Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Son günlerde motorculara artan tepkiler hakkında.

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar

Şu R25 kamyon, toros, metroya atarlanan adamların videoları facebook gibi ortamlarda paylaşılıyor. 1000 Yorumdan inanın 900 üstünde hep motorcuya hakaret vs var haklılarda. Özellikle alt segment motorlarda R25, CBR250 ye kamerayı takan kendini GP pilotu mu sanıyor? Neye atarlanıyorsunuz. 600CC, 1000CC sürenlerde dokunulmaz havasında. Yapmayın arkadaşlar şunları. Yerden göğe kadar suçluyuz farkına varın şunun.

Ben trafikte çoğu zaman özür dilemekten yoruluyorum. Bende de kamera var ve agresif kullanıyorum bazen. Haliyle özür dileyip aynı zaman kahve içmeye davet ettiğim insanlarda oldu. Biraz sağduyulu olun.

Aşağıdaki videoda bir bayan beni arabadaki bebeğini korkuyla uyandırdığım için bana çok kızmıştı. Bu durumlarda özür dilerim çok mantıklı bir cevap olmuyor. Yada pist yok ne yapalım demek çözüm olmuyor. Haklısınız desem bile yetmiyor, insanlar fiziksel reaksiyon göstermek istiyor. Bir gün biriniz fena patlarsınız.

İnsanların hele ki Ramazan ayında hiç tahammülü yok.

Video liste dışıdır sadece savunulacak bir yanımızın olmadığını göstermek için ekledim.

Yorum okumak istiyorsanız alın size yorumlar

https://www.facebook.com/7TepeMC/vid...?hc_ref=SEARCH

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Video kimin? Kara mizah gibi. Ses burdaki son şikayet edilecek şey. Kestim zaten selamı sabahı bircok motorcuya. Bunlardan değilim.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Allaha şükür bunlardan değilim..
    Husky elektrikli testere gibi onuda araziden çıkarmam enteresan bi durum olmadıkça.
    Xtreme desen sessiz sakin kulak miken bi yönü yok.

Arazi için gittiğim ormanlarda kuş börtü böcek dışında kimseyi rahatsız ettiğimi sanmıyorum.
    Onlarada aklıma geldikçe çantamda fındık fıstık bisey götürürüm evden, ormana ufak ufak dağıtırım ormanın farklı yerlerine.
    Ben sizi rahatsız ettim alın buda ikramım hesabı.

Enduro deneyin.
    Enduro candır.
    gursus, bursalıali, snappy x ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Ya dostlar bu iş insanın kararkteriyle ilgili.Adamın yada kadının içinde varsa biz ne yapalım.Oda kendine motorcuyum kılıfını uydurmuş.Gerçekte motorculuk böyle birşey mi peki.Değil tabiki.Motorun selesine oturduğu anda bir eziklenme duygusu mu oluşuyor insanlarda anlamıyorum hemen diğer araç sürücülerine bir giydirme çabası,karı kız görünce hemen marjinal havalara bürünme falan.
    bursalıali bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Husky elektrikli testere gibi onuda araziden çıkarmam enteresan bi durum olmadıkça.

Arazi için gittiğim ormanlarda kuş börtü böcek dışında kimseyi rahatsız ettiğimi sanmıyorum.
    Onlarada aklıma geldikçe çantamda fındık fıstık bisey götürürüm evden, ormana ufak ufak dağıtırım ormanın farklı yerlerine.

Enduro deneyin.
    Enduro candır.
    Üç beş birşeyler atip nasiplesin yavrucaklar diyorsun hee Adamsin başkan....geçtigimiz sene ufaktan orman turu yapmistik yavru sincaplar vardi uzaktan bizi kesiyor nasil guzel hayvan ama çok seri hemen girdi yuvasina..Allah ne guzel yaratmiş Maşaallah..
    bursalıali, gursus ve MrMud bunu beğendiler.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    son zamanlarda bu olayın boku çıkmış durumda, bende bunlardan değilim bu insanlar motorculuğa zarar vermekten başka birşey yapmıyor yarın öbür gün bağırıp küfür ettikleri insanlar bizlerin üzerine arabayı sürecek.

bence yapılması gereken bu tür videoları hepimizin daha çok yayması ve bu insanları rezil etmek, ifşa etmektir ancak bu şekilde yavaş yavaş akıllanacaklar.
    bursalıali ve Mustaphalanx bunu beğendiler.

Enduro deneyin.
    Enduro candır.
    Herşey gönlünüzce olsun çok güzel bir davranış
    MrMud, gursus ve bursalıali bunu beğendiler.

Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    psikolojik bir analiz yapılsa çocukluktan gelen büyük sorunlar ortaya çıkar. Bu hareketleri yapanların ortak sorunları var,benzer. Dikkat çekme,ilgi çekme,kendini ispatlama çabası,sivil hayatta ezik daha çok.

