Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hayırlı Akşamlar Cümleten Tecrübeli baylar bayanlar dan fikir alabilir miyim ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    omer2to - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache rtr 150
    3 sene önce Apache tvs 150 aldım ve tam 3 yılda 30 bin km devirdim.CC yükseltmek istedim ama bütçe ve biraz da acaba erken mi diye düşünmek den bir türlü değiştiremedim motorsikleti.
    Dün tercih yaptım yüzde 99 atanıyorum.
    Arkadaşlar ben 200 NS almayı düşünüyorum 4 mevsim motorcuyum. Kask ekipmanım var kesinlikle markete bile kasksız gitmem.
    200 NS almamın nedeni hem ucuz hem yakıt konusun da baya iyi. Yağmur yağmadığı her gün biniyorum motorsiklete ilk sorum bu acaba 200 NS alıp sabrıma haksızlık etmiş olur muyum? R25-CBR250 dururken .(ne alırsam sıfır alacağım)
    İkinci sorum şöyle bir görsellik katsam acaba çevremce efendi olarak bilinen birisiyim acaba apaçi damgası yer miyim ? Yani böyle yapanlara kötü gözle bakıyorlar mı ?
    Bana bu konularda yardımcı olacak herkese şimdiden teşekkür ve saygılarımı iletiyorum geceniz güzel olsun efendim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    127 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Pulsar 200NS bile ABS li iken Honda ve yamaha abs siz motorlar satıp tavaya son bir kez ekmeğini basıp ağzına atıyor. Pulsar ın fiyatı da çok uygun. Bence Pulsar dan şaşma. +4 5 bine değmez CBR yani. R25 zaten 18 bin tela. 2017 duke 250 bin kat özellik ve bin kat güvenli 18 bine satılıyor.
    omer2to bunu beğendi.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Bence 3 senelik 30 bin km'lik tecrube r25 için falan gayet yeterli.Yani imkan varsa o motoru alın.Diğer yandan motoru öyle yapıp apaçi gibi görünürmüyüm demişsin.O iş kişiue göre değişir.Kimisine göre apaçisindir kimisine göre motoru güzelleştirmişsindir.Mesela attığın görsele bakalım.Ben kendi açımdan değerlendiriyorum.
    Kafa kısmı bence çok çirkin.Aşırı çirkin.Siyah ve altın rengi normalde güzel uyum sağlar ama bence bu motorda olmamış.Egzoz,diskler,kaliperler,sakal güzel olmuş.Çamurluklarda kötü durmuyor.
    omer2to bunu beğendi.

Motosikleti
    apache rtr 150
    Alıntı whitedeamon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence 3 senelik 30 bin km'lik tecrube r25 için falan gayet yeterli.Yani imkan varsa o motoru alın.Diğer yandan motoru öyle yapıp apaçi gibi görünürmüyüm demişsin.O iş kişiue göre değişir.Kimisine göre apaçisindir kimisine göre motoru güzelleştirmişsindir.Mesela attığın görsele bakalım.Ben kendi açımdan değerlendiriyorum.
    Kafa kısmı bence çok çirkin.Aşırı çirkin.Siyah ve altın rengi normalde güzel uyum sağlar ama bence bu motorda olmamış.Egzoz,diskler,kaliperler,sakal güzel olmuş.Çamurluklarda kötü durmuyor.
    Hocam öncelikle önemseyip mesaj yazdığın için teşekkür ederim. Ama yakıt konusunu da değerlendirmek de iyi olmaz mı ? 4 mevsim kullanıyorum toplu taşıma kullanmıyorum. Ortalama bir pratisyen doktor kadar maaşım olacak ama 25 kuruş fazla değil mi ? Hafta da 1 kere binsem 50 kuruş yaksa sorun olmaz ama nerdeyse her gün spor salonu iş falan herşeyi düşünmem lazım
    Hepiniz çok iyi çok hızlı insanlarsınız ama yokuş aşağı

Motosikleti
    pulsar 200ns
    Şimdi motor agresif duruyor agresif üstünde duramayan insan modu yaratıyor yani uçayım kaçayım edasında ama bence çok şık vaktim ve param olsa yapmak isterim böle ama motoru satmak istediğinde harcadığın parayı kimse görmicek 3 harcarsın 1 yansır gibi.

200ns sahibi olarak 2017sini beğenmedim belkide test sürüşü motoru arızalıydı.Euro 4 olması sesini ve gücünü biraz düşürmüş ama kronik arızalardan devir dalgalanması vs giderildiği söleniyor bide 200ns yazısı sticker değil o çok hoşuma gitti.

