü motosiklete çarptı ve kaza sonrası tavrından dolayı da 17 yıl ceza aldı (17 den emin değilim) Bizde ise direkt cinayet olarak sayılması gereken şeylerin bile neredeyse sıfır ceza denecek komik cezalarla (güya) cezalandırıldığını görüyoruz. Motosikletin mesela kapısı yok diye çalınmaya müsait olduğunu ve bundan dolayı cezasının bir otomobil hırsızlığından çok daha düşük olduğunu söylemişti bir polis.

Cezanın mantığı caydırıcı özelliğinin olması ve toplumda düzenin bu yolla sağlanmasıdır. "Nasıl olsa af çıkacak, nasıl olsa çok az ceza yer çıkarız" diyerek pişkin pişkin yapıyorlar istediklerini. Acı olan ise gerçekten kısa sürede çıkıyor olmaları.

Aktif olarak adam öldüren, kazaya sebep olan, cana kast edenve trafiğin içine eden ceza tutarları az, ya tamam olmasa iyiydi ama oldu işte tipinde cezaların tutarı fahiş.

Adam aşırı hız yapıyor. Katil birazdan birilerini biçecek. Tutar 400. Yine başka bir kelle biçici barzo açıkça cinayet işlemek için kırmızıda geçiyor. Ceza 205 (Peşin ödersen 154 TL)

Gece karanlıkta arka ışıkları, farları falan yanmayan bir kamyon veya traktör. Öldürmeye programlı. Ceza 71 TL

Asli kusurlu olarak adam öldürdün. Cinayet. Birine uyuz oldun arabayla gazladın çiğnedin. Ceza 1 yıl. (sabıka yoksa yarıya indir, kravat tak 3 ay)

Plaka yuvarlakmış-kareymiş. Kim ölmüş yuvarlak plakadan. Kimin ocağı sönmüş APP den. 7 gün içinde plaka takmamak. Tamam unutmuşuz işte. Ceza 876!!

Yani git adamı öldürenleri yakala. Plakayla niye uğraşıyorsun. Makas atan adamı kimse görmez, motor plakası oldumu herkes uşağa. Olmazki.

Yanlış.
    ben bunları yazmak istemedim sonra çok fazla salaktan çok fazla tepki geliyor ve malum dahada fazlasıyla koyunluk yapıp başdaki yorumları takip ederek yorum geliyor o yüzden böyle yorumları sizin gibi akıllı insanlara bıraktım, ben hatta o kadar bıktım ki bu ülkenin durumlarından bunları yazmak için bile halim kalmadı çünkü hiç bir şey değişmicek
    crxforever bunu beğendi.
    insta: veli_montana_

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K

Yanlış.
    Plakasız yada plakası okunmayacak şekilde bombalı motorlar mı,yayayı ezip kaçan mı istersin.

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Bu polislerin çoğunu gram sevmemekte haklı olduğumu görüyorum sürekli.

WannaBeFree - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Haklı ya da haksız ol farketmez,bu ülkede popülizmin dibine vuran kazanır.idari cezayla adli cezayı aynı kefede incelemek neyin kafası.

Alıntı WannaBeFree adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haklı ya da haksız ol farketmez,bu ülkede popülizmin dibine vuran kazanır.idari cezayla adli cezayı aynı kefede incelemek neyin kafası.
    Olay bir bütün olarak cezaların tutarsız ve bazı yerlerde yetersiz bazı yerlerde de gereksiz derecede yüksek olması.

Madem yanlış kafada inceledik, doğru kafadaki yorumunuz nedir merak ettim?

