Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

1 haftada 2 sahip değiştiren fiyatına habire 3 bin ekleyen 600rr

Motovento
    REKLAM ALANI

Şuanda böyle bir motosiklet mevcut, geçen hafta pazartesi 38000 den listelenirken, bir anda başka bir isim ile 40500 liraya konuldu ardından şuanda fiyatı 43000 tl başka bir isim ile. Eski satıcıların isimleri ilanda mevcut. Bir haftada 3 el değiştirip fiyatına 6000 lira koydu motosiklet. 2014 model hrc renk ufak çizikli bir araç. Alıp 46 dan satışa koyayım diyorum ne dersiniz?.

Son ilanı : https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-cbr-600-rr-2014-kazasiz-garantili-tertemiz-447890209/detay

Sondan bir önceki : https://www.google.com.tr/search?q=600rr+biblo+gibi&source=lnms&tbm=isch&sa= X&ved=0ahUKEwir2oHnmanUAhVIJFAKHcBcDeMQ_AUICigB&bi w=1366&bih=662#imgrc=RY2gttlOFGUpEM:

İlk ilanın fiyat yazan kısmı silindiği için koymuyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Motorun sıfırı zaten 47 lira
    CBR600 2.el arayan da ne biliyim biraz şey
    sdirer bunu beğendi.

sedat karaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw K1200 gt
    son alanda sabitlenir diye düşünüyorum , kendisine hayırlı olsun.

Herkese selam, motosiklet bana aittir. İnternet üzerinden iftira atmanın da cezası olduğunu biliyorsunuzdur diye düşünüyorum. Motorumu bu hafta satın aldım, bir haftada 3 el değiştirdi demişsiniz ama motorumun alış tarihi 2017 / Ocak'tır. Ben bunları belgeler ile kanıtlar, bir de sizi iftira atmaktan dava ederim. Mesela şu konuşmayı screenshot alıp, hakkınızda açacağım dava için delil olarak kullanacağım. Bilgilerinize. Ayrıca, motosiklet benim, para da benim, istediğim fiyatta benim belirlediğim fiyattır. Bu neden size bu kadar dert oldu ?

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı serkangungor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selam, motosiklet bana aittir. İnternet üzerinden iftira atmanın da cezası olduğunu biliyorsunuzdur diye düşünüyorum. Motorumu bu hafta satın aldım, bir haftada 3 el değiştirdi demişsiniz ama motorumun alış tarihi 2017 / Ocak'tır. Ben bunları belgeler ile kanıtlar, bir de sizi iftira atmaktan dava ederim. Mesela şu konuşmayı screenshot alıp, hakkınızda açacağım dava için delil olarak kullanacağım. Bilgilerinize. Ayrıca, motosiklet benim, para da benim, istediğim fiyatta benim belirlediğim fiyattır. Bu neden size bu kadar dert oldu ?
    şüpeli bir durum ve konu sahibi insanların canı yanmaması için farkettiği bu tuhaflığı paylaşmış. peki sizin motorun habire niçin fiyatı değişip durdu acaba, sadece meraktan soruyorum?

Şüpheli bir durum yoktur beyefendi, motorum ekspertize açıktır. Sıfır fiyatların artmasıyla orantılı olarak artırılmıştır.

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    adam isterse manevi değeri var deyip 500.000 tl ye satar. Motor fiyatlarında alt sınır üst sınır gibi bi kanun mu var ?

İşine gelen alır işine gelmeyen almaz.

Desteğiniz için teşekkür ederim. Gerçeği yansıtmayan iddialar ile şahsımı ve motorumu kirletmek hiç kimseye yakışmaz.
    zekeriyaimam bunu beğendi.

Motosikleti
    Hornet 650
    2014 dü bilmem ama 2013 de bunun sıfırı 30.000 TL idi, 2014 dede dolarda anlı şanlı bi fark olmadı.

Neyse herkezin malı kendine.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alıntı serkangungor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Desteğiniz için teşekkür ederim. Gerçeği yansıtmayan iddialar ile şahsımı ve motorumu kirletmek hiç kimseye yakışmaz.
    Ben öyle sinirlenecek bir durum göremiyorum, ilanı itibarsızlaştırma kirletme gibi bir şey yok. Fazla hassas davranmışsınız. Satmak istemiyorsanız böyle bir ilan vermemeniz lazım. İstediğim fiyatı yazarım ederim asarım keserim ile bir şey elde edemezsiniz. En fazla böyle forumlara malzeme olur yoksa.
    YERUÇAĞI bunu beğendi.

