Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

expertiz ne kadar mantıklı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    bajaj pulsar ns200
    2. el motor alırken satıcıya bi sıkıntı çıkarsa expertiz masraflarını sen ödersin demek ne kadar mantıklı?

expertizde herşey çıkarmı forum bi kaç şikayete denk geldim durum tam olarak nedir?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Durum şöyle zaten motorundan emin olan adam motor expertize girsede sorun çıkmayacağını bildiği için bu öneriyi kabul edebilir.Bişeyi varsada söyler bak şu şu arızalı onları söylüyorum onun dışında birşey çıkarsa ben ödeyeyim diyebilir.Hani satıcı motorunu expertiz yapıp belgelerini alıcıya sunsada güven vermiyor nedeni ise tanıdıktan yaptırmıştır falan filan işte.Adam nokta hata olmadığını vaat edip expertize sokulduğunda motor her yanından patlak veriyorsa alıcı ne yapacak o mu ödeyecek birde ücreti.Varsa bir sıkıntısı başta söylesin satıcı o zaman sıkıntı yok.
    Ali Bircan ve espresso bunu beğendiler.

kuzan14 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600RR
    Motorsiklet ekspertizlerinde her şeyin çıkacağını sanmıyorum, yanımda usts götürüp baktırdım ama motoru götürüp bi ekspertize sokmadım, nasıl bir şey olduğunu da bilmem.Mantıklı ama

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    eksper neye bakıyo önce onu bilmek lazım. yanlış hatırlamıyorsam, motosikletten az-çok anlayan herkes eksper kadar fikir sahibi olur motosiklete bakınca. önemli olan motor bloğu, şasi, yürür aksam. bunlardan anlasa anlasa ustası anlar ya da motoru iyi bilen biri anlar.

Ekspertiz yetkili raporuna imza atarsa (bazıları imza atmadan veriyor ve gönderiyor unuttum ayağına yatıyor.) motosikletinde çıkan her arızadan ekspertiz sorumlu oluyor emsal teşkil eden bir iki haber gördüm adamlar ekspertize dava açmıştı ama sen kalkıp ekspertiz raporundan 6 ay sonra arıza çıktı dersen olmaz

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    R25'imi satarken,alıcıya özellikle ekspertiz yapmasını istedigimi söyledim.

Yamaha yetkili serviste yapıldı,önce istemediler ama ben baya bastırdım yapılmasi yönünde.

Servisler resmi bir rapor vermiyor ama yine de 10-15 dkk motora detaylı bakıyor, sıkıntılı yeri varsa senden benden daha hakim motora diye düşünerek yapıyoruz. Ama yine altını çizerek söylüyorum resmi bir e raporu verilmiyor.

2. el almıyorum,aşırı titizlik var , benim sorunum alan alır,çok güzel makinalar da var. İlerde yapım değişir ve alacak olursam kesinlikle ekspertize sokarım %100 de 100.

meendis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung RX 125 sm
    Alıntı cambaz98 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2. el motor alırken satıcıya bi sıkıntı çıkarsa expertiz masraflarını sen ödersin demek ne kadar mantıklı?
    motoru beğenmeyip almadığında yol parasını satıcıdan istemek ne mantıklı ise, bu da o kadar mantıklı.

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Satıcıya şu denir. Motoru verdiğin bilgiler doğrultusunda almak için geliyorum,ufak tefek şeyler dışında,mesela ayna dış kabukta çizik vardır söylememiştir sorun yok, ilanda yazdıklarından, bana verdiğin bilgilerden farklı birşeyler çıkarsa,sakliyorsan ekspertizi ödersin, heee zaten dediğin gibiyse alıcam gidicem motoru.

Ama bunu saklayan ahlaksız olacağı için,sana evet söz dese de çamura yatar ve ödemez. Pislik insan dolu piyasa.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alıntı cambaz98 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

expertizde herşey çıkarmı forum bi kaç şikayete denk geldim durum tam olarak nedir?
    Expertiz masrafı alıcıya aittir. Bazı satıcılar kabul de etmez "ustanı getir istersen baksın" diyebilirler. Servis uzakta ise gitmeyebilir. Bu biraz alıcı satıcı arasında güven işbirliğine dayanır.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)