Plaka konusundaki hassasiyet ne zaman arttı.bombalı eylemler incelendiğinde çoğunda app plaka çıktı vs.tabi daha önceleri F harfini E yapma,bi rakamı kapama,3 ü 8 yapma olaylarıda ücretli geçişleri beleşe getirmek,kameraya yakalanmamak için baya bi kullanıldı.bunları sen yapmamış olabilirsin,ama bu sana kuralları esnetme imkanı tanımaz.niyet okuyuculuğu yapmak çözüm değil.diğer konu adam plakadan bahsederken olayı ölümlü kazaya getiriyor.iki konunun ne alakası var birbiriyle.bir mahkemenin karar verdiği taksirle veya kasten adam öldürme olayının cezası yeterli değil diye tüm kuralları iptal edelim o zaman.

Ölümlü kazada verilen ceza değil ki arkadaşın bahsettiği. Mesela akşam vakti lambalar tamamen kapalı gezmenin cezasının bir plaka cezasının çeyreği bile olmaması orada bahsedilen. Ki arkadaşa şu noktada katılıyorum. Bence akşam vakti ışıkları kapalı gezmek cinayete teşebbüstür. Keza o halde yapılan kazaya da ben kaza demem. Buradaki çelişkiden bahsediyoruz sadece.

Asıl sizin bahsettiğiniz birden fazla kritere bağlı ve kararla çıkartılan bir ceza ile sabit ve şartları ile miktarı belli cezalar arasında kıyaslama yapmışız gibi göstermiş olayı. Ben şahsen öyle bir şey yapmadım.
    Salurbey bunu beğendi.

Ben sizin mesajlarınızı kastetmedim zaten,yukarıdaki bazı mesajlarda bariz şekilde duruo yapılan karşılaştırmalar.plaka üzerinde yapılan oynamalar PTS (plaka takip sistemi) nin çalışmasını engeller.bu durum aranan şüpheli araçların yakalanmasını kötü yönde etkiler.bizim yaptığımız küçük değişiklikler bizce zararsızdır.ancak pts'nin iş yoğunluğunu arttırır.bu da telafisi mümkün olmayan sonuçlar doğurabilir.bu yüzden plaka ile ilgili cezalar yüksek.amacım tartışma değil.kural koyucu değilim ama bende uymak zorundayım.iyi günler dilerim.

caddex - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw R 1200 GS Triple Black
    Trafik kuralları belli, açıp herkes okuyabilir. Buna aykırı davranıyorsan, bunun da bedelini kabul etmiş sayılırsın. Kendim alkol kullanmıyor olmama rağmen bir gece 0.53 promil ile. 0.03 fark ile ki 10 metre yürüyüp derin nefes alsam yetiyormuş, ehliyeti vermişliğim var 6 ay. doğrusunu yaptığını söylemiştim polise de. Ancak aynı polisin, çalınan motorlara, motorculara ve insanlara karşı işlenen suçlara o kişinin gücü ve itibarı ölçüsünde kayıtlı veya kayıtsız kalması da bu kural tanımaz arkadaşların davranışından farklı değildir.

Alıntı mfBulut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ölümlü kazada verilen ceza değil ki arkadaşın bahsettiği. Mesela akşam vakti lambalar tamamen kapalı gezmenin cezasının bir plaka cezasının çeyreği bile olmaması orada bahsedilen. Ki arkadaşa şu noktada katılıyorum. Bence akşam vakti ışıkları kapalı gezmek cinayete teşebbüstür. Keza o halde yapılan kazaya da ben kaza demem. Buradaki çelişkiden bahsediyoruz sadece.

Asıl sizin bahsettiğiniz birden fazla kritere bağlı ve kararla çıkartılan bir ceza ile sabit ve şartları ile miktarı belli cezalar arasında kıyaslama yapmışız gibi göstermiş olayı. Ben şahsen öyle bir şey yapmadım.
    :((())))))) çok komik bir sistem var gerçekten hiç makas atmaktan ceza yiyeni görmedim ama etraf motosiklet egzozuna cezalarla dolu, motosiklet egzozunu söküp direk megafon bile taksan doğan şahin kadar yüksek rahatsız edici gürültü yapmıyor ama işte sen takarsın kdv sini bile ödeyip akrapovic polis ceza yazar, keko o paraya bir araba alır ortalıgın **** ***** ama ona hiç bir şey olmaz

