Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Şaseyi Demirciye Satmak Hk.

Motovento
    REKLAM ALANI
    ByYlmzZz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bir Süre Yok
    beyler motorumu topladım çalışmadı.bende motor bloğu ve tesisat dışında kalan tüm parçaları demirciye satmak istiyorum.sizce sokaktan geçenlere mi yoksa bi hurda toplama merkezine mi satmalıyım?ve ortalama ne kadara satarım sizce?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    demir hurdasının kilosu 75 kuruş civarı olması lazım.
    ama şasesi numaralı, ruhsatlı bir aracı trafikten düşürmeden satamazsın.

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok

üzüldüm.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Üzdün beni abdu...
    Harbi üzdün.
    Hırsız derdi ile ayrı uğraştın, motor derdi ile ayrı uğraştın.

Gruptan soğuk durma, iyice üzme.

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Niye çalışmadı ki motor? Düzeltilemez bir sorun muydu ki? Bir daha düşün bence.

Sorunun cevabına gelirsek;
    Öncelikle hurdaya ayırmak için yapman gereken işlemler olacaktır. Elinde plaka ve ruhsatla emniyete gitmen gerek. Ayrıntıları tam bilmiyorum. Bir miktar para vermen gerekebilir.
    Hurdacı yerine çıkma parça olarak satarsan daha yüksek fiyattan verirsin. Ama biraz uğraşman gerek.
    Hurdacıya satmak istersen pek para etmez. Çeliğin kilosu 50-75 kuruş falan. Zinciri, dişlileri, pedalları, bütün çelik parçaları tartıp toptan fiyat verirler sana. Bloğu satmayacağını söylemişsin. En çok para edecek parça o aslında. Aluminyumun kilosu çeliğin 4-5 katı.
    Netice olarak hurdacının sana vereceği para bloğu satmazsan yaklaşık 50 lira olur. Parça parça satmak daha mantıklı olacaktır.

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    demir parasına satmak pek tutmaz. sahibinde falan koy belki yedek parça olarak ihtiyacı olan vardır.

Motosikleti
    Bir Süre Yok
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    demir hurdasının kilosu 75 kuruş civarı olması lazım.
    ama şasesi numaralı, ruhsatlı bir aracı trafikten düşürmeden satamazsın.
    üstad sigorta parasını almak için bile zaten hurdaya çıkarıcam.(ama şu an plakalı olduğu için yine de hurda fiyatına satışta)

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:34 ----------

Alıntı MD.Murat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    üstad şimdi sıralanmış halini görünce bende verdiğim emeğe üzüldüm :( ciddi anlamda çok şeyi öğretti bana ama verdiğim tüm emek tek bi düğmeye basınca çöp oldu

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:35 ----------

Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üzdün beni abdu...
    Harbi üzdün.
    Hırsız derdi ile ayrı uğraştın, motor derdi ile ayrı uğraştın.

Gruptan soğuk durma, iyice üzme.
    kardeşim çilem bitmedi.herşey tekrar motor sürebilmek rüzgarı hissetmek içindi.Allah nasip etmeyince olmuyor demek ki.biliyosun aylar önce başladım kaportasından mekanik herşeyine kadar baştan dizdim motoru ama bir defa bile şu grup sürüşüne gelemedim çayını da içemedim

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:36 ----------

Alıntı mustafa_325 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Niye çalışmadı ki motor? Düzeltilemez bir sorun muydu ki? Bir daha düşün bence.

Sorunun cevabına gelirsek;
    Öncelikle hurdaya ayırmak için yapman gereken işlemler olacaktır. Elinde plaka ve ruhsatla emniyete gitmen gerek. Ayrıntıları tam bilmiyorum. Bir miktar para vermen gerekebilir.
    Hurdacı yerine çıkma parça olarak satarsan daha yüksek fiyattan verirsin. Ama biraz uğraşman gerek.
    Hurdacıya satmak istersen pek para etmez. Çeliğin kilosu 50-75 kuruş falan. Zinciri, dişlileri, pedalları, bütün çelik parçaları tartıp toptan fiyat verirler sana. Bloğu satmayacağını söylemişsin. En çok para edecek parça o aslında. Aluminyumun kilosu çeliğin 4-5 katı.
    Netice olarak hurdacının sana vereceği para bloğu satmazsan yaklaşık 50 lira olur. Parça parça satmak daha mantıklı olacaktır.
    üstad hırsızlar 4 defa çalmaya çalıştı biri becermek üzereydi son anda Allah halimize acıdı da çalınmadı.haftalarca motorun başında nöbet tuttum sağlığımdan oldum çalınmasın diye.üstüne üstelik motor çalışmayınca 2 ay kadar da kendi evimde kendime bakmadığım kadar iyi baktım her parçasına.tornalara git gel parası bile blok parası kadar tuttu nerdeyse..üstüne evli olunca eşimde bıktı artık.yani anlayacağınız en hızlı şekilde paraya çevirip motosiklet rüyasına son vericem.
    4 teker hastası,2 teker aşığı,tek teker hayali