Motorları bu insanların önüne geçiyor, bir yere gidince o kişiye değil motoruna saygı duyuluyor. Bunlarda durumun farkında,bu sebeple motorları aslında bu kişilerin sahibi. Bu adamlar motorların altında ezilen gölgelerden başka bişi değil bence.
    mombohunter ve bursalıali bunu beğendiler.

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Videodaki arkadaş sensen eğer öyle gitme baba. Trafikle aranda bu kadar sürat farkı varken oluşacak en ufak bir olumsuzlukta frene basamadan filmin baş rolü olursun. Riskleri analiz edip reaksiyon verecek süren yok haberin ola. Eğer bunun farkındaysan mazoşistsin ya da psikopat. Değilsen dışarıdan bakan bir göz olarak yol yakınken dön diyorum. Sevgiler
    kakare bunu beğendi.

motorcu adam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 1000 FA
    Beyler motosikletle çıkan bir kişi biriyle tartışıyorsa tamamen kendi bok yemesidir. Ben trafikte tartışılarak bir noktaya gelindiğini görmedim. Zaten motosiklet üstündesin hiç uzatmadan basıp gitmek en mantıklısı.
    fatih.met bunu beğendi.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı Salurbey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Video kimin? Kara mizah gibi. Ses burdaki son şikayet edilecek şey. Kestim zaten selamı sabahı bircok motorcuya. Bunlardan değilim.
    hepiniz aynısınız, alayınızla selamı sabahı kesiyorum. yolda motorcu görünce sağa çekip gitmesini bekliyorum deeerrrmişim şaka bir yana bazen çok yakın arkadaşımız bile trafikte bizim hoş görmediğimiz tarzda motosiklet kullanabiliyor. ben bizzat denk geldim hemde bir kaç sefer.

ben genelde emniyet şeridinden giderim ve kısa süreli sağ yada sol şeride çıktığım olur ama kesinlikle diğer araçlara engel olmam. sağdan gitme sebebim de budur, şerit benim diyerek sağdan sabit hızla arkamda araba var iken ben yol alamıyorum ve direk arkada araca yol verme ihtiyacı duyuyorum.

kimse benimle aynı hızda gitmek zorunda değil ve sağa çekilip yol vermek benim için çok basit ve anlık bir şey olduğu için yol verme konusunda hiç sorun çıkartmam. ama beraber yolculuk ettiğimiz bir abi sağdan gidiyor ve arkasında kapalı kasa kamyonete yol vermiyor, sol şeride geçsin sollasın diyor.

bu duruma üzüldüm ama yapacak bir şeyim yok. anca arkadaşlıktan soğuyup muhattabı keserim yada takıntılığım tutarsa onu bu hareketten vazgeçirmeye çalışırım.

ooooffff of adam olun adam! üç günlük dünyada bir birinize gıcıklık yapmaktan bıkmadınız, motosiklet kadar taş düşsün başınıza(gıcıklara söylüyorum herkes alınmasın)
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Düzgün adamalara selama devam,fakat az var. Belli ediyor kendini trafikte.
    bursalıali bunu beğendi.

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Motosikleti bacaklarımızın arasındaki şeyin büyüklüğünü telafi etmek için kullanmasak herşey çözülecek aslında
    jimi_hendrix bunu beğendi.

Motosikleti
    ......
    Alıntı Salurbey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Düzgün adamalara selama devam,fakat az var. Belli ediyor kendini trafikte.
    Hocam sen selamini ver,at denize...bu arada yeni motorun nasil,ingiliz kisraği ile beraberlik ne durumda?yapiyormu huysuzluk yemlemede olumsuzluk varmi?..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    her motorcu kendi bacağından asılır.yok aradan geçme ön kaldırma yanlama vs vs siz motorculardan bıktım gibi bir ifade de adamın ifadesini alırım.her gördüğü motorcuyu düşman belleyip bunu eyleme geçirirse ki olur olur 3 4 5 6. sen olursun anlat adama derdini.kimse sütten çıkmış ak kaşık değil motorcular arabacılar kamyoncular diye ayırmak bence oldum olası yanlıştır.insan olmak yada olmamak desek daha doğru.kaldıki burası londra değil 3. dünya ülkesi 4e 5e doğruda zaten ilerliyoruz.artık bunlarada şükür diyorum.yine söylüyorum herkes kendi bacağından asılır bunu her motor araba otobüs sürene mal etmek yanlış.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üç beş birşeyler atip nasiplesin yavrucaklar diyorsun hee Adamsin başkan....geçtigimiz sene ufaktan orman turu yapmistik yavru sincaplar vardi uzaktan bizi kesiyor nasil guzel hayvan ama çok seri hemen girdi yuvasina..Allah ne guzel yaratmiş Maşaallah..
    Aynen hocam,eziyet ediyoruz gönüllerini alalım hesabı Aydos ormanında girişlerde çok insan olduğundan dolayı hep tepeye yukarı kaçıyor hayvanlar yaşamak için, bende övünmek gibi olmasın zirvelerde gezmeyi severim, insanların gelmediği yerlerde görüyorum sincapları ara sıra sigara molası verince, ne sebeklikler yaptiysamda gelmiyorlar sevelim.
    Fındığı fıstığı bırakıp pusuya yatıyorum uzaktan bakıyorum ben gizlenir gizlenmez kapkaççılık yapıyolar

Sincapta haklı tabi takım taklavat giyinikken ufak çocuklar bile korkudan ağlıyor, sincabın yaklaşmaması gayet doğal.
    levend84 bunu beğendi.