Redneck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Plaka yoksa potansiyel şüphelisiniz,çok da şaşırmamak lazım aslında,terör eylemlerinin tavan yaptığı bu zamanlarda bizler gibi suratı kask içinden bile gözükmeyen kişilerin daha dikkatli olması lazım bence,hala OHAL kapsamındayız hatırlatırım.

banro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CGL125-CBX250-XL700-CBF150-GW250
    Polis arkadaşı tebrik ediyorum. Bence böyle motorlar bağlanmalı. Hatta egzozu hayvan gibi bağıran motorlar benzin dökülüp yakılmalı.Kimsenin sahtekarlık yapma başkasını rahatsız etme hakkı yok. Apaçilik yapıp burada ağlaşanlara sadece gülüp geçiyorum.
    bursalıali bunu beğendi.

Alıntı 4till4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu polislerin çoğunu gram sevmemekte haklı olduğumu görüyorum sürekli.
    yaa prim mi alıyor yoksa kota mı dolduruyor her ne yapıyor bilmiyorum ama hiç bir şey yoksa bile işini yaptığını sanıyor, yetersiz derken burdan bahsediyorum, yakalayabildiği kolay lokmalara ceza kesiyo, 1 km ilerden tofaş geliyo ama polisi görünce elektronik egzozu kapatıyo ama polis bunu anlamıyo aşşağı egilip baksa görse gene bilmiyor anlamıyor, polis bunu saldıktan sonra bu kekolar eşşek gibi sürmeye çok fena gürültü yapmaya devam ediyor, bu polisler gibi milyonlarcası bu forumda da var beni haksız gören oh iyi olmuş diyen iyi insanlar, iyi olmak bir şey değilki herkez iyi

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    1 kurallara uymak toplumun selameti için iyidir.
    2 kuralları çiğnemenin cezası vardır.
    3 kuralları çiğneyip de bir de buna isyan etmek saçma bir durumdur. madem ağlayacaksın kuralı çiğneme o zaman. gelip motoruna başkası mı taktı katlanır plakalığı.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı velizrsln adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pazar günü kortejde giderken dinlenmek için sağa çektik hemen bir şahin geldi yazdı cezaları, yunuslar haric diğer bütün trafik memurları yetersiz

kardeş plakanı bezle çaputla kapat alacağın ceza 90 lira..ama bu katlanır plaka ciddi suç trafik kanununda..

ben plaka grubun bir kısmını kapatırım..suçum neyse bedelinide öderim...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı velizrsln adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaa prim mi alıyor yoksa kota mı dolduruyor her ne yapıyor bilmiyorum ama hiç bir şey yoksa bile işini yaptığını sanıyor, yetersiz derken burdan bahsediyorum, yakalayabildiği kolay lokmalara ceza kesiyo, 1 km ilerden tofaş geliyo ama polisi görünce elektronik egzozu kapatıyo ama polis bunu anlamıyo aşşağı egilip baksa görse gene bilmiyor anlamıyor, polis bunu saldıktan sonra bu kekolar eşşek gibi sürmeye çok fena gürültü yapmaya devam ediyor, bu polisler gibi milyonlarcası bu forumda da var beni haksız gören oh iyi olmuş diyen iyi insanlar, iyi olmak bir şey değilki herkez iyi
    Onların tek derdi faso fiso şeylere düzgün insanların ufak hatalarına büyük cezalar kesmek.Her gün görev bölgemizde özel mülke izinsiz girip yanlayan,gazlayan araba ve motosiklet sürücülerine hiç bişey yapmayıp maksimum hadi gidin demeleri buna örnektir.Düz boru çekmiş ilçeyi ağlata ağlata gelen civic i yada heryerinden belli olan egzozu sökük apaçi scooterini kaskı bile olmamasına rağmen görmezden gelip katlanmamış halde olan katlanır plakaya ceza kesmek bunlardan biridir.Anlatacak çok şey varda neyse.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)