Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Osmangazi Köprüsünde Ödeme şekli? Bilgisi olan?

Motovento
    REKLAM ALANI
    ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    Arkadaşlarım ve abilerim, Merhaba.
    Motosikletimle bayramdan 2-3 gün önce Isparta'dan istanbul'a seyahat edeceğim. Osmangazi köprüsünü kullanmayı düşünüyorum. Ödeme şekli ile ilgili yazılar okudum ama tam emin olamadım.

Kredi Kartı ile ödeme yapılıyor mu? Nasıl yapılıyor. İlk defa gideceğim. Orada afallamak istemiyorum.

Geçen bilgisi olan arkadaşlar bilgilendirirse memnun olacağım.

Teşekkürler...
    rumelian bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Kredi kartı ile ödeme yapılıyor ama pos cihazında veya kredi kartı işlemlerinde zaman zaman sıkıntılar olabiliyor, siz yine de yanınızda nakit bulundurun. Motosikletle geçecekseniz eskihisar-topçular vapuru tavsiye ederim. Tek geçiş 10TL gidiş-dönüş 15TL.
    Osmangazi köprüsünden geçerseniz otoyol hariç 48TL ödüyorsunuz çok pahalı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:14 ----------

Alıntı ramcixx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikletimle bayramdan 2-3 gün önce Isparta'dan istanbul'a seyahat edeceğim. Osmangazi köprüsünü kullanmayı düşünüyorum. Ödeme şekli ile ilgili yazılar okudum ama tam emin olamadım.

Kredi Kartı ile ödeme yapılıyor mu? Nasıl yapılıyor. İlk defa gideceğim. Orada afallamak istemiyorum.

Teşekkürler...
    Pardon yaa, sen Ispartadan geleceksin ve yolu bilmiyorsun. Senin köprü ile işin yok ki. Afyon-Kütahya-Bozüyük-Adapazarı-İzmit üzerinden gelmen lazım. Hem daha hızlı hem daha ekonomik yol budur. Sadece HGS alman gerekiyor.
    ramcixx bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kredi kartı ile ödeme yapılıyor ama pos cihazında veya kredi kartı işlemlerinde zaman zaman sıkıntılar olabiliyor, siz yine de yanınızda nakit bulundurun. Motosikletle geçecekseniz eskihisar-topçular vapuru tavsiye ederim. Tek geçiş 10TL gidiş-dönüş 15TL.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:14 ----------

Pardon yaa, sen Ispartadan geleceksin ve yolu bilmiyorsun. Senin köprü ile işin yok ki. Afyon-Kütahya-Bozüyük-Adapazarı-İzmit üzerinden gelmen lazım. Hem daha hızlı hem daha ekonomik yol budur. Sadece HGS alman gerekiyor.
    Bence geçsin geçiş garantisinden dolayı bizim vergilerden karşılacak kısım biraz azalır , kar kardır :D
    sedat karaca, vaybe, ramcixx ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

waldorf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin
    Nedenini anlamadığım olaylar dönüyor orada. (herşeyden nem kapar olduk.)
    Nedense ogs olsun hgs olsun adam akıllı çalışmıyor. İş sebebi ile geçiyorum köprüden daha 1 kere gidiş dönüş hgs, ogs'nin sorunsuz çalıştığını görmedim. Kart al kart ver,sonra hgs'de okunmadı yazıp sonra paranın çekilmesi uğraş dur.

Havalar güzel, arabalı vapura binmenizi tavsiye ederim. Git gel 15 tl. Deniz havası alıp çayınızı içersiniz.

rumelian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    girişte bilet alıp, çıkışta nakit gişesine girersin. feribot gidiş dönüş 15 TL, otoyolun motosiklet fiyatını bilmiyorum ama araba fiyatı 16.50 TL civarı ve kesinlikle o paraya değer. köprüyü bence kullanma.

düzeltme: ısparta'dan geliyormuşsun orayı okumadım. yeni paralı otoyoldan gelirken (osman gazi köprüsünün ayolu) köprüden önceki son çıkış olan altınova kavşağından çık, yalova yönüne giderken 2 feribot firması seçeneğin var. istanbul lines ve ido. ikisi de motosiklete gidiş dönüş 15 TL alıyor. Eskihisar'a ulaşım süresi ort. 45 dk. bence köprüye vereceğin paraya yazık. ama hatıra nostalji falan dersen tamam.
    ramcixx bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Hocam arabayla her bayram o güzergahdan gidiyorum. Bu seferde dolaylı bir yolculuk yapayım tek başıma dedim. Dediğin güzergahı zaten kullanıyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:09 ----------