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Çay içmek için motorun olmasına gerek yok dayıoğlu, gel bi ara mutlaka.
    Şansına küfür ederiz
    Ucuz yollu kafana gore biseyler bakarız, sen motor iste yeterki halledilir çerez parasına

Motosikleti
    Bir Süre Yok
    Alıntı matrax33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    demir parasına satmak pek tutmaz. sahibinde falan koy belki yedek parça olarak ihtiyacı olan vardır.
    üstad onlar uzun iş.benim garajım ya da muhafaza edeceğim alan yok.toplayıp dışarıya koyayım desem kilitlesem.bu seferde aylarca dışarda çocukların ya da motoru çekemeyenlerin gazabına urayacak çıkmazın içindeyim.son bi çare hurda parasına malum siteye koydum motoru.alıcı çıkarsa tüm sorunlarını anlatacağım.(sadece şanzıman ve marş motoru değişecek oysa)

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı ByYlmzZz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    üstad sigorta parasını almak için bile zaten hurdaya çıkarıcam.(ama şu an plakalı olduğu için yine de hurda fiyatına satışta)

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:34 ----------

üstad şimdi sıralanmış halini görünce bende verdiğim emeğe üzüldüm :( ciddi anlamda çok şeyi öğretti bana ama verdiğim tüm emek tek bi düğmeye basınca çöp oldu

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:35 ----------

kardeşim çilem bitmedi.herşey tekrar motor sürebilmek rüzgarı hissetmek içindi.Allah nasip etmeyince olmuyor demek ki.biliyosun aylar önce başladım kaportasından mekanik herşeyine kadar baştan dizdim motoru ama bir defa bile şu grup sürüşüne gelemedim çayını da içemedim

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:36 ----------

üstad hırsızlar 4 defa çalmaya çalıştı biri becermek üzereydi son anda Allah halimize acıdı da çalınmadı.haftalarca motorun başında nöbet tuttum sağlığımdan oldum çalınmasın diye.üstüne üstelik motor çalışmayınca 2 ay kadar da kendi evimde kendime bakmadığım kadar iyi baktım her parçasına.tornalara git gel parası bile blok parası kadar tuttu nerdeyse..üstüne evli olunca eşimde bıktı artık.yani anlayacağınız en hızlı şekilde paraya çevirip motosiklet rüyasına son vericem.
    bence sen yorulmuşsun, motoru trafikten çek ve bir köşeye koy sonra devam edersin olmaz mı? sonradan pişman olmayasın?

Motosikleti
    Bir Süre Yok
    Çay içmek için motorun olmasına gerek yok dayıoğlu, gel bi ara mutlaka.
    Şansına küfür ederiz
    Ucuz yollu kafana gore biseyler bakarız, sen motor iste yeterki halledilir çerez parasına
    sana zaten sözüm var atlıcam şenolun ya da hüseyinin arkasına (alırlarsa) gelicem yanına kardeşim.çerez parasına gelince , olm çerez parası da kalmadı ya la

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:43 ----------

Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence sen yorulmuşsun, motoru trafikten çek ve bir köşeye koy sonra devam edersin olmaz mı? sonradan pişman olmayasın?
    üstad burada mr.mud ne çektiğimi çok iyi bilir yorulmayı geç yorulak hafif kalır.herşey şu motor hayatıma devam etmek içindi de o da olmadı kısmet.maddi imkanlar düzelince Allah da nasip ederse çinli almadan yola devam edebilirim inşAllah

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    sarfettiğin emeği yeni gördüm,
    hayalleri kilosu 75 kuruştan satmak üzücü bir durum.
    1967 model bi mz ile çok uğraştım, en son karbüratörü de elimde kalınca demir parasına sattım hurdacı komşuya.
    bazen tadı kaçınca ısrar etmemek gerekiyor, canın sağolsun.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı ByYlmzZz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sana zaten sözüm var atlıcam şenolun ya da hüseyinin arkasına (alırlarsa) gelicem yanına kardeşim.çerez parasına gelince , olm çerez parası da kalmadı ya la

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:43 ----------

üstad burada mr.mud ne çektiğimi çok iyi bilir yorulmayı geç yorulak hafif kalır.herşey şu motor hayatıma devam etmek içindi de o da olmadı kısmet.maddi imkanlar düzelince Allah da nasip ederse çinli almadan yola devam edebilirim inşAllah
    ben zamanında (18.03.2016) 3500 lira parayla ne alsam diye düşünüyordum. sıfır çinli mi(125mh drift) alsam yoksa ikinci el hint malı mı(tvs apache) alsam diyordum ve gittim 3400 liraya sıfır mh drift yerine 3250 liraya ikinci el hint malı aldım ve memnunum.

ama bilemiyorum, mh drift alsam oda çinli sınıfının sağlam motorlarından diyorlar.

....şimdi senin motorun neyi bozuk? :D şaka yaptım, bir tamirci yok mu durumu anlat ona belki hurdaya satmaktan daha kazançlı bir teklif yaparlar.

motoru toplatıp hurdaya satmaktan daha çok kar edebilirsin belki.
    ByYlmzZz bunu beğendi.