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    evet, cepheler açılmış ve savaş pozisyonu alınmış ama henüz atışma başlamamış bir durum :D fiyatın kısa sürede böyle artması beni kızdırırdı şahsen ama bu kızgınlıktan dolayı kimseye bir şey demem ama kızarım yani.

kızma sebebim belli, biz galeri falan değiliz yani üç beş kuruş kazanma amacımız yok ve biz sadece keyif yada ulaşım yada her ikisi için motor alıp satan biriyiz.

peki zırt pırt fiyat kurcalamak ne oluyor? bence bunlar takıntılı insanların işi. yanlış anlamayın benim iki tane abim var ve habire araba değiştirirler, bu bir hastalık.

aldıkları aracı satabilecekler mi diye alırlar ilk kriter bu onlar için, zaten sırf bu kriter yüzünden hiç bir zaman tam olarak istedikleri araca sahip olamıyorlar çünkü ileride ya satamazsak yada üç beş kuruş ucuza satıp ya zarar edersek düşünceleri var.

varsın 3 bin lira zarar etsinler çokmu mühim? ülke krize girdikten sonra gelin ben size vereyim 3 bin lira ama değil 3 bin 30 bin lira bile kimseyi kurtarmayacak!

her şey para değil, motorunuzdan keyif aldınız mı? -evet. yeni motor mu istiyorsunuz? -evet.

ee motorunuzu satın başka bir motor alın bu kadar basit. habire üç kuruş beş kuruş hesabı yapmayın. bu kadar mı cimri olur bir insan.

aynı tepkiyi ben öz abilerimede gösteriyorum. küçük abim daha dün sattı clio vardı 2010 model. bir senede 3 araba değiştirdi.

ben ise 1 sene 2 ay 18 gün oldu aynı motoru kullanıyorum. satarken aldığım fiyata yakın bir fiyattan veririm, gerçi hiç bir zaman satmam diye düşünüyorum anca kuma getiririm üstüne.

ne bileyim, günlük hayatta da zaten gıcık olduğumuz pek çok şey olabiliyor ve bende bu tür kazanç ve kayıp içeren alış satış politikasından hoşlanmıyorum.

eğer galeri falan iseniz buyrun gelin piyasanın yarı fiyatına satın almaya çalışın yada aracı piyasanın kat kat üstüne satmaya çalışın bunu hor görmem çünkü siz bundan ekmek parası kazanıyorsunuz ve bu galeriler için normal bir şey.

kişisel araçlarda piyasa durumunu çok dert ediyorlar ama bu bana hep saçma gelmiştir zaten.
    Mr.Duke bunu beğendi.

Su devlet herşeye el atıyor bu işlere el atsa ya ne güzel bu gerizekalı fırsatcı insanlar yüzünden motora binemiyoruz abi..Sınır koysunlar artık su işe müdahele edilmediği sürece herşeyin bokunu cıkarmak zorundamı insanlar 3 5 kazanmanın pesine düsüp piyasayı mahvettiler.3 aydır cbr600f arıyorum bir türlü alamadım bu salaklar yüzünden adam sezon basında alıyor sırf sezonda pahalı satmak icin elinde tutuyor.Bence bir insan 2 senede bir motor alıp satabilmeli yada satıyorsa sattığı mala 6 ay garanti vermek zorunda kalsın.Hem leş mal alıyorsun hemde pahalıya alıyorsun bu gerizekalı insanlar yüzünden gidip araba alın satın kardesim bırakın artık su motoru sizin yüzünüzden lüx oldu motor allah ıslah etsin bu gibi insanları kimsede kusura bakmasın..

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:09 ----------

Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben öyle sinirlenecek bir durum göremiyorum, ilanı itibarsızlaştırma kirletme gibi bir şey yok. Fazla hassas davranmışsınız. Satmak istemiyorsanız böyle bir ilan vermemeniz lazım. İstediğim fiyatı yazarım ederim asarım keserim ile bir şey elde edemezsiniz. En fazla böyle forumlara malzeme olur yoksa.
    Aynen kardesim hem piyasayı allak bullak ediyorlar hemde mal benim istediğim rakama satarım artisliğindeler ah su devlet bir önlem alsa su iş için bir vergilendirme yapsa varya ne gülerim bu adamlara