Şehir içi kullanıcaksan naked öneririm 200ns rüzgara dayanamıyor rüzgar olduğunda çok savuruyor , hızlı tümsek gibi yerlerden geçersen çok fazla hissediyorsun düşebilirsinde kontrolünü kaybedip f/p olarak çok memnunum ben duke 200 düşünüyordum 2.el veya cbr 250 elbet düşersin dediler duke'ın parçaları pahalı cbrın grenajları düştüğündede kırık parçalarla gezmek istemezsin ve düştüm üstünde gelen koruma demirleri çok iyi koruyor ama sürüklendiğinde bir tarafı kırılıyor içinde kalabiliyor o uğraştırıyor bide benim aldığım gösterge paneli içerden buğu yapıyordu fabrika çıkışı garantiden sormadan değiştirdiler ben gayet memnunum eksiler bunlar artıları heryerde buulursun zaten

EK : ek olarak yakıtı bana çok ama dolmuş fiyatlarına göre çok iyi hem şehir içi gezip gitmem gereken yere gidiyorum dönüyorum dolmuş git gel 8tl ise 5tl civarına gidip geliyorum 80 90 km hızlrda
    ama aşırı kaba g*t oldum motor olmadığında gitmek istemiyorum üşeniyorum 10dklık yolu dolmuş 45dkda gidiyor :(

150 likten 200 lüğe geçiş sizi tatmin eder mi onu da düşünmeniz lazım bence. En azından çift silindire geçmelisiniz bence. Bende pulsar 200 rs var. Memnunum ama başlangıç motorum. Sizin kadar tecrübem olsa en kötür r25 ya da 400cc lik bir model alırdım. Maddi durumunuz imkan vermiyorsa yeni dominarları felan da zorlayabilirsiniz. Ama şahsi kanaatim sizin motorunuz duke 390. Attığınız görseldeki tarza uygun bir motor. Modifiye işleri yukardaki arkadaşın dediği gibi ben şahsen orjinallikten yanayım ama apaçi gözüyle de bakmıyorum bakacak çok insan tanıyorum ama.

Motosikleti
    apache rtr 150
    Alıntı Mr.Duke adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi motor agresif duruyor agresif üstünde duramayan insan modu yaratıyor yani uçayım kaçayım edasında ama bence çok şık vaktim ve param olsa yapmak isterim böle ama motoru satmak istediğinde harcadığın parayı kimse görmicek 3 harcarsın 1 yansır gibi.

200ns sahibi olarak 2017sini beğenmedim belkide test sürüşü motoru arızalıydı.Euro 4 olması sesini ve gücünü biraz düşürmüş ama kronik arızalardan devir dalgalanması vs giderildiği söleniyor bide 200ns yazısı sticker değil o çok hoşuma gitti.

Şehir içi kullanıcaksan naked öneririm 200ns rüzgara dayanamıyor rüzgar olduğunda çok savuruyor , hızlı tümsek gibi yerlerden geçersen çok fazla hissediyorsun düşebilirsinde kontrolünü kaybedip f/p olarak çok memnunum ben duke 200 düşünüyordum 2.el veya cbr 250 elbet düşersin dediler duke'ın parçaları pahalı cbrın grenajları düştüğündede kırık parçalarla gezmek istemezsin ve düştüm üstünde gelen koruma demirleri çok iyi koruyor ama sürüklendiğinde bir tarafı kırılıyor içinde kalabiliyor o uğraştırıyor bide benim aldığım gösterge paneli içerden buğu yapıyordu fabrika çıkışı garantiden sormadan değiştirdiler ben gayet memnunum eksiler bunlar artıları heryerde buulursun zaten

EK : ek olarak yakıtı bana çok ama dolmuş fiyatlarına göre çok iyi hem şehir içi gezip gitmem gereken yere gidiyorum dönüyorum dolmuş git gel 8tl ise 5tl civarına gidip geliyorum 80 90 km hızlrda
    ama aşırı kaba g*t oldum motor olmadığında gitmek istemiyorum üşeniyorum 10dklık yolu dolmuş 45dkda gidiyor :(
    Satmak için almam zaten. Umarım kaza vs gibi şeyler başıma gelmez minumum 4 sene binerim. Şimdi birde şey var bunu bu hale nasıl getircem :D
    Beni cezbeden yakıt ve makyaj