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Hurda toplama yerlerine satarsan 3 5 kuruş daha fazla alırsın. Motor kaç kmde ve markası ney merak ettim

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Kardeşim ben ne çile çektiğini iyi biliyorum, hatta bizim çocukların hepsi biliyor.
    Sana zaten önceden de çok dedim helal olsun ben olsam çoktan 2 litre benzinle yakmıştım sinirden felan diye.

Hatta yengemin bile emeği var o hayırsız makinada

Eğer motor sevdasından vazgeçmeyip devam edersen, çerez parasına kozmetik hasarlı, bloğu temiz biseyler ararız, kozmetik işinde usta oldun zaten bu tiger sayesinde.
    Çerez parası bile kalmadı diyosun ama bi şekilde halledilir o meblalar ufacık tefecik şeyler.
    Sigorta felan yapmasan kapıda yatsa bile içini rahatlatır moralini düzeltir.

Ha yenge kesinlikle olmaz istemiyorum artık felan derse orası bizi aşar, hatta senide aşar

Ama ben gerçekten vazgecmeni istemem.
    O kadar emeğin karşılığı, nasip değilmiş deyip pes etmek olmamalı.

Ben demiştim... Geçmiş olsun ama cidden ben demiştim, üzüldüm

Motosikleti
    Bir Süre Yok
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sarfettiğin emeği yeni gördüm,
    hayalleri kilosu 75 kuruştan satmak üzücü bir durum.
    1967 model bi mz ile çok uğraştım, en son karbüratörü de elimde kalınca demir parasına sattım hurdacı komşuya.
    bazen tadı kaçınca ısrar etmemek gerekiyor, canın sağolsun.
    tam olarak tek kelimeyle 'hayalleri kilosu 75 kuruştan satmak üzücü bir durum' teşekkürler üstad

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:54 ----------

Alıntı bursagsli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hurda toplama yerlerine satarsan 3 5 kuruş daha fazla alırsın. Motor kaç kmde ve markası ney merak ettim
    kanuni tiger 250 motor 41 binde piston sıfır gibiydi segman yaptırtım ve taktım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:55 ----------

Kardeşim ben ne çile çektiğini iyi biliyorum, hatta bizim çocukların hepsi biliyor.
    Sana zaten önceden de çok dedim helal olsun ben olsam çoktan 2 litre benzinle yakmıştım sinirden felan diye.

Hatta yengemin bile emeği var o hayırsız makinada

Eğer motor sevdasından vazgeçmeyip devam edersen, çerez parasına kozmetik hasarlı, bloğu temiz biseyler ararız, kozmetik işinde usta oldun zaten bu tiger sayesinde.
    Çerez parası bile kalmadı diyosun ama bi şekilde halledilir o meblalar ufacık tefecik şeyler.
    Sigorta felan yapmasan kapıda yatsa bile içini rahatlatır moralini düzeltir.

Ha yenge kesinlikle olmaz istemiyorum artık felan derse orası bizi aşar, hatta senide aşar

Ama ben gerçekten vazgecmeni istemem.
    O kadar emeğin karşılığı, nasip değilmiş deyip pes etmek olmamalı.
    yengeni görmen lazım bir hevesli anlatamam motoru şaseye 2.5 saatte bağladık çocuk gibi heyecanlı hadi bas marşa daha gezicez diyo.ben de daha da heycanlandırmamak için marşa bastım ve tık yok dedim marş motoru bozuk dert etme.vurdurucam çalışıcak dedim.bi baktık şanzıman kitlemiş.yengenin üzülüşünü görmem herşeye yetti.lanet ettim motoruna da tamirine de verdiğim emeğe de.kozmetik açıdan hasarlı ama motorunda sıkıntı olmayan motor bulursam alırım kardeşim.çocuk gibiyim motor sürmek istiyorum.malum sitedeki ilan için 3-5 adam aradı satabilirsem herşeye rağmen(hırsızlara vs.)motor sürücem inatla.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    çinden hayır gelmez sat gitsin usta

Motosikleti
    Bir Süre Yok
    Alıntı EmreKocyigit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben demiştim... Geçmiş olsun ama cidden ben demiştim, üzüldüm
    üstad dediniz biliyorum ama elimde ki tek araç buydu.bunu da alabilmek için neler çektim Allah biliyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:01 ----------

Alıntı snappy x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çinden hayır gelmez sat gitsin usta
    üstad daha öncede çinli vardı bende.bilinçsizce kullandım ama bir japon kadar dayandı altımda.bu motorumun yaşı genç değil mazur gördüm bende.elimden geleni yaptım ama olmuyosa çare yok daha

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Ulan ya niye olmadı ki.Ben bile heveslenmiştim o pembe kaskı tekrsr görücez diye.Bu olmadı inş başka atları sürücez beraber ayrıca alırsa hüseyin yada senola artçı olur gelirim demişsin duymamış olayım koltuğun her zaman hazır

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)