Motosikleti
    honda pcx 125-ktm duke 200 - honda cbr 500 r
    Devlet bu konuda önlem aldı zaten
    Bir yılda 3 araçtan fazla satış yapılması durumunda durum ticari olarak değerlendiriliyor alış satış arasındaki farkın yüzde 20 si gelir vergisi olarak tahakkuk ediyor
    Ben bu yıl 3. Aracımı sattım yıl sonuna kadar satamayacağım araç
    Sonuçta devlet 3 adet hak vermiş isteyen istediği fiyattan satar
    Pahalı bulan sıfır alabilir kimse ikinci el almak zorunda değil
    Galeri ve bayilerin ettikleri karları sorgulamayıp 2. Elde edilen karların sorgulanması ilginç
    Ticaret bu parası olan sezon sonu alır yeni sezonda satar mahalledeki fırına da ekmeğin maliyetini soralım bu kadar kar yapılmaz diye kavga edelim bari
    Anlattıklarımın toplamına serbest piyasa ekonomisi deniyor satan istediği veya satabildiği fiyatta özgür alanda istediği fiyatı vermekte özgürdür

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    istediği fiyatı yazar mal onun, ama alıcı çıkmadıktan sonra yaz yaz dur neye yarar,,alan yok satanı öpeyim hesabı

Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet, cepheler açılmış ve savaş pozisyonu alınmış ama henüz atışma başlamamış bir durum :D fiyatın kısa sürede böyle artması beni kızdırırdı şahsen ama bu kızgınlıktan dolayı kimseye bir şey demem ama kızarım yani.

kızma sebebim belli, biz galeri falan değiliz yani üç beş kuruş kazanma amacımız yok ve biz sadece keyif yada ulaşım yada her ikisi için motor alıp satan biriyiz.

peki zırt pırt fiyat kurcalamak ne oluyor? bence bunlar takıntılı insanların işi. yanlış anlamayın benim iki tane abim var ve habire araba değiştirirler, bu bir hastalık.

aldıkları aracı satabilecekler mi diye alırlar ilk kriter bu onlar için, zaten sırf bu kriter yüzünden hiç bir zaman tam olarak istedikleri araca sahip olamıyorlar çünkü ileride ya satamazsak yada üç beş kuruş ucuza satıp ya zarar edersek düşünceleri var.

varsın 3 bin lira zarar etsinler çokmu mühim? ülke krize girdikten sonra gelin ben size vereyim 3 bin lira ama değil 3 bin 30 bin lira bile kimseyi kurtarmayacak!

her şey para değil, motorunuzdan keyif aldınız mı? -evet. yeni motor mu istiyorsunuz? -evet.

ee motorunuzu satın başka bir motor alın bu kadar basit. habire üç kuruş beş kuruş hesabı yapmayın. bu kadar mı cimri olur bir insan.

aynı tepkiyi ben öz abilerimede gösteriyorum. küçük abim daha dün sattı clio vardı 2010 model. bir senede 3 araba değiştirdi.

ben ise 1 sene 2 ay 18 gün oldu aynı motoru kullanıyorum. satarken aldığım fiyata yakın bir fiyattan veririm, gerçi hiç bir zaman satmam diye düşünüyorum anca kuma getiririm üstüne.

ne bileyim, günlük hayatta da zaten gıcık olduğumuz pek çok şey olabiliyor ve bende bu tür kazanç ve kayıp içeren alış satış politikasından hoşlanmıyorum.

eğer galeri falan iseniz buyrun gelin piyasanın yarı fiyatına satın almaya çalışın yada aracı piyasanın kat kat üstüne satmaya çalışın bunu hor görmem çünkü siz bundan ekmek parası kazanıyorsunuz ve bu galeriler için normal bir şey.

kişisel araçlarda piyasa durumunu çok dert ediyorlar ama bu bana hep saçma gelmiştir zaten.
    Alıntı ardem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir yılda 3 araçtan fazla satış yapılması durumunda durum ticari olarak değerlendiriliyor alış satış arasındaki farkın yüzde 20 si gelir vergisi olarak tahakkuk ediyor
    Galeri ve bayilerin ettikleri karları sorgulamayıp 2. Elde edilen karların sorgulanması ilginç
    Ticaret bu parası olan sezon sonu alır yeni sezonda satar mahalledeki fırına da ekmeğin maliyetini soralım bu kadar kar yapılmaz diye kavga edelim bari
    Anlattıklarımın toplamına serbest piyasa ekonomisi deniyor satan istediği veya satabildiği fiyatta özgür alanda istediği fiyatı vermekte özgürdür
    Konuyu anlamadınız sanırım ben motorsikleti yasam felsefesi olarak gören biriyim motorsikletten kar gütme mantığım hiç bir zaman olmamıstır.
    Benim kızdığım kışın ortasında motor alıp yazın basında 2 3 bin fazla yazıp satma çabaları söyle düsünün 2006 bir aracın piyasası belli değilmi misal 15000 tl bizim sırtlan vatandas simdi gidip bu aracı 15000 e alıyor.Sonra baska bir sırtlan arkadasa 16 a satıyor.Sonra oda baska bir sırtlan arkadasa 17 e satıyor.Finalde motorun fiyatı 18 oluyor.