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:07 ----------

Alıntı tenereci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    150 likten 200 lüğe geçiş sizi tatmin eder mi onu da düşünmeniz lazım bence. En azından çift silindire geçmelisiniz bence. Bende pulsar 200 rs var. Memnunum ama başlangıç motorum. Sizin kadar tecrübem olsa en kötür r25 ya da 400cc lik bir model alırdım. Maddi durumunuz imkan vermiyorsa yeni dominarları felan da zorlayabilirsiniz. Ama şahsi kanaatim sizin motorunuz duke 390. Attığınız görseldeki tarza uygun bir motor. Modifiye işleri yukardaki arkadaşın dediği gibi ben şahsen orjinallikten yanayım ama apaçi gözüyle de bakmıyorum bakacak çok insan tanıyorum ama.
    Duke güzel motorsiklet de hocam cidden parça vs gibi şeyler beni zorlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:08 ----------

Alıntı omer2to adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Satmak için almam zaten. Umarım kaza vs gibi şeyler başıma gelmez minumum 4 sene binerim. Şimdi birde şey var bunu bu hale nasıl getircem :D
    Beni cezbeden yakıt ve makyaj

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:07 ----------

Duke güzel motorsiklet de hocam cidden parça vs gibi şeyler beni zorlar.
    En kötü ihtimal alır düz binerim hocam. Yani modifiye yapmadan haklısın çevre iyi bakmaz gibi

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:09 ----------

Alıntı Mr.Duke adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Hocam spor yapman şart oldu yok ben haftanın 6 günü spor yapıyorum

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Yavaş gidersen az yakar diğer türlü yakıtı gömüyo
    omer2to bunu beğendi.

Motosikleti
    pulsar 200ns
    spor yapıyorum yaklaşık 3 senedir ama motor spor salonu dışında çok kabalaştırıyor insanı bide az yakınca hiç inesin gelmiyor s*çmaya bile onunla gidersin
    omer2to bunu beğendi.

gitaristgkn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xt 600 e
    valla pulsar cok güzel makina bence alabilirsin dostum fotodaki alette cok tatlı olmuş...
    omer2to bunu beğendi.

Motosikleti
    apache rtr 150
    Alıntı gitaristgkn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla pulsar cok güzel makina bence alabilirsin dostum fotodaki alette cok tatlı olmuş...
    saygılar teşekkür ederim

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    sen hani 1000rr alıyodun?

LiseliMotorc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks Titanic 150-SPORT
    Alıntı omer2to adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3 sene önce Apache tvs 150 aldım ve tam 3 yılda 30 bin km devirdim.CC yükseltmek istedim ama bütçe ve biraz da acaba erken mi diye düşünmek den bir türlü değiştiremedim motorsikleti.
    Dün tercih yaptım yüzde 99 atanıyorum.
    Arkadaşlar ben 200 NS almayı düşünüyorum 4 mevsim motorcuyum. Kask ekipmanım var kesinlikle markete bile kasksız gitmem.
    200 NS almamın nedeni hem ucuz hem yakıt konusun da baya iyi. Yağmur yağmadığı her gün biniyorum motorsiklete ilk sorum bu acaba 200 NS alıp sabrıma haksızlık etmiş olur muyum? R25-CBR250 dururken .(ne alırsam sıfır alacağım)
    İkinci sorum şöyle bir görsellik katsam acaba çevremce efendi olarak bilinen birisiyim acaba apaçi damgası yer miyim ? Yani böyle yapanlara kötü gözle bakıyorlar mı ?
    Bana bu konularda yardımcı olacak herkese şimdiden teşekkür ve saygılarımı iletiyorum geceniz güzel olsun efendim.https://i.hizliresim.com/zBgbaB.jpg
    Motorun markası nedir? Apache tvs 150 olarak arattım ancak bulamadım :( çok saldırgan bir tipi var tam benlik

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Değerli Ömer kardeşim, insan şu yada bu motoru kullanmakla apaçi olmaz. Hangi iki tekeri kullanırsan kullan . Senin
    insan olarak kendi ruhun apaçiyse zaten bizlere sormadan kafana taktığın makinayı alır sürersin. Eğer bir motorcu ben şu motoru alırsam apaçi olarak değerlendirilir miyim diye endişe ediyorsa, bu O'nun hiç bir apaçi olmayacağının
    teminatıdır. Sen yüreğini ferah tut kardeşim. Tecrübe terbiye insanlık sende hepsi var. Beğendiğin motoru al. Hiç
    kimseye de sorma. En başta benim kendi çocuklarım ( baba sat şu motoru bi araba al ) diyorlar. Pekiyi TR şartlarında
    1400 lira emekli maaşıyla 2 yaşındaki motoru satıp 20 yaşındaki otomobili mi alalım? Yaş 62 de olsa iki teker aşkı
    bitmiyor ki. Selamlar.

Wolverine, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Discover 150F>Cbr 600RR
    Geç bile kalmışsın:D
    Şaka biyandan ss tutkun yoksa pulsar yakışmış.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)