Motosikleti
    ......
    Aynen hocam,eziyet ediyoruz gönüllerini alalım hesabı Aydos ormanında girişlerde çok insan olduğundan dolayı hep tepeye yukarı kaçıyor hayvanlar yaşamak için, bende övünmek gibi olmasın zirvelerde gezmeyi severim, insanların gelmediği yerlerde görüyorum sincapları ara sıra sigara molası verince, ne sebeklikler yaptiysamda gelmiyorlar sevelim.
    Fındığı fıstığı bırakıp pusuya yatıyorum uzaktan bakıyorum ben gizlenir gizlenmez kapkaççılık yapıyolar

Sincapta haklı tabi takım taklavat giyinikken ufak çocuklar bile korkudan ağlıyor, sincabın yaklaşmaması gayet doğal.
    Aynen imkani yok yakalayip sevemezsin,kapkaç yapiyor hee plakasini al diyecem ama kesin katlanir vardir,dikilip kesiyorlar etrafi varmi yaramaz birsey diye,yoksa gidere gider yapacak gencolar...ayni gun davar kopekleri vardi ama zor siyirdik yakalasa kabadan yagsiz yerinden antrikot kivaminda 2kilo et garantiydi,sonra selemi bana oturur benmi seleye bilemezdim..
    MrMud bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Activa 100 (2004)

Enduro deneyin.
    Enduro candır.
    Yahu bir yandan merak ediyorum öte yandan işim olmaz diyorum. Denemeyi düşünüyorum ama fırsatım yok maalesef...
    MrMud bunu beğendi.

Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam sen selamini ver,at denize...bu arada yeni motorun nasil,ingiliz kisraği ile beraberlik ne durumda?yapiyormu huysuzluk yemlemede olumsuzluk varmi?..
    Levent eyw, motorumu çok seviyorum. Çok farklı bir makina, rodaji harfiyen yapiyorum,şehirici 1400 km si bitti. Yormuyor,ağrı,sızı yok. Gidişi,sesi çok farklı.

Geçen gün bmw xs1000r,honda vfr800 kullandım. Sonra kendi motorumu,gerçekten hissiyat aldığım keyif apayrı. Tabi diceksiniz ki yazdığın motorlar bambaşka sınıflarda, evet doğru ama motor sesi ve verdiği his gerçekten değişik

Bmw r90, honda cb650f. Benzer makinalar,onlara göre de çok acayip merakım agusta,ducati.

Tabi yolun başındayım 1400 km,ilerde ne olur,yasayacagim farklı durumlar beni bezdirir mi lanet ettirir mi , göreceğim. Ilk bakım 800 km de yapıldı,elektronik beyine bağlanması,parçaların yerleştirilmesi, düzeni,kalitesi gerçekten çok mutlu etti beni.

Gücu kuvveti zaten çok yeterli,her devirde tork var,gazı açınca anında uzuyor gidiyor. En süper yanı hafif olmasi hersey dahil 182 kg,nerdeyse r25 deki kivraklik hissi, manevra gücü bunda da var. Örnek cb650f epey ağır gelmişti, hissiyat,kivraklik st675 e göre hantal kaliyor.

Ruzgar meselesi var , ee naked motor,140 larda başlıyor sıkıntı

Hayvanın yağını suyunu duzgun koyarsam hicbir sorun olmayacağını söyledi servisdekiler.

Sonuç şimdilik çok menunum. ( yakıt 5.8 lerde ama çok basmiyorum sehirici rodaj meselesi zaten, acarsam 8 - 9 litre rahat yakat )

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:37 ----------

Bu arada abus detecto 8077 aldım, 460 tl yurt dışından geldi. Burdaki fiyatı 650-750 arası. Aklınızda olsun

levend84 ve mombohunter bunu beğendiler.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ''Son günlerde motorculara artan tepkiler'' in maalesef en büyük sebebi, yine motorcular (ya da motorlular).
    Örnek; videodaki gibi sürenler mesela, kamyoncuya gereksiz atarlananlar mesela, egzoz un ucundan kesenler...

Mesela, bu sabah 8:45-9.00 arası, Hamza Taş bulvarında, kulak tiken egzozu ile iki kez kırmızı ışıktan geçen, yedi göbeğine selam ettiğim arkadaş...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)