Bu araca 3 4 yıl binmiş vatandas ta bakıyor piyasaya aaa 18 bin olmus benim makina sonuc olarak 3 5 kurus kazanıcam diye kendi menfaatlerini düsünen insanlar yüzünden motor aşığı olan kücüklüğünden beri hayallerini süsleyen aracı almak icin köseye koyduğu parası yetmeyen hayal kırıklığı içerisinde oturup bekleyen vatandaslar kitlesi kalıyor..Devlet 3 arac olarak sınırlamıs ama bence o bile cok fazla.

E tabi herkez bana dokunmayan yılan bin yıl yasasın mantığında olduğundan durumumuz böyle içler acısı herkez dışarda sinirli empatiden yoksun akbabalar gibi yanındakinin ölmesini bekleyen insanlar olduk cıktık.

Benimkisi kendi çapımda öfke insallah devlet bu sınırlamayı dahada daraltır...

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı ardem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    neresi ilginç? uyuz oldum şimdi bu yorumuna. galeri sadece bu işten para kazanıyor ne yapsın? işine gelmiyorsa almazsın. diğer yandan sırf zevk için ucuza alıp pahalıya satan karaktersizler var.

kusura bakmayın benim gözümde onlar karaktersiz. gözünü para bürümüş karakteri bir nevi zayıf insanlar desem daha hafif ve yerli olur.

araçların masrafları vardır. kullanıcılar araçlarına sigorta ve muayene yaptırırlar ve yıllık vergi öderler. kullanıcıların araba alıp zarar etmemesi zor iştir çünkü kaza riski var ve kaza yapmasalar bile zamanla artan kilometre yıpranan araç ve ödenen vergi+sigorta+muayene derken hoooppp bak noldu şimdi?

bindiğine kar sayıcaksın, biz galeri değiliz ve bu işten kazanma kaybetme hesabı yapmamız önemsiz. galeri daha farklı, galeri aldığı aracı kullanmıyor. muayene+vergi+sigorta onlar için ne durumdadır bilmem ama galeriler kullanıcılar kadar araca para ödemiyorlardır.

galerilerin kazancına niye göz dikeyim? herkes işini yapıyor. biz galeri değiliz, aman zarar etmeyeceğim bir araç bakayım da satarken kolay ve zararsız olsun. yok öyle işte, araç alıyorsak binmek için alıyoruz ve eminim ki araç bizi götür getir işiyle zaten parasını çıkartıyor.

Motosikleti
    honda pcx 125-ktm duke 200 - honda cbr 500 r
    Sadece tek işten para kazanılabilir diye bir kural duymadım
    Devlet 3 adet hak vermiş isteyen yılda 3 araç satabilir hatta vergisini ödemek kaydıyla daha fazlada satabilir
    Sizin yoruma uyuz olmanız kapitalizmi ve serbest piyasa ekonomisini değiştirmez
    Sorun insanlarda değil kapitalist ekonomidedir insanlara uyuz olmaktan vazgeçin lütfen insanlar sadece kendilerine verilen özgürlükleri kullanıyor kimseye neden az kullandın diyemeyeceğimiz gibi kimseyede neden fazla kullandın diyemeyiZ
    Konu satıcı-alıcı-vergi dairesi arkasındadır
    Satabilen sıfır fiyatından yukarı bile satar satmak onun özgürlüğüdür almamak sizin

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    üstüne basa basa yazdım, anlayamıyorum. galeri bu işten para kazanıyor abicim. adam bu işten geçimini sağlıyor, biz ise keyfii biniyoruz.

bırakta galeri kazansın yada kaybetsin onu kurcalama. kaldı ki ben üç kağıtçı galerilerin savunucusu falanda değilim zira dümen çeviren adamlar her sektörde var dimi?

işini düzgün yapan galeriler ile dümen çevirenleri bir tutuyorsunuz galiba ki galerilere bir art niyetiniz var gibi.

........haklısınız, ben sadece onların karakterine yorum yaparım. yani paragöz kullanıcılardan bahsediyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)