Alıntı waldorf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nedenini anlamadığım olaylar dönüyor orada. (herşeyden nem kapar olduk.)
    Nedense ogs olsun hgs olsun adam akıllı çalışmıyor. İş sebebi ile geçiyorum köprüden daha 1 kere gidiş dönüş hgs, ogs'nin sorunsuz çalıştığını görmedim. Kart al kart ver,sonra hgs'de okunmadı yazıp sonra paranın çekilmesi uğraş dur.

Havalar güzel, arabalı vapura binmenizi tavsiye ederim. Git gel 15 tl. Deniz havası alıp çayınızı içersiniz.
    Vapuruda kullandım. Niyetim köprü güzergahını denemek. Fikirleriniz için teşekkürler
    - - Booooobbbb... buuuuuuuuu - -

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Hocam arabayla her bayram o güzergahdan gidiyorum. Bu seferde dolaylı bir yolculuk yapayım tek başıma dedim. Dediğin güzergahı zaten kullanıyorum
    İlk defa gideceğim demişsin o yüzden böyle yanıtladım. O kadar yol geleceksin yorgun olacaksın, hedefe yaklaştıkça dikkatin azalacak. Ben yerinde olsam ve bu güzergahı kullansam vapurla geçer hem biraz dinlenir hem de keyfime bakarım. Köprüden geçmenin bir esprisi yok, üzerinde durup hatıra fotoğrafı çekemezsin. Biz İstanbul'da yaşayanlar olarak sürekli pahalılıktan şikayet ederiz dolayısıyla köprüden motosiklet ile geçip de tek yöne 50TL para ödemek tuhafımıza gider, olay bu. Yoksa zevk senin köprüden geçmek istiyorsan niye geçmeyesin.
    ramcixx bunu beğendi.

abap - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 250
    Feribot +1.Zenginim diyorsan iş başka tabi köprüyü kullanabilirsin.Kredi kartı veya nakit olarak ödeme yapılabiliyor.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Köprüyü kullanmayın. Böylece bu köprüyü beğenip de oy verenlerin de zarara ortak olmasında katkıda bulunun . Yaşasın feribot.

hknzrdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NT700V Deauville

Teşekkürler...
    Köprüden geçiş pahalı olacak, farklı bir yoldan geleyim diyorsan bir alternatif, Bilecik yolundan Yalova - İznik istikametine sapıp, göl manzarası sürüşü sonrası Eskihisar - Topçular feribotunu kullanman olacaktır. (Test edilmiş, onaylanmıştır.)
    ramcixx bunu beğendi.
    Analogue at birth, digital by design. The fat on my body is the designer and the brain is trying to be the coder.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    alternatifler varken o köprüyü kullanmak hiç akıl kârı değil bence.

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    Köprüden tek gecen motosiklet heralde sofuoğludur. Oda rekor denemesi icindi. Feribot kültürü başkadır. Çekersin en uc köşeye, halat babalarının üzerine çömelir fısır fısır rüzgarın tadını çıkarırsın.
    ramcixx bunu beğendi.

Motosikleti
    Motosiklete kapatsalar bari... Fiyatlar konusunda pahalı gerçekten...

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Alıntı TanImsIz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Köprüden tek gecen motosiklet heralde sofuoğludur. Oda rekor denemesi icindi. Feribot kültürü başkadır. Çekersin en uc köşeye, halat babalarının üzerine çömelir fısır fısır rüzgarın tadını çıkarırsın.
    Aynen feribot başkadır. Hele insan gündoğumunda feribottaysa daha ne ister. Bir keresinde değişiklik olsun dünya gözüyle körfezi dolaşayım dedim demez olaydım ne bitmez yolmuş arkadaş.

Motosikleti
    Hyosung GV650
    hocam hgs ogs filan diyolar ama yalan.

OsmanGazi köprüsünün ödeme şekli her sürücüye aynıdır. sürücü pantolonunu indirir ve öne eğilir. köprü de tahsilatını hunharca yapar.

bu sebeple feribotu öneririm.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)